Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valaki, aki megbánta a lézeres szemműtétet? Miért? fórum

Van valaki, aki megbánta a lézeres szemműtétet? Miért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
81. Yeti11 (válaszként erre: 76. - Underdog)
2015. okt. 24. 17:17

Sajnos csak helyeselni tudok..2011-ben volt prk mütétem, egész életre érvényes garanciát adtak arra, hogy max. 1,5-ös olvasót kell csak használnom, mivel a "pluszosokat" nem tudják 100%-osra javítani (elötte +2,5 volt távolba, + 4,5 olvasni!).

Most 4 év után jutottam el odáig, hogy a régi szemüvegeimet hordom..szerencsére nem dobtam öket ki!!!

Az éjszakai vezetés lehetetlenség..a lámpák "hóember" formában láthatók, az autók világítása elviselhetetlen..Napszemüveg nélkül olyan, mintha grilleznék a szemeimet..Valóban kidobtam egy kisebb vagyont kb. 4 éves majdnem-szemüveg-nélküli idöszakra, viszont kaptam hozzá egy életre szóló fényérzékenységet.

Gondolkodtam, hogy visszamenjek-e a garancia miatt, hiszen elvileg meg kéne "javítaniuk" a mostani állapotot, nem? Na de valószínü, hogy ez az állapot rosszabbodhat, szóval inkább visszatérek a szemüvegre.

80. gfkid
2013. júl. 22. 23:33

mondhatom jó ez hír..most "garanciázták" a szemem..3x! de én már ebben a dologban nem hiszek egyáltalán és ha belegondolok hogy 17 hónapja látogatom a szem'klinikát' egyáltalán nem ajánlom ezt az egészet...több gondot okozott mint a szemüveg.Olyan tapasztalataim lettek amit mai ésszel elkrülnék messzire.

Bevallom irigykedve nézem a napszemüveg nélkül közlekedő nem fényérzékeny embereket.

Ráadásul még mindig nem állt be a dioptria.a szemtengelyferdülést sem nem tudták megoldani és én már nem is fogom megkezeltetni újra a szemem.

Bedőltem tuti a reklámoknak de ez nem egy biztos eredményű technika csak egy lehetőség hogyha épp a sikeres kaegóriába tartozol akkor majd minden oké lesz.

A végeredmény nem garantált.

79. Mudaka
2013. máj. 16. 18:03
Teljes csalódás. :( 5 év múlva visszaromlott mindkét szemem. Sőt! a tengelyferdülés is visszaállt.
78. gfkid (válaszként erre: 77. - Gfkid)
2013. máj. 15. 22:20
a bot letiltotta úgy látom a blogcímet. a magyar blogspot-on van.a hu-n és focus-medical a címe.remélem mindenkinek segíteni fog aki választás előtt áll.
77. gfkid
2013. máj. 14. 20:46

Üdv mindenkinek!

Nekem egy frissen átélt tapasztalatom van. 2012-ben indultam neki a kezelésnek és ma lett rajta pont. és hát...elismerem jó a technika, de sült már el pisztoly fordítva ember kezében..

76. underdog (válaszként erre: 1. - Idna21)
2012. aug. 15. 10:35

Sziasztok!


Szeretnék segíteni azoknak, akik lézeres szemműtétet terveznek, ill. azon gondolkodnak, hogy megcsináltassák-e.

Ha csak a rövid válaszra kíváncsiak, íme: NE!


Mindkét szemem -3,5 volt, és 6 éve csináltattam meg. Ugyan Lasik-ot szerettem volna, de csak a PRK-t vállalták. Opticmed-nél, annak volt a legjobb híre.

A szemfenekem nem volt teljesen rendben, mivel rövidlátó voltam, ezért szakorvosi jóváhagyás kellett. Azt megkaptam, de már ott a dokinéni azt tanácsolta, h ne műttessem. Most én tanácsolom ezt mindenkinek.

A műtét maga sem egy kellemes dolog, sőt eléggé kellemetlen érzés. Először lekaparják a szemed kívülről, majd kanyarítanak le belőle valamivel, és csak utána égetik lézerrel...Hát iszonyat rossz!!

Én azt hallottam másoktól, hogy pár napig fáj, utána minden rendben lesz. Hát nekem nem pár napig fájt, hanem sokkal tovább, és azóta is diszkomfort érzésem van. Sosem szokta meg a szemem ezt a dolgot.

Nagyon sok szemcseppet kell használnom, ráadásul monitoros munkát végzek, ami nagyon nem tesz neki jót. 6 év alatt 3-szor már 2-3 hetes táppénzen voltam, annyira elkészült a szemem. Egyre több úszó vackot is látok a szemem előtt. Mindig próbálok távolra fókuszálni, hogy ne romoljon vissza a szemem. Lencsét soha többé nem használhatok, ha vissza is romlik a, amire nagy esély van. Cilinderes is, emiatt nem tökéletes a látás, de alapból is mindenkinél érvényes, hogy nem lát a műtét után olyan kontrasztosan. A fényeket kicsit elmosódva látod, a sötétben nem látsz olyan jól, és mindezek mellett annyira fényérzékeny lesz a szemem, hogy napszemüveg nélkül egy lépést nem leszel képes innentől fogva megtenni. Gyakorlatileg azért fizet az ember több 100 ezer forintot, hogy tönkre tetesse a szemét. Vicc, és mégsem az.


Az csak illúzió, hogy eldobod a szemüveged egy életre. Óriási átvágás, amire csak később jössz rá, ezért fogadd meg mások tanácsát.

Egyébként anyagilag is sokkal rosszabbul jár az ember, mert a természetes könnytermelés is sokkal kisebb lesz a műtét után, tehát műkönnyet kell hesználni. Plusz egy rakat napszemüveg + éjszakai cseppek, stb..a műtét többszörösét fizeted ki, és soha nem lesz igazi a szemed többé.

A tanácsom tehát még egyszer annak aki PRK-n gondolkozik: NE! És örüljön annak, hogy ép szeme van.

Semmilyen ellenérdekeltségem sincs, csak a tapasztalataimat írtam le segítő szándékból.

2010. okt. 25. 09:27
mennyibe kerül egy ilyen műtét?
74. pista55 (válaszként erre: 69. - Ferenc59)
2010. szept. 18. 00:17

Majd gyere vissza ha tökéletesen látsz!

Addig még úgysem telik nekem rá. Kíváncsi lennék majd a véleményedre.

2010. szept. 18. 00:16

PRK !

Jó éjt!

72. buschne (válaszként erre: 71. - Buschne)
2010. szept. 18. 00:15
...patikukit...
71. buschne (válaszként erre: 68. - Ferenc59)
2010. szept. 18. 00:14

Miért, Neked a bemetszésest csinálták:-DDDD


Jól van, kérdezd, légyszi!

Most elmék aludni.

Sasszemeim kifáradtak és már túl sok paikukit ettem:-(


Jó éjt!

2010. szept. 18. 00:14
Jó éjszakát!
2010. szept. 18. 00:13
Ezt mondták, elfogadtam!
2010. szept. 18. 00:13

Meg kérdezem Dr. Szentkirályi Bélát vagy Akszjonovics Aljonát!

A szakasszisztensnek nagyon tetszik a neve! :)

67. buschne (válaszként erre: 66. - Ferenc59)
2010. szept. 18. 00:10

Ezt a részét értem.

De a 3,5 olvasóból hogy lesz csak fél, ill. közben a pluszos 2 dioptriád meg tökéletes?

2010. szept. 18. 00:08

DE!!! Majd nyújtom a karom, hogy távolabb legyen az ujság!:)

Távolabb ülök a monitortól! :)

65. buschne (válaszként erre: 61. - Ferenc59)
2010. szept. 18. 00:06
Jó, de azt ne is próbáld elmesélni, hogy lesz abból feles vagy egyes olvasó....:(
2010. szept. 18. 00:06
Plusz 2-ről történt a korrekció.
2010. szept. 18. 00:05
Előzőleg azt írtam,hogy 3,5-3,75 -mert nem egyforma a két szemem,ez a ráadás.
62. buschne (válaszként erre: 60. - Ferenc59)
2010. szept. 18. 00:05
O.K.,megvan:)
2010. szept. 18. 00:03
1,75-ös volt korábban,és 3,5-ös olvasó
2010. szept. 18. 00:02
Az előzetes vizsgálat szerint Plusz 2-es távoli( utcai) -ra lett volna már szükségem.
59. buschne (válaszként erre: 58. - Ferenc59)
2010. szept. 18. 00:02
Na itt már elveszítettem a fonalat...
58. ferenc59 (válaszként erre: 56. - Pista55)
2010. szept. 18. 00:00
Nem. Most is már jobban látok távolra szemüveg nélkül, mint korábban szemüveg nélkül.
2010. szept. 17. 23:59

Kb. fél év amire kitisztul a távolba látásom,s annak arányába romlik a közeli!

Valamit valamiért!

56. pista55 (válaszként erre: 54. - Ferenc59)
2010. szept. 17. 23:58

Nem azt akartad írni, hogy jobban látsz szemüveg nélkül mint korábban szemüveggel?

Mennyi idő mulva lesz tökéletes?

2010. szept. 17. 23:57
Most még közelre látok tökéletesen, olyan apró betűket amelyet olvasóval sem korábban.
2010. szept. 17. 23:54
Még nem , csak 2 hónapja volt a műtétem,de már jobban látok mint korábban szemüveg nélkül.
53. pista55 (válaszként erre: 49. - Ferenc59)
2010. szept. 17. 23:51
Távolba tökéletesen látsz?
52. buschne (válaszként erre: 50. - Pista55)
2010. szept. 17. 23:48
Jó, de el ne felejtsd:-D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook