Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Használt már valaki tartásjavító hevedert? Érdemes beszerezni? Használ valamit?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egyéb sz&e témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

25. demediná2018-04-25 19:14
Vettem, ha rajtam van, jól esik.
De azt mondták csodát ne várjak:)
(válasz soyle74 24. hozzászólására)

24. soyle742018-04-13 20:51
Nekem most is rajtam van, így számítógépezek most.
Hát nem tudom én sem, egyelőre azt mondom, hogy jónak érzem, de persze majd egy kicsit hosszabb idő után derül ki igazán, hogy valóban hasznos-e...
(válasz demediná 23. hozzászólására)

23. demediná2018-04-13 19:28
Én napi fél órát tornázom.
Jövő héten megveszem. Kíváncsi vagyok.
(válasz soyle74 19. hozzászólására)

22. peonia532018-04-13 11:32
Sajnos nekem is az bajom (igaz nem dicsőség nem sportoltam )Fiatal koromba ennek ellenére sokat mozogtam, így annyira nem hiányzott. Kövér sose voltam, most csak az egészség miatt lenne jó valamit sportolni. Egy ismerősöm zumbával fogyott le, az tetszene (igaz táncolni se tudok) Mint mozgás biztos nagyon jó. Én fogyni n em szeretnék.
(válasz soyle74 21. hozzászólására)

21. soyle742018-04-11 13:56
Hát végülis igazad van, ha nem lennék ennyire lusta, akkor lehet ki is próbálnám. :)
Így /egyelőre legalábbis/ marad a heveder. :)
(válasz Pömplöm 20. hozzászólására)

20. Pömplöm2018-04-11 13:48
Na jó, de a hevedernél nem egyszerűbb sportolni? A sport még boldogsághormont is terhel, gyógyítja a tested, csinosít, edzi a szíved, és ezer jó hatása van :)
(válasz soyle74 19. hozzászólására)

19. soyle742018-04-11 13:47
Hát az lenne az igazi valóban, feltéve, ha nem lusta sportolni az ember. :)
A gyógytorna se rossz végülis, én néha csinálom is azóta itthon azokat a gyakorlatokat, amiket mutattak nekem a gyógytornán.
(válasz Pömplöm 18. hozzászólására)

18. Pömplöm2018-04-11 13:12
A rossz tartás oka a hátizmok gyengesége sok esetben. Nem heveder kell ide, hanem háterősítő sport.

17. soyle742018-04-11 09:58
Szívesen. :)
(válasz demediná 16. hozzászólására)

16. demediná2018-04-11 09:57
Köszönöm a válaszod:)
(válasz soyle74 15. hozzászólására)

15. soyle742018-04-10 22:01
Hát minden nap hordom pár órát, tulajdonképpen össze-vissza, nem mindig ugyanabban az időpontban, és inkább csak itthon, bár volt, hogy elmentem vásárolni, és magamon hagytam, hiszen a ruha alatt nem látszott.
Pár óra elég egy nap azt olvastam, bár valószínűleg ha tovább hordjuk, akkor még hatásosabb lesz.
Én úgy veszem észre, hogy azóta kicsit jobb lett a tartásom, mert hátrahúzza kicsit a vállakat, és így a mellkas kicsit előredomborul.
És amikor nem hordom, akkor úgy veszem észre, hogy nem görnyedem vissza automatikusan, vagy ha mégis visszagörnyedem, akkor eszembe jut, hogy hoppá, ez így nem lesz jó, és kihúzom magam.
Kb. 1,5 hét után egyre többször érzek némi zsibbadást a hátamban, de szerintem azért, mert dolgoztatja a hátizmot ez a vállpánt.
Bár mondjuk nekem L-es a méretem, de a boltban azt mondták, hogy ajánlatos egy számmal kisebbet venni, mert az egyrészt jobban hátrahúzza a vállakat, másrészt idővel valamennyire ki is tágul majd ez a szalag. Így viszont, hogy M-es méretet vettem hónaljban szorít/vág a szalag, tehát nem biztos, hogy jó az egy számmal kisebb méret, legalábbis ebből a szempontból. Bár mondjuk azóta inkább a ruhára veszem fel, és így nem vág, és így is hátrahúzza a vállakat.
Amúgy én az Árkád Budapest Plázában vettem a Vivamed Egészségtárban 2990 Ft-ért.
Mondjuk van több fajta is, bár náluk csak 2 féle típus van, egy ilyen egyszerűbb, mint amilyet én vettem, ill. egy komolyabb, tépőzáras változat.

14. peonia532018-04-09 20:31
Szia!

Nekem nem fáj, viszont rossz a testtartásom van.
Jó lenne nekem is, hátha kicsit korrigálni lehetne.
(válasz demediná 13. hozzászólására)

13. demediná2018-04-08 19:20
Ez engem is érdekelne mert nekem is fáj a hátam és a tapasztalatodra kíváncsi lennék.

Hol vetted?
Milyet érdemes vásárolni?
Mikor használod?
Elég a napi 3-4 óra?
Valóban csökken a fájdalmad és javul a tartásod?
Dolgozni is lehet hordani?
Nem feltűnő?
(válasz soyle74 12. hozzászólására)

12. soyle742018-04-07 14:42
Hát ha nem ír senki, akkor megválaszolom én a saját kérdésemet. :)
Nos kb. 1 hete vettem meg a tartásjavító hátpántot, ami egy egyszerűbb kivitelű 2990 Ft-os tartásjavító gumiszalag tulajdonképpen.
Mindennap használom kb. 3-4 órát, és azt vettem észre, hogy valóban segít egyenesebben tartani a hátat, mintha valóban nem görnyednék annyira előre, mint korábban. Néha ugyan kicsit izomlázam van tőle, de valószínűleg azért, mert tényleg hátrahúzza a vállakat, aminek köszönhetően a mellkas kicsit előbbre domborodik.
Szóval mindenképpen használni fogom mindennap egy pár órát, mert bízom benne, hogy hosszabb távon tényleg jobb testtartást biztosít majd a számomra.

11. soyle742018-03-24 18:37
Elég régi a topik, de mivel számomra most aktuális a téma, ezért megkérdezném, hogy mostanában visel-e valaki közületek ilyen tartásjavító hevedert vagy hátpántot? Vagy viselt-e korábban? És ha igen, akkor milyen tapasztalatai voltak vele?
Már elég régóta fáj a hátam és a derekam is, főleg a számítógép előtt görnyedve, ezért gondoltam arra, hogy beszerzek magamnak egy ilyet.
Szerintetek érdemes kipróbálni?

10. szöszi312010-09-13 08:20
Nekem egyelőre még nem fáj a hátam, csak sokszor azon veszem észre magam, hogy napközben a monitor előtt görnyedek. A vállaim már megszokták ezt a görnyedt testtartást, eléggé előre hajolnak. Szóval egyelőre csak enyhe esztétikai problémát jelent, de lehet hogy ha elhanyagolom, később fájni is fog a lapockám meg a hátam.
Amúgy szoktam én nyújtó gyakorlatokat végezni (jól is esik a vállaimnak-lapockámnak), de attól még napközben megfeledkezem magamról és ugyanúgy görnyedten ülök.

9. caffi2010-09-11 11:06
A derekad fájhat a helytelen testtartástól is....hátha meg oldódik evvel az a problémád is....ártani nem ártasz ezzel....drukkolok h sikerüljön:)))
(válasz Szanya 8. hozzászólására)

8. Szanya2010-09-10 19:22
Köszi, ne keresd, tudom milyen lehet, rákerestem! Mivel jót írtál róla, veszek is, csak az a baj, hogy nekem a derekam is fáj folyton, arra gondolom ez nem jó.
(válasz caffi 7. hozzászólására)

7. caffi2010-09-10 19:03
A nevét nem tudom....ortopédiai boltban vettem....gyakorlatilag egy nagy gumi pánt,tépőzárral a végén,úgy kell magadra tekerni,a nyknál és a honod aljánál flotirós.Nyakadra teríted,a vállaidnál hátra teszed,a hátadon X-be keresztezed,és a cici alatt tépő zárazod.....ha rosszul tartod magad,elég fájdalmas a viselése.....nekem segített!
Most dolgozom,de ha hazamegyek és megtalálom,csinálok egy fotót neked h h is néz ki!Bár tataroztunk,fogalmam sincs h merre keresem!
(válasz Szanya 6. hozzászólására)

6. Szanya2010-09-10 18:53
Milyet használtál?
(válasz caffi 5. hozzászólására)

5. caffi2010-09-10 18:37
Én használtam....és segített....mára szép egyenesen tartom magam:)....
(válasz szöszi31 1. hozzászólására)

4. Szanya2010-09-10 14:34
Melyik fajtát használtad?
(válasz Ekka 3. hozzászólására)

3. Ekka2010-09-10 14:04
Szerintem igen.. nekem szép tartást csinált, és elmúlt a hátfájásom is.

Emlékeztető hevederre gondolsz?

2. agoca2010-09-10 13:55
Szerintem nem használ. Mindenképpen kérd ki ortopéd orvos tanácsát. A tartásjavítás kényes kérdés, egyedileg elbírálandó. Eleve tudni kell, hogy van e gerincferdülés, vagy csak hanyag tartásról beszélünk... Stb.

1. szöszi312010-09-10 13:47
Használt már valaki tartásjavító hevedert? Érdemes beszerezni? Használ valamit?