Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha Németországban születik a gyermekem megkapja a német állampolgárságot? fórum

Ha Németországban születik a gyermekem megkapja a német állampolgárságot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. febr. 1. 10:55

Sziasztok!

Érdekesen birtokoljátok az infókat, ezért szeretnék hozzászólni ehhez a témához.A férjemmel Németországban élünk, és éppen kisbabát várunk.Volt alkalmunk utána járni az állampolgársággal kapcsolatosan.A helyzet:

Mivel mindketten magyar állampolgárok vagyunk, de Németországban /Gronau/élünk, ezért a gyermek automatikusan a kettős állampolgárságot kapja. Vagyis Német- Magyar állampolgár lesz. Amikor betölti a 18.-ik életévét köteles választani, melyiket óhajtja megtartani...

Ez tuti válasz!

62. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - @IviBaba@)
2011. okt. 7. 15:06
Magyar szulöknek , magyar allampolgarsagu gyermeke szuletik , barhol a vilagon ! Az allampolgarsag igenyeleset meg kell indokolni , mivel EU-allam tagja vagy , nincs motivaciod ...
61. ad04b33206 (válaszként erre: 59. - Reload)
2011. okt. 7. 09:56
de, olvasd el amit erröl irnak az nemet oldalon az allampolgarsag felveteleröl. Le kell adnod az elözöt. Ez a kettösseg akkor vonatkozik csak, ha születes utjan, tehat anyai vagy apai agon szerzed (mint ahogy a ferjem es a gyerekeim is) de amugy ha csak ugy az orszagban elsz es fel akarod venni az allampolgarsagot, akkor le kell mondanod a Magyarrol.
60. 6752c58fe3 (válaszként erre: 59. - Reload)
2011. máj. 12. 17:35
Ez attól függ, milyen állampolgárságról van szó. Németországban megengedett a kettős, de pl. Ausztiában nem. Nem kötelez az oszták állam, hogy lemondj, csak ha nem mondasz le, akkor nem kapod meg az ottani állampolgárságot. Valamelyikről meg nem lehet lemondani (pl. iráni). Akkor nem tudom mi lenne, ha egy iráni szeretne osztrák lenni. Talán menekült státuszon át lehet játszani.
59. reload (válaszként erre: 58. - Ad04b33206)
2011. máj. 12. 16:31

Miért kéne lemondanod a magyar állampolgárságról?? Erre senki nem kötelez!

A német állampolgársági törvényt nem ismerem,de a magyar egyértelműen rendelkezik a kettős-illetve többes állampolgárokról, olvasd el :)

2011. máj. 12. 13:52

sziasztok,


most talaltam ratok. De nagyon erdekes amit irtatok.

A ferjem ugyanis kettös allampolgar. Bar mostmar nem vagyok benne biztos :D

nemet az anyukaja, az apukaja magyar. Magyarorszagon született es 23 eves koraig csak magyar volt. Megkerte a nemet allampolgarsagot es mivel anyai agon nemet - amit igazolnia kellett papirokkal - megkapta. Igaz sokaig tartott, de megkapta. Viszont ö ettöl függetlenül Magyarorszagon magyarkent van nyilvantartva, Nemetorszagban pedig nemetkent. Nem mondtak hogy le kell mondania valamelyikröl is, söt, a kutya sem foglalkozott vele. Lehet ra kene kerdeznünk? :D

En több mint 5 eve elek itt, nem all szandekomban felvenni az allampolgarsagot mert akkor le kell adnom a magyart. a gyerekeink itt születtek, nemet allampolgarok, nem is kertem nekik soha magyart. De azt hiszem ideje lenne utanajarnom :D

57. 5239d91094 (válaszként erre: 55. - Dumboci)
2010. szept. 26. 18:40
Ó, tévedtem 2 %-ot. Tudom, hogy min 300 és max.1800.
56. dumboci (válaszként erre: 51. - 5239d91094)
2010. szept. 24. 14:57
A 300 Euro-t a min.-ot mindenki kapja, nem csak aki dolgozik, de csak 12 hónapig!
55. dumboci (válaszként erre: 51. - 5239d91094)
2010. szept. 24. 14:56
Bocsánat, itt javítanék. A nettó kereset 67%, max. 1800 Euro és min. 300 Euro.
2010. szept. 17. 21:29
csak ha német állampolgár valamelyik szülője. Ha mindketten magyar állampolgárok vagytok, akkor nem.
53. @IviBaba@ (válaszként erre: 50. - JudyTim)
2010. szept. 16. 22:31
szia én nekem a férjem most mondta beszélt a könyvelővel és kap havi 160eurot a fiunk után mert cége van németben! Most igényli meg plusz lehet visszamenőleg is megkapja amióta a cég bejegyzésre került. Hogy enne a pénznek mi a neve? vagy milyen jogcímen kapja azt nem tudom még. Esetleg ha az segít később ha megtudom írhatok róla...
52. bettiletti (válaszként erre: 47. - Andi6020)
2010. szept. 15. 12:22
Nem hisztizek, csak utálom a rosszmájú hozzászólásokat, én segíteni próbáltam, igen, kijavítottak azóta, hogy változott a dolog, de mint más is írja sokáig így volt, arról nem volt tudomásom, hogy változott, ne haragudj már érte!
51. 5239d91094 (válaszként erre: 50. - JudyTim)
2010. szept. 15. 10:26

Szia. Mint már írtam, mi nem vagyunk német állampolgárok, a férjem itt született és a mi fiúnk kap német állampolgárságot és kaphat magyart is. Múlt héten kérdeztem

.

Ha ti abban a helyzetben vagytok, hogy csak pár éve éltek No-ban, akkor nem kap.

Hallottam, hogy három évet kell itt élnie a szülönek és olyat is, hogy nyolcat, ahhoz, hogy az itt született baba német legyen.

A Standesamt-on azt mondták, hogy nem automatikus, úgy kell elbírálni.

Az elterngeld-re gondolsz?

Csak az kap, aki dolgozik. A netto kereset 65 %-a jár 12 hónapig.

2010. szept. 15. 10:16

Sziasztok, a Németországban élők állampolgárságával kapcsolatban szeretnék hozzászólni. Ha külföldi állampolgárnak babája születik és egyikük sem német állampolgár sajnos nem kap a kicsi sem német állampolgárságot. A kórházban kapott születési bizonylattal el kell menni a legközelebbi Magyar követségre és ott a követségen keresztül el lehet intézni az anyakönyveztetést. ezzel elkerülhető a hosszú hazaút. Ami a kettős állampolgárságot illeti, volt az év elején valami szó arról, hogy már az idei évtől engedélyezett a kettős állampolgárság, vagy csak törvénytervezet, ezt sajnos nem tudom pontosan, de érdemes utána nézni, mert itt is nem kevés pénzt spórolhatunk.

Arról szeretnék kérdezni valakit, aki jártas a dologban, hogy itt Németországban milyen esetben jár a szülői pénz? Kell-e hozzá munkaviszony és mennyi?

49. andi6020 (válaszként erre: 48. - @IviBaba@)
2010. szept. 15. 06:50
Jó utat, és sok szerencsét! Kívánom, hogy alakuljon minden úgy, ahogy szeretnétek!
2010. szept. 14. 21:58

Köszönöm csajok mégegyszer.

Nem kell veszekedni :) aki nem ért hozzá,csak beírt nem veszem észre,akinek van tapasztalata annak meg köszönöm,hogy megosztotta.

Ami fontosabb hogy kapok kint juttatást a gyermek után,mivel férjemnek van cége kint így még a mostani magyar állampolgárú fiam után is kapok visszamenőleg a cég bejegyzéséig!

Ezen felül az hogy ha kint élünk és már olyan sok év eltellt meglátjuk hogy akar e a többi gyerek német lenni vagy nem állampolgárság szerint.

Persze feltételes mód,mert sose lehet tudni mit hoz a jövö. Kedden költözünk Apa után :)))


Szép estét

47. andi6020 (válaszként erre: 42. - Bettiletti)
2010. szept. 14. 21:40
Egyébként nem hiszem, hogy bármi bántót írtam. Ne hisztizz már!
46. andi6020 (válaszként erre: 42. - Bettiletti)
2010. szept. 14. 21:36
Nem vagyok okos, ebben a témában meg főleg nem. Így nem is írtam. Viszont fel tudom fogni a hozzászólásokat. Azt írják, hogy az adott esetben nem lesz német állampolgár, tök mindegy mikor, mit hallottál.
45. arrival (válaszként erre: 43. - Bettiletti)
2010. szept. 14. 21:36
Igen, de csak a kék rendszámú diplomata kocsikra vonatkozik :)
44. Gavrilo1 (válaszként erre: 1. - @IviBaba@)
2010. szept. 14. 21:22
A németo.-ban született gyermek nem kapja meg autómatikusan az állampolgárságot. Ha az egyik szülője az akkor megkaphatja. Ha kettős állampolgár lesz , akkor 18 éves korában el kell döntenie melyiket választja. A mi családunkban nagyon sok iylen jelenleg még "kettős" német + egy másik állampolgár van. A német nem engedi a kettős állampolgárságot. A ti esetetekben biztos hogy nem fogja megkapni, mert addig ti nem lehettek német állampolgárok, mert az ott is egy hosszabb folyamat. Hogy megkapd a német állampolgárságot igazolást kell hoznod, hogy a másikról lemondtál.
43. bettiletti (válaszként erre: 16. - Arrival)
2010. szept. 14. 20:32
Igen? :) Nem semmi! A kocsiról nem tudtam, csak a nagykövetség épületéről :)
42. bettiletti (válaszként erre: 14. - Arrival)
2010. szept. 14. 20:31

Akkor tán csak nem vagyok olyan hülye, és jól hallottam, igaz, nem tegnap.


(ez már nem arrivalnak:)

Az, kedves andi, hogy mikori tapasztalat kell, és hogy ne legyen szerintem, nem szerepelt, csak az, hogy akinek tapasztalata van, vagy ott él.

SZERINTEM nem kéne leszólni valakit, mert segíteni próbál! De Te biztos okosabb vagy!!!

2010. szept. 14. 20:29
És bocs, de nem olvastam el részletesen, megláttam a címet, és mivel hallottam ezekről, gondoltam, írok, bocsáss meg
40. bettiletti (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2010. szept. 14. 20:28
gyanítom senki nem írt volna
39. gubaa (válaszként erre: 38. - Gubaa)
2010. szept. 14. 20:13
németországi magyar követséget akartam írni :D
38. gubaa (válaszként erre: 36. - B486c9cf7d)
2010. szept. 14. 20:11

Mivel ott éltem, és dolgoztam, kellett.

Amúgy meg olyan mindegy ma már, hogy kinek milyen van.

Mellesleg a magyar az összes közül a legbonyolultabb, és kifejezetten nem örül a német követség, ha valami miatt zavarod öket...

37. arrival (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2010. szept. 14. 20:11
ahan :) 2 unokatesóm is elég magas beosztásban dolgoznak egy bizonyos minisztériumban , ők mesélték.
36. b486c9cf7d (válaszként erre: 35. - Gubaa)
2010. szept. 14. 20:09
hat ha neked a magyar annyira kellett... :D
35. gubaa (válaszként erre: 28. - B486c9cf7d)
2010. szept. 14. 20:07

De igen. 2 éve kaptam, s akkor már Magyarország régen benne volt az EU-ban.

Magyarország tesz rá, hogy milyen állampolgárságod van még.

Viszont a német csak a sajátját adja meg, türi meg.

Ez azt jelenti, hogy ha én jövöre német állampolgár leszek, akarok lenni, akkor le kell mondanom a másik kettöröl.

34. gubaa (válaszként erre: 26. - Kyller)
2010. szept. 14. 20:03
De van. Mondom, hogy nekem kettös van. A magyar megengedi, hogy legyen még egy állampolgárságod.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook