Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az albérlőm állandóra van bejelentve hozzánk most készül céget alapítani. Lehet valami bajom belőle? fórum

Az albérlőm állandóra van bejelentve hozzánk most készül céget alapítani. Lehet valami bajom belőle? (tudásbázis kérdés)

2010. szept. 15. 22:51

A cég székhelye a Ti lakcimetek lesz ? mert ebben az esetben a cégbíróság a székhely vagy telephely tulajdonosának írásbeli hozzájárulását kéri. Ebben az esetben odamennek a hivatalos levelek, APEh ellenőrzés stb.

Ha viszont csak gt.ban tag, aminek a székhelye másutt van, pld. bérlemény vagy érdekeltségébe tartozó ingatlan, akkor sztem nincs kockázata. Azt azért nem ártana tisztázni, hogy betéti társaságban beltag, illetve ,más gazdasági társaságban ügyvezető lesz-e vagy csak " szimpla" tag.

2010. szept. 15. 15:50

Egyedül még itt az a bökkenő, hogy ő magánszemélyként bérlőd.Céget meg úgy nem alapíthat oda a te címedre ha nincs a cégnek bérleti szerződése vagy tulajdonjoga amin feltüntetheti a székhelyet,telephelyet stb..Azaz ez esetben módosítani kellene a szerződést.


De az is lehet, hogy máshova akarja.Én ezt nem tudhatom.

2010. szept. 15. 15:26

Azért,mert valaki be van jelentve egy ingatlanon nincs tulajdonjoga.Az a tulaj aki be van jegyezve,mint tulajdonos a földhivatali papírokon,illetve szerződésen.


Jogilag semmi bajod nem lehet,max kellemetlenség.

Amúgy az előmenetelét tekintve sunyi alaknak tűnik,nem véletlenül lakik albiban,és alapít oda céget.

2010. szept. 15. 15:16

igen, lehet gond.

én nem engedném meg.

13. Mari20
2010. szept. 15. 15:10
igen
12. veraso
2010. szept. 15. 15:09
Csak abban az esetben, ha a cégét is a te címedre jegyezteti be. Ezt azért semmiképpen se engedd meg.
2010. szept. 12. 14:27
Priviben irtam neked.
10. 325b42d966 (válaszként erre: 6. - Pusztiju)
2010. szept. 12. 13:44
nem volt állandó lakcíme,és túl hülye voltam.
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - Pusztiju)
2010. szept. 11. 20:18
nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.. már, ha ismered a viccet.. :D
2010. szept. 11. 18:07
De pattogós kedvedben vagy. Feltettél egy kérdést leírtam véleményem... bár ne tettem volna... Ha ilyen flegma, nagyképű, öntelt nőszemély (pösti a drága!)főjél saját levedben!
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - Pusztiju)
2010. szept. 11. 13:48

mégis, milyen fedezetnek tudná bedobni azt, ami nincs a nevén?? azért ne túlozzunk már. Ahhoz nem elég a bemondás hogy az övé a kégli.


amúgy nagy bajod nem lehet belőle, mert tulajdonjoga nincs, max oda fognak menni a hivatalos levelek, meg minden szar. de az meg nem a te sarad.

2010. szept. 11. 13:18
Szia, nem vagyok ügyvéd, de ha átfogó szerződést kötöttetek, mit lehet s mint nem tehet akkor nem lehet belőle problémád. Egyre vigyázz, hogy ne az ingatlanodat dobja be fedezetnek, mert akkor óriási bajba kerülsz. A másik lehetőség felszólítani, hogy az állandó bejelentett lakcímét azonnal módosítsa ideiglenesre ez ügyben Te is eljárhatsz. Bemész az okmányirodába és kijelented az illetőt. Egy kicsit macerás de megéri a fáradságot.. Amit nem értek miért engedted állandóra bejelenteni? Nincs állandó lakhelye vagy túl jó volt a szíved?
2010. szept. 11. 13:12

Én sem vagyok ügyvéd, de az ingatlan tulajdonosaként hozzájárulásod kell hozzá, úgy tudom.

Mivel egy másik kérdésed szerint az apeh már keresi az albérlődet tartozás miatt, a helyedben én nem járulnék hozzá...

4. 325b42d966 (válaszként erre: 3. - Talian35)
2010. szept. 11. 13:11
tudom,de már be van jelentve...
3. Talian35 (válaszként erre: 2. - 325b42d966)
2010. szept. 11. 13:04
Nem vagyok ügyvéd, de azt tudom, hogy alapból nem szerencsés egy albérlőt úgy egyáltalán állandóra bejelenteni (mármint hozzájárulni). Legalábbis ismerősök csak ideigleneshez járultak hozzá, innen az info.
2. 325b42d966 (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2010. szept. 11. 12:54
Folytatás:alapítani lehet-e bármi bajom ebből,a lánya cégét már csődbe vitte igaz ott ő nem volt hivatalosan semmi de nem fizetett áfát és semmit több milliós tartozása van én az állandó lakcím miatt aggódom
2010. szept. 11. 12:51
Sziasztok, sürgős segítség kellene, ha van ügyvéd köztünk kérlek válaszoljon:az albérlőm állandóra van bejelentve hozzánk most készül céget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook