Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tunéziába oltás? fórum

Tunéziába oltás? (beszélgetős fórum)


1 2
31. egypt (válaszként erre: 30. - Benvik)
2010. szept. 17. 19:42
Így van!:) Főleg gyerekekkel.
30. benvik (válaszként erre: 29. - Egypt)
2010. szept. 17. 19:16
Legjobb a jó öreg Balcsi:-))))
29. egypt (válaszként erre: 28. - Benvik)
2010. szept. 17. 18:48

Egyiptom ilyen szempontból még rosszabb szerintem. Mi voltunk ott is. Az idegenvezető azt mondta, sokan az éghajlattól betegszenek meg, annyira más ott a klíma, hogy a szervezet nem bírja és úgy reagál, mintha fertőzést kapna.

Egyébként Zakynthoson voltunk eddig a legbetegebbek a szállodai kajától, valószínűleg a saláta volt az oka, mert azt sima vízzel mossák. A szállodában többen is lebetegedtek, aztán később folyamatosan hír volt a tévében, hogy a víz miatt hasmenéses járványok vannak a szigeten.

28. benvik (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2010. szept. 17. 18:15
Ott szerintem inkább tényleg a higénia a baj. Az már más kérdés, hogy az tényleg igaz, hogy külföldön egy svédasztalos evésnél megmondom, hogy ki a magyar, és ki nem:-(((( De az is tény, hogy mi 4en mentünk, tényleg nem zabáltunk (mellesleg a kaja is a mi izlésünkhöz mérten pocsék volt), és mégis a Lászlóban kötöttünk ki. Ott az orvos mondta, hogy nagyon sokan jönnek így haza Tunéziából sajnos, ugyanis ott teljesen mások a higéniai előírások, rengeteg az ilyen vírusfertőzés. Szerinte akkor már inkább Egyiptom, ha mindenképpen ilyen helyre vágyunk. Na én azóta nem vágyom, pedig Egyiptomban a piramisokat nagyon megnézném... De mivel nem merek kockáztatni most már két kisgyerekkel, így maradunk itthon, ugyanis másra nincs pénzünk:-((((
27. andi6020 (válaszként erre: 26. - Benvik)
2010. szept. 17. 18:02
:-)) Oké. Te nem. De a többség igen. Vagy szerinted nincs igazság abban, amit írtam?
26. benvik (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2010. szept. 17. 17:52
Na én aztán távol állok attól, hogy összeegyek mindent. Érdekes többször voltam más országokba szintén all inclusive nyaraláson, és kutya bajunk nem volt.
25. egypt (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2010. szept. 17. 17:41
Mi sem zabáltunk össze mindent, csak annyit ettünk, amennyi kellett, mégis mindig elkaptunk valamit. És valóban koszos ország és ezer féle vírusos megbetegedés van arrafelé, a higiénia messze nem olyan, mint amit mi megszoktunk, a vízről nem is beszélve.
24. andi6020 (válaszként erre: 23. - 16b5d6ae34)
2010. szept. 17. 17:39

Ez így van. Össze vissza zabál mindenki. Hatalmas a választék a svédasztalon, mindenből egy kicsit, 5-6 féle főétel, sütemények tömege, főleg egy all inclusive ellátásnál.Esznek, mint ha kötelező lenne, hisz "ki van fizetve". Összeér a reggeli az ebéddel, az ebéd a vacsorával, és még ott vannak koktélok, meg a szendvicsek a medence partján. Aztán ha fosnak, meg görcsöl a hasuk ráfogják arra, hogy koszos az ország, terjednek a nyavalyák.

Háromszor voltam Tunéziába, számtalanszor Egyiptomba,mindig gyerekekkel, és soha semmi bajunk nem volt!

Csendben jegyzem meg, a gyerekeknek általában nem is szokott bajuk lenni, nem zabálnak össze mindent kontroll nélkül, mint a szülők. Esznek egy valamit (ráadásul ők a megszokott ízeket keresik, sültkrumpli, rántott hús, pizza tészták stb), oszt jónapot, mennek fürdeni. A szülők meg végig eszik-isszák a hetet.

2010. szept. 17. 16:28

Kétszer nyaraltunk Tunéziában, semmi baj nem volt, szuper jól éreztük magunkat.

Vizet nem szabad inni, utcai árustól semmit, -gyümölcsöt- sem szabad venni. Fogmosáshoz is ásványvizet kell használni.


Többnyire attól lesznek betegek az emberek, hogy a rengeteg ennivalónak nem tudnak ellenállni! Rossz nézni, hogy egyesek mi mindent felhalmoznak a tányérjukra, mintha az éhhaláltól félnének.

2010. szept. 17. 08:02

Bedőlt ez a nyaralási terv.Tegnap kaptunk egy fényképekkel alátámasztott véleményt arról a szállodáról,ahová mentünk volna.3 héttel ezelőtti állapotról.Hát mit mondjak,inkább itthon maradok,de oda nem megyek.

Számomra teljesen hihetetlen(látszik,hogy életemben nem voltam még 1 napos Balcsinál komolyabb nyaraláson),hogy mennyire nem fedi az utazási ajánlat a valóságot.

Köszönök minden hozzászólást!

21. benvik (válaszként erre: 20. - Egypt)
2010. szept. 16. 22:05
Én sem. A sajátjaimat ezek után minimum 14 éves korukig nem viszem oda az biztos. Inkább marad a Balaton és társai.
20. egypt (válaszként erre: 18. - 111e183830)
2010. szept. 16. 17:26
Én pici gyereket nem vinnék oda, hogy őszinte legyek.
2010. szept. 16. 17:22
Ja és megkérdeztük a helyi dokikat:1 nagyon javasolja az oltást,1 igen is -nem is,1 pedig kerek -perec kijelentette,hogy pénzkidobás
2010. szept. 16. 17:21

Monasztírba mennénk egy 4 *-os szállodába teljes ellátással.

Eddig nagyon lelkes voltam,de most kezdek félni:-(

8 gyereket vinnénk,közülük 3 pici.

17. alyce (válaszként erre: 15. - Egypt)
2010. szept. 16. 11:43
Lehet benne az is, igen.
16. egypt (válaszként erre: 7. - 111e183830)
2010. szept. 16. 11:12
Lehet, hogy nem 100%-ban védenek, de valószínűleg sokkal enyhébb lesz a betegség lefolyása, ha valaki oltva van és úgy kapja el. De ha megkérdezed, biztos elmondják ezt is.
15. egypt (válaszként erre: 14. - Alyce)
2010. szept. 16. 11:11
Szerintem meg szerencse kérdése.
14. alyce (válaszként erre: 13. - Kriszti0711)
2010. szept. 16. 10:31
Igen, szerintem nagyon kell figyelni egy-két fontos dologra, és akkor nincs semmi baj! :) De lehet, hogy ez szervezet függőbb is...aki táposabb, megkap mindent sz@rt :P Aki szívósabb, az nem!
2010. szept. 16. 10:28

Mi se oltattuk be magunkat mikor Djerbán voltunk. Semmi bajunk nem volt!

Sőt, öcsémék vasárnap jöttek haza, nem szedtek össze semmit és most sem oltatták be magukat:)

12. alyce (válaszként erre: 10. - Benvik)
2010. szept. 16. 10:25

Mi is Djerbán voltunk! :)

Amúgy oltást mi sem kaptunk, de sajnos a másik pár 2 napig hányt, hasmenésük volt, lázasak voltak! Állítólag a fiú az ottani csapvízzel mosott fogat, és utána már érezte is, hogy valami nem stimmel. Nekünk az akkori párommal hála égnek semmi bajunk nem lett, én csak egy napig voltam hasmenéses, de szerintem a tej volt a mumus :) Talán túl zsíros volt nekem. Jeget mi is mellőztük, gyümölcsöt kizárólag hámozva ettünk, és előtte ásványvízben megmostuk, ja és a fogmosás is ásványvízzel történt. Ezek nagyon fontos dolgok, és nem csak Tunéziában, hanem más déli országban is!

Igazából nekem ott az vágta ki a biztosítékot, amikor ettem valami szárnyast, és hát elég nagy szárnya volt...megkérdeztem a szakácsot, hogy mégis mit eszek. Erre ő, hogy nem tudja! Vagyis nem tudta elmagyarázni angolul, csirke, pulyka tuti nem volt...talán strucc?! :( Na mindegy, utána rá sem bírtam nézni a húsra, nem tudom hány napig rizsen és krumplin éltem :(

11. andi6020 (válaszként erre: 9. - 111e183830)
2010. szept. 16. 09:23
Erre pont tőled várnám a választ. :-))
10. benvik
2010. szept. 16. 09:02
Mi sem ittunk vizet, ásványvízzel mostunk fogat, csak olyan gyümölcsöt ettünk, amit meg lehet hámozni, de azt is lemostuk előtte ásványvízzel, és mégis elkaptuk:-( Soha többet nem megyünk oda. Pedig voltunk Thaiföldön is régebben, és ott semmi bajunk sem lett. A kisfiú aki ott szintén beteg lett, csak itthonról vitt bébiételt evett, ott semmit nem adtak neki, állítólag elég volt az is, hogy fürdött az ottani vízben:-(((( Az idegenvezető meg közölte, hogy minek hoznak ide gyereket. Na hát azért, mert ezt valahogy az utazási iroda nem közli, amikor befizeted az utat, hogy gyerekkel ne menj oda:-(((( Ez amúgy Djerba szigete volt.
9. 111e183830 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2010. szept. 16. 08:46
na látod ez jó kérdés:mire is volt oltva és mit kapott el?
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - 111e183830)
2010. szept. 16. 08:00

Nem kell oltás, csak vizet ne igyatok. Fogmosáshoz is ásványvíz. Italokhoz ne kérjetek jeget, igaz sok helyen azt is ásványvízből csinálják, de biztos ami biztos.

Fosni (bocs) a tunéziai ember is fosna, ha idejönne, és a mi vizünket inná, egész egyszerűen azért, mert nem ehhez van szokva. A mi szervezetünk meg nem ahhoz.


Egyébként azt hallottad, hogy valaki beoltatta magát hepatitis és hastifusz ellen, és ezeket mégis elkapta?

7. 111e183830 (válaszként erre: 6. - Egypt)
2010. szept. 16. 07:48

Kösz az infót,megpróbálom.


Olyant is hallottam,hogy hiába oltat az ember(hepatitist és hastifuszt ajánlanak),akkor is megbetegedhet.

2010. szept. 15. 23:28
Mi is elkaptunk ott valami hasmenéses vírust, egy hétig nem bírtam kajára nézni. Vigyázni kell a szállodában a gyümölccsel-zöldséggel, mert ők ugye nem ásványvízben mossák ezeket. A kisfiam kezelőorvosa azt mondta, Tunéziában olyan szennyezett a víz, hogy voltak, aki attól megbetegedtek, hogy azzal zuhanyoztak. Szóval nagyon óvatosan, fogat is csak ásványvízzel mossatok. Oltás miatt hívd fel az oltási tanácsadást (hívd a László Kórház központi számát, onnan kapcsolják), ők elmondják, érdemes -e oltatni és mi ellen. Szerintem Hepatitis, bár mi nem oltattunk.
2010. szept. 15. 18:06
idáig 2-1,ez jó hír:-)
2010. szept. 15. 17:30
mi nem oltattunk, és nem is volt semmi gond
2010. szept. 15. 14:54

Anyukámék ma jöttek haza, többedmagukkal, semmi bajuk. Két évente mennek, és soha nem volt semmi gond, oltás nélkül sem.

Nem kell az ottani vizet inni, a gyümölcsöt is ásványvizben kell megmosni.

2010. szept. 15. 14:34
Mi nem oltattuk magunkat, de sajnos őrült hasmenéssel jöttünk haza, és a férjem azonnal folytathatta a "nyaralást" a László Kórházban:-((( A csoportból sokan betegek lettek, az idegenvezető szerint, minden csoportnál ez van. Egy kisfiúnak az egész nyaralása alatt 40fokos láza volt még a helyi kórházat is megjárták vele:-((( Ez ellen nincs oltás, de lázcsillapító, hasfogó mindenképpen kell!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook