Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kedvenc diétás kajcsik fórum

Kedvenc diétás kajcsik (beszélgetős fórum)


2016. jún. 18. 07:30
No ezt ma-holnap átnézem, egész biztosan fogok benne találni valami újat... remélem
19. koviildi (válaszként erre: 4. - Bajusz9)
2010. okt. 25. 14:25

Szia!


Segíts kérlek, hogy csinálod a főzeléket keményítővel?

tetszik az ötlet.


előre is köszi

18. serbyna (válaszként erre: 14. - Bajusz9)
2010. szept. 8. 19:14
Nagyon köszi:-D Kipróbálom!
2010. szept. 8. 12:40

Ez a recept ugy született,h agyaltam.Mit is kéne fözni vasárnapra, hogy nekem is jó legyen meg Apájának is. Diétás is legyen meg ez ne tünjön fel.:D

Volt nekem 550g csirkemellem

feketeerdösonkám

light sajtom

eperlekváram


A csirkemellfileket elvagdostam hosszaban,egyböl 3szeletem lett,azaz nekem 9.;)

Kikloffoltam,soztam ,feherborsoztam.

Egy szelet sonkara rátettem a hust,husba sajtot(nem sokat ,összesen2lapot hasznaltam fel)sajtra fel kiskanalka lekvart(elhagyhato,csak en meg akartam bolonditani),az egeszet összecsavarni.Jenaiba leraktam és ennyi.

Számok:

1csirkemellfile 147kcal,szoval egy husi 49kcal lett magaban.

1 feketeerdösonka 30kcal

1egesz szelet sajt 78,de ez4-re eleg volt szoval legyen 20kcal.(amugy az egyik5re volt eleg)

Szóval 49meg30meg20meg szamoljunk 10-et arra a pici lekvarra.Összesen egy db:109kcal.

Nagyon nagyon fini lett. LEfedve sütöttem ,utso 10percre levettem az alufoliat. Meg lettem dicserve.;)))

2010. szept. 8. 12:39

Gyros Bond módra

Imádom a gyrost, egyik kedvenc ételem, igaz a pitás változata, de nem olyan rég ettem gyrost tálban.

A különbség annyi, hogy tányéron van szervírozva, pita nélkül, nagy adag görög saláta és sültkrumpli jár még mellé.

Mivel a sültkrumpli nem igazán támogatja a kilóimtól való megszabadulást így két dolgot találtam ki:

1. gyros salátával és tzatzikivel

2. gyros salátával, sültkrumplival és tzatzikivel (sültkrumpli annyival módosul, hogy nem olajban sül, hanem sütőben, olaj nélkül)


Maradtam az első változatnál.

Hozzávalók és az elkészítés:


A saláta:

Pofon egyszerű, igaz nem görög salit csináltam, mert nem kaptam krémfehérsajtot (Lidl-s), így maradt a

-jégsaláta 10deka 17kcal és 2g ch

-paradicsom 20 deka 46kcal és 8g ch

-kígyóuborka 10 deka 12kcal és 1,7g ch

-lilahagyma 10 deka 40kcal és 8 g ch

A salátát összetépkedtem a többit karikáztam.

Egy tálba belezutty minden.

Tálalásnál a tányér egyik felére rakom, alulra a saláta, tetejére szépen a karika uborka, hagyma, paradicsom.

(Össz: 115kcal és 19,7g ch)


A tzatziki szósz:

Lényeg, a hozzávalóból mindent egy tálba kell rakni és összekavarni, picit hűtőbe rakni hogy jó hideg legyen amikor elfogyasszuk.

1 pohár kefír (Tesco ultra nlight változata, 3%os) 96kcal és 6,7g ch

1 pohár natúr joghurt 82,5kcal és 10,5g ch

2 gerezd fokhagyma számoljuk 15grammal 20,25kcal és 0,40g ch

10 deka kígyóuborka 12kcal és 1,7g ch

só, bors ízlés szerint

No, a joghurtot és akefírt összekeverjük, a fokhagymát belereszeljük (kislyukú sajtreszellőn) majd a 10dkg kigyóubit is ugyanezen a lyukon lereszeljük.

Megízesítjük és kész is.

(Össz: 210,75kcal és 19,3g ch)


A gyroshús.

40 deka csirkemell 440kcal és 2g ch

3 evőkanál olívaolaj 270kcal és 0g ch

Negyed csomag Kotányi Görög sültek gyros fűszerkeverék elenyésző kcal tartalmú

Csíkokra vágtam a husit, majd a 3 evőkanál olajjal elkevertem a fűszert és letakarva picit pácoltam a húst.

Nagyon szeretek wokba főzni, így elővettem és benne készítettem el a husit.

Olyan 1 óra pihentetés után a húst belezutty a wokba, megpirítottam, amikor szépen kifehéredett felöntöttem vízzel és puhára főztem.

Ezt a vízfelöntést párszor még megismételtem mire puha lett a hús, lényeg az, hogy a végén ha vizes marad, azt el kell párolni róla.

Kb, ennyi.

(Össz: 710kcal és 2g ch)


Tálalás:

Tányér egyik felére a salátát rakom, másik felére a husit, majd középre öntöm a tzatziki szószt, tök jól lehet benne tunkolni a husit. :-D


Összesen 1035,75kcal és 41g ch, ez az egész adag kalória tartalma.

Ketten eszünk belőle, annyi különbséggel, hogy a páromnak pitába van töltve.

4 részre osztva, mert holnap is ezt szeretnék ebédelni, egy adag tápanyagtartalma: 259kcal és 10,25g ch.

Alacsony kcal és ch tartalmú.

2010. szept. 8. 12:37
sziazstok!A padlizsánban nagyon kevés a kalória. Igy szeretem a padlizsankremet,csak az a baj vele,h fokhagymás..és ha emberek között van az ember...öhömm.
2010. szept. 8. 12:35

Persze.

Nem szoktam agyonbonyolítani. Megfőzöm a zöldséget, vagy ha nagyon muszáj, akkor pici olajon megpárolom.

Az étkezési keményítő (nekem csak a Gustin-dr.Oetker márkájú jött be) oldalán le van írva az adagolás, vízzel kell kikeverni, és hozzáönteni a megfőtt zöldségféléhez. Minden mást úgy kell csinálni mint egyébként.

A spenótot és a paradicsomszószt mertem a legkésőbb megcsinálni így, hiszen azt eddig a rántásból kiindulva csináltam. Most felteszem vízzel hígítva forrni a sűrített paradicsomot (a papír dobozosokban általában nincs semmi hozzáadott cukor, érdemes az összetételt megnézni), és ha felforrt hozzáöntöm az étkezési keményítőt. Csak éppen rottyanjon egyet utána. Persze édesítőszer, só ízlés szerint.

13. serbyna (válaszként erre: 4. - Bajusz9)
2010. szept. 8. 09:22
Szia! Leírnál nekem egy-két főzelék receptet,hogyan készítet el.Nagyon köszönöm:)
2010. szept. 8. 07:04
szublimál, csak elírtam:)
2010. szept. 8. 07:04

Meg mostanában van egy kedvenc főételem is, mindenféle zöldséget megpárolok, aztán beteszem egy tepsibe, rá gépsonka, joghurt vagy kefír, só bors, reszelt light trappista sajt, vagy óvári.


És nemrég fedeztem fel a pangasius nevű halat (amúgy nem nagyon szeretem a halakat), ami olcsó, finom, nincs halszaga, az íze sem olyan nagyon halízű, nem sztunlimál, ha grillezed és csak 85 kalória. Mindenkinek ajánlom, 1 kiló filé kb 1000 ft, nagyobb boltokban kapni mirelitként.

10. b4c2d9392f (válaszként erre: 8. - Vaczila)
2010. szept. 8. 07:00
hú az is nagyon fincsi!!
2010. szept. 8. 07:00
A kedvenc diátás édességem a tejbezabi édesítővel, kakóval megszórva (azért a zabpehellyel óvatosan kell bánni, mert nem túl kalóriaszegény, viszont lassan szívódik fel, jól eltelít, élettani hatásai szuperek, kipucolja a beleket, gyorsítja az anyagcserét...). A másik nagy kedvencem a natúr joghurt sovány túróval, fahéjjal, édesítővel, esetleg gyümölcsdarabokkal. Ezzel csak aza a baj, h ameddig van, eszem... :)
2010. szept. 8. 05:44
Én édességként szeretem a vaníliás túrót. Sovány túrót összekeverek pici folyékony édesítővel és vanília aromával és kész is. De gyakran készítek update 1-es sütiket is, vagy pudingot sovány tejből, cukor helyett édesítővel.
2010. szept. 7. 21:58

köszi az eddigi tippeket:)


bajusz: amit én nagyon szeretek édességként az a te általad leírt joghurtos fahéjas izé úgy h joghurt helyett zsírszegény tejföl bele édesítő+fahéj és 6-8 db korpovit keksz. egy réteg keksz egy réteg lötyiket:D és nagyon finom, majdnem olyan mintha valami jókis tortát ennél pl: tiramisu(íze nem:D)

6. pethoevi (válaszként erre: 5. - 8257e32c83)
2010. szept. 7. 21:45

lakj vele jól!

:-))))

2010. szept. 7. 21:39
Víz!
2010. szept. 7. 21:32

1 pohár joghurtba teszek egy kiskanál fahéjat, és folyékony édesítőszert, nagyon finom, és pótolja az édességet. Ráadásul több helyen olvastam, hogy a fahéj nagyon jó zsírégető.

Nagyon finom a kocsonya csirkelábból is, és szinte alig van benne kalória.

Nálam az is bevált, hogy csontos csirke húsból (pl. nyaka, a mellcsont húsosabb része) főzök székelykáposztát, gulyáslevest, vagy pörköltet így el tudok "nyammogni" vele elég sokáig, és alig veszek magamhoz kalóriát.

A zöldségleves is kalóriaszegény, a lecsó is, persze csak pici olajjal.

Nagyon sok kalóriát meg lehet spórolni az étkezési keményítővel is. Gyakorlatilag olaj nélkül lehet főzeléket csinálni, és én nem érzek jelentős ízbeli különbséget.

A pudingot édesítőszerrel, és zsírszegény tejjel is lehet csinálni, úgy is nagyon finom.

2010. szept. 7. 21:30

almás máj (bizarrnak tűnhet,de issteni-bizonyíték rá,h a párom is szereti)

H:

fél kg csirkemáj

4 db zöld alma

2 ek. citromlé

1 ek majoranna

reszelt sajt


Az almákat meghámozzuk,cikkekre vágjuk és vajon (margarinon),kicsit megpirítjuk a citromlével pár percig.Kiszedjük tűzálló edénybe,és a margarinra borítjuk a májat,megszórjuk majorannával és ezt is megpirítjuk.

Ha kész,rászedjük az almára,a szaftot ráöntjük,reszelünk a tetejére sajtot és sütőben ráolvasztjuk.Kiszedjük a sütőből és megpergetjük sóval.

És kéész is!

Isteni,és Norbi szerint 1es kódú,vagyis bármikor ehető.:-)))

2010. szept. 7. 21:27

Bár nem étel, de diétás:


Az aktív zsírbontók:


Szójás-málnás shake

1,5 dl szójatejbe 10 dkg felengedett, mélyhűtött málnát, 2 teáskanál citromlevet és 1 teáskanál mézet teszünk, majd összeturmixoljuk.

155 kalória, 7 g fehérje, 24 g szénhidrát, 3 g zsír


Szójás-uborkás koktél

1,5 dl szójatejbe 12,5 dkg meghámozott, összevágott uborkát, 2-3 evőkanál frissen felaprított zöldfűszert meg egy csipet sót teszünk, és összeturmixoljuk.

100 kalória, 6 g fehérje, 13 g szénhidrát, 3 g zsír


Felgyorsítják az anyagcserét:


Zöldséges joghurtital

1 dl natúr ivójoghurtot összeturmixolunk 1 dl zöldséglével, 1 megtisztított fokhagymagerezddel, pár csepp Tabasco-szósszal és néhány bazsalikomlevéllel.

120 kalória, 4 g fehérje, 23 g szénhidrát, 2 g zsír


Narancsos-mangós koktél

1,5 dl narancslét, 10 dkg darabokra vágott mangót, 1 kisebb darab felaprított gyömbért és pár levél mentát összeturmixolunk.

145 kalória, 2 g fehérje, 31 g szénhidrát, 1 g zsír


Tormás répalé

2 dl sárgarépalével összeturmixolunk 1-2 teáskanál frissen lereszelt tormát, 2 evőkanál frissen felaprított zöldfűszert és egy csipet sót.

75 kalória, 1 g fehérje, 13 g szénhidrát, 1 g zsír


Segítik a salakanyagok távozását:


Savanyúkáposzta-lé ananásszal

2 dl savanyúkáposzta-lével összeturmixolunk 7,5 dkg kockákra vágott ananászt, 1 teáskanál mézet és pár levél citromfüvet.

110 kalória, 3 g fehérje, 23 g szénhidrát, 0 g zsír


Savanyúkáposzta-lé almával és répával

1,5 dl savanyúkáposzta-levet elkeverünk 0,5 dl sárgarépalével és 1 kisebb, kockákra vágott almával. Hozzáadunk pár petrezselyemlevelet, és összeturmixoljuk az egészet.

100 kalória, 2 g fehérje, 19 g szénhidrát, 0 g zsír


Sok sikert!


[link]

2010. szept. 7. 21:17
Sziasztok, szeretnék minél több diétás receptet összegyűjteni itt, tőletek:) Gyűjtsük együtt:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook