Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha Németországban születik a gyermekem megkapja a német állampolgárságot? fórum

Ha Németországban születik a gyermekem megkapja a német állampolgárságot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
93. Bogi81
2016. szept. 15. 11:19
Szeretném megkérdezni, hogy ha a gyermekem német állampolgár, akkor anyaként én lehetek e az?
92. onnanoko (válaszként erre: 91. - N.meszaros)
2013. szept. 23. 09:30

Szia!


A nemet allampolgarsagot teruleti elv alapjan is meg lehet kapni abban az esetben, ha legalabb az egyik szulo kint el es dolgozik legalabb 8 eve, van vegtelenitett vizuma/munkavallalasi engedelye (ez sztem unios polgarokra nem vonatkozik) es a baba Nemetorszagban szuletik.

91. n.meszaros (válaszként erre: 90. - Onnanoko)
2013. aug. 16. 14:33

Szia annanoka,


leírnád, hogy pontosan milyen feltételeknek kellett teljesülnie. Szeretnék én is Németországban szülni és amennyiben lehetséges akkor a gyerkőcnek a német állampolgárságot.


Előre is köszi a válaszod!

2013. jún. 21. 11:06
Csak visszajelzésként, akit érdekel: azóta megszületett a kisfiam, és megkapta a német állampolgárságot, mert teljesültek a feltételek.
89. Aga1 (válaszként erre: 87. - Onnanoko)
2012. dec. 20. 00:38
Ha igy mondták, biztos igy is lesz :) Minden jót neked a babával.
88. onnanoko (válaszként erre: 86. - Aga1)
2012. dec. 18. 13:07
Ja, es meg egy dolog, ami miatt lehet, hogy mas az elbiralas: a ferjem japan allampolgar es az o jogan kaphatja meg a babank a nemet allampolgarsagot, nem az enyemen. Biztosan az eltero allampolgarsag is befolyasolo tenyezo.
87. onnanoko (válaszként erre: 86. - Aga1)
2012. dec. 18. 13:03
Mi a szomszedos Baden Würtembergben vagyunk, es itt nekunk az alabb leirtakat mondtak. Remelem, ugy is lesz :)
86. Aga1
2012. dec. 16. 02:16
Egyébként a hivatalok is meg vannak keveredve, amikor a kisebbik fiam megszületett kaptunk egy értesitést, hogy ö automatikusan német állampolgár. Nagyon csodálkoztunk (akkor én már intéztem a nagyfiamét és az enyémet), két hét múlva jött egy újabb levél, amiben azt irták, hogy nagyon sajnálják, de mégsem. Benéztek valamit.
85. Aga1 (válaszként erre: 83. - Onnanoko)
2012. dec. 16. 02:12
Ti hol vagytok helyileg? Mert Bajorországban, ebben a formában ahogy te irtad nem volt rá lehetöség.
84. Aga1 (válaszként erre: 82. - K_nm)
2012. dec. 16. 02:09
A párom és én is magyarok vagyunk. Igazából a kisfiamnak kezdtem el intézni az állampolgárságot (azóta megszületett a második kisfiunk is). Mostmár hármunknak intézem, mert csak igy volt rá lehetöség. 18 éve élek itt, de mindez nem számit, mert attól kezdve számit a 8 év, hogy Uniósok lettünk, tehát 2004 óta,(hiába volt elötte vizum, munkahely, egyetem, azok az évek nem számitanak bele), igy idén a 8 év meglett. Csak a gyerekeknek nem tudtam megkérni, mert ahhoz hogy megkapják nekik is itt kell élniük 8 évet mint uniós polgárnak, tehát 8 éves korukban lehetett volna kérvényezni. Mivel nekem megvan a 8 év, igy az ügyintézö hölgy azt ajánlotta, hogy kérvényezzem magamnak és velem együtt a gyerekeknek is, igy van rá lehetöség, hogy ök is megkapják. 18 éves koruktól lesz rá 3 évük, hogy eldöntsék melyik álampolgárságot szeretnék, de van arra is lehetöség, hogy kérvényt nyújtsanak be, hogy mindkettöt megtartsák (csak uniós országok esetében lehetséges), ugye nekem sem kell leadnom a magyart. Mi Münchenben vagyunk, a KVR-nél kellett intézni.
2012. dec. 14. 09:50
Csak azoknak írom, akiket esetleg érinthet: én magyar állampolgár vagyok, a férjem japán, korábban én is tettem fel kérdést itt arra vonatkozólag, kaphat-e a születendő babánk német állampolgárságot, ugyanis a férjem Németországban dolgozik és él 12 éve. Nemrég kiderült, hogy nemcsak vérségi elv szerint lehet német állampolgárságot kapni, hanem területi elv alapján is, ahhoz legalább az egyik szülőnek min. 8 éve kint kell életvitelszerűen élnie és dolgoznia és rendelkeznie kell határozatlan idejű vízummal. Mivel ez a mi esetünkben teljesül, a hivatalok tájékoztatása szerint a kisfiúnk meg fogja kapni a német állampolgárságot.
82. k_nm
2012. dec. 14. 07:20
Es ezt hogy sikerult? Miota elsz kinn? Hol intezted?
81. Aga1 (válaszként erre: 79. - Iculi71)
2012. dec. 14. 01:11
Van kettös állampolgárság, nekem most magyar van, hetek kérdése és lesz német is és nem kell lemondanom a magyarról.
80. Iculi71 (válaszként erre: 35. - Gubaa)
2012. okt. 4. 19:31
Látom Gubaa is így tudja - személyes tapasztalatból - úgyhogy valószínű csak Németországra mondta ezt anyakönyvvezető ismerősöm.
2012. okt. 4. 19:22
Én egy anyakönyvvezetőtől úgy emlékszem azt hallottam, hogy Németországban nincs kettős állampolgárság, ha meg akarod kapni, le kell mondanod a másik (esetünkben magyar) állampolgárságról. De lehet hogy keverem egy másik országgal, akkor bocs.
2012. jún. 28. 20:51
elvesztettem érdeklődésem a téma iránt
2012. jún. 28. 20:51
ráadásul ha én német lennék nem is engedném
2012. jún. 28. 20:51

furcsának tartanám hogy egy magyar és egy japán állampolgár gyereke német állampolgár legyen

vérségi elv van ott is

2012. jún. 28. 20:38
A magyarországi állampolgárságról szóló, 1993. évi LV. törvény értelmében születésétől fogva magyar állampolgárnak tekintendő a magyar állampolgár gyermeke, függetlenül születési helyétől.
74. f303be5590 (válaszként erre: 73. - Onnanoko)
2012. jún. 28. 20:36
ezt miért nem németországban kérdezed meg
2012. jún. 28. 14:55

Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem abban, hogy milyen állampolgárságot fog kapni a kisbabám, ha én magyar vagyok, a férjem japán (12 éve Németországban él), és Németországban fogok szülni? Előre is köszönöm a válaszokat!

72. MelisUK (válaszként erre: 71. - K_nm)
2012. febr. 22. 13:49
Akkor ez lesz a biztos. :)
71. k_nm
2012. febr. 22. 12:36
igen, pont most olvastam utána, és a bevándorlási hivatalt is felhívtam, hogy hogy is van ez. Ha az én gyerekem itt születik (No.), mivel a férjem német állampolgár, elvileg kettös lesz. Ha viszont mondjuk Mo-n, akkor nem kapja meg a német állampolgárságot, hiába az az apja! Es nem választás kérdése, azt majd rábízzák a kölyökre 21 éves korában (nekem 21-et mondtak, neten 18-23 között van)...
70. MelisUK (válaszként erre: 69. - K_nm)
2012. febr. 22. 12:25

Nem álmodtam kedves, ez unós szabály. Mivel Németország is és Magyarország is benne van még az unióban, így az a szabály, hogy bármelyik uniós országban is szül az anya, a gyermeke olyan nemzetiségű lesz, mint ő és/vagy az apja.

Onnan tudok az uniós szabályról, mivel én meg Skóciában élek. Mindenkire ennek a szabálynak kéne vonatkozni. Ha valami mégis máshogy van, az már egyéni kavarás.

69. k_nm (válaszként erre: 67. - MelisUK)
2012. febr. 22. 11:18
ezt hol álmodtad? márcsak mert azok, akik itt élnek és szültek, miért is tudják másképp?
68. k_nm (válaszként erre: 63. - Lulu0616)
2012. febr. 22. 11:16
Németországban nincs olyan, hogy tuti válasz!!!!! Ha itt éltek, tudhatnád, hogy tartományonként, hivatalonként, söt ügyintézönként eltérhet a válasz...(lsd: nekem annak idején azt mondták, 5 év múlva kérvényezhetem az állampolgárságot a férjem miatt, de volt olyan ügyintézö, aki 3 évet mondott. Ugyanabban a hivatalban!)
2012. febr. 22. 11:09

Ha német az egyik szülő, magyar a másik, akkor választhatnak, hogy német vagy magyar legyen, vagy kettős állampolgár.

De ha mindkét szülő magyar, akkor mindegy, hogy hol születik a gyerek, magyar lesz. Ez azóta van így, amióta uniós tagállamok vagyunk.

66. chocoblue (válaszként erre: 64. - Derya)
2012. febr. 22. 10:23

Magyarországon igen, de a németek nincsenek oda a kettős állampolgárság ötletérért. Kettős állampolgársága max. kiskorúnak lehet, akinek 18 évesen döntenie kell, hogy a németet akarja-e vagy a másikat.


Egy francia ismerősömnek német férje van, ott is ez a helyzet. A franciákat baromira nem érdekli a dolog, de a németek miatt a gyereknek döntenie kell majd amikor nagykorú lett.

65. Derya (válaszként erre: 64. - Derya)
2012. febr. 1. 12:05
óóó, most vettem észre, hogy nagyon régi posztra reagáltam... :-o
64. Derya (válaszként erre: 18. - B486c9cf7d)
2012. febr. 1. 12:03

ezt honnan veszed, hogy nincsen kettős állampolgárság?

szerintem simán lehet, megvannak a jogi feltételei, ha ezek teljesülnek, akkor lehet....

pl. a magyarorszag pont hu-n is olvasható róla.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook