Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? fórum

Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1675. kotyesz (válaszként erre: 1. - T.Ili)
2011. dec. 12. 09:49

Fórumindító:

" 1. t.Ili 2010-09-09 08:56

A héten hallottam egy miniszteri felvetést az egyik kereskedelmi csatorna reggeli műsorában.

Azt gondolom, hogy ezt így először fogalmazta meg valaki, hogy mennyivel több a teher és a lemondás azoknak akiknek van gyermekük.

Látta valaki a műsort?

Mit szóltok a felvetéshez? "

Nem láttam.

Valóban , két gyermeket nevelünk és ha nem lennének (KIMONDANI IS SZÖRNYŰ) anyagi gondjaim sem lennének, de hál' istennek vannak.

És aki pl. 35. évesen alapít családot lakást autót pénzt akar biztosítani először a leendő családjának? az 15.év befizetését akkor visszakapja? Fityiszt.

Szerintem Ne legyen.

1674. kotyesz (válaszként erre: 1671. - Bildus)
2011. dec. 12. 09:37

Sziasztok.

Nem tudom él-e még ezután ez a fórum azért egy komit én is ragasztok hozzá.

Vannak itt olyan fórumok is amik az életünk értelmét isten létét esetleges céljait velünk, a legtöbb pedig a lét nehézségeit kutatja.

Ki mit gondol róla a saját dolga, de ha valaki nem hisz istenben a lelke öröklétében, az is feladatának érezheti, hogy a saját szüleitől kapott génjeit a következő nemzedéknek átadja, és ha másért nem a saját öregkora megszépítésének reményét lássa bennük. Anyagilag pedig valóban nagyon nagy feladat (vannak becslések miszerint 15-20 millió Ft/gyerek) a felnevelése. Nagy kár vannak akik politikai programjukba belekeverik a témát amit nagyon óvatosan kéne kezelni mert hisz hogyan fog viselkedni az a gyerek aki úgy nő föl hogy tudja hogy ő csak nyűg a többiek nyakán, (ez persze egyetlen bünözőt sem menthet föl a büntetés alól). Sokan írtak olyanok akik önkormányzati hivatalok (valószínűleg vidékiek) belső életét, szociális gyakorlatát belülről ismerik. Egyik okot én ezen a területen látom amiért már jó ideje kezelhetetlennek látszik a helyzet sokfelé. Csak kérdezem a körzeti orvostól kezdve a védőnő, a Körzeti megbízott (rendőr) a tanító, a tanár, iskolaigazgató, polgármester stb. stb. kissebbségi elnökök mind gyakran válnak az ide-oda változó politika áldozataivá. Kimondták a gyereknek a család a legjobb hely ezért a családot kell támogatni ha baj van egy gyerek körül (ápolatlan iskolakerülő stb.). Annyi feladatot okosságot adtak parancsba, hogyan kell az alkoholista munkakerülő analfabéta embert példás szülővé változtani hogy a racionális józan tisztviselők hamar belátták legjobb ha semmit sem tesznek, kiosztják a pénzeket az okosságot leírva elmondva terjesztik, ha nem lessz foganatja az már nem az ő hibájuk (hisz olyan szépen volt leírva, olyan demokratikus stb volt h nna). Ma már nem hirdetik nagy csinnadrattával de úgy látszik a magas politika (mert minden szakterületnek van felsőbb irányító "megmondó" klikkje) mára belátta hogy az odajuttatott támogatás nem megoldja hanem hatványozza a problémákat csak épp' áttolja 15-évvel későbbre pl.:8 gyerek nevelőszülőhöz adása helyett 20 év múlva lesz 8 családnál 60 gyerek, akik talán még rosszabb helyzetben lesznek mint a szüleik voltak.

Azért írtam le mert ma már nem tapasztalom hogy a politika foglalkozna vele, ott vannak a gazdaság problémának.

Lehet h pont az anyagi bajok miatt jött el az ideje annak hogy egyetlen vidéken városban faluban sem nőhetnek fel ezután úgy gyerekek hogy az igénytelenséget tudatlanságot és a társadalmi beilleszkedés elutasítását öröklik a szüleiktől.

Ilyen módon a gyermektelen emberkékről eltereltük a szót a a sokgyerekes de gazdaságilag hiperpasszívakra, szerintem aki felfogja milyen helyzetbe szüli (nemzi) a gyereket és fáj neki, az már megtette az első lépést az ön(fel)javítás felé. Miért beszélek mégis ilyen sokat erről pedig nem is akartam? Mert a gyermektelen ha adózik, akkor mégiscsak sok gyerek felnevelésében résztvesz anyagilag, ha a megcsinálást el is lustálkodja (bocs! nem hagyhattam ki).

Szerintem amig Családi pótlékot kapnak a gyermekes családok, addig ne legyen ilyen adó.

1673. Hoxa
2011. jan. 18. 14:38
Kérlek titeket, hogy tiszteljetek meg azzal, hogy figyelembe veszitek, hogy ez a portál politikamentes.
1672. 981908f710 (válaszként erre: 1671. - Bildus)
2011. jan. 18. 13:47

Oksa.

Akkor érezd magad áldozatnak a Magyar Államvasutak miatt is.

Meg a BKV miatt is.

Ami Mo. fekete lyuk-ja.....

Szoc. segély ,vasút,bkv,stb,stb....

Nem csak egy dolgot kell kiragadni.

Így fair.

1671. bildus (válaszként erre: 1670. - 981908f710)
2011. jan. 18. 06:48

Először is, nem általánosítok! úgy írtam, hogy van ahol ennyit, van ahol annyit és pont.

Másodszor, hogyne lázadnék? Szerinted a hiperpigmentáltak szociális segélye, rátja, csp-je és még sorolhatnám mit pazarol rájuk az állam...az miből van? A Te, az Én és a még tisztességesen dolgozó másik három millió ember fizetéséből!!!

Már hogyne fájna, hogy ezeknek van, hogy önkormányzatok vesznek házat (ilyenről is biztosan tudok, mert láttam nem egyet, nem kettőt...) Nekem miért nem vesz senki? :) Azért mert magyar vagyok??? És nincs hatszáz kölyköm???Mert ésszel élek, és még egyet is meggondolva vállalok majd be, mert azt ugye fel is kell neveljem...de ők csak nyomják a kölyköket, aztán állambácsi szép pénzeket vág hozzájuk!

Nem csak a rajoknak van szükséges segítségre, hanem nagyon sokan közülünk is, és nekünk mégsem segít senki!

1670. 981908f710 (válaszként erre: 1669. - Bildus)
2011. jan. 17. 19:24

Akkor örülj ,hogy van miből adni,nem a Te zsebedből húzzák ki.

Nem kell pitiánernek lenni.

Felénk nem így állnak a dolgok-adható,de mivel nincs pénz ,így nem osztogatnak.

Itt iskolákat zárnak be,gyermekélelmezés szűnik meg,városon még csak van orvosi ügyelet ,de a falvakban nincs...

Sorolhatnám.

Itt nem sokat adnak segélyre.

Ezek miatt.

Ne általánosíts.

Nem az a jellemző,hogy dobják az emberhez a 10 ezres segélyt.

Sőt nem.

Ne fájjon neked ha valakinek csontot dobnak.

Hanem örülj ha neked nincs rá szükséged.

Ennyi.

1669. bildus (válaszként erre: 1668. - 981908f710)
2011. jan. 17. 17:38

Helyesbítek: kiegészítő gyermekvédelmi támogatás, amit egy évben kétszer kapnak, máj-júl környékén és novemberben!!!Nézz csak utána :)

Való igaz, hogy több önkormányzat csődöt jelent és még fog is, de mivel önkormányzatnál dolgozom, december hónapban volt olyan, aki 10.000 Ft-os egyszeri segélyt kapott!!!

1668. 981908f710 (válaszként erre: 1667. - Bildus)
2011. jan. 17. 07:38

Olyan nincs ,hogy évente kétszer kapjanak gyermekvédelmi támogatást.

Az vagy rendszeres ,vagy elutasítják.

Jah,sok településen iskola sincs-megszűnt-azzal "támogatják" a szülőket ,gyerekeket ,hogy a szállítást,iskola buszt megoldják valahogy ,viszik ,hozzák a gyerekeket.

A másik meg ,nézz utána-több önkormányzat csődöt jelent!!!Példát azért nem linkelek ,mert túl sok van rá,csak be kell ütni a google-be.

Ergó gondolod,hogy maximális-10 ezer forintos segélyt állapítanának meg?

Ugyan már.

1667. bildus (válaszként erre: 1665. - Scrummy)
2011. jan. 16. 16:25

Az átmeneti segélyt valóban egy évben kétszer lehet igénybe venni, vagyis fél évenként lehet igényelni. Azt viszont, hogy mennyit adnak, önkormányzata válogatja. Van olyan település, ahol 2000,- Ft-ot adnak, és van olyan is, ahol 10000,- Ft-ot.

Viszont nagygyerekes, hihetetlenül halmozottan hátrányos helyzetű hiperpigmentált kisbarátaink azért kapnak évente kétszer gyermekvédelmi-, és/vagy óvodáztatási támogatást is, és itt az összeg nagysága egyenes arányosságban nő a purdék számával :D

Ja, és van olyan hogy rendszeres szociális segély, rövidítve RSZS!!!Ami persze nem keverendő össze a RÁT-tal :)

1666. 981908f710 (válaszként erre: 1665. - Scrummy)
2011. jan. 16. 10:44

Teljesen igazad van.

Nem csak hőbörögni kellene ,hanem utána nézni a dolgoknak.

És aztán állást foglalni.

1665. scrummy (válaszként erre: 1653. - 5e67f791bc)
2011. jan. 16. 09:16

Aki egy kicsit is utána néz a dolognak, azonnal rájön, hogy ez a fajta segélygyűjtés szinte kivitelezhetetlen...

[link]


ezt is érdemes elolvasni:

[link]


Az átmeneti segélyről annyit, hogy egy évben maximum kétszer lehet igénybe venni, egy alkalommal 5000 Ft-ot adnak. És az 1 főre jutó jövedelem nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj 150%-át.


Olyan, hogy szociális segély nincs, olyan van, hogy rendelkezésre állási támogatás melynek összege havi 28 500 Ft...


És még tudnám boncolgatni a témát...


A lényeg aki képes elolvasni ezt a körüzenetet, az mielőtt elkezdi hirdetni az "igét" vegye a fáradtságot és nézzen utána.

1664. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1663. - Bildus)
2011. jan. 8. 19:38

Hááááát igen! Pontosan ezekkel az igazságtalanságokkal van bajom.

Szomorú az, hogy vitatkozni sem tudok, mert teljesen egyetértek veled! :(

Milyen ország ez?

1663. bildus (válaszként erre: 1662. - F64f0d9a69)
2011. jan. 8. 17:36
Megnyugtatlak, hogy a sokat tanult emberek sem keresik hülyére magukat...Én pl. diplomával, nyelvvizsgával meg minden egyébbel együtt alig keresek többet, mint egy 8 osztályt sem végzett, minimálbérre bejelentett takarító :) Ebben az országban az keres jól, aki lop, csal, hazudik, vagy nagyon mélyen van az orra a befolyásos emberek fenekében :) Ez Magyarország!!!
1662. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1661. - Bonti74)
2011. jan. 4. 14:27

A siralmasan alacsony bérekkel mélységesem egyetértek! De! Van aki kevesebbet visz haza néhány ezer forinttal a 16%-os adó miatt és azok akik 300ezer Ft alatt keresnek. Tehát éppen azok járnak rosszul, akik dolgoznak. Nem kell egyformán keresni, senkinek, de a tényleges munkának itthon nincs becsülete. A béreket úgy állapították meg, hogy a nettóra rászámolták ugye az adót, járulékot. Tehát most az adócsökkenéssel megint nagyon aránytalanok és igazságtalanok lettek a bérek. Volt már itt aki azt írta, mert tanulni kell, hogy jobb legyen. Csak azt felejtette el, a világ sokféle emberből áll és nem mindenki képes a sok tanulásra, bármi okból, de van amihez jobban ért, mint egy tanult ember.Őt is meg kell fizetni. Azonkívül nincsenek munkahelyek és vállalkozni sem érdemes, csak ha valakinek nagyon jó ötlete van.

Vártam volna pl. járulékcsökkentést, hogy az emberek belemerjenek kezdeni saját maguknak munkát teremteni.Semelyik kormány nem tudna 1 millió munkahelyet csinálni, és nem is teremtik meg a lehetőségét sem... Már eljutottam odáig, nem csoda, hogy megint egyre többen fognak feketén dolgozni, vagy nem itthon jelentik be a vállalkozásukat.

1661. Bonti74 (válaszként erre: 1660. - F64f0d9a69)
2011. jan. 4. 13:07

A fizetésekkel szerintem is sok szektorban nagy gondok vannak, de azzal hogy kisebb lett az adókulcs azzal azok is jobban járnak, akik kevesebbet keresnek, nekik is kevesebbet fognak vonni. Jó csak 2%-kal de az is valami. Mindig lesznek jobban és rosszabbul keresők.

Tudom és remélem is hogy felnőnek a gyerekeim, de azt is remélem hogy legalább annyira talpraesettek lesznek mint én. Azon vagyok hogy úgy neveljem őket. Szeressenek tanulni és ne legyenek lusták, dolgozzanak. Csak abban reménykedhetem, hogy addigra alakul a dolog és könnyebben fognak elhelyezkedni, többet fognak keresni. Addig még van egy jó pár év.

Én továbbra is azt mondom, hogy nem az egységes 16%-os kulccsal van a probléma, hanem a siralmasan alacsony bérekkel.

1660. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1658. - Bonti74)
2011. jan. 4. 09:57
Én az adórendszert írtam. Az adót ugye a fizetés után kell leróni. Nekem a fizetésekkel van gondom és azzal, hogy azokat támogatja az adórendszer, akik amúgy is jól keresnek. A gyerekek támogatása más dolog. Én is egyet értek ezzel. De egyszer a gyerekek is felnőnek ám! És akkor? Az én gyerekeim már kirepültek, én nem támogatást várok, tisztességes, igazságos adózást.
1659. Bonti74
2011. jan. 4. 08:53
Egyébként meg olyan adórendszer nincsen, amivel mindenki egyformán elégedett. De ha valaki tudna ilyet, lehet próbálkozni!
1658. Bonti74 (válaszként erre: 1656. - F64f0d9a69)
2011. jan. 4. 08:52

Nekünk meg jobb lesz, nem is kicsit. Három gyermeket nevelünk, férjem sem jól sem pedig rosszul nem keres, de a korábbi "szeretett" kormányunk szerint mi gazdagoknak számítottunk!

MOst végre elismerik, hogy három gyereket sok pénzbe kerül nevelni és a pedagógusi fizetésem sem mondható jónak. Sőt, három diplomával havi nettó 100eft-ot keresek! (Jelenleg gyeden vagyok.)

Most számítunk kb. 50eft-tal többre, hála az új támogatási rendszernek. És sokan nevelnek még három, négy gyermeket...

1657. t.Ili (válaszként erre: 1654. - Talian35)
2011. jan. 4. 07:24
De nagyon is igaz lehet!
1656. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1652. - Talian35)
2011. jan. 4. 06:57

Na igen, de még sokáig nem lesz jobb!

Nálunk speciel senki nem jár jól ezzel az adórendszerrel... :(

Gyanítom még vagyunk így néhányan.

1655. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1653. - 5e67f791bc)
2011. jan. 4. 06:54

Már én is megkaptam néhányszor.

Azt viszont itt a lakótelepen látom, hogyan tartjuk el azokat, akik soha életükben nem dolgoztak. És van aki mindig vadonatúj autóval jár.

De aki nem kisebbség, sosem juthat ezekhez a kedvezményekhez!


Nem vagyok rasszista még.

1654. Talian35 (válaszként erre: 1653. - 5e67f791bc)
2011. jan. 3. 22:03
Régi köremail-es sztori :-)
2011. jan. 3. 20:17

Ezt e-mailben kaptam: Ez is elgondolkodtató!


/2010. napjaink... (...present day)

*

A roma családnak van 6 gyereke. Beadták intézetbe őket. Majd

jelentkezett a család rokonsága és egy pár nap múlva kihozták őket, mint

_nevelőszülők.(!!!!)_



*Az állam* megszabadul a gyerekektől és *fizet*. Nem is keveset.

Gyerekenként *80.000* (!!!), azaz összesen *480.000* forintot havonta.

Az apa és az anya nem válnak el, (hisz meg sincsenek esküdve) de külön

lakcímre jelentkeznek be, így mindkettőjük megkapja a szociális segélyt

az önkormányzattól, *39.100* forintot fejenként.

Így további *78.200* forinthoz jutnak.



Lakásfenntartási támogatásként további *9.800* forintot kap a család.

Erre jön még a családi pótlék, *12.600* gyerekenként, további *75.600*

forint.

Természetesen ingyen tankönyvek és ingyenes iskolai étkeztetés is jár.......



Ezen kívül minden hónapban átmeneti segélyért is sorban állnak, ami havi

*30.000* Forint az önkormányzattól. /(Ha nem kapnak, akkor "..itt

hagyjuk a gyerekeket (a jegyzőnél),etesse maga!" ezzel zsarolva a

hatóságot.)/



Így a család havonta cirka *673.600* Forint bevételhez jut!!! *Munka

nélkül, legálisan, államilag támogatva, és *_ADÓMENTESEN_! Telik máris

plazma TV-re, meg lízinges 5-ös BMW -re is a papának. Ha dolgozni menne

és keresne 100.000 Forintot havonta, akkor a bevétel lecsökkenne

*/175.600/*/ Forintra/.



És ők beszélnek arról, hogy "elnyomják" őket a büdös rasszista magyarok...


és még tüntetni is volt pofájuk (2009. szept.20-án).



"Ne bántsd a magyart, hisz az adójából élsz..." - azt hiszem ez most

nagyon aktuális.


*Tessenek mondani: Van még egy ilyen marha ország, mint mi? *


*Kizárt!*

1652. Talian35 (válaszként erre: 1649. - F64f0d9a69)
2011. jan. 3. 20:10
nem sokáig...előbb-utóbb a többséghez fogok :-D
1651. Talian35 (válaszként erre: 1650. - F64f0d9a69)
2011. jan. 3. 20:09
:-DDD
1650. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1644. - Bonti74)
2011. jan. 3. 14:25
Persze, hogy komoly! Azóta már a többieknek is kinyílt a szeme!
1649. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1648. - Talian35)
2011. jan. 3. 14:19
Hehehe! most te is a kisebbséghez tartozol...
1648. Talian35 (válaszként erre: 1639. - F64f0d9a69)
2011. jan. 3. 12:08
Én eddig sem aludtam :-DDD
1647. Talian35 (válaszként erre: 1640. - F64f0d9a69)
2011. jan. 3. 12:08
Már hallottam de nagyon jó :-DDDDD
1646. laszlozsu
2011. jan. 3. 08:28

Egyébként ezt honnan vettétek, hogy a táppénz sem számít bele. Mert én ezt találtam a jogszabály pontos szövegeként, s abban az nincs benne:

Döntött a parlament: 40 év munka után nyugdíjba mehetnek a nők

"Utolsó módosítás: 2010. december 20.

Szerző: MTI

parlament nők nyugdíjba vonulása


Nyugdíjba vonulhat minden nő negyven évnyi munkaviszony után. Jövő évtől az életkortól függetlenül az öregségi teljes nyugdíjra lesz jogosult az a nő is, aki legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik.

A jogszabály szerint jogosultsági időnek minősül a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő, valamint a terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban és a súlyosan fogyatékos vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekre tekintettel megállapított ápolási díjban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő.


Az öregségi teljes nyugdíj a 40 éves jogosultsági idő ellenére nem lesz megállapítható, ha a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő nem éri el a 32 évet, olyan nő esetén pedig, akinek a súlyosan fogyatékos, vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel ápolási díjat állapítottak meg, a 30 évet - rögzíti a törvény.

Öt gyermek felnevelése esetén viszont egy évvel, minden további gyermek esetén pedig újabb egy-egy évvel, de összesen legfeljebb hét évvel csökken a nyugdíjjogosultság ideje.

Az új szabályozás más szolgálati időt, mint például a tanulmányi időt, a munkanélküli ellátást és a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékot a kedvezményre való jogosultság szempontjából nem veszi figyelembe."

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook