Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébiételek 5 hónapos kortól (mit és hogyan) fórum

Bébiételek 5 hónapos kortól (mit és hogyan) (beszélgetős fórum)


2010. szept. 29. 13:14
Ezt most találtam:Fórum - 5 hónapos múlt a kislányom!Milyen kajcsit készíthetek neki házilag?
7. Indián lány (válaszként erre: 3. - Vikasz)
2010. szept. 17. 17:04

A sót és a cukrot valóban kerülni kell,de anélkül sok minden ízetlen és ehetetlen.Pl natúr a krumpli.Brrrr

Egyik itteni kedves barátnőm ajánlotta a székrekedés ellen az olivaolajat.Pát cseppet teszek a tápszerbe és azóta nincs hasfájás,székrekedés.Ezt csinálom már hónapok óta.

6. Dinuss (válaszként erre: 5. - Pen80)
2010. szept. 12. 22:51
En kaptam egy konyvet errol amikor elkezdhettuk a hozzataplalast ekkor volt a fiam 4 hos es mar az elejetol fogva benne volt,hogy amikor zoldseges husos pepet csinalsz tegyel hozza.
5. Pen80 (válaszként erre: 4. - Dinuss)
2010. szept. 12. 22:26
Igen, de csak 7 hónapos kortól, én úgy tudom.
4. Dinuss (válaszként erre: 3. - Vikasz)
2010. szept. 12. 22:20
A sot kerulni kell igen de minden egyes bebietel kesziteshez ajanlott egy teaskanal novenyi zsiradek.
2010. szept. 12. 22:09
Úgy tudom a sót kerülni kell, mert nem tesz jót a kicsik veséjének. És az olaj is korai egy 5 hós babának.
2010. szept. 12. 21:52

Karobos sütőtökpüré(desszert)


A karopor, a kakaóhoz hasonló állagú, színű, édeskés por, de a kakaó egyes - kisbabák számára még nem kívánatos - összetevőt nem tartalmaz. Pl, teljesen koffein mentes. Ezért kisbabák számára használhatjuk ízesítésként desszertekhez.


Hozzávalók:

1/4 közepes sonkatök, 1 tk bio karobpor (szentjánoskenyér mag liszt)


A sonkatököt felvágjuk, magját eltávolítjuk, és sütőben puhára sütjük-pároljuk.

A karobport átszitáljuk, hogy ne legyen benne csomó.

Utána a kész sütőtökkel kikeverjük.



Gyümölcsös burgonya(főzelék/püré)


Hozzávalók:

1 közepes burgonya, 1 őszibarack, 1alma


Burgonyát puhára főzzük.

Az almát, és az őszibarackot megtisztítjuk.

Az almát lereszeljük, a barackot apró darabokra vágjuk, az egészet majd a puhára főtt burgonyával összeturmixoljuk.



Almás céklapüré(főzelék/püré)


Hozzávalók:

1 nagyobb cékla, 1 közepes burgonya, 1 nagyobb savanyú alma


A hozzávalókat megmossuk, daraboljuk. A céklát a burgonyával megfőzzük. Az almát külön vízben főzzük, mert a savassága miatt a burgonyával együtt nem főzhető (a krumpli nem puhulna meg).

Amikor minden alkotóelem puhára főtt, összeturmixoljuk. Ha szükséges, az alma főzőlevével hígíthatjuk.


TIPP: Ha a cékla öreg, fás, akkor a pürét passzírozzuk át egy nagyon sűrű szitán.



Sütőtökpüré sült almával(desszert/püré)


A babák első falatjai között szerepel ennek a receptnek a két alkotóeleme: a sütőtök és az alma. Főzni is lehet őket, de sütve (jobban mondva sütőben párolva) finomabb lesz a végeredmény íze.


Hozzávalók:

1 kisebb sütőtök, 3 szem savanyú alma, forralt víz


A hozzávalókat alaposan megmossuk, megpucoljuk.

Sütőben kíméletesen megsütjük (pároljuk).

Végül, forrázott víz hozzáadásával pürésítjük.

A vizet addig adagolhatjuk a krémhez, amíg el nem érjük a kívánt állagot.

Kisbabáknak ne süssük túl, azaz ne várjuk meg, amíg teljesen karamellizálódik.



Tökös-meggyes püré(főzelék/püré)


Hozzávalók: 1közepes méretű újkrumpli, 15-20 szem érett, hibátlan meggy, 1 maréknyi összevágott cukkíni, vagy zsenge tök (héj és mag nélkül)



A tisztított, feldarabolt zöldségeket megfőzzük, az előkészített gyümölccsel összeturmixoljuk.

Darabosabb állagú, nem olyan krémes.


Megjegyzés: ha tovább turmixoljuk, és kevés vízzel hígítjuk, akkor, könnyebben meg tudja enni a kisbaba.



Petrezselymes zöldségpempi


Hozzávalók:

3 kisebb sárgarépa

1 kisebb petrezselyem gyökér, a zöldjéből egy csapott evőkanálnyi apróra vágva.

2 szál spárga


Elkészítés:

Ezeket együtt megfőztem (jó puhára), a főzőlevével picit felöntöttem és botmixerrel pürésítettem.



Őszibarackos almaszósz


Hozzávalók:

1 db édes alma

1 db őszibarack

2 db szegfűszeg


Elkészítés:

A gyümölcsöket megtisztítjuk, hámozzuk, majd apró kockára vágjuk.

Az almát a szegfűszeggel - kevés vízben - puhára pároljuk, majd hozzáadjuk a barackot, és összefőzzük. A szószból kiszedjük a szegfűszeget, majd a gyümölcsöket pürésítjük. Ha kell akkor a főzőlével higítjuk.


Tanácsok:

- Néha kell adni hozzá egy kis szőlőcukrot, mert előfordul, hogy nem elég édesek a gyümölcsöt.

- Kisfiam melegen szereti, de hidegen is nagyon finom.



Gyümölcsös desszert


Hozzávalók:

fél őszibarack

fél alma

fél banán

1-2 szem szegfűszeg

kis db fahéj


Elkészítés:

A barackot és almát meghámozom majd kevés vízben megpárolom a fűszerekkel együtt,ha kész kiszedem a vízből majd a banánt hozzáadva turmixolom.



Sütőtökpüré


Hozzávalók:

10-15 dkg sütőtök

1 nagyobb burgonya

1dl anyatej v. tápszer


Elkészítés:

A sütőtököt megfőzöm a burgonyával ha kész összeturmixolom és hozzáadom az anyatejet v. a tápszert



Gesztenyés finomság


Hozzávalók:

10-15 szem gesztenye

csicsóka (krumpli)

1 közepes alma


Elkészítés:

A gesztenyét 25-30 perc alatt héjában puhára főzöd.Ha elkészült megpucolod,és egy tálba teszed.

Én csicsóka krumplit szoktam általában használni minden főzelék készítésénél,édesebb az íze,mint a krumplié,és krémesebb lesz tőle a főzelék!

De rendes krumpli is használható!(tipp:a sárga krumpli még nagyon jó a babáknak)

A csicsókát is külön megfőzöd,nagyon hamar megpuhul!

Az almát pucolod,darabolod,és azt is pár percig főzöd!

A tálba mindent összeöntesz,és a krumpli főzővizével turmixolod!


Tanácsok:

Ha tápszeres a baba,akkor én szoktam beletenni 2 mérőkanál tápszert is,laktatóbb,és még finomabb a főzelék!

7-8 hónapos babának lehet beletenni már főtt csirkemellet is!



Paradicsomos burgonya banánnal


Hozzávalók:

1-2 szem paradicsom,

1-2 szem burgonya,

pici só,

1 kk oliva olaj,

ízlés szerint banán.


(Elkészítési idő: 25 perc)


Az elkészítés menete:

A burgonyát alaposan megmosom, megtisztítom, kockára vágom, majd sós vízben felteszem főzni. Amíg fő, addig a paradicsomot héjától megtisztítom, magjait eltávolítom, húsát kockára vágom, majd a megfőtt burgonya levét rászűröm, és 3-4 percig főzöm benne. A főtt krumplit, a megfőtt paradicsommal és a banánnal összeturmixolom, majd együtt pár percig forralom még.


TIPP:

A burgonyát, paradicsomot, banánt nagyobb babáknak elég villával összetörni, nem szükséges turmixolni.

Tápszer hozzáadásával dúsabb, laktatóbb ételt kapunk.

Legközelebb pulyka-, vagy csirkehússal is lehet kínálni.

2010. szept. 12. 21:51
Bébiételek 5 hónapos kortól(mit és hogyan)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook