Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Differ teszt fórum

Differ teszt (beszélgetős fórum)


10. yldikó (válaszként erre: 6. - Szelavi)
2010. okt. 13. 16:12

Szép napot!:)

Csak pontosítanék egy kicsit.

Nem a differenciálásból ered a név.

DIFER=Diagnosztikus Fejlődésvizsgáló Rendszer

(4-8 évesek készségfejlődésének vizsgálatára)

Célja, funkciója, hogy segítse az eredményes iskolakezdést.

S nem úgy van az csak, hogy sok iskola alkalmazza.:)

Minden iskolának kötelező okt. 15-ig felmérni azon elsős évfolyamos tanulóik körét, akiknél az óvodai jelzések, illetve a tanév kezdete óta szerzett tapasztalatok alapján az alapkészségek fejlesztését hangsúlyosabban kell a későbbiekben támogatni, és ezért az osztálytanító indokoltnak látja az azt elősegítő pedgaógiai tevékenység megalapozásához a Diagnosztikus fejlődsévizsgáló rendszer alkalmazását.

9. Szelavi (válaszként erre: 8. - Edna79)
2010. szept. 8. 13:53
Szívesen :)
8. Edna79 (válaszként erre: 6. - Szelavi)
2010. szept. 8. 13:36

Köszönöm a válaszodat!:)

Remélem, hogy ma megmutatják, mert nagyon kíváncsi vagyok az eredményre!:)

Köszi még egyszer!

2010. szept. 8. 13:35
Úgy értem, van-e szükség a differenciálásra. Ami a mai oktatásban divat.
2010. szept. 8. 13:32

Ez egy diagnosztikus képesség-vizsgáló rendszer, ami 4-8 éves korú gyermekek 8 képességterületét vizsgálja:

• Beszédhanghallás

• Elemi számolási képesség

• Relációs szókincs

• Tapasztalati összefüggés megértése

• Tapasztalati következtetés

• Írásmozgás-koordináció

• Szocialitás

A Differ-mérés iskolaérettségi vizsgálatkor is reális képet ad a gyermek képességeiről. Nagyon nagy előnye, hogy az iskolában is folytatódik a mérés. A vizsgálat átfogó képet ad a gyerekről középső csoporttól egészen a 2. osztályig. Segítséget nyújt egyben a pedagógusoknak az egyéni fejlesztési tervek elkészítésekor is.



Ezt találtam.

Onnan is eredhet a neve (differ - differenciálás), hogy a gyemreknek kellenek-e külön feladatok, külön oktatás.

Sok iskola alkalmazza, sőt már óvodákban is. Ezáltal kapnak egy képet arról, mit tud a gyermek.

Persze ha sürgetik, leszólják, nem biztos, hogy a valós képességeit tükrözi ez a teszt...

5. Edna79 (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2010. szept. 8. 11:51
Igen, de csak olyan infót találtam, hogy óvodában és elsőben mérnek év elején és végén.
2010. szept. 8. 11:49
próbáltad a guglin megkeresni?
3. Edna79 (válaszként erre: 2. - 6bb49150d1)
2010. szept. 8. 11:32
Erről inkább ne is beszéljünk.:(
2010. szept. 8. 11:11
A néninek időnként én is hangosan mondanám,hogy mit kell egy megszeppent elsős kisgyerekkel türelmetlenkedni! Pf......
2010. szept. 8. 11:06

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni.

A kisfiam most kezdte az első osztályt. Tegnap Differ-tesztet csináltak vele. Elmondása szerint a néni időnként hangosan mondta neki, hogy miért kell ezen ennyit gondolkodni?

Aki tudja, írja le nekem, hogy mit tartalmaz ez a teszt?

Tavaly, a nagycsoportban felmérettem a gyereket, 98%-os lett a teszt.

Kicsit kétségbe estem, ma lesz szülői értekezlet, remélem, hogy elmondják, hogy mi lett az eredménye.

Köszönöm előre is a segítségeteket!:)

Edina

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook