Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni ha leég a mellkasunk és tele lesz sok-sok piros pattanásszerű kiütéssel? fórum

Mit lehet tenni ha leég a mellkasunk és tele lesz sok-sok piros pattanásszerű kiütéssel? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 9. 14:27
Nekem is volt már ilyen, meleg kiütésnek hívják, sok embernél előfordul nyáron. Fenistil kenőcsöt és belülről fenistil kapszulát kaptam rá, néhány nap alatt elmúlt.
2008. jún. 3. 15:32
Panthenol habspray-vel kenegesd. Hűsít, gyógyít. Egyébként valóban napallergia, ha pár napig nem teszed ki azt a testrészt napsugárzásnak, elmúlik. De vigyázni kell vele, napon megint előjön. Ezért látni a vizben /is/ annyi inges, pólós embert. És még calcium pezsgőtabletta, de az allergia ellen véd. Nem a nap ellen.
2008. ápr. 21. 21:36
Égésre tilos tejfölt tenni!!! Hűteni kell langyos vizes borogatással!!
2007. júl. 27. 19:18
Köszi mindenkinek az ötleteket. Beleolvastam itt egy másik fórumban is és ott még a kalciumot ajánlják és a béta karotint, szóval tegnap is ettem 2 sárgarépát meg iszom a kalciumot jah és fenistillel is kenegetem, hááát talán valamivel jobb, bár most lehet mert kicsit hámlik de néhol fehérebb foltok is vannak :/ huhh remélem azért megszabadulok tőlük :)
2007. júl. 26. 22:36
Bőrgyógyászhoz el kellene menned. A férjemnél is előfordult ilyen, a gyógyszertől hamar elmúlt.
2007. júl. 26. 22:18

Szia tudomásom szerint ha leégtél jó rá a tejföl,

hüsít és csökkenti a fájdamat.

De lehet allergiai , melegtől, és naptól.

4. virginia (válaszként erre: 2. - Pussycat)
2007. júl. 26. 21:41
Én ugyan igy jártam, nem tudom mi lehet ez. Három napja jöttünk haza a Balatonról itthon elmult. Ott, ami volt nálam mindent kiprobáltam, Fenisztil, hintöpor, aloe vera.
3. Linn
2007. júl. 26. 21:05

Szia! Az én kisfiamnak van napallergiája, de ez idén derült ki, eddig sosem lett pöttyös a napon. A védőnő tanácsára Fenistil-el kenegetem neki naponta többször. Ettől elmúlik a viszketése, és halványodnak a pöttyök, bár lassan, de szerintem hat.

Úgy gondolom, egy próbát megér neked is. Remélem tudtam segíteni valamit.

2007. júl. 26. 20:14
Szóval nemrég voltam Balcsin, elég meleg volt egész héten, mindennap strandon voltunk, egyik nap aztán eléggé leégett a mellkasom, azaz nem is leégett, mert nem fájt, és piros sem lett, azaz piros csak pöttyökben lett, a szőrtüszők gyulladhattak be és viszkettek is, és most olyan mintha tele lenne pattanásokkal az egész mellkasom, nagyon nem tetszik :( valami tippetek nincs ilyen nap-allergiára? mivel mulaszthatnám el az undok kis pattikat?
2007. júl. 26. 20:12
Mit lehet tenni ha leég a mellkasunk és tele lesz sok-sok piros pattanásszerű kiütéssel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook