Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemműtétnél melyik a jobb az intra lasik, vagy a PRK műtét - az árától elvonatkoztatva -? fórum

Szemműtétnél melyik a jobb az intra lasik, vagy a PRK műtét - az árától elvonatkoztatva -? (tudásbázis kérdés)


23. sashi6 (válaszként erre: 21. - Anitakiara)
2015. máj. 19. 14:35
Szia! Szerintem a prk-nál már sokkal modernebb megoldás a LAsik - de nem kell az irtózatosan drága Intralasikot választanod, én külföoldi tapasztalatból mondom, hogy csak fel van marketingelve... Válaszd inkább az OptiLasikot, mert az is másnap már jó, és sokkal olcsóbb. Én személy szerint Dr. Nagymihály Attilát választottam - nem klinikát, mert ebben a típusban neki van a legnagyobb tapasztalata, a többi klinikán bár szuper orvosok vannak, pont az Optilasik eljárásban nem rutinosak. Nekem minden szuper a szememmel :) és szerintem jó döntés, hogy majd októberben csináltatod, mert nyáron elég macera, hogy nem érheti víz meg ilyenek... azért a 40 fokban jobb ha tudsz pl úszni egyet. Sok sikert!!! (ja, Dr. Nagymihály a Budai Szemészeti KÖzpontban főorvos)
2015. ápr. 23. 09:31
Az életmódtól is függ.
2015. ápr. 21. 19:23
Ha esetleg jár még valaki erre :) Ma voltam az OM-nél vizsgálaton, és azon kívül hogy tág a pupillám mint egy bagzó nyuszinak, azt mondták hogy mind a kettőre alkalmas vagyok, DE: a doktornő a Femto-t javasolná, mert cylinderes a szemem és a prk után meg van az esély rá, hogy az visszaalakul. Ám ettől függetlenül még szemüveg nélküli maradhatok a műtét után. Én anyagi okok miatt a prk mellett vagyok most nagyon, de októberben műttetem, addig még szerintem sokszor fogom megrágni a kérdést :D egyébként ő is azt emelte ki, hogy a femto után már másnap használható a szem, míg a prk-nál kicsit lassabb a gyógyulás, nyilván mert a hámrétegnek vissza kell nőnie. A fájdalomtól félek csak, mert persze jól beszarasztottam magam a különböző fórumok olvasgatásával, de majd csak túllendülök rajta :)
2013. febr. 6. 07:58

Kiegészíteném az itt leírtakat annyiban, hogy nem feltétlenül te döntöd el, hogy IL/PRK legyen, hiszen pl. az IL-re (többek között a sok tényezéből) csak az alkalmas, akinél nem növekedett meg retinaleválás kockázata, mivel IL-nél vákumgyűrűt használnak. Ha valakinél ez a kockázat megvan, csak PRK jöhet szóba eleve(ha a többi feltételnek egyébként megfelel pl. szaruhártya vastagság.)

Én IL-et akartam, de a fenti probléma miatt csak PRK lehet.

19. szisi (válaszként erre: 15. - Idna21)
2010. szept. 27. 20:05
A szteroidos szemcsepp a szem sejtjeit akadályozza meg abban, hogy visszaállítsák az eredeti látásélességet, ami ugye a homályos látás volt - kinek-kinek különböző, dioptria függvényében.
18. szisi (válaszként erre: 16. - Idna21)
2010. szept. 27. 20:03

29 éves vagyok, és -11-ről korrigáltak aug. 19-én.

A közelre fókuszálás pár hétig nehezen ment, 1-2 hétig pedig sehogy sem, nemhogy nehezen.

Mostanra már teljesen normálisan látok közelre, illetve a látásélességem külső körülmények között természetes fényben tökéletes, épületben mesterséges fénynél azért egy kicsit rosszabb, de csak annyira, hogy megleszek szemüveg nélkül is.

17. ferenc59 (válaszként erre: 15. - Idna21)
2010. szept. 27. 14:05

Ez így -ebben a formában-nem fedi a valóságot!! :)

-"elégetik a szem felső védekező képességét"?!

A PRK-nál hámosodik vissza a szaruhártya eltávolított rétege. A lebenynek nem kell "hámosodni" , az maga a hám,amit félrehajtanak és az "égetés"után vissza illesztenek. Tudtommal és szerintem! :):)

16. Idna21 (válaszként erre: 14. - Szisi)
2010. szept. 27. 13:39

Szia!

Azért még arra kiváncsi lennék, hogy mennyi volt a dp-ád és hány éves vagy? Mennyivel vagy műtét után és hogy alakult a helyzet a közel és távollátás szepmpontjából is.

15. Idna21 (válaszként erre: 14. - Szisi)
2010. szept. 27. 13:34
Keves Szisi! A prk-nál lekaparják és gyakorlatilag elégetik a szem felső védekező képességét. Ezért is kell sokáig szteroidos szemcsepp és van a szárazszem effektus, valamint a több hétig tartó látásbeállásról nem is beszélve. Az IL-nél ezek mind nincsenek, csak hát a "lebeny", ami állítólag teljesen visszahámosodik, csak 2 hétig kell fokozottan ügyelni rá. Te ezeket máshogy tudod?
14. szisi
2010. szept. 26. 21:05
Nekem PRK volt, és csak a 3. napon volt fájdalmam. Én sem adtam volna ki plusz 200.000 Ft-ot azért, hogy ne fájjon egy napig. Ki lehet bírni, hatékonyságra ugyan olyan mindkettő, tehát csak azt kell eldönteni, hogy egy-két nap kedvéért kiad-e az ember még plusz százezreket az amúgy sem olcsó műtétre...
13. fogtunder_ (válaszként erre: 12. - Szilvamama)
2010. szept. 15. 23:05
Azt sem nevezném igazán fájdalomnak, inkább kellemetlenség.
12. Szilvamama (válaszként erre: 10. - Buschne)
2010. szept. 15. 12:14
Jaja, én csak a fájdalom részére gondoltam, bocsánat! :)
11. ferenc59 (válaszként erre: 10. - Buschne)
2010. szept. 15. 12:12

Egyetértek.

Összesen 2 szem fájdalom csillapítót vettem be a négy nap alatt. Altatóra nem volt szükségem.

Nekem megért a 3. nap 260 e. Ft-ot!

10. buschne (válaszként erre: 9. - Szilvamama)
2010. szept. 15. 09:00

Ez teljesen így van, de sajnos ettől még nem jobb műtét a másiknál...


Én személy szerint nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy "bármikor" (nem teljesen így van) leszakadhat a lebeny. Ezért inkább bevállaltam a PRK-t. A 3 nap a kellemetlenségekkel hamar eltelt:)

9. Szilvamama (válaszként erre: 6. - Lolita7)
2010. szept. 15. 07:58
Én csak hallomásból tudom, akinek az IL volt, kevesebb kellemetlenségre és fájdalomra panaszkodott.
8. buschne (válaszként erre: 5. - Ferenc59)
2010. szept. 14. 21:55

Kiegészíteném egy lényeges dologgal, hogy a PRK-nál a szaruhártya felszínén végzik a kezelést, míg az IL-nél bemetszést készítenek a szaruhártyába és a lebeny alatt végzik.

Drágább, mert kényelmesebb, de hogy kinek mi a jobb, arról erősen megoszlanak a vélemények.

2010. szept. 14. 21:53

Először is, az orvos állapítja meg, alkalmas vagy-e mindkettőre, ha igen, akkor választhatsz.


Mindkettőnek megvan az előnye, hátránya, ki melyiket vállalja be.

6. lolita7 (válaszként erre: 2. - Szilvamama)
2010. szept. 14. 21:48
Ez azért így ebben a formában nem igaz....
2010. szept. 14. 16:00

A PRK- kellemetlenebb érzés,és kell 3-4 nap a hámréteg gyógyulásának.

Az I.L. kétszer annyiba kerül, de 1-2 nap után munkába lehet állni

2010. szept. 14. 15:49
Nem tudom, mi alapján döntenek, de nekem fel sem merült a lasik, úgy értem az orvos a prk-t mondta, de amúgy is azzal szerettem volna.
3. fogtunder_ (válaszként erre: 1. - Idna21)
2010. szept. 14. 15:43
Van egy lézeres szemműtét fórum, ott olvashatsz tapasztalatokat.
2010. szept. 14. 15:39
Nekem még egyik sem volt, de az Intra Lasiket jobban dícséri mindenki ...
2010. szept. 14. 15:36
Szemműtétnél melyik a jobb az intra lasik, vagy a PRK műtét - az árától elvonatkoztatva -?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook