Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata a Provera 5mg tablettáról? fórum

Van valakinek tapasztalata a Provera 5mg tablettáról? (tudásbázis kérdés)


2019. szept. 11. 15:08
A provera 10mg tablettát kaptam, hogy a mensesem megszünjön. Nap 2*10mg valakai ismeri és tud róla valamit főleg folyamatos szedésre. Mellékhatás egyéb vagy jól bevállt? Hízni lehet tőle?
19. jesim
2018. jan. 11. 03:10
Sziasztok! Ha van valakinek esetleg otthon "feleslegessé vált" povera 5mg-ja szivesen megveszem!köszönöm!
2015. nov. 21. 19:30
Sziasztok.Jó lenne,ha valaki járna erre,és tudna nekem segiteni.Nekem is Proverát kell szednem,mert sokat késik a menzeszem.10napig kellene napi kettőt,most a hetedik napja szedem,és elkezdtem enyhén vérezgetni.Most akkor beszedjem még a felirt adagot,vagy ne?Mert ugy érzem,ha felfüggeszteném a gyogyszert,akkor megjönne rendesen.Köszönöm ha valaki válaszol a kérdésemre igy segitve nekem.
17. tamcs1987 (válaszként erre: 16. - Viki77_2)
2013. júl. 19. 09:38
Igen, egyszer már meg lett hozva ezzel. Előtte nurco-val. 10 napig kellett szednem 2x1-et a 10 mg-osból. Aztán rá 3-4 napra megjött, igaz 8 napig tartott...
16. Viki77_2 (válaszként erre: 15. - Tamcs1987)
2013. júl. 19. 09:36

Jah, értem, tiszta sor.

Mi is vártunk a Meforal miatt a 3. aztán meg a 6. hónapig, most már több mint 8 hónapja szedem.

De Proverával akarja meghozni? Még ezt így nem hallottam, de persze végülis az is ugye progesztogén.

15. tamcs1987 (válaszként erre: 14. - Viki77_2)
2013. júl. 19. 09:29
Azért akar várni, mert még nincs egy hónapja hogy szedem a merckformint... IR-re kaptam, és azt mondták várjuk meg a hatását! Utána meghozzuk proverával...
14. Viki77_2 (válaszként erre: 13. - Tamcs1987)
2013. júl. 19. 09:26

Igen, napi adagnak írta fel. 3x is rákérdeztem, hogy tuti jó lesz az úgy? Mondta igen.

De nem akarok ennyit beszedni, mert azt olvastam nagy adagokban hyperprolaktinémiát okoz.

De az a baj, muszáj vagyok "kísérletezgetni" az egyes szerekkel, nem tudom ennyi MPA mit fog csinálni pontosan, majd meglátjuk.

Állatira kíváncsi vagyok hogy mennyit fognak nőni az ösztró és progi szintjeim 2-3 hónap szedés alatt. Meg hogy nem e lesz mellékhatás.


Miért kell várnod? Mondjuk azt megértem ha a hormonjaid akarja látni, de mindenképp ciklushoz kötött vérvételt erőltess ki, sztem a sima az csak bakfitty!!!

Provokáljatok egy ciklust Norcuval és úgy, mert egy sima vv-vel elküldenek csak lazán.

Igaz, ez a doki se nézte meg a ciklusom (ami ahogy írtam neked igen érdekes), mert hogy ő tudja mi van... Igaz, eleve valszeg a NOrcu csinált valamennyi ösztrót nekem, mert ösztró és utána ösztró és progi a béka s.gge alatt volt, ahogy írtam is már előbb.

Szal én már tényleg úgy vagyok vele, jöjjön akkor az a bika adag, csak ugye hosszabb távon mi lesz így.

Gondolom majd vérvételek, ellenőrzések, de ahogy írtam is, belém aztán fér ösztró és progeszteron bőven.

13. tamcs1987 (válaszként erre: 12. - Viki77_2)
2013. júl. 19. 08:42

De ez az 500 ez napi adag? Mennyi tabit veszel be egy nap?

Én hívtam tegnap a dokit hogy menstruálni akarok, de azt mondta várjak augusztusis és elküld vérvételre :(( hát de már 82. napon vagyok! :(

12. Viki77_2 (válaszként erre: 11. - Tamcs1987)
2013. júl. 18. 17:09

Hát, elég sok, de én PCO szindrómás vagyok, absz. nem menstruálok, a ciklusom 2. fele egy merő visszazuhanás, és egyenes mint az adásjel a tévén.

Szóval, lehelhetünk belém progit bőven :)

Plusz, nekem súlyos IR-em is van, és olvastam egy kísérletet ahol az MPA (Provera hatóanyaga) levitte az inzulint IS.

Elmeséltem a dokinak, és felírta :)

Tényleg lórúgásnyi adagnak tűnik amúgy.

2013. júl. 18. 14:04

500 mg? Ezt nem értem, nekem napi kétszer kellett bevennem a 10 mg-osból! Nem sok az 500?

Nekem már 80 napja nem jön meg! Nem vagyok terhes!

10. Viki77_2 (válaszként erre: 9. - Tamcs1987)
2013. júl. 18. 09:45

Nekem az 500 mg-osat írta fel a doki, egyből, és azt mondta szedjem egész hónapban...

De sokallom, Qulaira-t kezdek most majd szedni, és amellé, én csak a ciklus 2. felében szeretném szedni 6-7 napig.

Te mire kapod?

9. tamcs1987 (válaszként erre: 8. - Viki77_2)
2013. júl. 18. 09:08

szia! én csak 2 hónapot vártam a válasszal! én most kezdeném el :)

te hogyan szedted? hány mg-osat és mennyit belőle?

2013. máj. 29. 16:32

Sziasztok,

vetődik még erre valaki így 2,5 év után?

Azt szeretném megkérdezni, hogyan szedették veletek, milyen rendszerben (napi hány, milyen napokon, stb.) és hogy pontosan mire írták fel?

De jó lenne valaki jönne erre...

Önmagában is fogamzásgátló hatású?

7. eszkimoka (válaszként erre: 2. - Mézgapaula)
2010. okt. 19. 08:28

Szia és szép napot kívánok!


én október 7-től szedem a Provera tablettát, menstruációs zavaraim miatt, már hónapok óta kínoznak. Az orvosom javaslatára ezt két hónapig szedjem aztán majd kitalál valami mást (injekció vagy MIRENA). Tudom már nem a fiatal korosztályban tartozom hiszen 47 éves vagyok.Endometriozis és mióma problémáim is vannak. Előtte Dicynone tablettát kaptam, 1 doboz volt amit beszedtem, de sajnos rosszul létek léptek közben (bár az orvos azt mondta nem a tablettától). Kb.egy hét után ismét elkezdtem (pecsételő) vérezni. Kíváncsi lennék milyen tapasztalataid vannak a tablettával kapcsolatban. Esetleg mellékhatások.

Köszönöm.

2010. okt. 7. 12:22
Pedig én is kíváncsi lennék a tapasztalatokra.
5. pidiko (válaszként erre: 1. - Ametisst)
2010. szept. 21. 21:58
én szedtem proverát azért hogy elmúljon a mensim mert túl sokáig megvolt és utána kb. 10 nappal jött meg akkor már rendesen.
2010. szept. 13. 22:49

Szia! én a kislány cicáimnak adom hetente egyszer,évek óta, idáig nem estek teherbe. csak ilyen tapasztalatom van.Jó hogy eszembe jut, elfelejtettem beadni.

üdv.

3. ametisst (válaszként erre: 2. - Mézgapaula)
2010. szept. 13. 21:58
Szia! Köszi,hogy hozzászoltál.Annyi lenne a kérdés,hogy mennyire jó,mellékhatása volt-e?
2. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Ametisst)
2010. szept. 11. 10:33
Én szedtem Proverát, mi a kérdés konkrétan?
2010. szept. 11. 10:15
Van valakinek tapasztalata a Provera 5mg tablettáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook