Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Híradó fórum

Híradó (beszélgetős fórum)


26. 8a670b58cc (válaszként erre: 25. - Tina87)
2010. szept. 12. 16:09

Így van!

A rossz híradó csak a tv2-re és az RTL-re vonatkozik. Ha megfigyeli az ember, ugyanazokat a híreket adják, ráadásul közel ugyanolyan sorrendben...

25. Tina87 (válaszként erre: 24. - 8a670b58cc)
2010. szept. 12. 15:57
Azért ilyen búskomor és rosszindulatú a legtöbb ember, mert csak rosszat látnak, és azt hiszik így a normális.Sajnos ezek a híradók nem arról szólnak hogy minden téren hitelesek legyenek, hanem hogy a híradó alatt se kapcsoljanak el, és ne akkor vacsizzon, vagy éppen mást csináljon a nép.Pedig hányan jobban járnának, elég már a teletext is mert ott is vannak érdekesebb hírek, legalábbis m1-en,én ott nézek híradót ha nézem valamikor is tv-ben.
24. 8a670b58cc (válaszként erre: 23. - Tina87)
2010. szept. 12. 15:54
Én is már a neten olvasgatok, ha valami újdonságot akarok, csak a családomban többen nézik ezeket az adókat, és bosszantó, mikor erre alapozzák az egész világszemléletüket...
23. Tina87
2010. szept. 12. 15:49

Ne a kersekdelmi adókon nézz híreket, mert nekik az a lényeg hogy botrányos, és közfelháborodást keltsen vagy éppen durva és megrázó, mert sok ember ezen szeret csámcsogni a szomszéddal, de tény hogy sokakat érdekel...sajnos.

Tanultam híradás tervezést, igaz Kossuth rádióstól :P

Én ezek után nem nézek híradót, elolvasom a neten ami engem érdekel.

22. 8a670b58cc (válaszként erre: 17. - Klenca)
2010. szept. 12. 15:44
Az a helyzet, hogy amúgy nincs is hírhiány. Csak épp ilyen negatív szelektálás folyik...
21. 8a670b58cc (válaszként erre: 15. - Klenca)
2010. szept. 12. 15:43

"Pista bácsi kijózanodott..."


Tíz év után... :))))))))))

20. 8a670b58cc (válaszként erre: 14. - Ariadna)
2010. szept. 12. 15:42
Persze, fontos a politika, de nem az elsődleges téma, aminek a műsoridő felét kell kitennie.
19. 8a670b58cc (válaszként erre: 13. - Uracsvivi)
2010. szept. 12. 15:42
Ez is igaz, bár a Fókuszban szoktak lenni érdekes dolgok is. Ebben inkább olyan dolgok vannak, amik nem konkrétan aznap történtek, hanem csak úgy gondolták a szerkesztők, hogy épp aktuális a téma, és kellene beszélni róla egy picit.
18. mendra
2010. szept. 12. 14:47
Nem rossz .Kékfény minden este 18.30 -kor A hireket a rádioba lehet hallgatni.
17. klenca (válaszként erre: 16. - Mendra)
2010. szept. 12. 14:01
Be kellene jelenteniük, hogy a Híradó hírhiány miatt bizonytalan ideig szünetel...
16. mendra (válaszként erre: 1. - 8a670b58cc)
2010. szept. 12. 13:46
Szia! Teljesen igazad van csak a balesetek a katasztrofák és a bünügy,najo a végére Antonia bedobja,hogy kis borzak jöttek a viágra az állatkertben. VICC az egész.
15. klenca
2010. szept. 12. 13:42
Addig jó, amíg nincs komoly hír. De jó lenne némi szemléletváltás. Mondjuk követendő példákat mutatnának be, vagy olyan dolgokat, amik jó érzéssel töltik el az embert. Nem nagyon nézek híradót, neten gyorsan átfutom a híreket. Néha az az érzésem, a netről táplálkoznak a hírszerkesztők. Ha gondjuk van a helyi hírek áramlásával, be kell kapcsolni a "Kontyos Rádiót". Ezalatt azt értem, hogy Mari nénje elszalad egy liter tejért a közeli boltba. Ott találkozik Juli nénjével, akinek bizalmasan elmond a helyi pletykák közül néhányat, ezzel útjára engedett egy pletykaláncolatot. Ezeket a pletykákat ha valaki kivizsgálná, utánajárna, akkor kiderülne hogy baromság, csak Mari nénje unatkozott, s a boltig kitalálta.. De ha jó dolog történik, akkor meg is lehetne osztani: Pl városunk új aranyos babával gyarapodott, Katinkat eljegyezték, Pista bácsi kijózanodott...
14. ariadna (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. szept. 11. 22:17

Ezek engem sem érdekelnek. De a politikát elég fontosnak találom, amiatt érdemes nézni.

A Fókusszal és az Aktívval nem vagyok kibékülve, akár hányszor véletlenül odakapcsolok mindig olyan gyerekeket mutatnak akik sérültek, vagy az életükért küzdenek, elég szomorú!

2010. szept. 11. 07:50
Én éppen ezért a dolgokért tartom abban az időben a fürdetést.De ebbe a kategóriába tartozik a Fó..sz is ami ezeket a híreket mutatja be részletesebben.Ja meg hogy melyik újságnak vetkőzött már le megint a celebecske.
2010. szept. 10. 15:19

Én is ezen agyalok,mindent este félhétkor..nem igaz,hogy jó dolgokat nem lehet betenni a híradóba..

olyan,mintha csak a negatív és brutál dolgokat keresnék a hírvadászok..

bár ebben a beteg világban,szerintem vannak még szép dolgok is,csak az nem főidős hír..

2010. szept. 10. 15:11
Amióta nem nézem a híradót, sokkal jobban érzem magam. Nem maradtam le semmi rosszról. Kit érdekel, hogy kirabolták, meglőtték, megverték, megerőszakolták??
10. 8a670b58cc (válaszként erre: 9. - Kevian)
2010. szept. 10. 15:08
:)
2010. szept. 10. 15:02
Sosincs időm híradót nézni. Ha nagy ritkán mégis, pont ezt látom amit leírsz, ezért mindig úgy csinálom a napi ügyeimet, hogy sosincs időm híradót nézni. :D
8. 8a670b58cc (válaszként erre: 6. - Ariadna)
2010. szept. 10. 15:00
Az RTL-en szokták nézni a szüleim, így én is belenézek néha.
7. 8a670b58cc (válaszként erre: 2. - 36a26f5226)
2010. szept. 10. 14:59

Ez esetben nagy baj van az emberekkel! Ha nem elegendő nekik a mindennapok gondjai, és a tv előtt még plusszban másokét is nézni akarják, akkor itt valami nagyon nincs rendben. A magyarok nagy része egyébként is depressziós, mert nem látnak semmi jó dolgot.

Egyébként nem ezt mondom, hogy ne legyen a műsorban negatív dolog, hanem hogy semleges legyen. Vegyesen legyenek benne rosszak és jók is. A jó infok is lehetnek hitelesek.

6. ariadna (válaszként erre: 1. - 8a670b58cc)
2010. szept. 10. 14:54

Nem jó híradót nézel! :)

Szerintem pl. a Hír tv-n nem gyászos, inkább néha kicsit komikusnak érzem, ahogy a baloldal bakijait tálalni tudják! :)

2010. szept. 10. 14:53
Én múltkor egy reggeli műsorról kapcsoltam el. Annyira hatásvadász riporterek ülnek ott, hogy a gyomrom forog. Fölényesek, kötekedőek, ráadásul szerintem a tudásuk sem valami nagy....
2010. szept. 10. 14:52
Vagyis itt az összbenyomás, összességében - a hitelesség a lényeg...
3. Suesue (válaszként erre: 1. - 8a670b58cc)
2010. szept. 10. 14:52
A férjemmel mi ezért nem nézünk híradót. :)
2010. szept. 10. 14:51

Az emberek nagy része sajnos nem a pozitívumra kíváncsi, különben nem fogyna az a rengeteg szennylap is...


Sokkal inkább le tudják ültetni a nézőket, ha tele van szomorú, vagy botrányos ügyekkel...


Ha csak a jó lenne benne, unalmas lenne sok ember számára...


De a lényeg, hogy hiteles legyen mind a hírek, mind a hírforrás, és az is, aki a híreket olvassa...

2010. szept. 10. 14:47

Számomra az egész adás konkrétan egy gyászjelentés, melyben van politizálás is, valamint elvétve, néhanapján pár cuki kisállat bemutatása. Az egész csak arról szól, hogy ki halt meg az adott napon, vagy milyen negatív dolog történt a politikai életben. Nem egyszer jártam úgy, hogy tv mellett vacsoráztam, és szabályosan elment az étvágyam.

Eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen érzékeny lelkületű, de néhány hete egy beszélgetés során feljött a téma, és a barátaim közül sokan osztották azt a vélekedést, hogy a műsor nagyon egyoldalúvá vált. Az emberek nagy része így is depressziós, nem kell még jobban fokozni.

Az angol tanárom is felemlegette az elmúlt napokban a dolgot, és ő azt is megjegyezte, hogy a híradó után belenézett az m1-esbe, és ugyanarról a napról teljesen más szemszögből kapott infokat. Persze, szó volt benne a balesetekről és a politikáról is, de a végén nem érezte úgy magát, hogy "na, most megyek a konyhakésért, és felvágom az ereimet".

Nem azt mondom, hogy nem lehet a műsorban halálhír, vagy hasonló negatívum, csak legyenek mellette pozitív dolgok is. Akik csak a Híradóból tájékozódnak, könnyen hihetik azt egy adás után, hogy az emberiségnek leáldozóban van a csillaga, pedig számos jó dolog is történt aznap. Ezeket is érdemes lenne megemlíteni szerintem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook