Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 13 éves fiúnak mennyi zsebpénzt adtok, ha a napi 3-szori étkezésre be van fizetve, tehát kajára nem nagyon kell? fórum

13 éves fiúnak mennyi zsebpénzt adtok, ha a napi 3-szori étkezésre be van fizetve, tehát kajára nem nagyon kell? (tudásbázis kérdés)


21. kondygirl (válaszként erre: 20. - Idhikai)
2018. ápr. 19. 16:57
Azért ez durva, én 10 éve 20 ezret kaptam havonta. És kaját nekem sem kellett vennem.
2018. ápr. 19. 14:22
... hihi... 8 éves fórum :), azért csodálkoztam én a 100-200-300 Ft-on. :))
2018. ápr. 19. 13:35
15,5 éves lánynak havi 10 ezret adok. De ebből vásárol magának, ha megtetszik valami... néha egy nadrág, póló... most farmerkabátot vett. Igaziból azért ennyi, hogy vásároljon, ismerkedjen az árakkal, a vásárlási szokásokkal. Bankkártyája is van, felét kártyára utalom. Már vásárol azzal is.
2010. szept. 15. 17:40

A fiam most 15. heti 1000 ft ot kap.

Tanulásért, otthoni segítségért nem jár pénz, természetes, hogy tanul, és az is természetes, hogy a maga szobáját dolgait rendbe tartja, és az is, ha ezen felül megkérem valamire azt megteszi.

17. laszlozsu (válaszként erre: 16. - Bichi)
2010. szept. 13. 16:45
Semmi szükségük nem volt rá. Pedig itt az általánosban még csak menzások sem voltak, hiszen 3 perc alatt hazaértek. Itthon reggeliztek ilyen tejbepapikat, müzlis, fahéjas, sbt. Vittek tízórait, azzal el voltak 1 óráig. Hazafelé pedig nem mentek nassolni, mert még ebéd előtt voltak. Ebéd után tele pocakkal meg már nem volt kedvük sehova menni. Mi szükségük lett volna rá.
16. Bichi (válaszként erre: 15. - Laszlozsu)
2010. szept. 13. 16:03
Nálunk sem igényli, de a férjem szerint kéne neki adni. Az iskola nálunk is abban az utcában van, amelyikben lakunk :o)
2010. szept. 13. 14:23

Nálunk most jött be először a zsebpénz, mert most mentek el középiskolába. Eddig az utcánk végén volt a suli, tehát semmi nem indokolta, de nem is igényelték.

Tehát most, hogy utaznak, havonta kapnak fejenként 2000,- Ft-ot. Ezt kell beosztaniuk. Emellett menzások, és a tízórait én csomagolom nekik. Most 13.-át írunk, és még mindkettőnek érintetlen. Lehet, hogy változni fog majd, de egyenlőre eszükbe sem jut költeni. Ezt szokták meg idáig.

2010. szept. 13. 12:45

Én a 13 éves lányomnak szoktam adni, 100-200-300 ft-ot, de nem minden nap, van hogy egy héten 3-szor, van hogy 2-szer, és van hogy egyszersem (főleg hónap végéhez közeledvén...).

De az én lányom nem helyben jár iskolába, és csak ebédel a suliban, tehát azért tízórai, uzsonna, főleg ha későn jön haza kell. Legtöbbször visz magával kaját, ha nem érkezek venni, ill. csinálni, akkor kap pénzt. De beosztja, és ami megmarad belőle azt gyűjti, nem veri el...

Tavaly Karácsonykor pl. én lepődtem meg a legjobban azon hogy mindenkinek tudott venni valami apróságot ajándékba. Pedig van 2 kisebb testvére, én és az apja:)

13. supin
2010. szept. 13. 12:43

Házi munkáért ne adj.

A saját dolgait tartsa rendbe. A tanulásért sem járt nálunk.

Ha a zsebed bírja,adj heti ezret. De figyelj rá...

És rá kell vezetni,hogy gyűjtsön valamire...

12. Bichi (válaszként erre: 9. - Anyu70)
2010. szept. 13. 12:36

Házimunkáért nem szivesen adnék, mert különösebb feladatai a saját cuccai rendbetartásán nincsenek.

Viszont ha valamire megkérem, akkor természetesen megcsinálja. Azt viszont egyáltalán nem szeretném, hogy azért segítsen a szüleinek, mert pénzt kap érte.

Ez nem jelenti azt, hogy extrém dolgokra kérném meg, sőt ő ajánlja fel, hogy segít főzni, ágyazni, reggelit csinálni, stb...

11. Bichi
2010. szept. 13. 12:34

Igazság szerint már feltérképeztem a körülöttem levőket, ők heti 1000 forintot adnak, csak kiváncsi vagyok mások véleményére is.

Holnap lesz szülői, ahol az osztálytársak szüleit is meg fogom kérdezni, már ha egyáltalán válaszolnak.

2010. szept. 13. 12:29

Eleinte adj Neki naponta kis összeget, és ha már értékeli és be tudja osztani, akkor már csak hetente, később havonta.

Igazából a gyerekeknek az Isten pénze sem lenne elég, mivel nem tudják az értékét, hiába tudnak számolni.


Nekem a szüleim 14 éves koromban adták át mindkettőjük fizetését és nekem kellett beosztani, egy egész hónapra, rezsit is kivenni belőle.

Mikor első nap vásároltam olyat is, amit máskor nem szoktunk, apukám megjegyezte:

-örülök, hogy ezt vetted, de remélem hó végén is kapok :D

hát meglelődtem, mit mondjak :DDDD

de vettem :DDDD


szóval tanulni és tanítani kell a beosztást is, nem elég csak odanyomni akár még az ezreseket sem.

Elég baj, hogy ezzel intézi el a szülő :(

figyelhetne inkább a gyerekére, csak ez egyszerűbb, sajnos.


szóval, okosan adj!

2010. szept. 13. 12:25
Hűűű, nálunk ez így megy: Csináltam egy táblázatot a 3 gyerekről. Ha valamelyik "dolgozik" (elvégez valami házimunkát), no nem kapálás vagy ilyesmi, csak mosogatógépből ki-be pakolás, szemét kivivés, műa. palackok levitele, porszívózás ilyesmi, kap a papírra egy matricát. Hónap végén amilyen arányban van a matricája kapnak 1000 600 400 forintot. De ha pl. moziba akar menni, elmegy barátnőzni, és ugye olyankor egy csipsz is becsúszik, vagy ilyesmi arra kap pénzt. Ez a zsebpénz csak azért van, hogyha csokit akar venni magának, azért havonta egykétszer megtehesse. Én nem veszek nekik. De pl a fiam gyűjtögeti, a húsvéti zsével együtt már több mint egy huszasa van, nagyon ritkán vesz belőle valamit. A lányok rendszerint egy hét alatt elverik, oszt csak lesnek, mert nincs más pénz. De legalább megtanulják beosztani. Azóta rengeteget segítenek, nekünk nagyon bejött ez a módszer, egymást lökik félre, hogy segíthessenek. Tudom nem sok pénz ez, de ennyire futja.
8. f2ee98befc (válaszként erre: 5. - F2ee98befc)
2010. szept. 13. 12:22
de ez nem jár neki minden nap. csak alkalmanként.
2010. szept. 13. 12:21
Mindenképp kell adni,főleg biztonsági okokból,illetve,hogy megtanuljon a pénzzel bánni és beosztani.Az összeget te döntöd el...
2010. szept. 13. 12:21
én nem tudom,nekem nincs gyerekem,de a pékségbe minden nap bejárnak a gyerekek(1-8 ig),rengeteg ezressel!Több van nekik,mint nekem :D
2010. szept. 13. 12:17
én a 13 éves lányomnak 100 vagy 200 forintot adok. mindig attól függ, hogy mennyi apróm van.
4. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Bichi)
2010. szept. 13. 12:15
Anyit amenyire van kereted :)
3. Kék
2010. szept. 13. 12:14
300 ft-ot biztonsági tartaléknak!(de,nem mindennap)
2010. szept. 13. 12:10
Szia,akkor semennyit.
2010. szept. 13. 12:09
13 éves fiúnak mennyi zsebpénzt adtok, ha a napi 3-szori étkezésre be van fizetve, tehát kajára nem nagyon kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook