Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen autót javasoltok kerékpárosoknak? fórum

Milyen autót javasoltok kerékpárosoknak? (beszélgetős fórum)


25. Jasmine24 (válaszként erre: 24. - Yzma.)
2010. szept. 16. 17:25
:DDDDDDDD
24. yzma.
2010. szept. 16. 17:14

+ van egy ismerősünk, akinek Peugeot-ja van. Az is sipol lámpaügyben!

És ez az ismerősünk, mindig átmászik a jobb oldalra és ott száll ki, hogy ne sipoljon ... nem szőke, de olyan ... :-)

23. yzma.
2010. szept. 16. 17:12
Nekünk is Toyotánk van, és csilingel, ha égve marad a lámpa ... :-P
22. CheshireCat (válaszként erre: 21. - Anatita81)
2010. szept. 15. 21:39

jaja ne is ereszkedj le a kutyusok, babák, dörmögő dömötörök világából :) te hozzáértő ember :)

szóval akkor kivan nyilatkoztatva, hogy a toyoták a világon mindenhol nem csipognak, ha ég a lámpa, és nincs apelláta, anatita megmondta, ezen nem lehet változtatni.

részemről is ennyi, én utálok vitatkozni, de te kötöttél belém, már vagy 2x próbáltam elviccelni... áh mindegy, kíváncsian várom megállod-e, hogy lesüllyedve jellemezz, bár mikor ezeket a hsz-eket írod lesüllyedsz mindig, csak nem hozzám. :)

21. Anatita81 (válaszként erre: 17. - CheshireCat)
2010. szept. 15. 21:18

Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy az opcionális, hogy jelzi az autó, ha égve marad a fényszóró? :D

Sok extra közül lehet választani, ez meg vagy van vagy nincs.


Ha neked az személyeskedés, hogy nem értesz hozzá, hát legyen az. Az egyéb szintedet a hsz-aidból lehet leszűrni.


Részemről ennyi, nem kívánok a lesüllyedni hozzád, hogy ténylegesen személyeskedjek és nekiálljak jellemezni, hogy milyen vagy...

20. yzma.
2010. szept. 15. 14:33

Értem, köszönöm a válaszokat.

Tehát mindenképpen kisteherautó vagy busz jöhet számításba, igaz?

2010. szept. 15. 09:40

Nem hiszem hogy van személyautóból olyan, amilyet a kedves kérdező keres. Sok az az öt bicaj.

A tetőcsomagtartóra én se merném feltenni. Itthon. Magyarországon. Azonban ha külföldöt járjátok bicajjal akkor mehet a tetőcsomagtaró!

Csak a magyarok ilyen enyves kezűek!

18. lizesett (válaszként erre: 17. - CheshireCat)
2010. szept. 15. 09:19

Ejjj! Pontosan erre akartam még kitérni!

Köszönöm.

;)

17. CheshireCat (válaszként erre: 15. - Anatita81)
2010. szept. 14. 20:58

szeretnék gratulálni, hogy személyes sértésnek tudtál venni egy poénnak szánt megjegyzést, még a békülékeny hangnem ellenére is. tuti jófej csaj vagy, nem vagy görcsös kicsit sem. :) nembaj ha idejössz pattogni a fórumra, a te szinteden ez teljesen oké :) ahogy a személyeskedés is.


a kezdő hozzászólást meg elnéztem, na örülhet a szád, úgy láttam, hogy 5 ember és bicikli. azt nem, hogy 5 bicikli. de már késő volt, mert el is kezdted a hőbörgést. tiszta szánalmas komolyan, ezen így felhúzni magad. unatkozol nagyon? vagy a renault gyárban dolgozol, hogy ennyire felizgatott az eset?


"Én nem mondtam, hogy a toyota rossz vagy megbízhatatlan, csak hogy buta. "

utoljára mondom, gyk: AZ AUTÓBAN ANNYI EXTRA VAN, AMENNYIT BELETETTEK. Tudod minden típusból vannak butábbak és jobban felszereltebbek. Pont azért, hogy olcsóbb is legyen belőle, meg drágább is. Tehát lehet, hogy a Géza toyotája nem szól a lámpa miatt, a te renault-od le is kapcsolja, de a Józsi toyotája meg még fingelemzést is csinál. Ez csak attól függ, milyen extrákat akart az aki megvette, meg utólag miket raktak még bele.

16. andi6020 (válaszként erre: 11. - 54840f0fce)
2010. szept. 14. 17:34
Abba simán elfér akár 6 bicikli is. De hová ül az 5 ember?
15. Anatita81 (válaszként erre: 14. - Lizesett)
2010. szept. 14. 17:03

Pontosan ez az! Én nem ítélkeztem, csak a saját (hozzáértésének!) szintjén közelítettem az illetőhöz.


A kérdés az volt, hogy "Milyen autót javasoltok kerékpárosoknak?", erre válaszoltunk páran, majd valaki beszúr egy sztereotípiát, aminek semmi köze a témához, csak fikázza az előzőket. Mellesleg egy teljesen alkalmatlan autót javasol.


Én nem mondtam, hogy a toyota rossz vagy megbízhatatlan, csak hogy buta.


Azért köszönöm, hogy tovább soroltad a közhelyeket, megmosolyogtattál. :)


További szép napot neked is! :)

14. lizesett (válaszként erre: 7. - Anatita81)
2010. szept. 14. 12:55

Tudod miért kellett visszahívni most őket? És hogy valójában ki hibázott akkor? És mesélnél nekem hogy mennyi visszahívás volt a Toyotánál? Mert azt írtad hogy sok. Sorold!

(A média azért fel tudja fújni és eltorzítani a valóságot. Nem kell messzire menni ha azt mondom hogy madárinfluenza vagy H1N1, vagy Toyota gázpedál visszahívások.)


És ha már egy visszahívás után ítélüjük meg hogy az autómárka jó-e vagy sem:

volt visszahívás a Fordnál, őket nagyon nem is érdekelte mert azt mondták inkább fizetnek halálozás után kártérítést mint hogy kijavítsák és átnézzék az összest.

A Mercedes A osztályos autóit szintén visszahívták mivel a jávorszarvas teszten felborult.

Ha jól emlékszem vagy négy éve az Opel kormánykampányt csinált.

A Honda Jazz-t is vissza kellett hívni mégpedig több mint 150 ezret mivel az egyik hibás elektromos ablakemelő egy kisgyermek halálát okozta. A City-t szintén visszahívták ezzel a problémával.

Az Audi, Daewoo is hívott vissza autókat.

hirtelen csak ennyi, de volt több is és más is. Elhiheted.


És a lényeg: az amerikai Lexusos beragadt gázpedálja miatt a Toyota visszahívta az összes, a kérdéses időpontban legyártott alkatrészes autót, hogy átnézzék.

A média felfújta, a toyota nem tehet róla, mivel a halálos esetet okozó gázpedált egy cseh cég gyártotta. Azokból a gázpedálokból jutott a Peugeot-nak és a Citroen-nek is. Így ők is visszahívtak csak attól nem volt hangos a sajtó.


És csak nézz ki az út szélére is ha közlekedsz. Én még nem láttam pl: Mazdát, Lexust de Toyotát sem lerobbanva, pedig járom az utakat nem kevésszer.

És egy szólás bennem is él: ha valaki szépet akar akkor legyen német de ha jót akkor japánt vegyen.

A francia parfümös megjegyzés pedig szintén találó. De akkor lehetne azt is mondani, hogy olasztól meg csak tésztát.

És nem vagyok toyota fan, egyszerűen csak tájékozódom, nyitott szemmel járok.


:)


Szép napot!

2010. szept. 14. 12:02
EGyik barátoméknak Grand Scenicjük van és nagyon szeretik. Nagy, tágas, és nem volt vele bajuk.
12. CheshireCat (válaszként erre: 10. - Anatita81)
2010. szept. 14. 11:57

most mit hagyod magad irritálódni? nem akart itt téged senki különösen irritálni :)

én csak arról beszéltem, amit mi láttunk emberek, szakmai körökön kívül, tudod tapasztalat vagy mi. :) egyébként se francia kocsim nemvolt még, se japán, de azért szerintem ebben kb mindenki egyetért, hogy az utóbbi TALÁN picit jobb :D

amúgy mondtam, lehet, hogy a te kocsid jó, mert nem mindegyik rossz, közelsem, de mondjuk láttunk mi már nem egy turbodiesel motort szanaszét menni, csak úgy. nem 100ezer volt megjavíttatni.

az alapján kár megítélni egy kocsit, hogy milyen extrákat pakoltak bele, nem ez a legfontosabb, meg ez alakítható. véleményt meg fogadjunk el egymástól, ez egy fórum. még ha ki is offoltuk kicsit :S

2010. szept. 14. 11:30
Ifa
10. Anatita81 (válaszként erre: 9. - CheshireCat)
2010. szept. 14. 11:22

Fullos céges autóról írtam és érdekes, szakmai körökben (tudod, itt van a Világ legnagyobb motorgyára ;)) nem dícsérik agyon a toyotát.

A Renault-m maga lekapcsolja és ez a legkevesebb, amit tud.

A buszaink közt is vannak franciák, 16 személyes Masterok és sok százezer km után is tökéletesek...

Ugyanaz a dízel motor, mint a szgk-ban.

A te döntésed, mit veszel MAJD, de nekünk már bevélt a francia, úgyhogy különösen irritál, hogy olyan formál róla negatív véleményt, aki még csak nem is ismeri.

9. CheshireCat (válaszként erre: 7. - Anatita81)
2010. szept. 14. 11:07

mondjuk ez felszereltség kérdése szerintem D veszek is egyébként. nemcsak otthon dicsérik agyon a toyotát, hanem itt amerikában is, ami nem véletlen. mi is láttunk sokféle autót, általában a toyoták voltak a legmegbízhatóbbak. persze minden márkából van kivétel, mert minden egyes autó egy külön egyéniség :D

de inkább ne szóljon a lámpa miatt és merüljön le az aksi, mint a motor rohadjon le egy 5 éves autóban. előbbi egy feltöltés és kis reggeli idegeskedés, utóbbi párszázezer forint és idegbaj :D

8. Anatita81 (válaszként erre: 6. - Yzma.)
2010. szept. 14. 11:00
Ugye? Nekünk volt, most van hosszú Opel Trafic, ami ugyanaz és Nissanból is van ugyanez. Primastar vagy hogy hívják. ;)
7. Anatita81 (válaszként erre: 4. - CheshireCat)
2010. szept. 14. 10:58

:D Vegyél csak! Olcsó lesz a sok visszahívás és botrány után!

Sok millióért még akkor sem "szól", ha bekapcsolva hagyod a világítást?! :P :D :D :D

2010. szept. 14. 10:22
Renault Trafic egész jó!
2010. szept. 14. 10:18

OK, de 5 ember+5 bicikli ezekben nem fér el.

Tetőcsomagtartót nem akarok, mert nem merném egyedül hagyni pl. egy ebéd erejéig.

2010. szept. 14. 09:02

toyota corolla verso? én dolgoztam autókereskedésben, ott mi azt mondtuk, franciáktól csak parfümöt érdemes venni :D

így összességében a toyotát tartotta mindenki a legmegbízhatóbbnak ebben a kategóriában. következő autónak én is azt fogok venni.

2010. szept. 14. 08:48
Renault Espace vagy Trafic Passenger
2010. szept. 14. 08:31
renault grand scenic
2010. szept. 14. 08:16
5 személyt és 5 bicajt kellene kényelmesen és biztonságosan szállítani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook