Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fiamnak(4 honapos) mar 5 napja nincs szeklete, mit tegyek? fórum

A fiamnak(4 honapos) mar 5 napja nincs szeklete, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


18. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 15. - Mari20)
2020. jún. 30. 08:32
Ne viccelj! :)
2010. szept. 20. 13:40
Ja... és a gyakori hőmérőzés/kúpozás elnyomja a kakilási reflexet, úgyhogy azt csak legvégső esetben szabad alkalmazni, különben "függő" lesz, és normálisan nem fog produkálni semmit, csak az ingerlés hatására.
2010. szept. 20. 13:39

Az én kisfiamnak születésétől kezdve kb 7 hónapos koráig rendszertelen volt a széklete napi 3- heti 1-ig széles skálán mozgott, hogy van-e vagy nincs.


Ha nagyon sokáig nem sikerült produkálnia, akkor Laevolac szirupot adtam Neki, de 2,5 milivel kezdtem, és elégnek is bizonyult, mert attól nem lett vizes az eredmény. Rendszeresen kapta kb. 3-4 hónapon keresztül.


A vegyes étrenddel nagyon sok fog majd változni, különböző típusú kajákkal tudod "szabályozni" az állagot, viszont minden gyereknél más válik be, úgyhogy végig kell mindent próbálni.


Ha kemény a széklete, akkor itass vele a tej/tápszer mellé sima babavizet, vagy válts tápszert, mert nem jó ha erőlködik (ha kellemetlen élménnyé válik számára a kakilás, akkor vissza fogja tartani egy idő után sajna). Nálunk szerencsére normalizálódott a helyzet a vegyes táplálás és tápszerváltás következményeként.

15. Mari20
2010. szept. 16. 11:06

naponta többször gondolj rá, hogy fiad egészséges és naponta 2x kakil ( reggel este)

lásd magad elött a képet, amint tisztába rakod, érezd, örülj, és lesz folyamatossan.


közbe szerezd be akár a netről is a titok dvd-t nézd meg,2x majd naponta hallgasd meg főzés... evasalás közbe... és érteni fogod, miért irtam, és másra is fogod tudni hasznűlni,


sok módszer van ami segit, de ez a leg tutibb

14. dodike (válaszként erre: 13. - Misz)
2010. szept. 13. 08:27
Ma reggelre kakalt.Koszonom a tanacsot!
13. misz
2010. szept. 12. 22:09

Az én kisfiam anyatejes volt ugyan, de nem egyszer előfordult, hogy minden erőfeszítés ellenére 11 (!) napig nem volt széklete.


Mi a következőket próbáltuk:

a nézzük:

-hosszan tartó és meleg fürdő -tornáztatás(lábacskákkal először lassan biciklizni, aztán gyorsan, aztán a két térdet felnyomni a hashoz, pár msp-ig odaszorítani, és ezeket ismételgetni)

-maszírozás (főleg fordított c betűket rajzolni erőteljesen, ahogy a vastagbél fut)

-baracklé, erősen cukros langyos vagy meleg kamillatea, szilvapüré

-hőmérőzés (többször is egymás után popsikenőcsbe jól bemártani és forgatni),

-Glicerines kúp (egy fél hosszában elvágva) -Levolah vagy Duphalax szirup esténként egy kávéskanállal (egyszeri adag ritkán hat)

-Te vegyél be esetleg valami enyhe hashajtót, és a tejcsivel átkerül valamennyi és az is hathat.


Most ennyi jutott eszembe, remélem valamelyik hatni fog! :)

12. dodike (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2010. szept. 12. 20:49
Jo ejszakat!
11. dodike (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2010. szept. 12. 20:48
Csak tapszert adtam.Koszi a tanacsot!
10. 388b941089 (válaszként erre: 8. - Dodike)
2010. szept. 12. 20:15

egy 4 hónapos babának bármit eszik is (anyatej, tápszer), nem lesz kemény a széklete. Adtál neki bármi mást, kezdtél mostanában neki új ételeket adni? Alma, banán, őszibarack bármi? Lehet az új étel fogta meg a székletét...


5 nap már szerintem is sok, ha holnapig nem lesz kakija, hívd fel a gyerekorvost!

9. dodike (válaszként erre: 6. - Cbe267d9cf)
2010. szept. 12. 19:26
Tapszeres
8. dodike (válaszként erre: 7. - Naposcsibe)
2010. szept. 12. 19:21
Az en fiam is tapszeres.En arra gondoltam,hogy nyomna ha kemeny lenne a szeklete .
2010. szept. 12. 18:37
Nálunk hasonló a helyzet.Anyatejes és tápszeres a babám.Volt hogy 8(!!!)napig sem volt semmi.Az orvosunk azt mondta,ennyire jól hasznosítja a tápanyagot.Tápszert váltottunk,mert engem zavart (Őt nem)de attól meg hasfájós lett.Most visszatértünk a régi tápira,azóta nem fáj a pocakja.Laevolac szirup(5 ml)+glicerines kúp hozta meg nálunk a kaksit másnap délelőttre.A kúppal viszont vigyázni kell,mert hamar hozzá tudnak szokni a babák,és akkor majd egyedül nem fog menni..
6. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Dodike)
2010. szept. 12. 18:22
Anyatejes? Az én fiam az volt, és anno azt mondta a doktornéni, hogy 5-6 nap után adjak csak neki pici cukorral ízesített kamillateát (a cukor csak azért kell, hogy ne legyen rossz íze). Egyébként azt mondta, anyatejesnél normális, ha pár napig kimarad a széklet. Én mindig az 5. napon adtam, és mindig meg is lett az eredmény. :)
2010. szept. 12. 17:46
talán nem ártana elvinni orvoshoz:P egy emberke élete van a kezedben....5nap az már nem 1-2 nap.
4. winny (válaszként erre: 1. - Dodike)
2010. szept. 12. 17:45

Kúp!

Miért vártál ennyit? Édeskömény tea! Kamilla tea!

De most a kúp.Szinte azonnal hat!!!

2010. szept. 12. 17:44
ha akkor sincs doki!
2010. szept. 12. 17:44
hőmérőzd meg meg egy kis vizes tejet próbálj...nálunk be vált!
2010. szept. 12. 17:42
A fiamnak(4 honapos) mar 5 napja nincs szeklete, mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook