Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanulási zavarok fórum

Tanulási zavarok (beszélgetős fórum)


1 2
56. K-né Zsóka (válaszként erre: 23. - Sagievi)
2011. jún. 22. 23:17

Agatha Christie, Albert Einstein, Beethoven ...és még sokan szintén diszlexiások voltak.

Bármi lehet még belőle, csak kitartás:).

55. wiki76
2011. márc. 29. 21:53

[link]

csak ajánlani tudom nagyon hasznos.

54. alfoldi13 (válaszként erre: 52. - Sagievi)
2010. szept. 17. 13:31
ugy ahogyan irod olvasd magnora és ő hallgathassa ha nem tudja megjegyezni sőt ha lehet csak a ényeget szedd ki de én arra gondolok előre nézed és előre gondolkodsz a tanár eszével sőt felhivod a gyereked figyelmét hogy mi is ott a lényeg és előbb vagy utobb de az eredmény nem fog elmaradni...
53. hte23
2010. szept. 17. 13:22

A fiam nem is fogadott el engem "segitőnek"

Mindig azt mondta, anya te anyuka vagy.

Mi kerestünk neki segitséget. Igaz csak középsuliba kellett. És itt nagyon fontos volt az, hogy Ő el tudja e fogadni.

Az első két évet sirva (szó szerint) csináltuk végig. Aztán én ráhagytam. Igazából nem bántam meg, mert az órán a már emlitett módszerrel el tudták nála érni, hogy figyeljen, és megmaradt a fejében a tudás.

52. sagievi (válaszként erre: 45. - Alfoldi13)
2010. szept. 17. 12:16
tudom. ott is ülök mellette, de nagyon el tudja venni a kedvét az egésztől. Már teljesen megutálta a törit. Tavaly egész évben úgy tanultuk, hogy csináltam minden leckéből vázlatot, azt olvastam fel neki sokszor. De sajnos a figyelme is folyton elkalandozott. Hiába kérdeztem vissza, elsőre sose tudott semmire válaszolni. Komolyan mondom nem tudom, hogy mit és hogyan csináljam.
51. sagievi (válaszként erre: 44. - Szemmelver)
2010. szept. 17. 09:15
tudom, hogy két különböző dolog, csak azt nem tudom, hogy a suliban Áronnal melyik is foglalkozik.
50. hte23 (válaszként erre: 46. - Wiki76)
2010. szept. 17. 08:10
Próbáld meg elérni, hogy a gyerek az első padban, a tanári asztal előtt üljön. Akkor nehezebben terelődik el a figyelme.
2010. szept. 16. 21:57
biztos van egy erős oldala azt kell erőltetni mert abban könnyebb elismerésre szert tennie...persze ehhez kell a felnőtt segítsége előrenézni előre gondolkodni stb
48. wiki76 (válaszként erre: 47. - Alfoldi13)
2010. szept. 16. 21:48
Bíznom kell a gyerekben.Legalább nekem.Tudom hogy tudja,de ettől neki még nem lesz sikerélménye a suliban.
2010. szept. 16. 21:28
viki képzeld el van egy lányom ki valamikor régesrégen ha jol visszatudok emlékezni nyolc egyessel a bukásszélén állt ráadásul évvégén igy hát mentem és imádkoztam a tanárnál egy pici kettest és ez igaz ma ez a lány kétdiplomás tanárnő természetesen angol diplomája is van...szóval léehetetlen nincs..ehhez elég volt egy véletlen a következő évben ujtanárnő jött kinek egyik kedvence az én lányom lett és és megváltozott minden..elég látod egy pici fricska áldás fenntről...mert az ember tehetetlen sok sok dologgal...
46. wiki76
2010. szept. 16. 21:07
A baj (legalább is nálunk)hogy itthon üldögélhetek mellette adhatok neki csomó feladatot,hibátlanul megcsinálja.De az iskolában még a repülő légy is kizökkenti.Ha már a tábláról kell másolni,közben a tanár magyaráz és még Pistike pukizik...hát elveszett a gyerek.Tehetetlennek érzem magam mert én vagyok a a hüle szülő aki folyton azt szajkózza hogy tud a gyerek.Igaz csak otthon teljesít.
45. alfoldi13 (válaszként erre: 43. - Sagievi)
2010. szept. 16. 18:59
ettől elkeseredni azért nem szabad...azt gondolom fog ez javulni ha ülsz mellette naponta... sajnos a javuláshoz ez is kell...
44. szemmelver (válaszként erre: 43. - Sagievi)
2010. szept. 16. 18:55

szia

a gyógypedagógus nem fejlesztőpedagógus, k külön dolog

2010. szept. 16. 08:44

Sziasztok! Hát a tegnapi szülői értekezleten annyit sikerült megtudnom, hogy magyarból, matekból a gyógypedagógus (fejlesztőpedagógus) fogja osztályozni. Idegennyelvekből felmentve. Órán jelen van, dolgozatot megírja, de nem osztályozzák. Már ez is valami azért. Talán már a héten a hiányzó könyvei is megérkeznek és akkor már tanulni is tudunk.

Ja és tegnap megkapta az első egyest töriből. Írásbeli feleletre. Jó kis kedvcsináló, ugye?

2010. szept. 15. 16:17
megint erről nem vagyok meggyözödve.. de a türelem biztosan és a szívóság nap mint nap.. és a pici dolgok biztatása nagy nagy örömei...csodát tudnak tenni...
41. wiki76 (válaszként erre: 40. - Sagievi)
2010. szept. 15. 15:46
Ez is omega3,magnézium,cink.
40. sagievi (válaszként erre: 39. - Wiki76)
2010. szept. 15. 11:46
állítólag az omega3 is csodát tesz, ha időben elkezdik adni a gyermeknek.
39. wiki76
2010. szept. 15. 11:24
Én is hasonló problémával küzdök.Milán figyelemzavaros.Elkezdtem adni neki az esprico nevű gyógyszert.Most várom a csodát :S
38. alfoldi13 (válaszként erre: 35. - Sagievi)
2010. szept. 14. 15:03
én már neveltem nagyon nagyon hátrányos sérült gyermeket és egy bizonyos idő után szárnyal ..persze szenvedtünk mindnyájan sokáig a kudarcai miatt...
37. hte23
2010. szept. 14. 15:00
jól tudom, hogy milyen nehéz.
36. hte23
2010. szept. 14. 15:00

Az a baj, hogy a figyelme kalandozik el.

10 perc tanulás, kis pihi(mondjuk varázsbetü játék-nagyon jó szórakozás még nekem is) aztán ujra tanulás. És igy a pihi is tanulássá válik, mert játékos.

35. sagievi (válaszként erre: 34. - Alfoldi13)
2010. szept. 14. 14:55
Sajnos a gondos mellette ülés nem minden, és nálunk nem éri be a többi, egészséges társát. De abban egyetértek, hogy nem baj, ha megtanul küzdeni. Mondjuk az megy neki. :) Saját ügyében lobbizni nagyon tud és kitartó is hozzá. Bár a tanulásban ennyire kitartó!
2010. szept. 14. 14:47
én meg azt gondolom hogy gondos mellette üléssel tanulással majd beéri a többit késöbb de odaér söt a távolság is egy idő után olvad...bevalom mikor felnő valaki nem tudunk papirt és nem is akarunk papirt tenni a nyakába igy hát nem baj ha megtanul kudarcokkal de küzdeni legalább is én ezen a véleményen vagyok persze ..ez nehéz ut...felfelé..
2010. szept. 14. 14:27

Egyébként olyan tragikusan nem fogom fel ezt az egészet, mert lehetne most teljesen más életünk is. Áron egészségesen született, de háromhetes korában agyvérzést kapott. Napokig az is kérdéses volt, hogy életben marad-e egyáltalán. (Azokat a napokat még az ellenségeimnek sem kívánom) Aztán kiderült, hogy nem kering az agyvize és shunt-öt kell kapnia. Nem írom le a 8 hetes kórházi tartózkodásunk kálváriáját, de végül megkaptuk a shunt-öt és Áront mintha kicserélték volna. Aztán 2 és fél évesen epilepsziás lett (vagy az agyvérzéses hegtől vagy a shunt miatt) és ez azóta is megvan, bár (lekopogom) több mint fél éve rohammentes.

Szóval azt mondom, hogy lehetett volna szellemi, testi fogyatékos, vak bármi az agyvérzés miatt, de hála Istennek, nem lett. Ha valaki nem tudja róla, nem mondja meg, hogy igy indult az élete. Ez a tanulási képesség zavar valószínű az agyvérzés következménye, de azt mondom, hogy még elég jól megúsztuk a dolgot.

32. sagievi (válaszként erre: 31. - Hte23)
2010. szept. 14. 14:21
köszi a sok-sok ötletet! Varázsbetűre már rákerestem, ki fogjuk otthon próbálni (most melóban vagyok) Holnap utánajárok a szülőin az idegennyelv tanulásnak (van már két tanakos az osztályban és Áron szerint ők nem nagyon kapnak osztályzatot belőle). Mi a búbánatnak még azzal is az időt rabolni, nem tudom. Áron asszem az órákon elég sokat kalandozik, mert nem köti le, amit hall. Töriből azt se tudja, hogy hol tartanak a könyvben. Meg az a kedvencem, amikor a füzetbe van leírva a tanulni való, pl. informatikán. Könyörgöm hogy tanulj meg valamit, ami leírva sincs normálisan. Tavaly elmondtam az infotanárnak, rendes volt, gyakorlatot nézte csak nála, nem az elméletet.
31. hte23
2010. szept. 14. 13:39

Ha mentesülne az idegen nyelv alól, mentesülne egy kemény stressz és kudarcélmény alól. Több energiája maradna a többire.

A varázsbetüre keress rá, ki lehet ingyenesen próbálni.

30. hte23
2010. szept. 14. 13:38
na=ha
29. hte23
2010. szept. 14. 13:37
Kérj uj vizsgálatot, fellebbez na nem jó nektek, kérj utána a polg.hivatalban segitséget, ők is kérnek egy szakvéleményt, utána irány a főváros.
28. hte23
2010. szept. 14. 13:36
Kérj tanári szakvéleményt az idegennyelv tanároktól irásban, és ezzel próbálj a Tanulásképességet vizsgálóknál harcolni.
27. hte23 (válaszként erre: 25. - Sagievi)
2010. szept. 14. 13:35
A diszesek régebben kaptak felmentés idegen nyelvből. Próbálj harcolni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook