Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem kapok munkanélkülit akkor is be kell járnom a munkanélküli központba? És ha kihagytam pár hónapot és nem mentem jelentkezni az baj? fórum

Nem kapok munkanélkülit akkor is be kell járnom a munkanélküli központba? És ha kihagytam pár hónapot és nem mentem jelentkezni az baj? (tudásbázis kérdés)


18. viktória31 (válaszként erre: 16. - Night Angel)
2010. szept. 9. 09:29

Köszönöm , így már nyugodtabban megyek be a munkanélkülibe, és majd újra beregisztrálok ha töröltek.


Mégegyszer köszi !!!!!

2010. szept. 8. 16:25
+lesz, bocs, siettem az írással...
2010. szept. 8. 16:24

Ha jól tudom (főleg pályakezdők esetén) 400 ledolgozott napnak meg kell lennie, hogy valaki segélyt kaphasson.

Annak a mértékét pedig a fizetésből számolják ki...


Elméletileg beregisztráláskor kaptál egy kis fehér könyvet (álláskeresők kis könyve)amibe vezetik mikor kell megjelenned és a tényleges megjelenés dátuma.

Ezt természetesen számítógépen egy rendszerbe is tárolják.

Ha nem jelensz meg a megbeszélt időben akkor idővel (azt hiszem kb egy hónap) felszólítanak ajánlott levélben, hogy a kézhez vételtől 4 napon belül jelentkezz a központba különben törölnek az álláskeresők sorából.


Ha törölnek, akkor természetesen van mód újraregisztrálásra.


Bemész, információ, elmondod hogy már jártál, de nem tudtál megjelenni időben, stb...

Kezdődik minden elölről.

Nagy balhé nem lesz belőle, abban hátrány, hogyha pl egy tanfolyamra jelentkezel, akkor hátrébb kerülsz a listán.

Ugyanis amikor elbírálják, hogy ki mehet ingyen a tanfolyamra többek között azt is nézik mióta reg. álláskereső.


Baj nem, ne aggódj!

15. viktória31 (válaszként erre: 14. - Era06)
2010. szept. 8. 14:52
remélem nem hurrognak le miért nem mentem
14. era06
2010. szept. 8. 14:48
Bemész, aztán kiderül. Végül is pénzt nem kaptál. Hátha szociális munkát tudnak adni
13. viktória31 (válaszként erre: 12. - Era06)
2010. szept. 8. 14:42

értem.

És ekkor újra be kell regisztrálnom ha 2 hónapot nem mentem be?

12. era06 (válaszként erre: 7. - Viktória31)
2010. szept. 8. 14:40
Azóta dolgoztál? Ha megvan ez a hiányzó idő akkor kapsz. De ott kiszámolják neked. Ha jogosult vagy szociális segélyre, ezt kaphatsz
2010. szept. 8. 14:37
jelentkeztem de nem volt elegendő a ledolgozott idő ahhoz hogy kapjak munkanélkülit. és most meg elfelejtettem hogy 2 hónapja be kellett volna mennem.
10. c75565e593 (válaszként erre: 7. - Viktória31)
2010. szept. 8. 14:37
akkor sztem hiába mész, nem fogsz kapni semmit...egy hónap az nem kevés...így már értelek:(
2010. szept. 8. 14:35

Én holnap megyek jelentkezni:)

min 200 nap kell ezt tudom, de hogy meddig adják azt nem tudom...holnap meglátom...de azt tudom egy átlagot vonak a fizetésekből...de jelenleg mennyi a segély összegge? Nem tudom

8. c75565e593 (válaszként erre: 1. - Viktória31)
2010. szept. 8. 14:34

Szia

ha nem jelentkeztél..nem kell menned...csak ha be rndelnek.

miért nem kapsz?

indokolták ezt valamivel?

vagy nem mentél amikor kellett volna?

ha nem jelentkeztél nem jár semmi...

7. viktória31 (válaszként erre: 5. - Era06)
2010. szept. 8. 14:34
Azért nem kaptam mert nem volt meg az a bizonyos ledolgozott munkaidő 1 hónap hiányzott hozzá
6. viktória31 (válaszként erre: 2. - Night Angel)
2010. szept. 8. 14:33
Ha kizártak akkor újra be kell jelentkeznem majd ?
5. era06 (válaszként erre: 1. - Viktória31)
2010. szept. 8. 14:32
Azért nem kapsz, mert nem kértél, vagy amiért nem jelentkeztél, hogy merre jártál munkát keresni?
2010. szept. 8. 14:31
persze, én már csak tudom :((((
2010. szept. 8. 14:29

Igen be kell járni az adott időpontokba. Ha nem mentél be, akkor olyan mintha nem működnél közre a munkahelykeresésbe.

Nem tudsz orvosi papirt szerezni és azzal igazolni, hogy beteg voltál?

2010. szept. 8. 14:29
Ha kihagytál "pár hónapot" akkor bizonyára kaptál egy levelet amibe közölték, hogy kizártak a rendszerből.
2010. szept. 8. 14:27
Nem kapok munkanélkülit akkor is be kell járnom a munkanélküli központba? És ha kihagytam pár hónapot és nem mentem jelentkezni az baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook