Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogpótlásról tapasztalatok! fórum

Fogpótlásról tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. okt. 22. 20:09
Szeretnék tapasztalatot cserélni fogpótlással kapcsolatban. Sajnos!, a bal alsó rágófogakra, foghiány miatt feltett híd alatti 2 tartó fog felmondta a szolgálatot. Addig nem lehetett továbblépni, amíg a fekvő bölcsességfogamat ki nem műtötték. Ezen túl vagyok. Viszont, ha begyógyul, nem lesz mire hidat feltenni. Implantátumra nincs pénzem. A fogvos, valami szilikonos protézist ajánlott, ami "csak" 80ezer Ft lenne. Annyira bánt, még kimondani is rossz, hogy ide jutottam. Pedig annyira ápolom a meglevő fogaimat, szépek is voltak, de az agyonfúrt fogak, a sok gyökérkezelt, előbb utóbb beadja a kulcsot. Ebben a témában szeretnék levelezni.
420. _Dina_ (válaszként erre: 418. - Virginia78)
2013. jan. 22. 12:50
Na mizujs? Milyenek lettek a fogaid?
419. _Dina_ (válaszként erre: 418. - Virginia78)
2013. jan. 16. 10:43

Tudsz felrakni igen az adatlapodra! Kíváncsi vagyok biztos nagyon szép lesz! :)


Végre haladást értem el! Február 6.-án rakják fel felülre, de előtte ki kell húzni jobb oldalról kettőt, egyet alulról, egyet felülről! Szerencsére bal oldalról már ki van húzva! :D Torlódnak a fogaim, meg nagyon előre állnak, így azok a lyukak elfognak tűnni! :) Amit azt hittem pótolni kell az kiderült, hogy a fogszabi majd összehúzza! Sajnos így is kell még kettőt pótolni, de a 4-hez képest ez semmi! Sőt az hátul van, így nem is látszik! :)

2013. jan. 15. 20:58

Dina mi újság fogszabi ügyben?

Holnap megyek a fogaimért!!!Este írok.Képet tudok feltenni szerintetek?

417. _Dina_ (válaszként erre: 416. - Virginia78)
2013. jan. 9. 17:11

Elhiszem hogy izgulsz! :)Gondolom azért ügyelnek arra hogy szép legyen! Biztos szép lesz!

Nekem meg 5-öt kell aludni és kiderül hogy mikor lesz fogszabi, mennyibe fog kerülni, és minden más is! Én emiatt izgulok! :)

2013. jan. 9. 16:52

Lecsiszolta, nem fájt, persze , mert kaptam injekciót. Haraptam a masszára, 1x az alsó fogaimat vette le, és a felsőt pedig 3 különböző formában.

Azt mondta nagyon szép lesz az új, kiválasztottuk a színt a1-szép világos. Jaj annyira izgulok, honnan tudja, hogy szép lesz? Mi van, ha nem? Tiszta stresszbe vagyok, még 7-et kell aludni.

415. _Dina_ (válaszként erre: 413. - Virginia78)
2013. jan. 6. 06:50

Na de jó hogy már itt tartasz! Biztos szép lesz a végeredmény! :)


Nekem az még jóval odébb van sajnos!

414. moonlight13 (válaszként erre: 413. - Virginia78)
2013. jan. 5. 21:04
Én fogorvosnak nem szoktam borravalót adni, pláne, ha megmondja, h. mennyit kér! Ha teljesen SZTK alapon csinálná, és nagyon rendes lenne, akkor adnék.
2013. jan. 5. 20:59
Pénteken megnézte, szerdáig még gyógyulási időt kaptam, plusz corsodyl öblögetőt, amitől jobban gyógyul a lyuk. Szerdán lecsiszolja a 2 szélsőt és rögtön harapok is a mintára és elvileg 1 hét alatt elkészül, akkor felteszi. Nincs semmi plusz költség a 3 húzást megcsinálta ingyen mert a hozzá tartozom körzetileg így csak az 5x22 ezret kell fizetnem, illik ilyenkor borravalót adni?
412. _Dina_
2013. jan. 5. 13:38
Szerintem is csináltasd meg! Nem csak rágás szempontjából, hanem az egészséged miatt is fontos. Nem jó ha van hiányzó fogad. Nekem a felette lévő fogam levándorolt a lyukba!
411. moonlight13 (válaszként erre: 410. - Jecsim)
2013. jan. 5. 13:32
Csináltasd meg, jobban fogsz tudni rágni!
410. jecsim (válaszként erre: 406. - Moonlight13)
2013. jan. 5. 13:24
Alul a 6.fogam hiányzik, annak lenne a helyén.
409. _Dina_ (válaszként erre: 407. - Moonlight13)
2013. jan. 5. 09:13
Persze! Tisztában vagyok ezekkel igen! Előbb a fogszabi kell sajnos!
408. moonlight13 (válaszként erre: 403. - Virginia78)
2013. jan. 5. 09:03
Nem tudom, milyen az, amit lehet állítani (ha van olyan). Ha kapsz olyat, amivel tudsz emberek közé menni, akkor ne aggódj! Az a legrosszabb az egészben, amikor nincs fogad elől, és mégis menned kell valahová.
407. moonlight13 (válaszként erre: 404. - _Dina_)
2013. jan. 5. 09:01
Az implantátumos beültetés jó drága! Azt is mondta a fogorvosod? És tudtommal elég hosszú ideig elhúzódik, amíg véglegesen kész lesz. Nekem is azt kellene csináltatnom, de félek tőle.
406. moonlight13 (válaszként erre: 405. - Jecsim)
2013. jan. 5. 09:00
Hol lesz a hidad? Semmi problémád nem lesz vele jó esetben, szerintem kb. lecsiszolás után 1 hét alatt kész van, utána ideiglenesen szokták feltenni, hogy ha valami baj van vele, még lehessen korrigálni. Ugyanúgy fogod tudni használni, mint a rendes fogadat. Tapasztalatom szerint kb. 10 évet bírnak ki, utána le kell cserélni, többnyire azért, mert az íny átalakul.
405. jecsim
2013. jan. 4. 11:39
Sziasztok. Nekem hidat ajánlott a fogorvosom, de eléggé parázom, hogy nem lesz jó. Rendes, odafigyelő orvoshoz járok, bízom benne, egy éve járok hozzá, szépen sorban teszi rendbe az eddig elhanyagolt fogászat miatti rossz fogaimat. Már csak egy kicsi felületi szuvasodá van, és utána döntenem kell, meg e csináltatom vele a hídat, és erről szeretnék kérdezni, hogy mennyi ideig csinálják, mi a menete, és mennyire lehet használni. Akinek van már több éve, annak mi a tapasztalata? Köszönöm előre is a segítségeteket.
404. _Dina_
2013. jan. 4. 08:48

Sziasztok! Ez a fórum már megy is a kedvencek közé! :) Sajnos 22 éves létemre, már 4 fogamat ki kellett húzni, bölcsességfogat nem számolva!

Na én már megjártam mindent! Sztk-s dokikkal kapcsolatban vannak negatív tapasztalataim! Voltam én már egy állat kezében is aki szó szerint kitépte a fogamat, úgy hogy még az állkapcsom is kiakadt :D Ráadásul egy jó nagy foggyökeret bent is hagyott, amit egy magánorvos szedett ki.. és még sorolhatnám! :)

Na de a lényeg, úgy volt implantátumot ültetek be de a doki szerint előbb fogszabályzó kell! Szóval majd másfél-két év múlva kapok új fogakat!

2013. jan. 4. 07:36
Hétfőn kihúzták a bal 1-est, szerdán a jobb 1-2-t, ma ránéz, siettetném, de akkora lyukak vannak, mire fog ez begyógyulni, értem én, hogy kapok ideiglenest, bár nem azt mondta, hanem, hogy olyat kapok, amit lehet majd állítani, ha húzódik, gyógyul az íny. Vagy nem jól értettem?
402. krisztii. (válaszként erre: 401. - Moonlight13)
2012. dec. 9. 12:23
Jesszusom :S akkor fogalmazzunk ugy h nekem eddig azzal szerencsém volt:) hát vannak tehetséges "fogorvosok"...
401. moonlight13 (válaszként erre: 400. - Krisztii.)
2012. dec. 8. 19:49
Az sem biztos, hogy a tömésre minden fogdoki képes! Nekem betömtek gyerekkoromban úgy fogamat (SZTK), hogy délután betömte, este már kiesett a tömés.
2012. dec. 8. 14:33
Hát nekem eddig maximum tömtek arra meg azért minden fogorvos képes. De most már rájöttem hogy mekkora balfékek vannak, ha másról van szó. És ahoz képest hogy mennyivel jobban dolgozik egyáltalán nem tartom drágának.(a másik fogdokim)
399. moonlight13 (válaszként erre: 397. - Krisztii.)
2012. dec. 8. 12:45
Látod, ezért járok én már 35 éve maszek dokikhoz. Ugyan a fizetésem jó része elment már rájuk, de azért legalább még van egy pár fogam! :)
398. moonlight13 (válaszként erre: 397. - Krisztii.)
2012. dec. 8. 12:44
Nem. Egy kicsit feszít, ha felnyomja a helyére, de egyébként ragasztás az egész.
397. krisztii. (válaszként erre: 395. - Moonlight13)
2012. dec. 8. 10:11
Hát most már remélem. Kicsit profibb ez a doki:) Jolvan akkor, remélem. Amugy az fáj ha felrakják az igazit?
396. moonlight13 (válaszként erre: 393. - Krisztii.)
2012. dec. 7. 22:03
Az ideiglenes úgy van csak rögzítve, hogy könnyen le lehessen szedni. Az igazi koronád nem mozoghat!
395. moonlight13 (válaszként erre: 393. - Krisztii.)
2012. dec. 7. 22:03
Látod, én sem hallottam még ilyet, hogy felragasztja a régi fogadat! Remélem, most már jó kezekbe kerülsz!
2012. dec. 7. 19:53
ja és csapot sem épít be mert a megmaradt kis fogamra més feltudja építeni hálisten a koronát, szoval nagyon örültem.
2012. dec. 7. 19:51

Na megkaptam az ideiglenes koronát:) hát nem az igazi de legalább van ott fogam:) az igazit, (vagy nem tudom hogy nevezzem) jövőhéten rakják fel. Annál ugye nem lehet olyan probléma hogy mozogni fog?

Moonlight megfogattam a tanácsod, váltottam fogorvost:) és ő szinte kiröhögte az előző dokit hogy ragaszgatta a fogam.

392. moonlight13 (válaszként erre: 391. - 40f26c89e8)
2012. dec. 5. 19:54

Az tényleg nagyon olcsó volt!

A hátsó foggal lehet rágni, de az elsővel nem nagyon ajánlom a szép piros almába való harapást!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook