Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom karja eltörött a szülésnél, gipszben van. fórum

Kislányom karja eltörött a szülésnél, gipszben van. (beszélgetős fórum)


1 2
2007. szept. 22. 23:31
Engem is érdekelne, hogy azóta hogy van a kislány?? És hogy sikerült megoldani a problémátokat?? Remélem kapunk választ!
30. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 1. - Tomek5)
2007. aug. 15. 23:15

Bárkinek, akinek a picur hasfájás vagy nyugtalanság miatt sír! De meg lehet próbálni fájdalom esetén is.

Nekünk az jött be (imádták), ha az alkarunkon fekve mászkáltunk vele. Tehát hassal lefelé, kis feje a "tenyeredben", lába közt a könyököd.

Meglepő, hogy rögtön megnyugszanak, úgy elbambulnak, hogy tocsog a zoknid a nyáltól.

29. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 28. - 754c7e07c3)
2007. aug. 15. 23:05

Nem, szerencsére a kulcscsonttörés ebben a korban nem veszélyes (a gyerekek töréseit ilyenkor még "zöldgallytörésnek" hívják).

Csak azért máshogy mozgattam volna, ha az első perctől tudom.

Stramm kiskölyök, most már 3,5 éves a kis vasgyúró.

28. 754c7e07c3 (válaszként erre: 26. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 15. 22:24
Komoly? Szegény baba!
27. 754c7e07c3 (válaszként erre: 16. - Tomek5)
2007. aug. 15. 22:24
Mi van Veletek? Kismanó?
2007. aug. 15. 22:12

A fiam kulcscsontját törték el szülésnél, de nem szóltak, vagy lehetnek ennyire hülyék, hogy észre sem vették? Szegényt még 3 napig "nyúztuk" törött kulcscsonttal.

A gyerekorvos, aki születés után kijön megnézni a babót vette észre. Vicc nem?

2007. aug. 2. 12:19
Hogy van babóci?
24. vapi
2007. aug. 2. 12:16

Remélem most már jobb egy kicsit (2.-án veszik le a gipszet).Kitartást neketek, és jobbulást a picikének!!

Ui.:Ha a baba mást is kap 1 hetesen az anyatej mellett, nem csoda, hogy begyulladt párod melle. Szoptatni kell minél többet, attól el szokott múlni.

2007. júl. 30. 08:48

Édes KicsiBaba, hogy szenvedhet..nagyon sajnálom, hogy ilyen kicsin ezt kell megélnie:-(

Azt tegyétek amit a belsőtök mond...ne tőrödjetek senkivel, semmivel..

Kítartás...minden megoldódik!

22. LoLiNa
2007. júl. 29. 07:17
szegény babóca :-( hogy a jó égbe törték el a karját?? mit műveltek vele?? szörnyű :-( ne törődjetek azzal, ki mit mond! amit ti helyesnek éreztek, azt tegyétek! ha napi 10órát van kézben, akkor annyit van. ha érzi, hogy maximálisan vele vagytok, könnyebb lesz átvészelnie! ha pedig ,,elkaptatjátok,, majd rendbejön, mikor felfedezi a világot :-) sok kitartást és jó egészséget!!
21. Roni24
2007. júl. 28. 16:07

Ó szegény kis prüntyike!

Nem biztos ám, hogy a karja miatt sír annyit szegényke!

Elég neki a tejcsi amit kap? Mi az első két hónapot töltöttük így, és boldog lettem volna, ha 4 órát tudok aludni egyfolytában, de olyan nem volt!

Nekem nem volt elég a tejem, és be kellett vezetni a tápszert! Azután megszűntek az éjszakai sírások!

Persze először mi is hasfájásra gyanakodtunk! De egyszerűen csak éhes volt!

Mindentől függetlenül 4 hónapig mi is együtt aludtunk, tényleg sokkal könnyebben megnyugodott mellettem!

2007. júl. 28. 15:38

Szegény kislány!

Nagyon sajnálom,hogy így kell az életet kezdenie.

Persze titeket is sajnállak,mert a szülőnek ez talán jobban fáj,mint a gyermeknek.

Mielőbbi gyógyulást és jó egészséget kívánok nektek!

19. benvik
2007. júl. 28. 14:10
Szegény baba! Nálunk is a mellkason alvás vált be eleinte, nem tudom, hogy ez mennyire kivitelezhető a gipsszel. Ha más nem, szerintem az is használ, ha magatok közé veszitek az ágyba, és simogatjátok, énekeltek neki. Érezze, hogy ott vagytok, és szeretitek.
18. 754c7e07c3 (válaszként erre: 16. - Tomek5)
2007. júl. 28. 12:37
Örülök. Szép kis első élmények. Csoda, hogy bírjátok.
17. Joyce (válaszként erre: 16. - Tomek5)
2007. júl. 28. 11:40

Hogy történt, hogy eltört? Olyan brutálisan bántak szegény feleségeddel? Neki nem lett valami baja?

Meddig lesz fennt a gipsz?

16. Tomek5
2007. júl. 28. 11:17

Hali aludt 4,5 órát tegnap este cici és egymás mellett aludtak el anyukájával

köszike

Tomek

15. 4c35511f0b (válaszként erre: 12. - Tomek5)
2007. júl. 27. 10:04

Semmi gond, csak nem értettem.


Milyen éjszakátok volt?

14. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - Tomek5)
2007. júl. 27. 09:49
Remélem sikerül elaltatni, megnyugtatni. Jó egészséget nektek.
13. contu (válaszként erre: 11. - Pitypang)
2007. júl. 27. 00:46
Én is sokat altattam így a fiamat. Főleg, amikor beteg volt. Mindig megnyugtatta.
12. Tomek5
2007. júl. 27. 00:42
ja bocsi biztos félrenyomtam a nő/férfi kérdésre nem igazán látok ki már a szemem mügül.Tomek5
2007. júl. 26. 21:42

Édes drága baba! Okosat nem tudok mondani, de nagyon drukkolok nektek és kívánom, hogy mihamarabb elmúljon a fájdalmo, bármi is okozza.


Azt én is úgy gondolom, hogy vegye anyukája sokat fel. Nem muszáj pont ülve tartogatni, a babák imádnak az anya mellkasára feküdni. Nem tudom,mennyire lehetséges ez gipszelt karocskával, de talán találtok egy kényelmes pózt. Az anya közelsége megnyugtatja.

Én rengeteget aludtam a kisfiammal félig ülő, félig fekvő helyzetben így. Ő hasfájós volt és az elején még nem adhattam neki a "csodaszerből", szóval én voltam a fajdalomcsillapítója. :) Jól kipárnáztam a hátam, ő megnyugodott rajtam és elaludt, aztán én is. Néha 1-2 órát így szunyókáltunk.


Kitartást és mielőbbi gyógyulást!

10. 4c35511f0b (válaszként erre: 8. - Tomek5)
2007. júl. 26. 21:14

Oh, hogy férfi vagy....(adatlapon nő szerepel:)


Sajnos az a legrosszabb eset, amikor minden orvos mást ajánl...ez esetben csak csatlakozni tudok előttem szólókhoz...

9. contu (válaszként erre: 8. - Tomek5)
2007. júl. 26. 21:09
A gipsz levétele után biztosan jobb lesz a helyzet. Ha az altatás továbbra is problémás, próbálkozatok a zenehallgatással. Nálunk volt olyan, hogy az segített, de az autókázás is jó módszer. Sok sikert!
2007. júl. 26. 21:05
köszi mindenkinek, Aug 2. leveszik a gipszet remélem onnan már jobb lesz.most már csak a feleségemért agodok mert így ő a szülés óta nem alszik csak napi 1-2 órát,a bébinek vizet is szoktunk adni, az autokázást kipróbálom még ma ha a hercegnőm ma sem akar aludni.mégeszer köszi.Tomek5
2007. júl. 26. 20:50
Még az jutott az eszembe, hogy kap-e az anyatejen kívül inni. Bár biztosan nem ez a legnagyobb problémája, de ebben a melegben még a babák is örülnek egy kis szomjoltónak. Forralt vizet vagy megfelelő ásványvizet kaphatna. Van, aki ellenzi. Én épp ma láttam a pár hónapos unokahúgomnak, hogy mennyire jólesett neki. Mellette ő is csak anyatejet kap.
2007. júl. 26. 20:12

Szegenyke!Biztosan meg sokaig nem tudja elfelejteni a szüles közben törtenteket.Az anya közelsegere van most biztos a legnagyobb szüksege,töle varja a biztonsagot,megnyugtatast.

Kivanok mielöbbi gyogyulast a picinek,nektek pedig sok-sok türelmet mindehhez es jo egeszseget.

2007. júl. 26. 20:03
Szia, én is azt gondolom, hogy vegyétek ölbe sokat, és próbáljon meg minél többet szopizni, az megnyugtatja a piciket mindig. Türelem, kitartás. Mi azt is próbáltuk, ha semmi nem vált be, hogy elmentünk kocsikázni. Attól mindig álomba szenderült sokáig.
4. contu (válaszként erre: 1. - Tomek5)
2007. júl. 26. 18:11
Szegényke! Értem, hogy féltek tőle, hogy fájdalmat okoztok neki, de szerintem minél többet kéne ringatni, kézben tartani. Most biztosan sokan lehurognak majd ezért. A védőnőnk is megmondta, hogy a piciket sokszor a test melege megnyugtatja. Mármint az Anya vagy Apa testének melege. Ezért is tudnak jobban elaludni a picik kézben. Az én fiamnál ez anno bevált, és semmi hátránya nem származott belőle.
2007. júl. 26. 18:06
sajnos többel is beszéltem és azt mondták hogy nem fáj neki más baja van a másik doki meg igen biztosan fáj neki a karja, de hogy hogy nyutassam meg azt nem modták vagyis azt igen hogy legyen folyamatosan cicin mert azt neki a fájdalomcsillapító.Akkor nem sír, csak a feleségem melle begyulladt és fejni kell kb 1óra adíg is keservesn sír és van hogy nem kell neki a cici sem.Tomek5
2. 4c35511f0b (válaszként erre: 1. - Tomek5)
2007. júl. 26. 17:44
Biztos sokan fognak írni, de szerintem orvossal kéne beszélned, s csak rá hallgatnod.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook