Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megélhetés fórum

Megélhetés (beszélgetős fórum)

18. kri76 (válaszként erre: 17. - Kri76)
2011. szept. 9. 16:57

Illetve késve fizetünk. Bevárom az összes csekket és egyszerre viszem a postára.

A kisfiam kinőtt ruháit is eladom és a nem használt játékait is. A cipőit elviszem szegényebb gyerekeknek.

17. kri76
2011. szept. 9. 16:55

Mi kifizetünk mindent, de néha azt érzem, felborulok a fáradtságtól. Éjjel dolgozom, mert nappal a kisfiammal vagyok. A férjem fizetése a házrész törlesztőjére sem elég.

Szülés óta (2 éve) ez megy. Igaz, az idén nyaraltunk is, mert kaptunk vissza reálhozamot.

Ha nincs pénz, fillérekért is elvállalom egy új cég, vállalkozó könyvelését. Jó esetben fizet. Van olyan ügyfelem, aki 2 éve nem fizet. Nincs pénzük, ő minimálbéres kényszervállalkozó, a felesége GYED-en van és abból élnek.

Jövő hónaptól bölcsis lesz a fiam, akkor már talán könnyebb lesz.

16. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Erika8)
2011. szept. 9. 16:41
Vagy megszokod, vagy megszokod... Ha kesergek, akkor sem lenne jobb. Akkor meg minek rágjam magam feleslegesen?
15. cony4
2010. szept. 13. 16:25
Én be tudnám osztani kettőnk fizetését, még 2 kiskorú gyerek mellett is, de sajnos nekünk is annyi az adósságunk, hogy úgy csinálom mint netty.Fizukor mindent kiegyenlítek, és ami marad...Sajnos ez a maradvány nem messzire elég de próbálom beosztani valahogy.Sokszor pénz nélkül pislogunk, és kérdezzük egymástól hány nap van még fizuig.Elég siralmas helyzet.
14. Erika8
2010. szept. 13. 12:14
Igen, a betegségtol félek a legjobban..., úgy érzem a tobbit azért ha nehezen is de megtudjuk oldani...
13. vikucka (válaszként erre: 10. - Erika8)
2010. szept. 13. 12:05
a szüleimnél már 10 éve is ez volt. Napról napra, hónapról hónapra. Apukám beteg lett, leszázalékolták, kapott 27 ezer forintot. Akkor kezdtem dolgozni...Még reménykedem, hogy egyszer lesz saját lakásom
12. Erika8
2010. szept. 13. 12:04
Régebben nálunk is volt szo rola,hogy a férjem elmegy kulfoldre dolgozni, de akkor még kicsik voltak a gyerekek, és én úgy gondoltam, hogy nem akarok egyedul maradni...
11. Veronika27 (válaszként erre: 10. - Erika8)
2010. szept. 13. 11:58

Igen, ez érthető.

Szomorúbb az egészben az, hogy mi fiatalok vagyunk, gyerek nélkül, de emiatt szórakozni járni nem tudunk, gyerekre meg gondolni sem merünk. Hát ez van.

Külföldön sincs kolbászból a kerítés...

Apósom nemrég kezdett el dolgozni több mint 1 évig volt munka nélkül. Most meg olyan munkát kapott, hogy a családjától távol kell lennie és csak havi egyszer tud hazajönni.

Szép...

10. Erika8
2010. szept. 13. 11:34
Nehogy félreértsetek nem nyekeregni akarok, és nem is annak orulok, hogy tobben vagyunk, hisz attol még nekem nem lett jobb. Csak annyira tele már a hocipom, honaprol-honapra mindig ugyanaz, és kozben azért légy jo kedvu, mert attol se lenne jobb ha otthon állandoan ez volna a téma.
2010. szept. 13. 11:34
Beszéljünk csak hazánkról és ne menjünk messzire sajnos itt a minimálbér összege eléggé alacsony és amiből szintén levonnak, de ha többöl teszik akkor közel sem érzik meg annyira, mint aki tengődik. A megélhetés kész katasztrófa. Külföldön rendes helyen jobban megfizetik az embereket, mint itt nálunk. Nekem jelen pillanatban 28.500 Ft a pénzem a rendelkezésre álló támogatási összeg abból aztán semmit sem lehet kezdeni odaadnám vezetőinknek és azt próbálják maguknak beosztani. Mi fizetésünk soha nem fogja elérni a kivánt szintet. Üdv.Ágnes
8. Veronika27 (válaszként erre: 7. - Erika8)
2010. szept. 13. 11:23

Hát az még jó, ha mindkét félnek van munkája, de mi egy fizuból élünk, igaz külföldön, hála az égnek férjemnek elég jó fizezése van, bár keményen meg is dolgozik érte...

Sajnos az albérlet és a kocsitörlesztő kifizetése elviszi több, mint a felét a fizetésének, aztán még ugye a telefon, a benzin, az egészségbiztosítás... Ez utóbbinak egy előnye, hogy a gyógyszerért nem kell fizetni.

Aztán van, hogy úgy minden összejön... Most például a kocsi szervizes, aztán jön a kötelező téli gumicsere, és itt van a nyakunkon egy esküvő, ahova meghívtak...

7. Erika8 (válaszként erre: 5. - Netty girl)
2010. szept. 13. 10:46

Ugyanezt csinálom. A férjemmel egyszerre kapjuk a fizetést. Mindent kifizetek, bevasarolok, és ami marad azt tologatom a kovetkezo fiziig, és imádkozom,hogy senki ne legyen beteg...

Két kozépiskolás gyerekem van, az egyik most fog végezni, szalagavato...stb. Egy hatalmas ? van a fejemben :(((

2010. szept. 13. 10:38
Érdektelenül... pedig se házam, se autóm. a kedves testvérem miatt egy halom adósságom. Ez van. Néha sírok, de azzal nem megyek semmire sem :(
2010. szept. 13. 10:37

fizetéskor amit lehet bevételezek,liszt,olaj,cukor tisztálkodási szerek stb.az addigra összeszámolt csekkeket,lakáshitelt befizetem,vagy tolom egy hónapot :( ha esetleg váratlan kiadásom van!

és ami marad azt elteszem nyugovóra hogy hóközben a kajára (kenyér,tej,hasonlók)lagalább maradjon..és töröm a fejem hogyan lenne jobb,most gyesen vagyok a nagyobbik lányom érettségizik nyelvizsgázik,a kissebbet most mütötték(4 éves)és a párom kikényszerült egészen külföldig hogy dolgozhasson...:(( ez jutott hiába a hivatás (én nővér és még 3 szakma,a párom határőr volt ,és még 2 szakma),a dolgozni akarás marad a túlélés..További szép napot mindenkinek!!!

2010. szept. 13. 10:35
Ha belegondolok hogy "eggyesek"annyi zsebpénzt adnak a gyereknek mint amiböl mi 4 en élünk egy honapig orditani tudnék.
2010. szept. 13. 10:31
nehezen
2010. szept. 13. 10:30
Sz@rul, de legalább büszkén. Igaz, hogy a legjobb fizetésem akkor volt, amikor munkanélküli segély mellett feketén szórólapoztam, de mégis máshogyan élem meg azt, hogy van bejelentett munkahelyem. Még ha feleannyit is keresek. :) A mai világban erre a hozzáállásra szoktak elnézően mosolyogni. Ciki és ósdi.
2010. szept. 13. 10:27
Szeretném tudni más hogyan éli meg, hogy fizetéstol fizetésig él?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook