Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ha 33 honapos kisfiamrol leveszem a pelust, mennyi idő még megtanulja a napközbeni szobatisztaságot? fórum

Szerintetek ha 33 honapos kisfiamrol leveszem a pelust, mennyi idő még megtanulja a napközbeni szobatisztaságot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
168. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 167. - 006373a427)
2010. okt. 29. 20:26
Úgy örülök, hogy írtál. Az én kisfiam szeptemberben volt 3 éves, és előtte pár nappal szokott le a pelusról. Ő két éves kora óta jár oviba, és soha nem szóltak azért, mert nem szobatiszta a gyermek.
2010. okt. 29. 19:52

Csak azok miatt irok most akik fel voltak háborodva hogy egy gyerek esetleg pelusosan kezdi az ovit mert az összes gyerek azt fogja szagolni és azok miatt akik váltig állitották hogy nem veszik be az ovodába pelenkásan hát kéremszépen ezt határozottan cáfolom!!!!!!!!!

Az idei évtől az ovoda ahol nincs helyi szinten bölcsi köteles felvenni a gyermeket 2,5 éves korától és ezzel arányosan nem kötelező a szobatisztaság sem!

Az én kisfiam 3 hete ovis és pelenkásan kezdte az ovónénik semmi rosszat nem mondtak sőt ők mondták hogy ez már nem akadály és vigyem nyugodtan viszont ott levették a pelust róla napközben és ha kellett 8* is vitték pisilni és két hét alatt teljesen el is hagytuk a pelust a közösség ereje segített!!!!

166. gne2 (válaszként erre: 141. - Evetanyu)
2010. szept. 10. 09:34

Már ne is haragudj, de ez az anyuka nem normális. Maradandó lelki sérüléseket okoz a kislányának, szadista módon kínozza! A védőnő nem csinált semmit?! Csapnék én az ő fenekére, meg kúpot is bele, hogy érezze a törődést!!! Nagy az Isten állatkertje...


A szobatisztaságra valóban meg kell érnie testileg-lelkileg egy gyereknek, de 2-3 éves kora között ez megtörténik egy egészséges kisgyereknél. Sokszor az anyuka a hibás, túlságosan óvja, félti a gyereket. Talán tudat alatt azt szeretné, ha megmaradna a saját fontossága a kicsi életében. Ha továbbra is rá lenne szüksége mindig, maradna indoka, hogy maga mellett tartsa. Hiszen ha a pelenkázás kikerül a napi rutinból, az már az elszakadás újabb lépcsője.

Amikor a lányomat szültem, volt egy anyuka, akinek a több mint 4 éves kisfia éjjelre és délutáni alváshoz is pelust kapott, és csak pelenkába volt hajlandó kakilni. Nagy fiúként 6 évesnek is beillett, okos, értelmes volt. Szerintem ez csak a kisfiú "okoskodása" volt: ha pelust kér, figyelnek rá. A kicsi mellett is meg lesz ez a dolog, tehát az ő helye megmarad a családban.


Minden életkori ciklusban el kell szakadnia egy kicsit az anyukának, engednie kell a gyereket: pl. szoptatás befejezése, a járás, a szobatisztaság, és így tovább. Nem tarthatjuk őket a szoknyánk mellett, az önállóságra szükségük van. :)

165. jozsi.38 (válaszként erre: 162. - Sajert)
2010. szept. 10. 06:37
ez így van :)
164. 2e0264df59 (válaszként erre: 161. - Evetanyu)
2010. szept. 9. 23:15
ezzel mi is így voltunk, hála az égnek már jobb a helyzet. De alvással kapcsolatban az én lányomról esettanulmányt lehetne írni, nemrég még olyan szörnyű volt. Remélem a fiam más lesz...
163. 2e0264df59 (válaszként erre: 162. - Sajert)
2010. szept. 9. 23:11
lehetnek bizony, én nem sokmindent tudnék felsoloni egyelőre amiben hasonlytanak. Ennek persze azz is az oka, hogy különböző neműek
162. sajert (válaszként erre: 161. - Evetanyu)
2010. szept. 9. 15:01

Jó témát dobtam be: a délutáni alvásigényt :-)).


Pont azért, mert ebben is minden gyerek más. Nekem elképzelhetetlen, hogy délután ne aludjon, mert akkor vagy felpörög, vagy iszonyú fáradt lesz. Ugyanúgy másnak elképzelhetetlen, hogy a 31 hósomon még pelus van :-)).


Mint nekem az is elképzelhetetlen, hogy a gyerek szájába egész nap cumi lógjon, vagy cumisüvegből igyon... Ismerek olyan négyévest, aki még mindig cumisüvegezik, abból iszik otthon, és már két éves kora szobatiszta.


Minden gyerekfüggő, valamelyik gyerek hamar lesz szobatiszta, valamelyik sokára, valamelyik gyerek sokáig cumizik, valamelyik nem is cumizik, és ha körbenézek ismeretségi körömben, még az ikrek esetben sem egyforma :-)), a testvérek között is lehetnek eltérések.

2010. szept. 9. 14:35

A délutáni alvásigény 2 éves kor után gyerekfüggő. HA szétnéztek az ismerőseitek között, 2 éves kor előtt szinte soha sincs, hogy ne aludjon. Utána viszont van, amelyik nem igényli (ez nem egyenlő azzal, hogy nem akar elaludni, mert szinte egyik sem akar, mivel akkor nincs együtt anyával), az ilyen kicsik nem dőlnek ki az alváshiánytól már délután 5-6kor, és nem is pörögnek fel elviselhetetlenségig (van, amelyikre így hat az alváshiány, a szülő pedig félreérti a gyerek túlpörgött állapotát, és azt mondja: látod, nem is hiányzik az alvás, hiszen milyen eleven!).

Az én lányomnak kell az ebéd utáni 1-2 óra, mert ellenkező esetben délután már beszámíthatatlan, hisztis. És éjjel sem alszik jobban, sőt: nyugtalan, zavaros az álma, felsír, stb.

2010. szept. 9. 14:29
És bocsi, lányok, de az ún. "leszoktató pelusnak" éppen a korábban általam leírtak miatt semmi értelme....
159. evetanyu (válaszként erre: 88. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 9. 14:28

"MAAAARRRRGIIIIIT NOOOORMÁÁÁÁÁLIS? "

most komolyan, erre csak Besenyő Pista bácsit tudom idézni.


Arra meg egy rövid példá, hogy nem érzi a gyerek a pisit a modern pelusban: a modern pelenka elve totál ugyanaz, mint a női intim betéteké, csak több benne a nedvszívó anyag. (Tapasztalat: dolgoztam a "libress-gyárban").

Jelentkezzen, aki még soha sem érezte szinte azonnal, ha belefolyt az "anyag" a betétjébe. Már bocsi....


Amúgy a pelenka-mosatós példán okulva új gyógymódot alkottam a súlyos depressziósoknak: mutassuk meg a francos nyavalygóknak, hogy milyen rossz pl. Namíbiában vagy Mozambikban az élet!

Ettől majd átgondolják, hogy "hű, de hülye vagyok! Hát nekem ehhez képest tök jó!" És mindjárt vége a depressziónak.

158. 2e0264df59 (válaszként erre: 157. - Jozsi.38)
2010. szept. 9. 13:10
Akkor nincs azzal semmi gond ha nem nyűgi. Most már az én nagyom sem ha néha kimarad. Én is elhagynám ha tudnám, hogy akkor már 8-kor alvás van, de nincs.... :-)
2010. szept. 9. 07:43
én nem ragaszkodom a nagy délutáni alvásához, mert nincs rá igénye! tavaly nyáron kezdődött, hogy ha délután aludt akkor 10-fél11-ig is fent volt, fél7-kor legkésőbb, de inkább 5órakor kelt és saját magától! akkor inkább ne aludjon napközben, de nem is nyűgösködött
156. 2e0264df59 (válaszként erre: 154. - Sajert)
2010. szept. 9. 07:32
én is ragaszkodom a délutáni alváshoz (néha-néha alapos indokkal kimaradhat), igaz így este 9-fél tíz előtt nincs alvás de legalább találkozik az apjával. Szükségük van erre a kis pihenésre, leglábbis az én lányomnál amikor kisebb korában kimaradt (mert ellenállt a drága) akkor aztán pokol volt a nap hátralevő része és 5 óra körul állva kidőlt. A cumiról meg annyit: a lányomnak nem kellett a fiamnak igen....
155. ff36256613 (válaszként erre: 154. - Sajert)
2010. szept. 9. 06:38

Szép napot!

Szerintem is kell még aludnia egy 3-4-5 éves gyereknek...

Talán nagycsoportban (oviban) már nem akkora tragédia ha nem alszik a gyermek, hiszen 1 év múlva (jó esetben) már iskolába megy. Ott aztán nem igazán lesz ebéd utáni alvászat:(

154. sajert
2010. szept. 9. 06:27

Én is találkoztam már olyan "Anyával", aki erőszakkal nevelte a gyerekét wc-re. A gyerek azóta is kakilási gondokkal küzd, pedig már öt éves is elmúlt.


Inkább legyen pelusos.


Olyan ismerősöm is van, akinek a majd kétéves lánya szólt egyik reggel, hogy Anya nem kell pelus... Ellenben majd 4,5 évesen még cumizik... Elvették tőle a cumit, azóta az ujját szopja. Minden gyerek más, az én fiam pl. nem cumizik, nem szopja az ujját, de én ez ellen nem tettem semmit, ilyen a fiam :-)).

Mostanába divat lett - egyre több Anyukától hallom, hogy a két-két és fél éves gyereke már nem alszik délutánonként. Számomra ez felfoghatatlan. A bölcsibe is csak kapkodtam a fejem, mikor beszélték egymás között, hogy egyiknek se alszik a gyereke. Fiam is próbálkozott, de nem jött be neki. Nálunk kötelező alvászat van, mert én nem kínlódok még a fáradság miatt is vele :-), elég az alapvető nyűglődése.

153. Sylvia81 (válaszként erre: 141. - Evetanyu)
2010. szept. 8. 22:40

Úristen, szegény gyerek!

Az ilyen nem is anya... Megverni azért, mert bekakilt??? Jesszus...

Bocsi, nem igazán sikerül magamhoz térnem...

152. pethoevi (válaszként erre: 141. - Evetanyu)
2010. szept. 8. 21:43

úristen,ez szörnyű!!!

akkor inkább ne legyen szobatiszta még...


Amúgy sokszor van úgy,h ako nagyon korán lesz szobatiszta,az nem biztonsággal,vagyis sokszor be-bepisil még akár iskolás korában is,este...:-(

aki viszont később lesz,az sokszor nagyobb biztonsággal.nemtom,miért.

151. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 118. - 39ff6fe670)
2010. szept. 8. 19:26
pontosan ahogy írod.....más mint a sima pelus,inkább mint egy bugyi,de vízzáró réteggel,belül érzi a gyerek hogy nedves,de nem ázik át a ruhája tőle....
150. ff36256613 (válaszként erre: 147. - Tündér74)
2010. szept. 8. 19:10

Ma voltam a szülőin, de már találkoztam velük, nem rég voltak is nálunk család-látogatáson.

Így elsőre szimpatikusak, de majd elválik:)

Én is csak remélem, hogy minden rendben lesz...

149. 39ff6fe670 (válaszként erre: 141. - Evetanyu)
2010. szept. 8. 18:27
úristen :(
148. 39ff6fe670 (válaszként erre: 139. - Evetanyu)
2010. szept. 8. 18:26
:))) jólbeszéltél'!
147. tündér74 (válaszként erre: 136. - Ff36256613)
2010. szept. 8. 16:02
Szia! Remélem, hogy kisfiadnak aranyos óvónénije lesz.:) /és szakmailag is a topon lesz:)/
146. tündér74 (válaszként erre: 88. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 8. 15:49

Szerintem nem így kellene motiválni egy kisgyermeket, hogy mossa ki a kakis pelenkáját. Ezzel szerintem csak elijesztené a gyereket. A lehető legtermészetesebb módon kellene kezelni a szobatisztaságra nevelést. Nem szabad, hogy ez legyen az állandó téma a családban.


Egyébként egyáltalán nem szégyen az, ha egy kisgyermek a bugyiba vagy a pelusba pisil/kakil. Az a szégyen, ha egy szülő ilyet mondana a gyerekének.:(

145. 2e0264df59 (válaszként erre: 141. - Evetanyu)
2010. szept. 8. 15:23
ja, most már értem...
144. 2e0264df59 (válaszként erre: 143. - Evetanyu)
2010. szept. 8. 15:21
ja, hogy volt ilyenről szó? Nem olvastam vissza semmit, csak a te utolsó hozzászólásodat ami után írtam... Akkor csúfosna beletrafáltam ha így áll a dolog. Csak humorkodni próbáltam, meghát engem olykor fájdalmasan érint ez a része. Megkönnyebbülés mióta csak egy gyereknek kell vennem. És nem dohányzom.
143. evetanyu (válaszként erre: 140. - 2e0264df59)
2010. szept. 8. 15:14

Hát lehet, de ilyenkor anyuka viszonyíthatna.

Pl. az említett szerencsétlen kislány anyukája 1 nap másfél-2 doboz cigit elnyom.

Az hány pelenka ára? Kiszámolta vajon?


Nem vagyok ám olyan bátor, hogy megkérdezzem tőle... :)))

2010. szept. 8. 15:10
utólag gondolkodtam, ezzel senkit nem megsérteni akartam csak szörnyű milyen drágaság van....:-(
2010. szept. 8. 15:09

Ellenpélda: egyik kismama társam nem győzött dicsekedni, hogy kislánya (a lányaink egyidősek) már 21 hónaposan majdnem szobatiszta. Vagyis már bilibe kakil. Hű, de nagy fegyvertény! Ettől volt hangos a tanácsadó.

Na ja.

Aztán kiderült, hogy ez inkább trenírozás eredménye volt, mert nagyon megszidták, meg a fenekére vertek, ha bekakilt a pelusba.

nyomorult gyerek megtanulta, hogy kakilás=verés,szidás.

És elkezdte visszatartani.

Hát igen. Így könnyű nem bekakilni.... :(

Hülye anyuka azzal nem dicsekedett, hogy 5-6 naponta glicerinkúppal hajtja ki a gyerekből a cuccot, a szegény kicsike azt is hátán fekve, egy textilpelusra csinálja, mert így nem függ neki össze sem a pelenkával, sem a bilivel... (mind a két tárgy pszichésen korlátozta szegény kicsi ingerét...)

Na így is lehet.

De megéri?????

140. 2e0264df59 (válaszként erre: 139. - Evetanyu)
2010. szept. 8. 15:09
a pelenka ára ;-)))
2010. szept. 8. 15:03

Ja igen: a nővérem mindhárom gyermeke (10, 8 és 5 évesek) mindenféle szoktatás nélkül, egyik napról a másikra lett szobatiszta. Az első (fiú) 30 hónaposan. A második (lány) 24 hónaposan. A harmadik (fiú) 38 (!!!!) hónaposan, és nővérem meggyőződése a mai napig is az, hogy a harmadik gyerek csak azért lett ilyen "későn" szobatiszta, mert a testvérei példáján ő elvárta tőle a szobatisztaságot, sürgette, korholta, a kicsi pedig elkezdett "játszmázni". Aztán amikor úgy döntött, hogy nem idegesíti magát többet ezen ("Cumis menyasszonyt és pelenkás vőlegényt még nem látott senki."), nem szólt a kicsihez, ha az bekakilt vagy bepisilt, hanem faarccal cserélte a pelust, a gyerek "csodák-csodája" elkezdte használni a bilit, egyik napról a másikra.

Az én 3 éves lányom 32 hónaposan ugyanígy lett szobatiszta. Egy csütörtök este pelenkázva feküdt le aludni, péntek reggel nem engedett magára pelust adni, azóta is szobatiszta, és az első naptól éjjel-nappal.


Bájdövéj: mi a baj azzal, ha egy kisfiú 33 hónaposan még pelenkás?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook