Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Streptococcus agalactiae fertőzés fórum

Streptococcus agalactiae fertőzés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
176. Alina11
2022. márc. 14. 14:25
Okozhat kiütéses bőrtüneteket?
2021. nov. 27. 15:21

Már úgy tűnik nálam visszatérő az streptococcus agalactiae fertőzés, gyulladásom volt, antibiotikum kezelés használt, rövid ideig jó volt, most visszatért. A dokik nagyon vonakodva írtak fel andibiotikumot, könyörögni kellett nagyjából, de erősek voltak a tünetek ezért kellett pedig, és tényleg ez használt. Szóval antibiotikum után egy ideig minden jó volt, pár napos kezelés után elmúlt minden tünet, de most visszatért.


Milyen recept nélküli kezelések vannak, mi használ még az antibiotikumon kívül? Neketek mik váltak be? A nőgyógyász doki múltkor Dalacint írt fel receptre, az jó volt, de lehetőleg nem akarnék megint utazni és könyörögni neki hogy írjon fel megint. Hogyan lehet recept nélküli anyagokkal kiirtani ezeket a bacikat? Egyébként háziorvostól is lehet kérni rá receptet ha nincs más?


Visszaferőződés: nálatok párotoknak is írt fel a doki valamit? Mert ugye bármelyikünknek is volt előbb, az átadhatta a másiknak. Kérdeztem és mondta hogy hát menjen el urulógushoz és vegyenek róla mintát hogy kell-e de hát nagyon úgy tűnik hogy kell, mert mintha visszaferőződés lett volna. Férfiaknál mi használ ha tünetmentes hordozó? Van férfiaknak is valami amihez nem kell recept és használ?

2019. máj. 4. 22:37
Sziasztok! Mi van olyankor, ha sem a nőgyógyász, sem a házi orvos nem akar felírni így 36.héten antibiotikumot és erőltetik, hogy majd csak szüléskor és ne foglalkozzak vele? Mindezt 3 vetélés után és terhesség eleje óta tartó, elsősorban vizes folyással, fájdalmakkal, de ez utóbbira is azt mondják mindig hogy a méhszalagok nyúlnak stb. Folyás meg a hormonok miatt. Nem szeretnék már dokit sem váltani, de nagyon nem szeretnék így maradni és a babát sem kínozni rögtön születés után antibiotikum kúrával. Igenis szeretnék szedni ospent,augmentint vagy aktilt , tudom hogy ezeket lehet. Nincs esetleg valakinek? Meg venném.
173. zoe710
2015. máj. 16. 21:21
Nem akarok senkit megijeszteni,de nekem császármetszésnél streptococcus b baktérium által okozott szepszist kaptam....keringés összeomlás,vese,máj tüdö leállás.....stb...nagyon fontos a teszt..a gyereknek semmi baja nem volt,csak nekem.
172. sylvia31 (válaszként erre: 169. - Indi66)
2014. aug. 4. 09:04
Indi szia:-) remélem emlékszel még rám egy másik fórumról..A megoldás:Ezüstkolloid!!!!!Azzal kell irrigálni én úgy csináltam hogy töményen és kétnaponta(!!)egyszer összesen 3alkalommal az ugye 6nap alatt ment le..Nekem elég volt és rendbetett,viszont olvass utána a neten mert van aki hígitva ajánlja és van aki utána flórapótlót és ír hogy kell..Én nem tettem nekem így is jó volt..
171. indi66 (válaszként erre: 170. - Sildu)
2012. máj. 14. 11:14
nincs folyásom csak mar stb, a zuhanyról teljesen le vagyok tiltva, régen sokat csináltam és a dokik véleménye is megoszlik róla, én a "nem használ" csoportba tartozom saját tapasztalat alapján. :(
170. sildu
2012. máj. 14. 08:27

Hát ezt én sem tudom,mindenképp doki kéne hozzá!!!De ha most folyásod van meg viszketés,akkor ezek az intim zuhanyok tablettával csodákra képesek!

De mindenképp menj el dokihoz szerintm,nehogy rosszabb legyen!

169. indi66 (válaszként erre: 168. - Sildu)
2012. máj. 13. 22:15
Igen :) std klinikára járok a problémámmal, de nem jutottam el már 3 hónapja. Minden félét elolvastam és arra lettem volna kíváncsi h jó e a sterptococcusra a betadine hüvelykúp? A doktor nőm említette de nem ezt írta végül hanem egy szájon át szedhető gyógyszert ami szörnyű volt. Arra gondoltam vennék a patikában, eddig csak azért nem vettem mert alig van valami lacto bacilusom amit szintén ott mondtak és el is hiszem nekik mert már a tünetek az agyamra mennek. Vennék a betadin mellé floragynt is :)
168. sildu
2012. máj. 13. 21:51

Nem nagyon!

De láttam,hogy csináltál egy fórumot!

Pontosan mi a kérdésed?

167. indi66
2012. máj. 13. 21:04
Van még itt valaki?
166. sildu
2011. okt. 12. 20:05
Mizu Tusika02,minden oké?
165. 5f54924ddf (válaszként erre: 164. - Sildu)
2011. okt. 3. 17:14
Beszéltem egy urológussal is ő azt mondta hogy csak augmentint szedhetek a baba miatt ki is váltottam már 625 mg.meg szedem a tözeg áfonya kapszult s ami húgyúti fertözésre van.Holnap megyek UH.-ra és genetikára ott is szólnom kell erről a betegségről remélem minden rendben lesz a babával.Nagyon félek:(
164. sildu (válaszként erre: 163. - 5f54924ddf)
2011. okt. 3. 16:26

Én is szedtem(nem ilyet) de én akkor már 37hetes terhes voltam,gondolom tudják a dokik,hogy mit írnak fel egy kismamának,nem?

Ez erős antibiotikum,a leírásában mi van,mit olvasol benne?

163. 5f54924ddf (válaszként erre: 162. - Sildu)
2011. okt. 3. 13:12
Holnap megyek nögyógyászhoz és egy ismerösöm aki a mikrobiologián dolgozik megint kitenyészti, de az antibiotikumot azt elkezdem szedni csak féltem a babát nagyon:(
162. sildu (válaszként erre: 161. - 5f54924ddf)
2011. okt. 3. 12:55

Nem hiszem,h gond lesz!

Akkor gondolom neked többször meg fogják nézni,ezt a vizsgálatot a terhességed alatt!?

2011. okt. 3. 10:58
12 hetes terhes vagyok ma derült ki ,hogy ez a bajom:(Augmentin 625 kell szednem, már nincs nagyon panaszom, csipet a vizeletem ezzel mentem orvoshoz.Viszont félek nehogy elvetéljek..
160. sildu (válaszként erre: 159. - C95c921ae7)
2011. aug. 13. 09:34

Köszönöm válaszod,egy kicsit talán megnyugodtam, de már legszívesebben megszülnék minél hamarabb!

De idáig semmi nem volt,ez most annyira nem kellett volna a végére!

159. c95c921ae7 (válaszként erre: 158. - Sildu)
2011. aug. 12. 21:21
Ne aggódj, így teljesen biztonságban vagytok. Örülj, hogy figyelt az orvosod. Minden rendben lesz.:)
158. sildu
2011. aug. 11. 15:30

Sziasztok!

Nekem ma derült ki,hogy nekem is ez hüvelyi scrc.ag.van,37 hetes terhes vagyok,tegnap voltam dokinál,más miatt,a vérképemben a süllyedésemmel volt valami,hogy gyulladás van valahol,ezért kaptam Zinnat 500-at,ennek semm örültem,idáig semmi gond nem volt,erre ma meg kiderül,hogy nekem is ez van!

Nagyon féltem a babánkat!

A dokimmal beszéltem,hogy most akkor mi legyen,azt mondta ha szülünk akkor vénásan kapok antibiozikumot,ezt meg nyugodtan szedjem be!

Remélem nem lesz semmi!

157. c95c921ae7 (válaszként erre: 156. - Vizsgyiné)
2011. júl. 24. 21:24
Az jó lesz:)) De bármi kétséged van, írj nyugodtan:) És fő a nyugalom. Rengeteg barátnőm szült már azóta ilyen bacival. Sehol nem volt gond:))
2011. júl. 24. 21:21
Remélem igazad lesz!!:) köszi szépen kicsit megnyugodtam.:) Aztán augusztusban majd teszek fel képet az egészséges kisfiamról!!:)
155. c95c921ae7 (válaszként erre: 153. - Vizsgyiné)
2011. júl. 24. 21:19
És ha kaptál semicilint, akkor valószínű most nincs is hüvelyi str-od:)
154. c95c921ae7 (válaszként erre: 153. - Vizsgyiné)
2011. júl. 24. 21:17
Nem veszélyes. Ha kimutatnák, akkor kapnál antibiotikumot úgyis a szülés után is még. Ha meg nem mutatják ki akkor nem is áll fenn a probléma. Nekem nagyon hamar helyrejött minden, mindkét szülés után. Lehet hüvelyi szülés attól, hogy a hüvelyben is van. Akkor se biztos a fertőzés, a gyógyszer mellett meg semmi esélye. Ne aggódj légyszi!! De ha akarod minden nap leírom. Tudom, hogy nincs okod aggodalomra, meglásd semmi baj nem lesz-nem is lehet:) Az csak akkor lehet-akkor is ritkán-ha senki nem tud semmit.
2011. júl. 24. 21:09
Óóóó, a hüvelyemben épp úgy benne van (a Candida mellett) ,mint a vizeletemben,ilyenkor mivan? Akkor is lehet hüvelyi szülés??? Természetes szülésnél mennyi idő kell a regenerálódáshoz,mármint a gátra gondolok,és a gátsebre nem veszélyes ez a strepi?
152. c95c921ae7 (válaszként erre: 151. - Vizsgyiné)
2011. júl. 24. 21:03
Vénásan asszem..mert gyorsan kellett. A 2. császár lett, nem volt hosszú vajúdás..bár épp elég volt. Az elsőnél az volt a gond h hüvelyi szülés, 14 óra vajúdás..olyankor már nem védi semmi a babát, és nem is tudtunk a baciról. Ha tudják, és tesznek is ellene nem lehet gond.Még csináltass egy kenetet ha nagyon aggódsz, ha a hüvelyben nem mutatható ki, akkor nincs semmi veszély. De ne aggódj, mert a gyógyszer miatt amúgy sincs. Ne félj..beleástam magam, mire még egy gyereket mertem vállalni az 1. eset után:)
2011. júl. 24. 20:57
Annyi rosszat olvastam már róla,hogy teljesen össze vagyok zavarodva,köszönöm a választ,mindenképp szeretnék természetes úton szülni,bár félek én még a szüléstől is,de a baba az első,neki jó legyen az a lényeg!!:) Infúzióban vagy direktbe vénásan kaptad?
150. c95c921ae7 (válaszként erre: 149. - Vizsgyiné)
2011. júl. 24. 20:52
Tutira megvédi, csak figyelj oda, h ne maradjon el. A str. nem bírja a penicillint. Nem lesz semmi gond. Nekem a lányomnál nem adtak, majdnem meg is halt...De azután a 2. nál a Tűzoltó utcai PIC főorvosnője mondta ezt a vajúdás alatti antibiotikumot, azt mondta 100% h megvédi. És tényleg. Ne aggódj, nem lehet gond:) És ha nem húzódik el a szülés, még gyógyszer nélkül se lenne. Persze azért jobb a biztonság.
2011. júl. 24. 20:48
Szia Milla02, kaptam a 32 héten semicilint ,azt mondta a doki hogy a vajúdás alatt fogok kapni még antibiotikumot és akkor tök jó lesz nekem,de én még is félek ettől a bacitól,mennyire biztosan védi meg a picimet???:(
148. c95c921ae7 (válaszként erre: 147. - Vizsgyiné)
2011. júl. 24. 20:40
Mindegy, hogy szülsz. Egyre figyelj, de azt követeld ki magadnak. A vajúdás kezdetétől adjanak neked injekcióban antibiotikumot. Főleg ha elhúzódik sokáig. Én a 2.gyereknél a dokinénim javaslatára már a 39. héten szedtem a penicillint.
2011. júl. 24. 20:35
Sziasztok,nekem is strepim van és 36 hetes terhes vagyok,bár én gyerek korom óta küzdök vele,elmúlni soha sem fog mivel aki ezt megkapta az hordozóvá válik,ha a vizelet negatív ,akkor is ott lappang,ez egy aljas szemét baci sajnos együtt kell vele élni,de az viszont érdekelne ,hogy ilyenkor mi jobb szülési mód?mert nagyon félek ,hogy baja lesz a fiamnak:(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook