Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön élő kismama mire jogosult ha itthon szül és itthon is marad szülés után? fórum

Külföldön élő kismama mire jogosult ha itthon szül és itthon is marad szülés után? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 14. 11:39
Ha 3 évet kint dolgozott, akkor a cégétől jár neki a maternity pay. Ami sokkal több, mint itthon akármi. Viszont a biztosítást akkor máshogy kell intézni. Én 6 hete szültem itthon, előtte 3 évet Londonban dolgoztam. Sajnos korántsem olyan egyszerű a TB-t rendezni így. Ha nem kap maternity payt, akkor az itt leírtak ok. Ha kap, akkor minden borul.
2010. szept. 13. 21:02
Sajnos csak az első 5 hónapban (TGYÁS)jár jól igazán mert valszeg az ottani fizetése magas volt. A gyed maximalizált , jelenleg 91.000 Ft.
6. dunahullam (válaszként erre: 5. - Virág85)
2010. szept. 13. 17:30
Köszönöm gyors válaszodat:)
5. Virág85 (válaszként erre: 2. - Dunahullam)
2010. szept. 13. 17:29

én is Írországban dolgoztam! menjen be a social welfare-be és kérje ki az E104es dokumentumot!

itthon elfogadják a kint fizetett társadalombiztosítást is.

Itthon menjen be a munkanélkülibe, oda is vigye az E104est és addig kap pénzt onnan, amíg meg nem születik a pici.

később pedig a kinti fizetést veszik alapil a GYED-hez!

4. emily (válaszként erre: 3. - Virág85)
2010. szept. 13. 17:27
Pontosan! :)
2010. szept. 13. 17:25

Szia!

az E104es dokumentumot kell kikérned kint.

Itthon a kinti fizetésed alapján számítják majd a GYED-et!!

2010. szept. 13. 17:25

Sziasztok!

Irországban él egy ismerősöm, jelenleg félidős terhes. Kint dolgozik már több mint három éve. Párjával nem házasodtak meg, a párja nem magyar állampolgár. Lehet, hogy olyan nézet különbségek vannak közöttük amit nem tudnak rendezni, ezért ismerősöm tervezi, hogy végleg hazaköltözik. Itthon jogosult ő bármire is?

2010. szept. 13. 17:22
Külföldön élő kismama mire jogosult ha itthon szül és itthon is marad szülés után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook