Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejpép, érvek és ellenérvek fórum

Tejpép, érvek és ellenérvek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. szept. 27. 09:30
14 hónapig szoptattam,közben próbaképp kipróbáltam a tejpépet.Büfi helyett rámhányta az egészet!Nem próbálkoztam többet....
100. Talian35 (válaszként erre: 99. - Pen80)
2010. szept. 14. 19:24
Én azt mondtam magamban, ha még egyszer szülnék (kicsi ugyan az esélye) akkor tuti adnék a kórházban a gyereknek tápot inkább, semmint a folyadék/táplálék hiánya miatt besárguljon, besűrűsödjön a vére, aztán kék fénytől kezdve minden szarság, mert én még egy tortúrát mint mindkét gyereknél, nem csinálnék végig azt biztos.
99. Pen80
2010. szept. 14. 10:46
Túlzásba viszik kicsit, az biztos.
2010. szept. 13. 07:45
mit mondjak egyetértek :)
97. Talian35 (válaszként erre: 96. - Jozsi.38)
2010. szept. 13. 06:57

Mondjuk én ezt a LLL-t úgy verném szét ahogy van :-)


Nekem gyakorlatilag azt javasolták, hogy a gyerek lógjon egész nap a cicin, és attól majd beindul a tertermelés. Hát nem indult, viszont 1 hétnél tovább egyikünk sem birta, a gyerek meg tovább orditott, hogy éhes. Isteni volt.

96. jozsi.38 (válaszként erre: 95. - Pen80)
2010. szept. 13. 06:25
tojd le az ilyen véleményeket és ne figyelj rájuk! az elsővel nekem nem volt elég a tejem, ezért napi 1x tápszert kapott kiegészítésnek 3,5 hónapos koráig. csináltam mindent hogy több legyen a tejem de nem lett! onnantól meg nem volt hajlandó tápsszert enni a fiam és kénytelen voltam hozzátáplállni. bedőltem a "szent LLL"-nek és egy hétig feküdtem a gyerekkel az ágyban hogy több legyen a tejem. hát nem lett! akkor azt mondtam itt van a vége és nem érdekel hogy ki mit mond. akik pedig a tápszerezésen vannak kiakadva azoktól megkérdezném, hogy anyatej hiányában mivel etetnék a gyereküket
95. Pen80 (válaszként erre: 94. - Talian35)
2010. szept. 12. 22:38

Köszi :)

Teljesen még nem sikerült feldolgozni. De nem voltam tétlen, ebből hoztam ki a legtöbbet és 20 kilómból már 11-et leadtam. :) Ez segít kicsit. :)

94. Talian35 (válaszként erre: 92. - Pen80)
2010. szept. 12. 22:28
Ezt meg kell tanulni lepergetni magunkról, én se tudtam szoptatni egyik gyereknél se. Beindult, de egyszerűen kevés volt, fél óra alatt 10-20 ml-t tudtam kipréselni - a második gyerek már 2 hetesen 100-120 ml-t evett volna. Attól, hogy a gyerekeim "táposak" még nem érzem magam rosszabb anyának, sőt, nem attól lesz vki jó anya, hogy x hónapig netán 2 évig szoptat. Mennyivel jobb az, aki szoptat viszont cigizik és a gyerek arcába fújja a füstöt pl.? Vagy iszik? Vagy egyszerűen csak nem foglalkozik vele, órákig hagyja sirni? Semmivel. Szóval fel a fejjel :-)
93. Pen80
2010. szept. 12. 22:23
Na, ezért kaptam fel elsőre kicsit a vizet :)
92. Pen80 (válaszként erre: 87. - A9e1c02a7b)
2010. szept. 12. 22:18
Ezzel én is pontosan így vagyok. Épp tanítom anyukámat is a tudatos vásárlásra például. Hogy mit nézzen, ha a 6 hónapos lányomnak akar vásárolni. Muszáj. Én mondjuk arra is odafigyelek, hogy milyen országból jön az a dolog, ha nem itthoni. De vannak helyzetek, amikor kikerülhetetlen a műdolog. Tejpépet a változatosság kedvéért kap a lányom. Sajnos nem tudtam szoptatni, indított szülés volt 41 hét+3 napra és császár lett. Sejtettük, hogy az lesz, de az orvosom is és én is természetes szülést szerettünk volna, ezért megpróbáltuk. Nem indult a tejtermelés sem, legalábbis napi 60 ml-t 6 hetes gyereknél nem gondolok elégnek. Nagyon megsínylettem, mert sokáig szerettem volna szoptatni és meg sem fordult a fejemben, hogy nem sikerül. Végül a védőnő mondta, hogy hagyjuk a próbálkozást, mert én fogok rámenni. Szóval emiatt nagyon rossz, amikor olyanok, akiknek sikerült, gyakorlatilag belém rúgnak még egyet, amikor sátánnak tartanak, amiért nem szoptatok.
91. Talian35 (válaszként erre: 90. - Jozsi.38)
2010. szept. 11. 17:37

Ok, de sajnos még éttermekben is előfordul, hogy porból készitik a krumplipürét :-( Tudom, mert extra rá kell kérdeznem az egyik gyerek lisztérzékenysége miatt.


Mindenesetre a suliban majd rákérdezek :-))))

90. jozsi.38 (válaszként erre: 88. - Talian35)
2010. szept. 11. 14:16
de lehet. a krumplipucolás nagy konyhákon gépesítve van tapasztalatból tudom :)
89. Talian35 (válaszként erre: 85. - A9e1c02a7b)
2010. szept. 11. 12:24

Igen, az sokat számit a gyerek is rávehető :-) Nálunk tudta, hogy nem ehet párizsit, virslit, igy az oviban sem kérte, bár mi mázlisták voltunk, mert nem sokkal ahogy bekerültünk, egy bioételeket szállitó konyháról kapták az ételt - persze nem is olyan áron. Nem feltétlenül a bio-n volt a hangsúly mert nem hiszem, hogy minden az amire azt mondják, de mégis az étlapot nézve azért lényegesen jobb volt a helyzet.

A húst a gyerek már alapból nem eszi - egyik se - pedig nem tiltottuk egyszerűen undorodik tőle.

88. Talian35 (válaszként erre: 86. - Jozsi.38)
2010. szept. 11. 12:20

Figyelj, de, ha nem is mindenhol. Azért a krumplipürét igazi krumpliból 500 gyerekre meg többre elkésziteni...ezt nem lehet gépiesiteni (tudtommal).


A parizer, virsli, csibefasirt és a sok agyonlisztezett főzelék meg épp elég sajnos :-(

87. a9e1c02a7b (válaszként erre: 86. - Jozsi.38)
2010. szept. 11. 10:17
Nem az oviban főznek, hanem a központi konyhán. És sajna nagy része így készül. De úgy vagyok vele, hogy amit megtehetek, megteszem, amin meg nem tudok változtatni, azon nem is idegesítem magam.
2010. szept. 11. 09:30
bocs, igaz én nem járok be az óvoda konyhájába de ez szerintem túlzás, hogy porlevest meg műkaját adnak a kicsiknek. az ilyesmi jóval drágább, mint ha rendes hozzávalókból készítik, és az oviknál ez nem mindegy! persze kapnak parizert, virslit, csibefasírtot, de nem hiszem, hogy műkrumplipürét, vagy porszószt használnának
85. a9e1c02a7b (válaszként erre: 84. - Talian35)
2010. szept. 11. 08:41

Már ovis mindkét gyerkőcöm, és tény, hogy nem örülök az ottani ételeknek. Még szerencse, hogy az óvónők nagyon jól állnak hozzá a témához. A szülők visznek gyümölcsöt, zöldséget, és minden nap kapnak a gyerekek belőlük. Ha olyan uzsonna van, amihez illene a zöldség, de nem jár hozzá, akkor az óvónők adnak a gyerekeknek abból, amit vittünk.


Itthon pedig próbálom ellensúlyozni a porból készült krumplipürét, a porlevest, a porszószt... :-S Igyekeztem kialakítani egy olyan ízlést náluk, amely alapján szeretik az egészséges ételeket és elutasítják a mű dolgokat. Ez leginkább a kisebb gyerekemnél sikerült, a nagyobbik "kiskorában" még elég határozatlan voltam. De azért a kisebb is megissza a szörpit a mamánál, ha kínálják, és a többi unoka is issza, és nem is tiltom meg neki, hogy néha ilyeneket is igyon.


Nem vagyok annyira fanatikus, mint amennyire ez tűnhet, csak a rendszeres, előre megfontolt műkaja fogyasztást ellenzem. :-D

84. Talian35 (válaszként erre: 82. - A9e1c02a7b)
2010. szept. 10. 17:04
Tényleg csak az a baj, hogy amikor bekerül oviba, suliba, akkor ha a gyereked 3 netán 6 (ha esetleg olyan magánoviba jár ahol biokaját kapnak, bio zöldség-gyümölccsel, meg a teába mézet cukor helyett) akkor ki fogod tépni a hajad, hogy miket kap suliban :-) Tudom, mert pont ezen megyünk végig, de mégsem vihetem be a kaját délben a gyereknek, hogy figyu, hoztam Neked külön nehogy megedd ezt a műszart... szóval tök igazad van, de sajnos nem lehet mindig megvalósitani. :-(( És még szerencsések vagyunk, mert a suliban van friss gyümi, teát főznek és mézet raknak bele, szóval egy szavam se lehet, az ebédet meg "lenyelem". Nem szó szerint :-D
83. Talian35 (válaszként erre: 33. - A9e1c02a7b)
2010. szept. 10. 16:55
Nem, abszolút nem. Csak 100%-ban lehetetlen kikerülni. És ahol nincs tej, ott kénytelen az ember tápszer és egyéb után nézni, ennyi. Amúgy dettó ugyanilyen voltam, még az oviba jó kaját kapott a gyerek, csak ha ehhez hozzászokik az ember, hogy mindig frisset, "igazi"-t kap a gyerek és nem műt, akkor majd legkésőbb a suliban tuti kiborul, mikor hidrogénezett növényi zsirban sütött húst kap a gyerek, és nem tudod elkerülni.
82. a9e1c02a7b (válaszként erre: 81. - Pen80)
2010. szept. 10. 10:38

Oké, igazad van. Világbéke! :-D


Nagyon hozzászoktam, hogy osszam az észt, van, ahol ezt elvárják, kérik, és itt sem tudok leállni.


Egyértelmű, hogy nem én fogom megmondani, ki hogyan etesse a gyerekét, csak szerettem volna kicsit megmutatni azt, hogy lehet másképpen is, mint ahogy megszoktuk, elvárják. Máshogy, mint ahogy minket etettek annak idején. Mert akármit is mondunk, nem vagyunk egy egészséges nemzedék.


Lehet, hogy felkészületlenül, hirtelen az arcomba vágva, én sem hittem volna el annak idején, ha ezeket a dolgokat nekem mondták volna. Nekem is kellett ehhez a szemlélethez néhány év utánajárás, tanulás. Egyértelmű, hogy csak így egy-két mondatot kiragadva nem elfogadható, amit írtam.

81. Pen80 (válaszként erre: 74. - A9e1c02a7b)
2010. szept. 10. 09:29
Mert nagyon vehemensen képviselsz egy kissé szélsőséges álláspontot. :) De az nem baj, csak felháborodást szül másokban. De az sem baj.
80. Pen80 (válaszként erre: 76. - Jozsi.38)
2010. szept. 10. 09:26
Hát gyümölcsöt nem ott kell venni, az biztos... amúgy mást is át kell gondolni, de ez egy másik fórum témája lenne :)
79. Pen80 (válaszként erre: 73. - A9e1c02a7b)
2010. szept. 10. 09:25
Szerintem kicsit túlzás ez a nagy egészséges életmódnak nevezett bio-őrület. Mindenképpen fog találkozni műanyaggal és ha egyáltalán nem találkozott vele előtte, akkor lesz allergiás. Nem azzal kell tömni, sőt! Amit nem muszáj én sem adom neki, ha mesterséges, de azért nem kell túlzásba esni.
2010. szept. 10. 09:08

Sziasztok!

Sajnos manapság szinte elkerülhetetlen az, hogy mű kaját egyen az ember. És sajnos a teljesen bió étkezés sem jó egy gyerek számára. Így járt egy ismerösöm is 3 éves koráig a gyerek kizárólag bió ételt-italt kapott. De amint bekerült az oviba egyből beteg lett és mint kiderült a nem bió ételtől. Persze lehet olyan oviba járatni a gyereket, ahol bió kaját főznek csak az nagyon drága, ha jól tudom akár havi 40-50 ezerbe is belekerül hanem több. Ez alapján döntse el az ember mi jó és mi nem jó egy gyerek számára.

2010. szept. 10. 08:42
ilyen tipppeket én is várok ,mert eszik rendesen a fiam de éjszak egyfolytában a cicin lóg, és reggelre szétrágja a mellem. adtam neki vizet cumisüvegben de úgy néz ki hogy még éjjel is enne. én is valamilyen tápszerben gondolkodom, bár ő 11hónapos :( egyszerűen kevés akaj vagy nem tudom, de ha este adok neki elalvás előtt, még utána tisztába kell tennem, mert bekakil, vagyis tele a pocakja,de éjszaka akkor is a cicin lóg
2010. szept. 10. 08:37
pen80 a gázzal érlelt banánról annyit, ha veszel egy adag zöld banánt a hiperben, a zacskóba mellé teszel egy almát és beérik 1-2nap alatt
75. Hedi13 (válaszként erre: 38. - Mancipanci)
2010. szept. 10. 08:35

Szia!

Nekem hat hónapos a kisfiam és pár hete kap tejpépet, rizspépet kiegészítésként a szopik között. Én sem váltottam még ki egy étkezést sem.

Mi banános rizspéppel kezdtünk, nagyon imádja! Tápszer is van a pépben, ha akarom vízzel, ha akarom anyatejjel csinálom meg. Vitaminnal dúsítottak, tényleg nagyon sok félét lehet kapni.

Szerintem egy próbát megér, maximum nem fogja kedvelni, veszteni valód nincs. :) Legfeljebb kicsit változatosabbá teheted az étrendjét.

74. a9e1c02a7b (válaszként erre: 44. - Márti86)
2010. szept. 10. 07:53

Ja, igen! Gyesből biztos ki tudok fizetni bármit, amit csak akarok! Nem! Egyszerűen csak átcsoportosítom a dolgokat, mi fontos és mi nem. A gyümölcs az! És csíráztatok. Az teljesen olcsó, és a legjobb vitaminforrás.


De miért hiszitek, hogy ellenetek vagyok? Vagy direkt szívatni akarlak benneteket?

73. a9e1c02a7b (válaszként erre: 55. - Pen80)
2010. szept. 10. 07:51
Már leírtam, mit adnék helyette.
72. Pen80 (válaszként erre: 69. - Mancipanci)
2010. szept. 9. 23:43
Mi tejbedarásat ettünk, de a lányom egy csomag után valamiért mégsem szereti már. most bio rizses tejpépet kap, dm-eset. ez tetszik neki. :) szerintem ez is elég laktató lehet - ha már rizses.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook