Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan ország, ahol bevezették már a gyermektelenségi adót? fórum

Van olyan ország, ahol bevezették már a gyermektelenségi adót? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. aug. 2. 13:05

Ugye, hogy nem lett belőle semmi!!

Viszont Németországban van olyan törvény, hogy aki egy gyermeket szült és felnevelt, egy év nyugdíjkorkedvezményt kap (nemrégiben olvastam).

De még lehet!!! :(

39. Kis Cidri (válaszként erre: 6. - SF)
2011. okt. 20. 16:07
Da a magyarok fogynak.
38. globus
2011. okt. 20. 15:23
Aki felnevelt már 2-2 adófizető állampolgárt, az is gyermektelennek számít? :)
37. csgybzs (válaszként erre: 35. - Csgybzs)
2011. okt. 20. 15:19

Tényleg úgy fizetjük az adót, hogy abból a részből semmit nem veszünk ki belőle, ami a bölcsikre, ovikra, iskolákra megy el, arról a részről is lemondunk, amit gyerekkórházakra, gyerekorvosi ellátásra fordítanak, aztán abból sem, ami gyesre és családi pótlékra megy + minden egyéb családtámogatásra...

Tehát igen nagy mértékben hozzájárulunk a családok életéhez mi is. Nem a sajátunkhoz, hanem a többiekéhez. Boldogan, semmi gond ezzel, de ha ezen felül még fizetni kellene, az valóban felháborító lenne!

2011. okt. 20. 13:03
harmadik világ?Kína az nem jó...elcsesztem
2011. okt. 20. 11:21
Szörnyű. Arra nem gondolnak, hogy aki nem vállal gyereket, az csak egész életében fizeti a párjával az adót, de nem vesz ki belőle semmit? Sem gyes, sem tankönyvtámogatás, se ingyenes akármi, semmi! Csak pakoljuk pakoljuk a pénzt... felháborító lenne!!!
34. 6187eb1c9a (válaszként erre: 33. - E32d76b828)
2011. okt. 20. 08:50
Büntetést fizetnek,mert nem védekeznek,ergo gyerekadó.
2011. okt. 20. 08:46
Kína?
32. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Fenife)
2011. ápr. 25. 09:23
Édesapám még fizetett gyermektelenségi adót 1954 végéig.
31. kanella (válaszként erre: 1. - Angyalka73)
2010. szept. 28. 15:17
Igen.Amikor 10 eve Nemetorszagban eltem nemet kolleganoim emlitettek,hogy fizetnek gyermektelensegi adot sot csak tudjatok ott a hajadon ill. nem hazas emberek is tobb adot fizetnek.Nem az elvaltak az aolyanok akik soha nem hazasodtak meg.Egyebkent ez a torveny nem magyar talalmany, mondjuk ugy Unios kovetelmeny es az IMF keze van benne joreszt.magyaran szolva akarmilyen gusztustalan is be fogjak vezetni.Sajnos/?/
2010. szept. 21. 21:36

Ez egy gusztustalan állatság, felháborítónak tartom, de úgy rémlik, mintha szüleim v. nagyszüleim emlitették volna, hogy éppen Magyarországon volt valameddig bevezetve.

Volt egy olyan időszakom, hogy sokáig én sem akartam, gyereket, fiatal voltam, viszonylag csinos, jól kerestem, élvezni akartam az életet, nem hiszem, hogy ezzel egyedül voltam, de azt sem hogy az akkori ill. a jelenlegi családtámogatási rendszer, álságos családmodellek imádata mellett bárkinek joga lett volna elítélni vagy ne adj. isten. megadóztatni.- Ezt a korszakot sírom vissza mindig anyaként, feleségként, hiányzott , és ma 40-en túl is nagyon hiányzik a magammal , időmmel, keresetemmel való szabad rendelkezés

Nem családtervezés eredményeképp született meg a fiam , de fel sem merül bennem, hogyha netalán anyagi problémáink lennének, a társadalom v. mások segítségére számíthatok, nemhogy a gyermektelenségi adóra.

Lélekben szingli maradtam.

2010. szept. 21. 18:09
De most komolyan,az ember nem élvezheti ugy az életét ahogy akarja,ha nincs gyerekem az az én dolgom,az hogy hova rakom a pénzem az szintén,most azt hiszik akinek nincs gyereke a zsír gazdag vagy mi?ehhh,ugyan miből :/ jajj de ideges leszek amikor erről a témáról van szó...
2010. szept. 21. 18:02
Sértené a jogaimat !
2010. szept. 21. 17:53
Komolyan mondom tiszta vicc amit kitalálnak,már nem tudják az emberről még hány bőt húzzanak le :/ hányinger.......
2010. szept. 21. 16:46
Hihetetlen módon kiakasztott ez a vén f.sz! Nem szoktam mocskolódni, de őszintén remélem, hogy ez a vén hülye mihamarabb feldobja a talpát!Ilyen gusztustalan módon belenyúlni az emberek magánéletébe egyszerűen embertelen! Nem teremtenek semmilyen lehetőséget a fiataloknak, inkább csak büntetnek, és megaláznak! Mindenkinek maga joga eldönteni, hogyan éli le az életét!- ez az én véleményem.
2010. szept. 17. 10:13
Még nem.
24. goodall (válaszként erre: 23. - Era06)
2010. szept. 14. 21:44

Ez a tervezet egyrészt súlyosan diszkriminatív, másrészt az emberi méltóságot is sérti.

A történelemtanárom idézte a Ratkó-korszak jelmondatát a szülésről: Asszonynak kötelesség, lánynak dicsőség. Az diktatúra volt. Ez demokrácia?

23. era06
2010. szept. 14. 21:23

Milyen adónemet kellene fizetniük azoknak a nőknek, akik szülnek 10 gyereket de egyet sem nevelnek?

Milyen büntetés jár annak aki bezáratja az óvodákat , bölcsödékét, vagy gyerekes anyát nem vesz fel dolgozni?

Milyen jutalom jár annak, aki csak annyi gyereket szül ahányat fel is tud nevelni?

Minden orvosi beavatkozás ingyenes lesz? (lombik program)


Abban az országban ahol a gyermekotthonok tele vannak, ott az "okosak" maradjanak csöndben

2010. szept. 14. 21:13
Ez mindenesetre egy csomó kérdést felvet. Ez csak házaspárokra vonatkozik? Mert ha csak együtt élnek papírok nélkül, akkor annak nincs nyoma, tehát adóztatni sem lehet a gyermektelenséget. És így már nem is igazságos. Meg máshogy sem. Vagy korhoz kötik hogy meddig kell szülni? Én ezt nem értem. Az állam talán megteremtette a feltételeket ahhoz hogy minden család gyereket tudjon vállalni?
21. goodall (válaszként erre: 20. - 4c07880d46)
2010. szept. 14. 20:46

Pont így gondoltuk mi is. Egy kétszer kettes kisszobában kezdtük együtt, a férjem nehezen talált munkát, nekem szerencsére jó melóm volt. A munkahelyemen keresztül tudtunk időlegesen egy garzonba költözni. A lányom már ide született. Innen akkor tudtunk visszaköltözni a harminchat négyzetméteres, egy szoba+hálófülkés lakásba, amikor anyósom meghalt. A négy négyzetméteres hálófülkében nőtt fel a lányunk.

Ide nem vállalhattunk több gyereket, anyagilag meg sosem álltunk úgy, hogy törleszteni tudtunk volna bármilyen kölcsönt.

20. 4c07880d46 (válaszként erre: 19. - Goodall)
2010. szept. 14. 20:36
Igen, mi is egy gyermeket vállaltunk, van egy kislányunk, úgy gondoltuk, neki legyen meg a gondtalan gyermekkora! (nem luxusdolgokra gondolok itt, hanem pl. mesekönyvekre, amik 3000 Ft-nál kezdődnek...)
19. goodall (válaszként erre: 18. - 4c07880d46)
2010. szept. 14. 19:42

Vagy azt, amikor egy fiatal pár létminimum alatt él az anyósnál egy kis szobában, mert nincs munkája, az mire vállaljon gyereket, ha pedig nincs neki, miből fizetne adót? Én, meg a férjem így kezdtük.

Csak egy lányunk van, mert felelősséggel nem tudtunk többet vállalni, eladósodni nem akartunk és nem is fogunk!

2010. szept. 14. 19:25
Csak az a baj, hogy sokan, akiknek van 1, 2, meg 10 gyerekük, nem a gyerekükre költik a pénzt, hanem játékgépezésre, piára és egyébre. A gyerek meg nem eszik rendes kaját se. Nem általánosítani szeretnék, de pontosan tudjuk, hogy rengeteg ilyen van. Ezt a kérdést miért nem feszegetik a nagyokosok?
17. goodall (válaszként erre: 16. - Kriszti0711)
2010. szept. 14. 19:16

Boross róluk is azt mondta: aki nem nevel gyereket, az nem is költ rá, annak megmarad a pénze, tehát tud adót fizetni.


Gusztustalan ebben külön az, hogy egy idős férfi beszél így nőkről.

2010. szept. 14. 19:02
Én úgy hallottam, hogy azok kivételek ez alól, akiknek nem lehet gyerekük. De ez akkor is gusztustalan! Hogy lehet ilyet kitalálni?!
15. doxikri (válaszként erre: 14. - 9068373f86)
2010. szept. 14. 18:55

Konkrétan a Boross Pétert!

Láttam a riportot és nagyon kiakadtam. Utána egy 60 körüli hölgyet interjúvoltak meg, na ő még kiakasztóbb volt!

Szégyen!!

2010. szept. 14. 18:51
Szerintem akinek lehet gyereke,anyit valal hogy fel tudja nevelni,aki meg nem valal,sajnos annak talan nem is lehet,erre nem gondolnak?vagy ez utan majd azt vezetik be hogy kivizsgalnak minden not,mert nincs gyereke,stb.Szornyu hogy mit ki nem talalnak......gyerektelensegi ado....pppppfffff,valakit nagyon a fejere ejtettek!
13. 8a670b58cc (válaszként erre: 11. - 4394955ff2)
2010. szept. 14. 18:46
Valóban, ha csak Magyarországot nézzük, akkor jogos lenne az ösztönzés a gyerekvállalásra (bár kicsit különös módját találták ki). Magyarország viszont akárhogy is nézzük, a világ országai közé tartozik... :)))
12. bebo76
2010. szept. 14. 18:46
Ez akkora baromság!!!!!!Nekem sincs gyermekem(sajnos),de nem azzért,mert nem akkarok,hanem,mert nem lehet!Elég baj ez nekem nem kell még ezzel is büntetni engem!Ja és azokkal mi van aki tud szülni,de nem ő neveli ,hanem az állam!
11. 4394955ff2 (válaszként erre: 6. - SF)
2010. szept. 14. 18:44
.. a magyarság meg fogyatkozik.. s ez egy országon belüli törvény lenne. így nekem kicsit furcsa világviszonylatban nézni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook