FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Egy 4 hónapos baba mit ehet, es mennyi kell legyen a súlya?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Csecsemők

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

22. judutka2011-09-16 13:45
Hát ciki, nem ciki az én lányom 2700 gr.mal született, most 4 hónapos és 6,7 kg, nem kövér egyáltalán, 50 cmel született most 63 cm, és nincs vele semmi baj. a könyvekben sok mindent írnak de ha éhes az a gyerek, nem hagyhatod éhezni....

21. vadasztmaria2010-09-20 13:35
Az én kisfiam kizárólag tápszeres volt. 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Korának megfelelő bébiételeket adtam Neki, mindig úgy, hogy 1-2 kanállal a tápszer előtt. Étkezés kiváltására kb. 2-3 hét múlva került sor.

A gyümölcs magában csak desszert, étkezést nem lehetne vele elvileg helyettesíteni, csak kiegészíteni. Nekünk az első kiváltott étkezés ebéd volt, gyümölcs-zöldség pürével, később húsos-zöldséggel vagy húsos gyümivel, utána váltottam ki fokozatosan az uzsonnát tejpéppel, a tízórait gabonás gyümivel. Vacsira és reggelire 1 éves koráig tápit kapott.

Most 19 hós, reggelire babatejet kap, tízóraira joghurtot/kefírt vagy gyümit gabonával/müzlivel ebédre húsos-zöldséges főételt tésztával vagy rizzsel, uszonnára smarnit, vajaskenyeret, sonkát, gyümölcsöt szokott enni, vacsorára pedig tejpépet eszik. Napközben nasi gyanánt kölesgolyót, gyümölcsdarabokat kap.

A súlynövekedési görbét elvileg megtalálod a kiskönyvben, amit a kórházban kaptatok, a születési súlyához tartozó görbe az a min. érték, de ha valami nem OK, úgyis szólni fog a doki tanácsadáson, úgyhogy ezen ne parázz sztem. Amíg jókedvű, jó étvágya van, és szépen fejlődik, addig nagy baj nem lehet :)

20. Mirandola2010-09-10 14:29
Ez is egy jó szempont lehet a választásnál.

Nincsenek erre kőbe vésett szabályok, fontos, hogy a babának jó legyen.
(válasz jozsi.38 19. hozzászólására)

19. jozsi.382010-09-10 14:10
az idénygyümölcs, mint az őszibarack, jobb mint az alma, mert ilyenkor a legtöbb benne a vitamin. az alma szezonilag egy kicsit később jön

18. Mirandola2010-09-10 14:05
Ja, és azért "kötöttem" bele, nehogy egy parázósabb anyuka kétségbe essen, hogy "elrontotta a babát", mert felcserélte a "helyes" sorrendet...
(válasz rexona 16. hozzászólására)

17. Mirandola2010-09-10 14:03
Ez inkább amolyan beidegződés, de rosszat nem teszel vele :)
(válasz rexona 16. hozzászólására)

16. rexona2010-09-10 13:53
Azért javasolják, hogy az alma legyen az első helyen, mert azt ártalmatlan, és a legjobb az almalé a próbának.

A másik: mi Magyarországon vagyunk, még a kórházban is azt mondták, hogy magyar babának először alma való.

De természetesen nem lesz semmi baj, ha mondjuk barackot, vagy répapépet kap elsőnek.
Ez csak a legáltalánosabb javaslat amit leírtam, és több megbízható védőnő is mond.

15. Mirandola2010-09-10 13:49
Vidd le valamelyik konditerembe és tegyétek a futópadra, mert éheztetni nem helyes! :D

Tudod, hogy ezek olyan nagyjából szabályok. Valószínűleg a lánykádnak szüksége van arra a plusz kilóra.
(válasz Masnesz 13. hozzászólására)

14. Mirandola2010-09-10 13:44
Helyes sorrend:)

Miért mi történik, ha őszibarackot kap egy baba, mert éppen akkor van a szezonja?

Arról nem is beszélve, hogy míg Magyarországon a gyümölcsökkel kezdik a hozzátáplálást, addig máshol a zöldségekkel.

Szerintem egy a fontos, hogy mindig kizárólag egy új komponens legyen az ételben és az új gyömölcsöt/zöldséget 3-4 napon át szokja a baba. Ha túl gyorsan váltogatunk, akkor lehetetlen lesz kitalálni, hogy mire reagál kedvezőtlenül a kis szervezete a sok új hozzávaló közül.

De legyen elsődleges a szoptatás és csak akkor adjunk mást, ha valami miatt erre nincs lehetőség. Nagyon fontos a megfelelő tápszer kiválasztása, amiben legjobb, ha az orvos tanácsát kérjük (legalábbis ilyen pici korban).
(válasz rexona 11. hozzászólására)

13. Masnesz2010-09-10 13:02
Ajjaj! Az én lányom 2800-al született. Most fél éves és 6900. Most akkor azt az egy kg-ot faragjam le róla?
(válasz jozsi.38 10. hozzászólására)

12. dodike2010-09-10 13:01
koszi a tanacsot
(válasz rexona 11. hozzászólására)

11. rexona2010-09-10 11:55
A legjobb ha 4 hónapos korában szopik. Nekem 5 és fél hónapos a lányom. Az 5. hónaptól kezdtük próbálni a gyümölcsöket. De csak keveset.
Én nem vagyok a híve annak, hogy sokan nagyon gyorsan elkezdik a hozzátáplálást.
Mi most az alma, őszibarack pépeknél tartunk. kapott sütőtököt, és répát egy kis krumplival. Mást még nem.

Amúgy a helyes sorrend az ételek elkezdésénél: alma, őszibarack, meggy, krumpli, sárgarépa. Majd ezek keveréke.

10. jozsi.382010-09-10 11:39
na jó ez a 3kg-val születettekre áll :)
(válasz anikko 7. hozzászólására)

9. Masnesz2010-09-10 11:35
Én őszibarackot, almát, sütőtököt, répát valamint négy hónapos kortól ajánlott bébiételeket adtam neki. Egy nap egyszer általában ebédre.

8. ivett782010-09-10 11:23
Szia!
A kisfiam 4,5 hónapos 7200 g.
Sajnos már kevés a tejcsi:((((
Most kezdem a hozzátáplálást , épp ma:)

Almával kezdünk.

7. anikko2010-09-10 11:20
De az se gond ha ez nem teljesül. Szépen is nézne ki Milánom több mint 11kg-osan a 9fél helyett! :D
(válasz jozsi.38 4. hozzászólására)

6. keta812010-09-10 11:14
Havi 400 grammot kell hízniuk, ez a minimum követelmény. A hozzázáplálást 4,5-5 hónapos korban lehet elkezdeni, de a legjobb a fél éves kor. Addig tápszerpótlás kellene, ha elfogadja.

5. jozsi.382010-09-10 11:13
ezen ne bánkódj. én az elsővel nem tudtam megnövelni a tejmennyiséget bárhogy próbálkoztam, 3,5 hónapos koráig napi 1x tápszert kapott kiegészítésnek, utána nem fogadta el a tápszert és kénytelen voltam elkezdeni a hozzátáplálást
(válasz Venezuela 3. hozzászólására)

4. jozsi.382010-09-10 11:10
ja és féléves korára kell, hogy megduplázza a születési súlyát 1évesen pedig megháromszoroznia

3. Venezuela2010-09-10 11:09
Én ilyenkor sajna már nem szoptattam,ezért a tápszeres etetések között,adtam neki banánt,reszelt almát,sütötök pürét,és 4 hónapos kórtól adható bébiételt!:)

2. jozsi.382010-09-10 11:08
a legjobb ha szoptatod féléves koráig. ha nincs elég tejed és elfogadja, adj tápszert kiegészítésnek. ha nem szereti a tápszert, próbálkozhatsz almával

1. dodike2010-09-10 11:04
Sziasztok Az a kerdesem, hogy egy 4 honapos baba mit ehet, es mennyi kell legyen a sulya?