Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lányom most fogzik és a kaki csúnyán kicsípte a popsiját. Mi a legjobb rá? fórum

Lányom most fogzik és a kaki csúnyán kicsípte a popsiját. Mi a legjobb rá? (tudásbázis kérdés)


25. Anyuci macuci (válaszként erre: 23. - Gabima)
2010. dec. 24. 15:11
Nálunk is ez volt a tuti.
2010. dec. 24. 14:47
Nem értem a kettő összefüggését...
23. gabima
2010. dec. 24. 14:10
Neogranormon . Nálunk semmi más nem segített.
22. Regnye
2010. dec. 24. 13:43
Gyakoribb pelenkacsere, de ha már megvan a baj, akkor a Sudocrem-re voksolok.
2010. okt. 13. 09:51
nálunk a sudocrem, ill. a neogranormon vált be ilyen esetben
20. Nikyci
2010. szept. 9. 08:15
nekem a bepanten
2010. szept. 9. 07:00
Nálunk a Mastu krém vált be.
18. xti_
2010. szept. 9. 01:21
17. xti_ (válaszként erre: 16. - Xti_)
2010. szept. 9. 01:20

talán nem véletlen, hogy rá van írva:


Figyelmezetés:

Esetenként helyi érzékenység elõfordulhat. Ilyenkor, vagy ha a tünetek nem enyhülnek, forduljon orvoshoz.

Ne alkalmazzuk, amennyiben valamely összetevõre érzékenység áll fenn. Vigyázzunk arra, hogy szembe, nyálkahártyára ne kerüljön.

Ha a tünetek huzamosabb ideig nem javulnak, keresse fel kezelõorvosát.

Ha véletlenül lenyelésre kerül, kérjük forduljon orvoshoz.

Kizárólag külső használatra!

16. xti_ (válaszként erre: 15. - 84d3cf3153)
2010. szept. 9. 01:16

a sudocremben pl. propylene glycol van.


Ez a vegyület olyasmi, mint a "fagyálló". A propilénlglükol az ásványi olaj kozmetikai termékekben fellelhető formája, amelyet fék- és hidraulikafolyadékokban éppúgy megtalálhatunk, mint a fagyásgátló szerekben. A propilénglükolt a bőr- és hajápoló termékekben és a kozmetikumokban hidratáló hatása miatt használják. A bőr nedvességtartalmának megőrzése úgy történik, hogy a propilénglükol megakadályozza a nedvesség vagy a víz eltávozását azzal, hogy eltömíti a bőrt. Különböző információs anyagok figyelmeztetik a propilénglükol tartalmú termékek használóját, hogy ez az anyag erősen irritálja a bőrt, és használatával májelégtelenség és vesekárosodás léphet fel. Helyettesítésére a kevésbé veszélyes butylene glycol a legalkalmasabb.


A propylén glikol (PG) petróleum származék. Áthatol a bőrön és gyengítheti a protein és sejt szerkezetet. Általában gyógynövényekből származó kivonatok kinyerésére használják. Hozzájárulhat ahhoz, hogy más kemikáliák a bőr mélyebb rétegeibe bejuthassanak, és ezzel könnyebben a vérbe juthatnak. Az iparban fagyálló szerként alkalmazzák. A PG elég erős ahhoz is, hogy eltávolítsa a hajókra tapadó kagylókat. Az EPA olyan mérgezőnek tartja a PG-t, hogy a dolgozókat védőkesztyű, védőruha és szemüveg hordására kötelezi, valamint, hogy minden PG oldattól szabaduljanak meg oly módon, hogy ássák el a földbe. Mivel a PG gyorsan áthatol a bőrön, az EPA óv a bőrkontaktustól, hogy ez által megelőzhetőek legyenek az olyan következmények, mint az agy, máj és vese rendellenességek. Viszont nincs figyelmeztető címke olyan termékeken, mint a dezodorok, amikben a koncentráció nagyobb, mint a legtöbb ipari alkalmazásban.

2010. szept. 8. 21:55
sudocrem.
2010. szept. 8. 21:52
En a L'Occitane baba-mama kremet hasznalom popsira, abban is van shea vaj, meg vagyok vele elegedve. Magaban a shea vajat nem talaltam olyan hatekonynak.
13. xti_ (válaszként erre: 3. - Handyy)
2010. szept. 8. 21:31

shea vaj.

sajnos még a gyógyszertári kenőcsökben is kőolajszármazékok vannak, aki ezekre érzékeny, annak nem használ. eltömítik a bőrt, és nem hagyják a bőr immunrendszerét érvényesülni, így az nem tud gyógyulni.

a shea vaj természetes, és nagyon hasonlít a bőrünk saját bőrvédő emulziójához, ezért nem zavarja a bőr működését.

12. bf5264a5b9 (válaszként erre: 11. - Bf5264a5b9)
2010. szept. 8. 21:30
Ja... ehhez hozzá tartozik, hogy mikor nagyon csúnya volt a feneke, akkor én pamutbugyit adtam az egyébként egyáltalán nem szobatiszta kisfiamra, amibe tettem egy Tena Lady nagyméretű betétet. Teljesen jól működött, és nagyszerűen szellőzött, mintha nem lett volna rajta semmi :)
11. bf5264a5b9 (válaszként erre: 10. - 84b668c6b4)
2010. szept. 8. 21:29

Azt nem szabad rákenni! Nekünk sajnos volt olyan meleg/pelenkakiütés, ami elgombásodott, erre van kimondottan csecsemőknek való kenőcs (Baneocin, Mycosolon néven fut), ami Nekünk a kb tenyérnyi tarjagos vörös foltot 3 nap alatt teljesen elmulasztotta.


A gyerekorvos és a bőrgyógyász írhatja fel, (mi mindkettőnél jártunk) és kérdeztem a Canestent, azt mondják azt egyáltalán nem szabad ilyen típusú kiütésnél használni!

2010. szept. 8. 19:31
canesten kenőcs
2010. szept. 8. 17:32

Köszike!

Kipróbálok mindent, mert szegénynek nagyon csúnya!

8. Moncsy85 (válaszként erre: 6. - Lexike)
2010. szept. 8. 17:18
A kamilla teás fürdővíz az nekünk is nagyon jól bevált! Ajánlom jó szívvel
2010. szept. 8. 17:11
Neogranormon és a tetejére Infantum (Neogranormon hámosít, Infantum záróréteget képez, és nem megy át rajta a pisikaki)
2010. szept. 8. 17:10
Én a fiamat kamilla teás vízbe ültettem és neki használt.
2010. szept. 8. 17:08

Nekünk a boraxos popsikrém vált be a legjobban.

Dokival kell írattatni.

2010. szept. 8. 17:08
Neogranormon, körömvirág; mindkettő hámosít.
3. handyy (válaszként erre: 2. - Nenne67)
2010. szept. 8. 17:08
Eddig nem nagyon segített!
2010. szept. 8. 17:08
Neogranormon,sudocrem...
2010. szept. 8. 17:05
Lányom most fogzik és a kaki csúnyán kicsípte a popsiját. Mi a legjobb rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook