Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvódai beszoktatásnál, alkalmazta már valaki a "matricázást"? fórum

Óvódai beszoktatásnál, alkalmazta már valaki a "matricázást"? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 15. 08:36

Sziasztok!

Nálunk a szobatisztaságra nevelésnél vált be a módszer. Pisilésnél kicsi matricát kapott, kakilásnál pedig nagyot. kb. 3 hét alatt szobatiszta lett, két hét múlva pedig ágytiszta. A matricázás pedig még ennél is hamarabb befejeződött. Egyszerűen elmaradt, mert csak eleinte volt érdekes, aztán megunta. De közben rájött, hogy a bugyi kényelmesebb. mint a pelus. Szóval szerintem igenis érdemes kipróbálni, nem sokat lehet vele veszíteni. Nagy köteges matricákat olcsón lehet kapni licitálós portálokon.

2010. szept. 14. 11:48

Húú, most nagyon szerencsésnek érzem magam! Csak kitartást kívánhatok Nektek! Fiam, szerencsére pikk-pakk beszokott, egyedül az oviba alvással voltak kezdetben gondok, de hamar belejött, idéntől egyenesen imád oviba járni.

Azt kívánom Nektek is, hogy így sikerüljön!

Judit

2010. szept. 14. 08:15
sziasztok! most értem haza az oviból és újra sírt reggel. 3napig jó volt, most újra. hosszú folyamat ez, én úgy látom
2010. szept. 12. 21:00

hozzáteszem, az én gyerekem imádja a matricákat, és nekem ezért jutott ez ezsembe.

Próbálj valami olyat keresni, amit szeret a fiad! Pl. gyűjthetne üveggolyót, vagy köveket, vagy csak pici vonalakat, és sok onalrt jrna egy kisebb ajándék, amire vágyik. Ő is veygen részt a gyűjtésben, úgy értem pl, hogy ő rajzolja a vonalat.

20. ff36256613 (válaszként erre: 19. - 1eb84e4bad)
2010. szept. 12. 20:30

Na, az így nem is hangzik rosszul:)

Megpróbálom, bár, mintha az én fiam nem értené, miért erőltetem ennyire a dolgot...

2010. szept. 12. 20:20
Mi is matricázunk, a pelusról próbálom leszoktatni a gyereket. Minden wc-be pisinl egy matricát ragaszt a táblázatba, amit együtt rajzoltunk. Ha összejön 10, akkor kap egy nyalóká. az is oda van rajzolva az aljára minden oszlopnak:-) Ha kakil a wc-be, rögtön kap egy nyalókát! Eddig még csak 6 matrica jött össze, és összesen egy kaka, de a gyerek nagyon motivált tőle! Én pl. 6 oszlopot csináltam csak, és ha ezek megteltek, úgy gondolom, leszokunk a matricázásról. Addigra ő is leszokik a pelusról, és megérti majd azt is, hogy már nincs matrica, mert betelt a táblázat.
2010. szept. 12. 19:02

Hát nekem aszobatisztaságra szoktatással vannak problémáim. Ígérhetek én neki fűt-fát, semmi nem használ...

Pisilni még csak-csak a bilibe, de a kakit nehéz "megcsípni". pisi is csak azért van, mert én ráültetem a bilire:(

Nem magától. Kiváncsi lennék, mit szól a matricához, lehet, nem is érti még...

17. Ekka (válaszként erre: 15. - Lizabella)
2010. szept. 12. 17:19

Nem minden gyerkőc egyforma, van akinek keserves kín az óvóda, teljesen mindegy, hogy a szülő hogyan is áll hozzá..


Valószínűleg ezt nem azok szeretnék alkalmazni, akinek 2-3 napig pityereg a gyerkőc!

16. pmjudit (válaszként erre: 15. - Lizabella)
2010. szept. 12. 14:56

Egyetértek.


Nekem is 2 gyerekem van - jártak bölcsibe, a kicsi most kezdte az ovit - kicsi sírás volt, de már nincs. Megbeszéltük, megértette.

2010. szept. 12. 14:52

Nálunk ezt alkalmazta egy anyuka.Most már két éve járnak oviba és nem tud a gyerek leszokni róla.Már köszönés és anyának való öröm helyett mit hoztál kérdés van???Ja és ha esetleg semmit na akkor van hiszti rendesen.Szerintem ez tök fölösleges....

Nekem kért gyerekem van simán minden gond és sírás nélkül szoktunk bölcsibe, oviba....Ha te mint szülő "nem félsz" akkor szerintem a gyerek se fog.De ha érzi rajtad a bizonytalanságot akkor jönnek a hisztik.Én mind két gyerekem kicsi "felnőtt" ként kezelem és olyan ügyesen megértenek mindent.

2010. szept. 12. 14:42
Szerintem ezzel az a baj, hogy mikor ér véget a matricázás?
13. Ekka (válaszként erre: 12. - Bun Csilla)
2010. szept. 12. 14:18

Azért egy zsírkréta, színező, filctoll nem a világ!

Ezt amúgy is megvennéd Neki. (na jó, én biztosan:D)

2010. szept. 12. 14:15

Akkor én már inkább matricagyűjtő füzetet vennék és abba gyűjteni a matricát, mert a végén már nem fog tudni mit venni a gyereknek! Utána pedig ismét hiszti jön!

Szerintem nem kell mindent ajándékkal elérni, mert utána már természetes lesz hogy mindent megkap!

2010. szept. 12. 13:56
hát nem tudom. a fiam 3hete jár oviba, és nála a reggeli hiszti 3napig tartott, de nem jutalmaztam semmivel. az utolsó hisztijénél úgy kellett bevonszolnom az oviba, másnap reggel meg mintha semmi nem történt volna szépen besétált az ajtón. egyébként a hiszti csak olyan 10percig tartott, ahogy elmentem abbahagyta
2010. szept. 12. 13:49

Ezt kipróbálom :)

Nálunk is csak reggel mennek a műsorok , ahogy elmegyek már nincs baj :S

2010. szept. 12. 13:44

..ha másra nem is jó, arra igen, hogy kiderüljön, hogy magánszámról van-e szó.


Tesómék alkalmazták, és bevállt. Előtte volt reggel ordítás, hiszti, műkönnyek..

Miután elkezdte gyűjteni a matricát, mindez megszűnt.

Ebből is látszott, hogy az egész csak anyucinak szólt!!! (egy kis színjáték)

2010. szept. 12. 13:42

Egyébként, ha van tipp a könnyebb beszoktatáshoz akkor mondjátok, mert a tesóm külön szám..


Reggel földhöz veri magát, alig lehet felöltöztetni.., és még csak 12 napja jár oviba. Mi lesz itt még?

2010. szept. 12. 13:41

Mutattak egy csomó családod, akik szerint működik.


Tesómmal pl. már ez működött az éjszakai pelusról való leszoktatásnál. Minden száraz pelus után járt egy matrica.

Ezt itt is többen alkalmazták sikerrel.

2010. szept. 12. 13:39
Ez mekkora hülyeség...Ez pont olyan,mintha a szeretetét akarnám megvásárolni.
5. 74740b7c7c (válaszként erre: 4. - 25eed67283)
2010. szept. 12. 13:38
A műsorban sem azt mondták, hogy pityeregni sem szabad, de a gyerekek képesek egészen jó kis különszámokra..
4. 25eed67283 (válaszként erre: 3. - 74740b7c7c)
2010. szept. 12. 13:37
Még nem hallottam ilyenről, de ha valakinek hiányzik a családja, akkor azt nem lehet megvesztegetni egy matricával. Gondolom én.
2010. szept. 12. 13:35

Ma láttam a tv-ben, hogy ezt akkor is lehet alkalmazni, ha döcögősen indul az 'ovikezdés'.


Minden nem sírós nap után jár egy matrica.. 5db kell begyűjteni, és utána jár az ajándék! (nem kell nagy dologra gondolni: filctoll, ceruza, kifestő stb.)

2010. szept. 12. 13:34

Tyű! Az mi?


Bocsi, biztos nagyon tudatlan vagyok..........

2010. szept. 12. 13:34
Óvódai beszoktatásnál, alkalmazta már valaki a "matricázást"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook