Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idő után aludjon ott gyermekünk az oviban? Mennyi az 'ideális' beszoktatási idő? fórum

Mennyi idő után aludjon ott gyermekünk az oviban? Mennyi az 'ideális' beszoktatási idő? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. 60baddcaf0 (válaszként erre: 48. - Sajert)
2010. szept. 17. 15:39
Megmondom őszintén elolvastam hozzászólásodat még mielőtt elindultam az oviba,de nem igazán hittem hogy úgy lesz,ahogy írtad..de! szerencsére tévedtem.Amikor odaértem még aludt,aztán a "csatazajra"ébredhetett,mert amikor felöltözve kijött,hatalmas mosoly terült szét arcán!Úgyhogy köszönöm a biztatást,remélem ezentúl is így leszünk.Persze némi sírás elkerülhetetlen így az elején,de ez az élet rendje.
48. sajert (válaszként erre: 47. - 60baddcaf0)
2010. szept. 17. 12:30

Ne izgulj, egy nyugodt gyerek fog várni :-)).


Egy szülőtársnak volt ilyen, reggel mondták is neki, még ne menjen el, várjon egy kicsit, ha végképp nem tudják "leszerelni", akkor majd szólnak neki. Végül öt perc után a gyerek elhallgatott, és délután háromkor repült Anyuci ölébe :-)))).


Ismerek olyan gyereket, aki tök nyugodtan megy be a terembe, egész nap jól elvolt, és mikor délután meglátta az Anyját, nekiállt zokogni. És ez mindennapos volt náluk.

2010. szept. 17. 10:36

Sziasztok!


Mi hétfőn kezdtük az ovit,tegnap aludt ott először,ma reggelig semmi probléma nem volt,de ma reggel már itthon mondta a kisfiam,hogy nem akar menni,vagy maradjak én is ott vele,aztán mikor eljöttem volna nekiállt sírni,meg utánam kiabálni...borzasztó volt!Most pedig izgulok,hogy mi lesz ha megyek érte alvás után...

2010. szept. 17. 08:09
Elég rég volt, hogy oviba jártam, de arra emlékszem, hogy sosem vittek haza a szüleim ebéd után. Max 1-2 alkalom volt kivétel, amikor apukámnak dolga volt arra felé, és benézett. Akkor meg rögtön menni akartam.:))
2010. szept. 17. 08:07
mondjuk én azért viszem haza ebéd után, mert otthon vagyok az öccsével gyesen :)
2010. szept. 17. 08:05

Sziasztok!

Mi tavaly kezdtük az ovit. Nálunk azt mondta az ovónéni, hogy könnyebb lesz, ha reggel ott hagyom és uzsi után megyek érte. Nem kell beszoktatni. Megvan a mobilszámom, ha gond van csörög. Nem csörgött:) Első naptól kezdve egész nap ott van az oviban. Igaz, ő már várta.

Azonban elég sokan hazahordják a gyerekeket ebéd után, hogy miért az rejtély. Mármint nem csak beszoktatás alatt.

2010. szept. 17. 07:46

1996-ban vittem Lányomat óvodába.Nem is emlékszem,hogy lett volna ilyen beszoktatás,mellyel megnehezítheti a gyermek és a szülő minden napját...

Az első naptól kezdve természetes volt,hogy ott aludt,majd délután uzsonnaidő után repültem a gyerekért.

Lehet szerencsés voltam,de készült rá és tudta hogy mi vár rá.

Nem azt mondom hogy nem alkudozott párszor :)

42. f8db0709b8 (válaszként erre: 41. - Ekka)
2010. szept. 17. 06:28

Azért most a beszoktatási időről van szó,ha nem tetszik a gyereknek hazaviszik.

Jelzem,hogy nekem a lányom a bölcsibe röpke 2 nap alatt beszokott,ovival sem volt gond,szal nekem nem kellett rohannom,mert nem akar ott aludni vagy valami.Én nem álltam vigyázba,

ez a beszoktatás is gyerek függő és tudod már a kicsin most látom,nem lesz könnyű eset:)

41. Ekka (válaszként erre: 39. - F8db0709b8)
2010. szept. 16. 14:41
..csak Nekem furcsa. Az óvónő azért van ott, hogy megoldja a problémákat! Pl., ha sír a gyerkőc! Nem a szülőt állítják vigyázba, hogy rohanjon, ha sír a Kicsi.
2010. szept. 15. 18:41
bocsi ez 2szer ment el,de javítva van a hiba:)
39. f8db0709b8 (válaszként erre: 37. - Ekka)
2010. szept. 15. 18:41

nem vagyok óvónő nálunk így volt,máshol hogy van nem tudom.

Gondolom van más aki hazaviszi.

Egyébként nem én találtam ki ezt a dolgot,talán ha az illetékest megkérdeznétek,mondjuk az oviban,tudnak rá válaszolni:)

38. f8db0709b8 (válaszként erre: 37. - Ekka)
2010. szept. 15. 18:41

nem vagyok óvónő nálunk így volt,máshol hogy van nem tudom.

Gondolom van más aki hazaviszi.

Egyébként nem én találtam ki ezt a dolgot,talán ha az illetékest megkérdeznétek,mondjuk az oviban,tudna rá válaszolni:)

37. Ekka (válaszként erre: 36. - F8db0709b8)
2010. szept. 15. 13:47
..és akkor mit csinálnak, ha Anya- és Apa dolgozik?
36. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Ekka)
2010. szept. 15. 09:48
Ha nem alszik el,szólnak anyunak vagy apunak és hazaviszik:)
2010. szept. 14. 21:33

Szerintem változó.


Bölcsiben 3 hónap után aludt ott, egyik napról a másikra, mert kaptam munkát.


Lassan 2 hete jár oviba, óvó néni azt mondta max 2 hét, és ott altatja, de múlt héten azt mondta még, hogy szerinte még várjunk, nem érett meg rá. Ez végül is jó, nem kapkodják, hagynak időt a gyereknek.

A város másik ovijába megmondták ismerősömnek, hogy minimum 2 hónap után alhat ott. Megint egy másik oviban már 3. nap ott aludt a gyerek.

34. sajert
2010. szept. 14. 20:34

A mi bölcsinkbe is elvileg két hét a beszoktatás, ma már ott is uzsonnázott :-)).


Holnap fél nyolcra viszem és háromra megyek érte. A fél nyolc az fix lesz, de délután negyed ötig kell majd lennie a bölcsibe, ezt hét végére el "kell" érnünk. Okt. 1-től megyek viszza dolgozni, így ezt a délutánt még rugalmasan lehet kezelni - szerintem :-).

Most az esti lefekvésnél a gyerek kérdi: holnap megyünk bölcsibe? Válaszom: igen, reggel ébredés után megyünk, erre ő: az jóóóó :-DDDD.


Ezt még elmesélem:

Ma mondja a gondozónő, hogy két órakor felébredt, és kérdezte hol van Anya. Mónika néni mondta neki, hogy még korán van, Anya még dolgozik. A gyerekem következő kérdése: Akkor most mit csináljak? Mónika néni válasza: pihenjél még egy kicsit, aztán uzsonna...

Azt hittem megzabálom a gyerekemet :-DD.

2010. szept. 14. 19:21

Sziasztok. Hát amit szakmabeliként mondhatok, az az, hogy minden gyereknek más igényei vannak. Nálunk olyan eset is volt, hogy az anyuka erőszakolja ki a sírást a gyerekből, mert addig kérdezgeti, hogy ugye nem fogsz sírni, míg persze, hogy eltörik a mécses. :-) Na ettől áll néha égnek a hajam. :-) Holott ha csak beadja a gyereket, akkor nincs semmi probléma.

Mi a kolléganőmmel azt szoktuk kérni, hogy az első naptól aludjon ott a kisgyerek, hogy megtanulja a csoport napirendjét. Általában ez jól be is válik, kisebb hüppögések után a második, harmadik nap már sírás nélkül alszanak a gyerekek.

A reggeli sírás is változó ideig tarthat. Volt aki fél évig sírva érkezett, de olyan is aki csak az első napon vette nehezen az akadályt. :-) Persze a sírás szólhat az óvónéninek is, mert van olyan gyerekünk, aki nálam nem sírt, de a kolléganőmnél igen. De ez fordítva is előfordult. Fontos, az első időben mindenképp, hogy kötődni tudjon az óvónénihez, hogy biztonságos pont legyen az óvoda forgatagában. :-)

32. ac808a6b30 (válaszként erre: 30. - Ekka)
2010. szept. 14. 19:03
Ja, ha eltérhetsz tőle, az oké, azt hittem már így van, és kész. Akkor ez csak irányadó.
2010. szept. 14. 18:46
Az én kisfiam hétfőn kezdte az ovit, pénteken már ott is aludt.
30. Ekka (válaszként erre: 29. - Ac808a6b30)
2010. szept. 14. 18:44
Nálunk is így van, max. a szülő eltérhet tőle:)
29. ac808a6b30 (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2010. szept. 14. 17:50
Hihetetlen számomra, hogy van ilyen előre meghatározott idős beszoktatás.
28. ac808a6b30 (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2010. szept. 14. 17:49
Akkor nem valószínű.
27. Ekka (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2010. szept. 14. 17:49
..ha sikerül elaludnia, v. akkor, ha nem sírja végig az alvásidőt?
2010. szept. 14. 17:05
Nálunk 2 hét a beszoktatás,eleinte 2órát van ott a gyerek,aztán ott ebédel és a végén ott altatják,ha sikerül nem telefonálnak.
2010. szept. 14. 16:48
lehetséges. de sosem keltem fel, mert itthon vagyok gyesen az öccsével. akkor megyünk ha felébredt
24. ac808a6b30 (válaszként erre: 22. - Jozsi.38)
2010. szept. 14. 15:55
Szia Józsi! Nem lehet, hogy azokon a napokon sír, amikor nehezebben ébred fel reggel? Majd figyeld meg, hátha az a probléma.
23. ac808a6b30 (válaszként erre: 21. - Kathlee)
2010. szept. 14. 15:51

De hiszen mélyvíz alatt mi is ezt értjük, amit leírtál, nem pedig hetekig délben hazavinni csak mert óvónéni azt mondja, az egyik óvónéni nálunk sem gyerek egyéniségére szabottan akar szoktatni, és ez nem jó! Szülőként ismerem a gyerekem, látom a reakcióját, és szerintem a jó óvónéni is látja már a 2. napon, hogy adott gyerkőcnek mi a jó, és mi nem. De csak azért húzni, mert még kicsi???? Persze. Nem mindenkinél kell ezt csinálni, gyereke válogatja, de ha azt látod, hogy a gyerek tök jól el van nélküled, azzal csak ártassz, ha csak azért ottmaradsz, vagy elhozod délben, mert "beszoktatás" folyik, ki kell használni azt a kezdeti örömöt, hogy társaságba jár, különben azt hiszi, az ovi arról szól, hogy szülővel együtt gyerekek közt vagyunk.

Én is fokozatossá tenném, ha a gyerek a nyakamba kapaszkodva üvöltene az elejétől fogva. Nálunk volt olyan gyerek (szülő vagyok, nem óvónéni), aki még 3. évben is végigsírta a reggelt, az egész folyosó tőle zengett, nem tudom, mi lehetett a probléma, mert nem a mi csoportunkba jár a kislány, de pech, nagyon sajnáltam az anyukáját, de minden nagyképűség nélkül azt hiszem, én ezt nem néztem volna végig éveken át, ha az anyja vagyok, biztos lehetett volna segíteni rajta, neveleéssel, beszélgetéssel, utolsó esetben esetleg pszichológusi segítséggel, de szerintem ez nagyon ritka.

2010. szept. 14. 14:31
az első nap nálunk is 3/4 10-ig maradtunk, mert addig bírta. másnap délig ott maradtam vele, 3.nap pedig beszaladt a terembe, én 10percet vártam, aztán eljöttem, mert oda se figyelt rám. következő hét péntekig tartott ez, azóta vagy sír vagy nem
2010. szept. 14. 14:24
Hát nem tudom, nekem nem jön be ez a mély vízbe dobós dolog. Lehet, hogy úgy megtöri a gyereket, soha nem szereti meg az ovir. Mi bölcsiből mentünk oviba, de így is hagytam időt a lányomnak. Első nap ott voltam 2 órát, majd mikor kimentek az udvarra eljöttem (természetesen megbeszéltem vele) és ebéd után mentem érte. Másnap reggel vittem és ott is maradt, szintén ebéd után. Harmadik nap aludt ott és nincs is problémánk. Nem hiszem, hogy lelkileg jót tettem volna vele, ha az első nap ott hagyom délutánig. Persze ez csak az én véleményem, így láttam jónak.
20. jozsi.38 (válaszként erre: 18. - Sajert)
2010. szept. 14. 14:08
kb. 2hétig tartott nálunk az amit te leírsz. a második hét péntekén reggel kezdte a sírást, ezt szerdáig csinálta, utána tegnap reggelig nem volt semmi baja. ma reggel megint sírt, az óvónő elmondása alapján 2percig. beletörődtem, hogy olyan lesz a reggel amilyen kedve van épp a fiamnak. ha sír,sír, ha nem sír, nem sír. abban bízom hogy idővel megszokja és abbahgyja a sírást
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook