Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan kezdtétek a mellétáplálást? Tápszeres a fiam és öklendezik a gyümölcstől. Most beleraktam a tápszerbe és üvegből elfogadta.Ez gáz? fórum

Ti hogyan kezdtétek a mellétáplálást? Tápszeres a fiam és öklendezik a gyümölcstől. Most beleraktam a tápszerbe és üvegből elfogadta.Ez gáz? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 14. 13:48
szia.én sem adnék 6 hós koráig semmit csak tápit.esetleg ,hogy ízt érezzen próbáld meg a gyümölcsök levét.én már 4és fél hósan elkezdtem a hozzátáplálást,hogy mennyivel könnyebb lesz ha már eszik mást is,de tévedtem.nehogy foglalkozz mások véleményével,a szokásos,hogy már 4 hósan mindent ettünk.
9. ancika24 (válaszként erre: 1. - 81fea164b2)
2010. szept. 14. 13:43
A mellétáplálást csak türelemmel és végtelen nyugalommal lehet kezdeni és folytatni :)) először csak kóstoltasd és kanállal. Próbálj ki több kanalat, enyémgyereknek első hetekben még a kanál sem volt mindegy :)) Javaslom, sütőbe süssél almát és azt add neki, finom is, és nem kell azon aggódni, hogy megmarad az üvegben. Egy egész üvegnyihez hetek kellenek, hogy elfogyjon egyszerre.
8. Clau26 (válaszként erre: 7. - 81fea164b2)
2010. szept. 14. 13:07
ne foglalkozz azzal ki mit mond,senkinek semmi köze hozzá..lehet ez éppen nem izlett neki..Az én kislányom csak gyümölcsöt evett kb 7hónapos koráig,zöldséget főzeléket semmit..majd 7-9hónapos koráig még azt sem csak tápot akart illetve azt akarta enni amit én pedig még foga se volt,de turmixolva nem evett meg semmit..9hónapos lett és most jöttem rá hogy ugyan 2 foga van még csak és az sem nőtt még ki teljesen de ennek a gyereknek kaja kell:rakott krumpli,paprikás krumpli,lecsó stb...a pépet nem eszi meg pedig pont fordítva szokott lenni..viszont se gyümölcsöt se zöldséget nem akar enni mert ugyebár fél foggal csak pépesen tudom neki adni..
2010. szept. 14. 12:49

5 hónapos múlt és igen nem egyszerű. Most azért raktam a tejbe bele, mert felbontottam 1 babadesszertet szilva-alma és elég borzalmas fejet vágott mikor kanállal próbáltam. Mivel nem tartható sokáig felbontva gondoltam belerakom a tejbe, az íze kedvéért legalább. Csak tanácstalan vagyok, mert a saját kudarcomnak élem ezt meg. Mindenki kérdezgeti, hogy eszik-e már vmit... :(

De pl. múltkor jó érett barackot leturmixoltam neki, abból 100 ml simán bekanalaztunk :) persze mert édes volt. De aztán mindkét halántékján hatalmas vörös foltok jelentek meg :( úgyhogy barackot nem eszünk.

2010. szept. 14. 12:32
Igen egyet értek Clauval. 6 hónapos koráig simán ráérsz. Először csak a gyümölcs levét add kanálból, ne tedd cumisüvegbe, mert nem szokja meg a kanalat. Nem baj ha lassan megy a hozzátáplálás, ráér a pici. Napi 1 kanállal bőven elég, azt se baj, ha kiköpi. Szoknia kell az ízeket, edződnie kell az ízlelőbimbóknak ;)
5. erikpipi (válaszként erre: 1. - 81fea164b2)
2010. szept. 14. 12:32
Apránként próbáld, kezd egy kiskanállal, és minden nap növelheted az adagot. ÉS turmixolva, ne darabosan. Hát, nem tudom jó e a tápszerbe, végül is a főzeléket is úgy kell a tápszeres babáknak elkészíteni, hogy tápszerrel hígítod. Próbálkozz kanállal, megszokja, és megszereti majd.
2010. szept. 14. 12:32

Szia!

Szerintem ne kapjon olyan ételt cumisüvegből,amit amúgy kanállal adnál.Tápszeres babáknál sem előírás a 4 hónap,sőt,még a 6 sem a hozzátáplálás megkezdésére.

Ha már megérett a teste/idegrendszere ,elmúlik nála ez a reflex és nem fog öklendezni.Próbáld meg,ha nem megy hagyd egy darabig,majd egy kanálkányi adaggal próbáld újra.

2010. szept. 14. 12:28
egyébként mennyi idős?az én kislányom is tápszeres 4hónapos kora óta hozzátáplálom védőnő okos tanácsára de a következőt biztos hogy 6hónapig csak táppal fogom etetni..nagyon éretlen volt még ő ehhez
2010. szept. 14. 12:27
igen,apránként vezesd be és csak apró falatokat adj,ha cumisüvegből adod sose szokja meg a kanalat..eleje nehéz lesz de utána pár hónap és megszokja
2010. szept. 14. 12:26
Ti hogyan kezdtétek a mellétáplálást? Tápszeres a fiam és öklendezik a gyümölcstől. Most beleraktam a tápszerbe és üvegből elfogadta.Ez gáz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook