Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha minden rendben van uh.de az AFP alacsony 5.lombik 2elvesztettél csináltatnál aminocentesist aminek 2% a vetélési kockázata? fórum

Ha minden rendben van uh.de az AFP alacsony 5.lombik 2elvesztettél csináltatnál aminocentesist aminek 2% a vetélési kockázata? (tudásbázis kérdés)


25. a9e1c02a7b (válaszként erre: 3. - Egypt)
2009. jan. 2. 22:42
Igen, a sógornőm épp most volt ezen a vérvételen + 4D UH-on. A kettő együtt már értékelhető eredményt ad, szerintem. Azt hiszem, 23.000,-Ft a vérvétel Szegeden.
2009. jan. 2. 22:36
nem-
2008. nov. 11. 21:09

Sziasztok!

Nekem sem volt jó az AFP-m,eléggé alacsony lett 0.33.Én is megjártam a géndiagnosztikát,4D-s uh-ot,több genetikust. Mindehol azt mondták,hogy nem találnak semmi elváltozást,de mindenképp ajánlják a magzatvíz vételt,MERT a kromoszóma rendellenességet NEM mutatja ki az ultrahang. A géndiagnosztikán is "csak" 80%.

Szóval én elmentem és megcsináltattam. Semmiféle problémám nem volt belőle,cserencsére egészséges kisfiút fogok szülni 2 hét múlva.

22. Ymanie
2008. nov. 11. 20:57
Ha nem jó az AFP,az még nem jelenti azt hogy valami baj van a babával.Lehet,hogy csak el van számolva a a terhességi idő.Nekem az első két terhességemnél nagyon alacsony volt,nem is a kiírt időpontra születtek meg a fiúk.
21. davider (válaszként erre: 20. - Pufika)
2007. nov. 2. 14:33
Szia köszi az érdeklödést nem vállaltuk megbeszéltük párommal ha beteg akkor is kell nekünk,de ugy néz ki teljesen egészséges voltunk több 4D-s Uh.is és szivUH.azt mondják ha beteg a baba akkor az látszodik a szivecskéjén de neki jo volt a lelete igy végülis a születéséig csak reménykedünk,hogy minden rendben de tuti minden okés lesz.Majd irok most a 34 hétben vagyok hamarosan megláthatom cukipofár ja az adatlapon vannak képek rola ha érdekel.
20. pufika
2007. nov. 1. 18:49
davider, mi lett a döntésed? Hogy van a babád?
19. pufika (válaszként erre: 10. - Kovsz)
2007. nov. 1. 18:44
Hát ebben a biztosban én kételkednék a te helyedben. A biztos az, ha megszülted a babád, és már eltelt 1-2 év. Addig érheti az embert meglepi, még tökéletes AFP érték mellett is.
18. win (válaszként erre: 15. - Ppiiccii)
2007. júl. 31. 08:31

Szerintem akkor sem biztos az eredmény, mert egy hosszabb ciklusú kismamánál, a menstruáció kezdetétől számítva, ugyanazon a terhességi héten még akár egy héttel is fiatalabb lehet a magzat ténylegesen.


A fiammal 25-26 napos ciklusaim voltak, tudtam mikor fogant, olyan tökéletes AFPm lett, amilyen a nagykönyvben meg van írva.

Szülés után az egyik hónapban 28-30 napos, a másikban 35 napos ciklusaim lettek, és a hosszabbikban estem újra teherbe. A mostani AFPm a terhességi hetet nézve 2 nappal később készült, mint a fiamnál, de a magzat bizonyosan fiatalabb valós korát tekintve és alacsonyabb is lett az AFP értéke, bár a normál tartományon belül van.

2007. júl. 30. 13:12
Lombik babám van,de én nem csináltatnám meg az amiocentesist. Menj el 4D-s ultrahangra és csináltass olyan vérvizsgálatot(kicsit drága,de veszélytelen),ami kimutatja rendellenességeket 90%-os arányban. A kettő együtt ha jó eredményt mutat,akkor felesleges az egyébként teljesen bizonytalan AFP-értékkel foglalkozni. Ha véletlen ezek a vizsgálatok jeleznék,hogy valóban van esly a rendellenesságre,csak akkor kockáztass az aminocentesissel!Akinek összejött a lombik az kétszeresen is vigyázzon rá!!Sok sikert!Minden rendben lesz!!
16. erikpipi (válaszként erre: 15. - Ppiiccii)
2007. júl. 26. 14:20

Nekem is volt AFP vizsgálat, alacsony. AZt mondta a genetikus, hogy ha magas az nagyobb baj. Egyébként, nagyon sokmindentől függ, pl. a súlyodtól, a bőrszinedtől, hogy ázsiai vagy, vagy fekete, is. Az időpont is nagyon fontos, mellesleg ahogy írta itt valaki, külföldön már elavult és nem alkalmazzák ezt a fajta vizsgálatot.

Nekem a második lett jó, előtte lemérték a súlyomat.

Egyébként genetikán is voltam 3x, mivel elég "késői" volt Márk, nem engedtem a magzatvíz vizsgálatot. A genetikus sem talált elváltozást egy alkalommal sem, viszont hivatalból aláiratott velem papírt, hogy nem 100%-ék. Nem tudom, hogy a Szabolcsban létezik e még genetikai vizsgálat, de ott volt az ország 2 legjobb és legtapasztaltabb genetikusa.

2007. júl. 26. 13:21
Arról nem volt szó, hogy mikor készült az AFP vizsgálat. Megbízható eredményt csak akkor ad, ha az a 16. héten van megcsinálva.
2007. júl. 26. 13:15
Biztos, ami biztos, utana jarnek.
2007. júl. 26. 12:58
én inkább a vérvétel mellett döntenék ha anyagilag megengedhetem.adott helyzetben biztosan utánnanéznék a lehetőségeknek,így nem sokat tudok róla csak hallomásbol
2007. júl. 26. 12:54
Én megcsináltatnám. Félnék attól, hogy a baba nem lesz egészséges. Én bevállalnám az amniocentézist.
2007. júl. 26. 12:54

De azt tudjátok, hogy az AFP kb. 24 héttől csökken, folyamatosan a szülésig? Felezési ideje 3 nap.

A gondokat a magas AFP okozza,azzal szürhető a nyitott gerinc, illetve idegrendszer rendellenesége.

AZ AFP normál értéke: <8

10. kovsz
2007. júl. 26. 12:48
igen bár tudom,hogy veszélyes is lehet, de ha gyermeket szeretnék mindenképp egészségeset szeretnék szűlni!így biztos lesz az eredmény!
2007. júl. 26. 12:18
Nem!
2007. júl. 26. 11:31

Davider, csináltass egy négyes tesztet, ha még időben vagy (16-19. hét).


[link]


Ez egy vérvétel és sokkal összetettebb, mint az AFP. Meg mellette nyilván megy egy "genetikai" uh is.

7. 58f68708d1 (válaszként erre: 4. - 58f68708d1)
2007. júl. 26. 11:28
jA ,MAJD ELFELEJTETTEM.nem bizti hogy szúrnak,először mindig gen.uh van és ott dől el,hogy szükséges-e a beavatkozás.sok sikert.-)
2007. júl. 26. 11:28
A napokban olvastam itt a Hoxán több kismamától is, hogy az AFP legtöbbször hamis eredményt hoz. Jobb helyeken be is szüntették már, mert leginkább arra való, hogy felidegesítse a kismamákat, mert annyira nem megbízható a vizsgálat. Nehogy emiatt elveszítsd az olyan nehezen sikerült babádat, hogy ezért elrohansz arra a vetéléses kockázattal járó vizsgálatra! Ha az uh jó, akkor emberi számítás szerint minden rendben van!
2007. júl. 26. 11:27

Egyetértek! Mikor terhes voltam 3 kórházat jártunk meg, mire a harmadikban észrevették hogy az első kórház rosszul számolt.

Az orvosok mindenféle rémísztő dolgokat mondtak, teljesen kiborultam aztán nem lett az egészből semmi. A harmadi kórház nem értette miért jöttünk... én meg addigra már halálra bőgtem magam.

2007. júl. 26. 11:26
mindenképp!nem kell tartani az aminocentézistől,utána be kell tartani az orvosi utasításokat szigorúan!-mint pl. nem emelsz,nem izzadsz,nem élsz házaséletet stb 2 hétig!nem lesz semmi baj ne aggódj és ne is gondolj rosszra,próbálj pozitívan hozzáállni a dologhoz.végig figyelemmel kísérheted amit a doki csinál,látni fogod a babód közélébe sem lesz a tű.nyugi és fel a fejjel,NEM LESZ SEMMI BAJ!.-)
2007. júl. 26. 11:25
Én biztos, hogy nem. Az AFP nagyon megbízhatatlan, a legtöbb országban el is törölték. Akiknél "rossz" eredmény jön ki, azoknál is csak 5%-ban van tényleg gond. (Nem emlékszem pontosan a számra, de valami ilyesmi volt, a lényeg, hogy nagyon alacsony.) Úgy tudom, először ilyenkor úgyis genetikai UH-ra küldenek, és ha rendben, akkor nincs gond. Ha ragaszkodnának az amnióhoz, én inkább azt az új fajta vérvételt választanám. Már csinálják Magyarországon is, bár külön kell érte fizetni, talán 20 000 Ft körül van, de teljesen veszélytelen, és ugyanolyan biztos eredményt ad, mint az amnio.
2007. júl. 26. 11:20
Nekem sem volt jó az afp-m és láss csodát született egy szép nagy egészséges babám. Mennyire nem jó az afp-d? mi az értéke?
2007. júl. 26. 11:18
Ha minden rendben van uh.de az AFP alacsony 5.lombik 2elvesztettél csináltatnál aminocentesist aminek 2% a vetélési kockázata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook