Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van olyan program, amivel automatikusan beindíthatom a gépemet X időben? fórum

Van olyan program, amivel automatikusan beindíthatom a gépemet X időben? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 16. 10:01

Örülünk,h sikerült és sztem mindketten szívesen segítettünk. :)

Ha az ember benne van egy problémában,legtöbbször nem látja át csak miután kikerült belőle. Ezért van az,h utólag mindig könnyű okoskodni. :)

Szép napot!

2010. szept. 16. 01:32

Minden OK! Nagyon-nagyon köszönöm!! Abszolút önképző vagyok, így minden segítség nagyon építő számomra.

Egy általános észrevételem: mindig a legegyszerűbb dolog a megoldás, de sajnos csak utólag derül ki, hogy AZ volt a legegyszerűbb..

Perpill a frissítés (bár ez sem ment volna, ha nem tudnék eleget..)

Mégegyszer: őszintén köszönöm Nektek!

2010. szept. 15. 12:17

Szívesen! :)

A túlmelegedés is közrejátszhat,ezért kell a modemet lehetőleg szellős helyen,tehát pl nem asztal alatt tartani.

Bár azért mostmár talán figyelnek arra,h ez ne történjen meg,lévén a kábelmodemek egész nap és éjjel is mennek.

2010. szept. 14. 23:30

Köszönöm szépen a segítséget, úgy néz ki, a driver frissítése segített.

Bár a modem is elég forró, kezdetektől fogva..

Szóval a napokban kiderül, hogyan viselkedik a gép, és ha jó lesz, jövök Nektek hálálkodni! :)

14. tashadow (válaszként erre: 13. - 2c51470c9a)
2010. szept. 14. 17:36

Én azért gondoltam a túlmelegedésre, mert időben kvázi periodikusnak tűnik a szakadozás, és az újraindításhoz szükséges idő lehet elég ahhoz hogy "kihűljön", ezért azt a látszatot kelti mintha az segítene.


A driver hiba kicsit valószínűbb.

2010. szept. 14. 15:38
Frissítsd a hálókártya deiverét,hátha segít. Driver hibának tünik.
12. tashadow (válaszként erre: 11. - Anita674)
2010. szept. 13. 00:34
Nagy adatforgalomnál nálam is előfordul a szakadás, de a router-en nem kapcsoltam be az automatikus tárcsázást, mert arra gyanakszom hogy a modem a rossz(műanyag borítás) hűtése miatt túlmelegszik. A szakadás után várok egy kicsit, és utána csatlakozom, ez általában beválik. No meg a szobaventilátor csatasorba állítása. Néha legszívesebben lefejteném róla azt a hülye műagyag burkolatot. Azt mondod újra kell indítani a gépet, ez lehet Windows driver hiba is. Nem lenne példa nélküli eset.
2010. szept. 12. 10:58

Elöljáróban:

Valamiért nagyon gyakran megszakad a netkapcsolatom. Van úgy, hogy 5percenként és ekkor nem elég rákattintani a net ikonjára, hogy újra csatlakozzak, hanem újra kell indítani a gépet, és csak úgy sikerül.


Szóval, amikor a napokban azzal próbálkoztam, hogy automatikusan kapcsolódjak a netre, bejelöltem az Internet beállításokban az Automatikus tárcsázás-t, a Név, jelszó.. bekérése-t, és pontosan már nem is tudom, mit, de sikerült elérnem, hogy beavatkozás nélkül induljon a net. Na igen ám, de ekkor jött a régi problémám, hogy ismét megszakadt a kapcsolatom. Ekkor rákattintottam a Csatlakozás-ra és jéé, újraindítás nélkül sikerült kapcsolódni, de valószínű, ezzel a kattintással értem el azt is, hogy ismét nem csatlakozik automatikusan a netre a gép, ha újraindítom.

Van még 1-2tippem, hogy mivel próbálkozzak még, pl. hogy behúzom az indítópultba a net ikonját. Ez jó megoldás lenne?

Remélem, érthető voltam, bocsánat, az össze-visszaságért!

10. tashadow (válaszként erre: 9. - Anita674)
2010. szept. 12. 08:18
Ha a Point to Point kapcsolatról beszélünk(modem) akkor az a hálózati kapcsolat tulajdonságainál kell hogy legyen, de ezt tudod ha sikerült. Meg kéne valahogy fogalmaznod hogy mi történt pontosan.
2010. szept. 11. 23:32

Azt szeretném, hogy az internet automatikusan elinduljon, amikor a gépem bekapcsolom. Semmi katt..

Kábelnetem van.


Egyszer már sikerült elérnem ezt pár napja, de valamit elnyomtam.

2010. szept. 11. 19:04
Megvan még a kérdés vagy már feltetted?
2010. szept. 9. 21:07
vagyok
2010. szept. 9. 20:44
:(
5. anita674 (válaszként erre: 4. - Tashadow)
2010. szept. 9. 20:40

Zseni vagy, köszönöm! Ki is próbáltam..

Lehet egy másik kérdésem is? Itt vagy priviben?

2010. szept. 9. 19:44

[link]


Ha kérdésed van, tedd fel nyugodtan.

2010. szept. 9. 19:42

"Little known BIOS features: Wake up a computer on a schedule"


There should be an option called “Resume by alarm”, or “Wake-up on RTC”.

2010. szept. 9. 19:39
Remélem, érthető voltam. Szóval beállíthatom vele, hogy pl csütörtökön, 14:00-kor bekapcsolódjon. Van ilyen progi?
2010. szept. 9. 19:37
Van olyan program, amivel automatikusan beindíthatom a gépemet X időben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook