Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől felnőtt egy felnőtt? fórum

Mitől felnőtt egy felnőtt? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 22. 14:08
Az nőtt fel, aki a döntései következményeit vállalja.
18. Martian (válaszként erre: 17. - Castellina)
2008. ápr. 19. 19:37

kicsit vitatkoznék azzal amit mondtál :)


30 éves vagyok, és nincs annyi jövedelmem, hogy egyedül eltartsam magam. Hogy éretten gondolkozom az tuti, ha kell. De ha nem akkor én is mint egy gyerek azonnal és gyorsan akarom amit épp kitaláltam :P

Persze aztán rájövök, hogy nem minden fenékig tejfel, és ez már felnőtt gondolkodás.

Úgyhogy részemről nem mindig szeretem, hogy felnőtt lettem :DD

2008. febr. 2. 20:15
Hogy képes önmagát eltartani, nincs rászorulva másokra. Hogy képes döntéseket hozni, mérlegelni és vállalni a felelősséget értük. Hogy képes éretten gondolkodni és viselkedni. Nemcsak értelmileg, hanem érzelmileg is fel kell nőni! Aki képes szeretni, kimutatni szeretetét és mindezt elvárások nélkül. Egyenlőre ennyi jutott eszembe.
2008. jan. 23. 10:46

Sziasztok!

Én akkor vettem észre változást magamon amikor az első szülöttem megmozdult a hasamban. Tudatára kellett ébrednem, hogy ő már az én felelősségem és egy egész életre szól!

Felénk egyébként úgy szokták mondani, addig vagy gyerek míg élnek a szüleid.

15. amet
2008. jan. 22. 17:09

Hogy elég hosszúra nőtt? Az jó válasz, anyu???

:DDD

2008. jan. 14. 22:21

Ez egy olyan kérdés :mi volt elöbb a tyúk,v. a tojás! szerencsére még élnek a szüleim, és ezrért kis felnöttnek mondom magam.(van 2 gyermekem,férjem,kutyám,és persze saját víz-gáz-villany stb. számlám!)nap mint nap döntéseket hozok,vásárolok,pénzt osztok be több kevesebb sikerrel nagyfiamat isibe küldöm,a kicsit orvoshoz viszem ha kell,és igyekszek legjobb tudásom szerintnevelni! nem dohányzom,mert tudom rákot.

akkor már felnött vagyok? ez csak egy olyan dolog ami nincs,de nagyon jó róla beszélni!

2007. szept. 2. 21:01
Mostanában én is szoktam ezen gondolkozni! Szerintem egy felnőtt egyrészt a kor miatt is felnőtt, másrészt a viselkedése miatt. De hogy milyen viselkedés tesz valakit felnőtté? Hm.. :)
2007. aug. 31. 16:01
attól, hogy van felelőség érzete
2007. aug. 29. 13:10
Attól, hogy felnőtt!
10. Delete
2007. aug. 29. 07:18
…. és az elmúlt hónapban semmit nem komolyodtunk. Észlelvén e nagy-nagy forgalmat itt, arra gondoltam [[[ na nézd már! majdnem fellökött ebben a nagy tömegben!!]] szóval arra gondolok most - talán nem is számít ki az aki felnőtt a Lóvé majd eldönti a nagy, és gátlástalansága okán, az apró-cseprő ügyekben is ki az aki ’boldogul
2007. júl. 25. 15:29
Igen van sok érdekesség. A nap is újra felkel, de a felnőtt ember ezt a tényt már másként látja. Neki nem elég ennyi. Meg tudja a döntés előtt ítélni, milyen következményei lesznek, rá nézve! Tévedni persze lehet. Bárhogy is sikeredjék, helytáll, bár ezt következetességnek hívják. Viszont ha egy felnőtt nem az akkor ki? Még egy fontos, alkalmas kell legyen az utód nevelésre! Ez az ami legnagyobb mértékben teszi különbözővé a többitől! Gondoljunk csak az örök fiatal gyengeelméjűre.
2007. júl. 25. 15:15

Az érett személyiség:


1, Az énközpontúság egyre kevésbé fontos

2, Meghitt viszony másokkal, de képes a távolságtartásra is

3, Önelfogadás, érzelmi biztonság, frusztrációtűrés, saját szükségletek kielégítésének késleltetni tudása, bizalom másokhoz

4, Valósághű percepció; az érett személyiség képes arra, hogy a világot reálisan lássa; gazdasági önfenntartás

5, Önismeret és humor

6, Egységesítő életfilozófia, saját célok kidolgozása


(G. Allport szerint)

7. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 4. - E71af41436)
2007. júl. 25. 15:14
Egyetértek.
2007. júl. 25. 15:14
A válasz nagyon-nagyon összetett szerintem. Talán a legtöbb felnőttre jellemző jelzőt magán viselő emberke az, de befelejtsük el a - benőtt már a feje lágya - t sem!
2007. júl. 25. 15:13

Fogalmam sincs.

Ismerek gyereket, aki sajnos sokkal hamarabb megkomolyodott, felnőtté vált, mint kellett volna (ált. kemény gyerekkor miatt)

Némelyik felnőtt pedig olyan gyerekes tud lenni, ami viszont nálam pozitiv. Szeretem az örök gyerekeket.

2007. júl. 25. 15:09

szerintem az kevés,hogy már felel a tetteiért.mert ha teszem azt felgyújt egy házat,akkor hiába áll oda a tulaj elé és mondja azt,hogy bocsi én tettem....már késő.

annyira összetett dolog ez. szerintem az igazi felnöttség azzal kezdődik,mikor a sazülőkről teljesen leválunkl. külön költözünk,mi tartjuk el magunkat,mi mosunk -főzünk-takarítunk magunkra. És persze a döntéseink megfontoltak.

2007. júl. 25. 15:08

szerintem még élnek a szüleid addig gyerek vagy.

Utánna érzed,hogy igazi felnőtt lettél.

Én igy voltam vele ez saját tapasztalat.

2007. júl. 25. 14:57
Már felel a saját tetteiért... pl.
2007. júl. 25. 14:50
Mitől felnőtt egy felnőtt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook