Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A ti ovitokban megoldható, hogy a gyerek egyedül járjon reggelente? fórum

A ti ovitokban megoldható, hogy a gyerek egyedül járjon reggelente? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. máj. 23. 12:25
akkor olvasd el újra ezt a fórumot. nem én írtam ki ezt a kérdést, de támogatom az önállósodást. ha egy forgalom mentes úton kell átmenni és a kutya nincs az utcán, szemben az óvodával én bizony átengedném. szemmel tartva az ablakból, de átengedném
2013. máj. 23. 12:05
Ahogy írtam még egy kisiskolás gyerkőcöt sem engednék el egyedül. Én kb. 10 éves voltam, amikor először egyedül mehettem néha-néha iskolába, de az egyedül alatt azt értem, hogy anyuka és apuka nélkül, 2 iskolatársammal, de más világ volt az. S itt nem azt mondom, hogy a csemetéd nem elég figyelmes, mert biztos vagyok benne, hogy egy tünemény és nagyon okos gyermek, de annyi minden történik a mai világban. de amúgy meg Te tudod, mit engedsz meg, s hogy neveled. Az ovival 100 % -an egyetértek, én is elvárnám, hogy valaki kísérje el a gyermeket és jöjjön is érte.
142. jozsi.38 (válaszként erre: 141. - Buboka85)
2013. máj. 23. 11:53
de nem 3évest engednek oviba, hanem 6 évest
2013. máj. 23. 10:39

A mai világban egyedül elengedni egy 3 éves kisgyermeket, még a szomszédba sem, ha nem figyelek rá. S ez nem az önállóságról szól. Még kisiskolásan sem engedném el az iskolába egyedül, nem olyen világot élünk. Szerintem teljesen normális, hogy az ovi nem engedi, aztán, ha a csemetével valami történik, még a pedagógus lesz a hibás.

Unokahúgom 1,5 éves lesz, édes, ahogy kicsatolja a szandiját, oda készíti a zoknit, bugyit, ahogy anyukája megkéri rá, elhozza az asztalról cumisüveget, tudja, hogy a szemetet a kukába kell kidobni, el is viszi beledobja, a teregetésnél adogatja a csipeszeket - igen nevelni kell a jóra, a szorgalomra a gyereket. Igen valahol itt kezdődik az önállóságra nevelés. De hogy 3 évesen egyedül engdejem ki az utcára, még ha az ovi közel is van, elképzelhetetlen.

2013. máj. 22. 17:28

a tiéd csak úgy világít, lángelme :P az eszedbe sem jut, hogy ott állok mellette, és ismeri azt a fogalmat, hogy forró, sosem fogná meg az edényt csak a fakanalat. később ha rá akarja venni őket az ember a konyhai munkákra a gyerekét, nem fogja tudni, mi az, hogy készül. vagy mi az hogy egy kést megfogni, miért nem nyúlunk a tűzhelyhez, miért forró az olaj, az edény.

nincs tiltás, viszont tudják mit miért nem szabad a konyhában. a kés éles, a tűzhely forró, a lábas rajta szintén. ezt mind-mind tudják, születésük óta ott vannak velem a konyhában. nem 8-10 éves korig kell vele várni, hanem ahogy megszületnek

139. 569a7df0cf (válaszként erre: 138. - Jozsi.38)
2013. máj. 22. 17:15
Rengeteg eszed van...
2013. máj. 22. 17:01
a 3 éves ott áll áll a lábas mellett és élvezettel keverget :)
137. 569a7df0cf (válaszként erre: 136. - Jozsi.38)
2013. máj. 22. 16:03
Remelem a gulyaslevest is a 3 evessel fozeted...
2013. máj. 22. 15:53

mihez kicsi? hogy egyedül felöltözzön? átmenjen az út másik oldalára, ha ott van az ovi, és forgalom szinte nincs?

fel kell nőnie, nekünk szülőknek pedig hagyni kell önállósodni

135. Ekka (válaszként erre: 134. - Jozsi.38)
2013. máj. 22. 12:46

Nincs igazad, mert egy 6 éves gyerek egészen kicsi.

Ne hasonlíts már össze egy 30 éves felnőttet egy 6 éves gyerekkel.

..de mindenki azt csinál, és úgy csinálja, ahogy akarja!

Csak akkor nem kell csodálkozni, hogy mennyi, de mennyi eljárás indul kiskorú veszélyeztetése miatt.

(pl., mert egyedül hagyta a lakásban stb., stb.,)

134. jozsi.38 (válaszként erre: 133. - Jéghegy)
2013. máj. 22. 12:09
majd 30 évesen is kikészíted a ruháját és eléteszed az ételt, mert jajszegénygyerek?
2013. máj. 22. 11:30

Egyedül?! És reggel ki készíti össze? Otthonról is egyedül indul??

Jajjj, ezt még olvasni is rossz!

132. abbe
2013. máj. 22. 11:23

Nálunk nem mehet egyedül oviba a gyerek. Felnőttnek kell hoznia-vinnie. Budapest egyik belsőbb kerülete egyébként, nem zsúfolt és nem is nagyon forgalmas, de azért nem is kertváros. Azon azért meglepődtem, amikor a játszótéren csatlakozott hozzánk egy kisfiú, aki egyedül volt. Beszélgettünk, kiderült, hogy másodikos, és gyakran van egyedül a környékbeli játszótereken. Aznap elment érte az anyja az iskolába, a gyereken a játszón hagyta, és azt mondta neki, hazaviszi az iskolatáskát mert nagyon nehéz, és nemsokára jön. Mi másfél órát voltunk ott, az anyuka nem jött. A gyerek meg már hamarabb ott volt mint mi. Gondolkoztam is, mi a fenét csináljak, csak nem hagyhatom így itt, talán haza kéne kísérnem. Aztán jöttek más gyerekek, akiket ismert, s akikkel szülők is voltak, így végül rájuk bíztuk a dolgot.


Furcsa ez, mert én elsős koromban egyedül jártam iskolába, meg haza, de az egy kis falu volt, forgalom semmi, kitűnő közbiztonság, mindenki ismert mindenkit vagy legalábbis tudta hogy kinek a kije az illető :) Én most mégis durvának érzem egy másodikos gyerek kószálását. Ugyanabban a faluban ez még most is rendben lenne talán. Bár a forgalom már nagyobb...

131. sárika3 (válaszként erre: 1. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 12. 21:56
Szerintem egy páran nem értették meg,vagy nem olvasták el a kérdésed.A kérdezo nem azt kérdezte hogy felelotlenség e,vagy szerintetek jo otlet e ha a gyerek egyedul jár oviba 6 ! évesen,hanem hogy megoldhato e hogy egyedul járjon.Nem kért tanácsot,és a veszélyeivel is biztosan tisztában van.Mindenkinek szive joga eldonteni hogy egyedul megy e a gyerek vagy szulovel,vagy kipáncélozott autoval,már aki megteheti :)
130. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 128. - Cynnia)
2011. ápr. 12. 17:42
a mi ovinkban is kérték, hogy a csoportba kell bekísérni a gyereket, de lehet egyedül is, illetve nagyobb testvérrel is küldeni, akkor viszont aláíratnak egy papírt.
129. alfoldi13 (válaszként erre: 128. - Cynnia)
2011. febr. 28. 13:57
nem hiszem ,hogy egy ilyen gyerekkel nincs más baj is ,és egy kis önállóság ha nincs nagy balesetveszély nem árthat legalább is én azt hiszem
128. cynnia
2011. febr. 28. 13:27

Ahova az én gyerekeim jártak,ill. a kicsi járni fog,az óvónők kifejezetten kérik,hogy még csak a kapuból se engedjék be egyedül a gyereket,személyesen találkozzanak reggel azzal,aki a gyereket hozza....azóta,amióta történt olyan eset,hogy a szülő kapuig kísérte a gyereket,de nem ért be a csoportba.

Kiderült,hogy a gyerek még egy kicsit elment sétálni,a környéken találták rá...

2011. febr. 28. 13:04
hát az unokám hét de én is egyedül küldöm egy tejfel vagy kenyér stb édesség...
126. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 125. - Eperke9)
2011. febr. 28. 12:58
nálunk élvezték a gyerekek:)
125. Eperke9 (válaszként erre: 122. - 5befd1ebc8)
2011. febr. 28. 12:08

Mások vagyunk!

Én nem tartom helyesnek, hogy egy 3 éves gyerek egyedül menjen boltba-3 éves szerintem sehova se menjen egyedül. És jöhet az, hogy 2 házzal arrébb van a bolt, figyeltem az ablakból, közel van,stb.

Egy 3 éves szerintem még annyira nem kiszámítható,megbízható, hogy bárhova is egyedül menjen.Arról nem is beszélve, h szerintem a gyereknek is kell a biztos pont, a szülő személyében ebben a korban.

124. Bea0124
2011. febr. 27. 10:11

Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy nálunk az anyós engedte el a 4éves keresztlányunkat boltba,igaz nem kellett átkelni semmi úton hanem a járdán kell végig menni!Ja hozzá teszem falun.

Nekünk is fura volt,de a kislány nagyon élvezte!

Nem tudom többször volt hogy a keresztlányunkért,vagy unokahúgaimért mentem úgy hogy nem lett előre szólva!!Szerintem ez mindenhol máshogy van!

Mi van akkor hogy ha a szülők mennek korán dolgozni és nincs aki elvigye a 6éves gyereket?Nem mindenki teheti meg hogy ne dolgozzon!!!

2011. febr. 26. 21:27

hát én magyarországon nemigen engedném a kicsiket egyedül, de nem az emberrablók miatt - ilyesmi gyakorlatilag nincs -, hanem az idióta autósok miatt...


skandináv országokban meg németországban szokás, de angliában pl nem, mert ott meg sok a bűnöző. itt svájcban a kiskölkök többsége egyedül jár oviba, de kötelező nekik ilyen láthatósági világítós valamit viselni, különben megbüntetik a szülőket vagy az ovit. de itt az autós kultúra sokkal normálisabb.

az amerikai szomszédom mesélte, hogy amikor ideköltözött, mindjárt első nap ment vásárolni, és amikor egy egyedül levő 4 évessel találkozott, kihívta a rendőröket, azok meg nem értették, mi a probléma, mert a gyerek németül el tudta mondani, hogy ő megy haza az oviból, de az amcsi meg persze nem tudott németül :D

122. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 119. - Eperke9)
2011. febr. 26. 21:08
3 évesen már elment a boltba mindkettő fiam:)
2011. febr. 26. 15:47
igen tudod a tanyagondnok bekíséri az oviba és a dadus néninek átadja. ez ám a szörnyűség! :DD
120. Eperke9 (válaszként erre: 120. - Vándor1)
2011. febr. 26. 15:16
Én ált. isk. 2 o. előtt nem engedném egyedül el.
119. Eperke9 (válaszként erre: 123. - Jozsi.38)
2011. febr. 26. 15:14

4 évesen egyedül oviba???

Ez nagyon durva!

118. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 5befd1ebc8)
2011. febr. 25. 17:08

A mi időnkben ez (pesten se) volt olyan szörnyű kérdés.. Mi is egyedül voltunk lent ilyen korban a játszón... Ma ez (ugyanott) elképzelhetetlen..


Az emberkereskedelem miatt én ezt nem tartom jó ötletnek. Ezek sajna vannak, csak még a rendőrségen se mernek beszélni ezekről..


Vigyázzatok magatokra, családotokra!

117. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 115. - Eperke9)
2011. febr. 25. 15:02

Köszönöm a választ de nem azt kérdeztem felelőtlenség e.....szerintem nem az a mi esetünkben mert leírtam a körülményeket szerintem elég jól....

Azért nem ment suliba,egyrészt mert nagyon közel van a szülinapja ahhoz ahol meghúzták anno a határt,tehát leheletnyin múlik hogy egyébként kora miatt nem mehetne.....

Fő ok pedig hogy SNI s a kisfiam és ép a tavalyi tanévben kaptunk egy szuper fejlesztőt,a suliban már nem ő lenne ,ezért ha már én harcoltam ki nagyrészt szerettem volna önző módon élvezni ezt....

Egy év ovis fejlesztés azon a területen amiben ő le van maradva nagyon ráfért még bár az óvónőnénik szerint azon kívül maximálisan iskolaérett,nagyon sok szülő a jobban visszamaradt gyereket simán engedte iskolába....és nem utolsó sorban szuperjó óvónénijeink vannak:)

szóval kb ezért nem.....



Egyébként az alapkérdéshez visszatérve azt mondták hogy csak különösen indokolt esetben mehet egyedül szülői írásbeli engedéllyel....időnként el szoktam engedni önállóan oviba menni...


Nekem pedig az iskolaérettséghez némi önállóság is hozzátartozik és felénk az elsősök 90 százaléka haza tud menni nem egyedül hisz csapatokban járnak hazafelé a hasonló helyen lakók....az már nem felelőtlenség???

116. Eperke9 (válaszként erre: 53. - Dina2)
2011. febr. 25. 13:58

Azért nem árt reálisan látni a dolgokat...

Szerintem több beteg állat rohangál az utcán, mint ahány repülőről hallottunk, hogy a házakra zuhan:-)

115. Eperke9 (válaszként erre: 28. - 5befd1ebc8)
2011. febr. 25. 13:52

Miért nem engedted iskolába???


Amúgy szerintem is felelőtlenség.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook