Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A dohányzás fórum

A dohányzás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A dohányzás

1 2 3 4 5
137. Julcsi83 (válaszként erre: 134. - Vajkaramella)
2013. jan. 19. 14:08
Jól tetted! Ügyes vagy!
136. Vajkaramella (válaszként erre: 135. - E705905164)
2011. aug. 23. 21:08
:D ez így igaz!!!
2011. aug. 23. 21:04

aki terhes jobb,ha nem cigizik...ennyi a véleményem erről!

ne azt nézze neki milyen nehéz,hanem a babának mi a jó!amúgy meg ha más letudja tenni a cigit arra az időre akkor bárki..

2011. aug. 23. 21:04
Sziasztok! Kb.10 évig dohányoztam, de amikor megtudtam, hogy kismama vagyok azonnal letettem-most 6 hetes vagyok és nem gyújtottam rá azóta sem!!! Szerintem mindent a Babáért!!!!
2011. aug. 23. 21:01

Sziasztok!


Én egy dohányos anyuka-kismama vagyok. Az első terhességem előtt majd 10 évig dohányoztam (1 doboz), akkor tettem le, amikor pozitív lett a teszt. A terhességem első 5 hónapjában 2 szál cigit szívtam még el különböző alkalmakkor utána és a szoptatás alatt az első 10 hónapban nem dohányoztam egyáltalán. Nekem iszonyatos nagy szerencsém volt, mert a hormonjaim úgy álltak be, hogy nem is kívántam, pedig volt a környezetemben dohányos, pl a szüleim is. A 10. hónapban jött meg a vérzésem újra és valahogy elkezdtem kívánni a cigit is és utána voltam olyan hülye, hogy vissza is szoktam, így a szoptatást abbahagytam. Nem tudom, hogy tényleg csak az én hülyeségem, vagy a hormonok is közrejátszottak, már mind1. Most megint babát várunk, 1 hete tudom, de nagyon nehezen megy a leszokás :( 1-2 szál sajnos eddig minden nap becsúszott. Rettenetesen szégyellem magam, bűntudatom is van, mégsem megy. Más is most a helyzet, mint az első terhességemnél, ott még azt csináltam, amit akartam (eleinte szinte egész nap aludtam). Lefoglalt a munkám, ami hálisten nem stresszes, jöttem-mentem. Most ugye "szolgálatban vagyok" a kisasszony mellett, fáradtság ide vagy oda. . . igyexem minél többet társaságban (kvázi felügyelet alatt) lenni, ott legalább nem is szabad rágyújtani. De nehezebb a helyzet.

Én csak annyit tudok mondani minden hasonló helyzetben lévő kismamának, hogy hajrá, próbálkozni kell a leszokással, de ha mégis becsúszik 1-2 szál, sokkal fontosabb, hogy egészségesen, kiegyensúlyozottan éljen mellette, sok vitamin, sok zöldség-gyümi, sok séta, sok pihenés, sokk szerető gondolat a picúr felé. EZ sokkal jobban hatással van a gyerkőcre, mint 1-2 szál cigi (mellesleg ez nem csak az én véleményem, hanem kutatások is igazolják). Egyébként azzal teljesen egyetértek, hogy genetika az egész, de azt senki sem tudhatja előre, hogy vele hogy fog történni!

Sok sikert, kitartást és boldog, egészséges gyerkőcöt minden kismamának!! :)

2010. dec. 29. 06:51

A dohányzás NÉPBETEGSÉG nagyon sok országban.

Undorítóan büdös és káros, nevetségesek vagyunk,a 21dik században művelt emberek cigiznek? Ilyet a józan ész nem csinál! ez betegség, nagyon nagy betegség (én drogosoknak hívom mert hogy így is van)

És még mi beszélünk az egészségről és egészséges étrendről!Állítólag 70 ezren hallnak meg évente a cigitől, mennyi lenne az elég? mikor lesz elég?? Törvény is van már ellene MÁR 10 ÉVE! mintha nem is lenne, tudom hosszú volt a kommunizmus! túl hosszú és szarunk embertársainkra!És mi szenvedünk vajon meddig?? Ez nagyon szomorú.

2010. jún. 16. 18:53
Érdekes, ha valaki a nyílt utcán fojtogatná a gyerekét, annak nekimenne bármelyik járokelő. Ha valaki terhesen dohányzik, azt elnézik. Pedig az utóbbi rosszabb!
2009. nov. 18. 21:01

én is elég régtől dohányoztam, volt több sikertelen leszokási kísérletem. Most ez a leghosszabb. Pozitív teszt után elég gyorsan 0/nap lett a cigaretták száma. Elötte nem tudtam lemondani róla, erről csak a gyenge akaratom tehet, na meg a fene hitte, hogy elsőre összejön a baba:-)

azt mondja meg valaki, hogyan lehet elkerülni a visszaszokást? Tudom, nem kell rágyujtani... tuti tipp van??

129. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Katesz24)
2009. nov. 18. 20:52
de
2009. szept. 16. 16:32
Ártalmas!Mindenki maga tudja mivel mérgezi a szervezetét,vagy veszélyezteti a születendő gyermeke egészségét!
127. baba_88
2009. szept. 7. 12:54

Én most tudtam meg, h terhes vagyok, alkalmi dohányos vagyok, bár ezzel a terhességgel könnyebb leszoknom, mint az előzővel, mert most nem kívánom, ha rá is gyújtok a 2.-3. slukknál eloltom, mert hányingerem van tőle...

és nehéz nem rágyújtanom, mert párom is, és anyum is dohányzik, mellesleg anyu nem is tudja, h terhes vagyok, és nem is akarom, hogy megtudja még egy darabig...

126. Wendy87
2009. aug. 11. 21:10

Én dohányzó létemre le tudnám törni annak a nőnek a kezét, aki terhesen cigarettázik. Persze mindegyiknek megvan rá a mentsége, de akkor sem tudom soha felfogni, hogy ha valaki vállalta, hogy megszül egy babát, akkor az nem jutott eszébe, hogy ez lemondásokkal is jár?

"nem értem miért szidjátok a dohányos anyukákat nem a ti gyereketeket hordják a szivük alatt nem?"

Világos, nem az én gyerekem, akkor az mindegy, nem? Akkor azoktól a szülőktől se vegyék el a gyerekeiket, akik verik őket, meg éheztetik, meg prostitúcióra kényszerítik, hiszen nem az én gyerekem, ugye?

Én 15 évesen kezdtem el dohányozni, 20 évesen szültem, és amikor megtudtam, hogy terhes vagyok (6 hetesen, nem tervezett baba volt), akkor egyből abbahagytam. Én is mondhattam volna, hogy nem szokom le róla, mert annyira feszült vagyok, mint a fene, de nem próbáltam ilyen hülyeségekkel mentegetni magam. Épp elég volt a külvilágnak megmagyarázni, hogy miért is tartom meg a babát, ha továbbra is dohányoztam volna, hát szépen meg is mutattam volna, hogy mennyire átérzem azt a bizonyos felelősséget. És el lehet képzelni, hogy nekem se volt éppen nyugodt terhességem. Pont amikor kiderült, hogy terhes vagyok, a páromnak akkor volt autóbalesete - elég durva -, aztán néhány hónap múlva hatalmas veszekedések közepette szétváltak útjaink, utána a többi hónapban kaptam tőle folyamatosan a fenyegető üzeneteket, olyan sík ideg voltam, mint a fene. De ettől még kibírtam, hogy ne gyújtsak rá, hiszen az egy dolog, hogy attól nem tudtam megóvni a babámat, amilyen támadások engem értek, de akkor még pluszban nem akartam én is mérgezni.

2009. júl. 26. 14:28

Én csak megírtam a cikket. Eü-ben dolgozom. Sok mindent látok, hallok, tapasztalok. A cikk az én véleményem amihez tartom magam és vállalom. A többiek véleményét elolvastam, de nem mindenkivel értek egyet.

A lényeg, hogy mindenki a saját lelkiismeretével eltudjon számolni.

2009. júl. 18. 22:06

sziasztok őszinte legyek a drogos szipus alkoholista szülöket kéne ennyire szidni az én anyám is közéjük tartozik és 1kiloval jöttem a világra 38 centivel

de világra hoztam egy 3200 grammos kisfiut és a legelején bagoztam vele most megint kisbabám lessz és leszoktam mert tudom h mit jelent mert tudom mi az h élettel játszani de nagy bagos voltam és rohadt nehéz csak ezt szerettem volna köszi:)

2009. júl. 18. 21:55

sziasztok én 11 hetes terhes vagyok és olvastam az összes hozzászólást mmár nem dohányzom de nem értem miért szidjátok a dohányos anyukákat nem a ti gyereketeket hordják a szivük alatt nem?ne mondjátok h egy szálat sem szivtatok el teresen? mert én igen nem vagyok rá büszke de nem is tagadom leszoktam de nem könnyü ma sem de te is jucka miéert mondasz olyat jobban szereted a gyereked?kicsit durva nem?

boccs de ez szerintem durva nem?

122. Jucka1984 (válaszként erre: 121. - Eraa)
2009. jún. 4. 19:31
akaraterő.. meg ha van miért... én le tudtam... ezek szerint erősebb vagyok mint mások... és a gyerekem is jobban szeretem... erről ennyit...
121. eraa
2009. máj. 28. 10:21
mindenki konyen le tudja irni hogy en igy meg ugy szoktam le a cigirol!!de nekem ne mondja senki hogy aki 10 eve cigizik ojan konyen le tud mondani!! ez hihetetlen!!
120. viki021 (válaszként erre: 119. - Jucka1984)
2009. ápr. 6. 21:19
Köszi.:)))
119. Jucka1984 (válaszként erre: 118. - Jucka1984)
2009. ápr. 6. 20:50
egyébként cuki a Babócád, megnéztem képet :)
118. Jucka1984 (válaszként erre: 117. - Viki021)
2009. ápr. 6. 20:49
mivel én 23 éves koromig jártam nappalin fősulira, rá 1 évre mentem férjhez és dolgozni szerettem volna, így mi védekeztünk... gyógyszer mellett lettem terhes, nem akartam még 24 évesen gyereket, sőt, csak az 5 éves tervben szerepelt... de amikor (elég későn derült ki, mert nem gondoltunk erre az eshetőségre) szóval amikor kiderült, örültünk neki (na jó én először megijedtem de csak 2 percre)és meg sem fordult a fejünkben, hogy elvetessük. Ennyit az előre tervezésről... egyébként nem kávéztam, nem ittam, nem drogoztam, csak napi 5-6 szál cigit szívtam el és erről magamtól még nem szoktam volna le 1-2 évig, mert jól esett... ház ez van... én ezért nem érzem magam a gyerekem veszélyeztetőjének és gyilkosának, az vesse rám az első követ, aki volt már ilyen helyzetben...
117. viki021
2009. márc. 30. 07:46

Sziasztok!!!


Hát lehet hogy most nem leszek szimpatikus amiatt amit írni fogok.

Egy kisbabáért már a foganatatás pillanatában felelősséggel tartozunk.Ha azt vesszük hogy a 6.héten már dobog a szíve,akkor az ember elgondolkodhat hogy az már egy kis pici élet.Vagyis mikor az embernek mejelenik a tesztjén a második csík akkor már bizony egy élet növekszik benne.És amiért ezt írtam az az hogy a cigit már a terhesség előtt le kell tenni és nem akkor amikor a teszt pozitív.Pont az elején fejlődnek ki a fontos részei a babának.

Hozzáteszem hogy nagyon régen én is dohányoztam tehát tudom mi az hogy lerakni a cigit.Igen akaraterő kell hozzá semmi más.Mikor én férjhez mentem akkor mondtam a páromnak hogy vége mert gyereket akarok.Azóta sem gyújtottam rá.Azóta van 3 gyerekem.

És a másik amit megint csak nem tudok felfogni hogy nagy nehezen leszokik a kismama a cigiről utána meg szülés után rögtön rágyújt.A szoptatás alatt is bejut a baba szervezetébe az ami nem oda való.


És még egy gondolat az mellett aki a teszt után tette le a cigit.Előfordul hogy az ember nem tudja hogy terhes csak azután derül ki mikor két csík van a teszten.Ezt valahol megértem de azért ha az ember nem védekezik azért igen csak megesik hogy babája lesz.:))))

(ha csak nem fogamzásgátlás mellett lett terhes)

Hát bocsi hogy egy kicsit hosszú lett a mondandóm.

2009. márc. 26. 14:18
Sziasztok! Én a 14. hétben járok a babákkal,előttük soha nem tudtam letenni a cigit, egyszer 24 órára sikerült és kész.Féltem ,hogy mi lesz,ha össze jön a baba, nem akarok neki (nekik lett belőle)ártani,de akkor még képtelen voltam.De ahogy megcsináltam a tesztet és pozitív lett minden egyes elszívott cigi miatt mardosó lelkiismeret furdalásom volt.Eleinte az egy dobozt 1-2 szálra lecsökkentettem, de iszonyatosan szégyeltem magamat,illetve úgy éreztem,hogy odabent kiabálnak, hogy anyuci nem kapunk levegőt, és 3 slukk után elnyomtam örökre.A kávé se kell,csak néha a kólát kívánom,pedig utálom,sőt mindig is ellene voltam a szénsavas tartósítószeres löttyöknek.Amúgy nem kell cigarettázni ahhoz, hogy a babáim vagy én fuldokoljak,elég a városba tenni egy sétát a friss "levegőn",amire a várandóságom alatt érzékenyebb lettem,erősebben érzem a szmogot és fejfájást , hányingert okoz nálam.Viszont az tényleg igazságtalan az élettől, hogy egyesek pia és cigi mellett évekig szednek drogot és egészséges gyereket szülnek szerencséjükre ,mások meg hiába élnek biokaján.Érdekes dolgok,szerintem nem mindig lehet az életmódra fogni,ezt dobta a sors.Az biztos, hogy képtelen vagyok ártani nekik.Azok az anyukák,akik alkalmi bagósok lettek és a reggeli kávéhoz vagy teához elszívják a napi egy cigit,nem értem ,hogy azt az egyet miért nem tudják letenni a babájukért, ha egy doboz simán elment előtte?
115. ppiiccii (válaszként erre: 114. - Jucka1984)
2009. márc. 16. 22:46
Gratulálok.
2009. márc. 15. 14:16

Én 15 éves korom óta dohányzom, ill. már nem amióta 2 csíkos lett a tesztem. 24 vagyok és érdekes, hogy a teszt előtt pár héttel is 2-3 naponta 1 szálat szívtam csak, Babó jelezte, hogy nem kéri, rosszul is esett, így nem volt nagy áldozat lemondani róla.

Amióta tudom, nem gyújtanék rá, no kávé, no kóla, pedig nem tervezett baba, de már most szeretjük. Pedig még csak a 7. hétben járunk.

2009. febr. 28. 16:43
Én a fiamnál nem dohányoztam, de a lányomnál igen...bár csak egy pár szálat.
112. ppiiccii (válaszként erre: 111. - Izabell7)
2009. jan. 22. 05:59
Gratulálok.
2009. jan. 20. 10:21
Sziasztok!Én is elég sokat cigiztem,de szerintem az akaraterőn nagyon sok múlik.Eleinte amikor megtudtam babát várok,még egy-két szálat elszívtam,de egyik napról a másikra sikerült leszoknom.
2009. jan. 5. 22:05

nem értem,hogy ki miért itéli el az embereket,szerintetek,ha valaki egyedül marad,mert nincs senkije,és cigizik,akkor hipp hopp tegye le??

nekem egyszer azt mondták fokozatosan szokj le még terhessen is ,mert igy magadnak is ártasz

109. 179ff2589c (válaszként erre: 19. - A20988d68c)
2009. jan. 5. 22:04
szia carbon,gratulálok :)
108. dancingqueen (válaszként erre: 107. - Hanan)
2008. nov. 19. 11:58
ha mindent meg szeretnél tenni,hogy ne legyen baja, akkor ne csak reszkess,hogy baja lesz...hanem tedd le!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook