Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Immunerősítés ovikezdés előtt! Mivel? fórum

Immunerősítés ovikezdés előtt! Mivel? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Sly001 (válaszként erre: 30. - Zsozsusz)
2013. dec. 8. 16:48

Nem nagy szám, az összetételét kell nézni.

Nálunk semmit nem hatott.

A JutaVit immunkomplex többet ér, és csak 1500 ft a 45 db-os rágótabletta.

2013. dec. 8. 16:37
Sziasztok, Mi Immunotrofina szirupot kaptunk a gyermekorvostól még szeptemberben felsőlégúti betegség megelőzésére. Eddig még nem volt a lányom beteg. Vannak az Immunotrofinával valakinek tapasztalatai? Ezt egész télen kell szedni?
29. egypt (válaszként erre: 28. - Sly001)
2010. nov. 9. 16:01
Nem is jó belőle a túl sok, meg úgy általában semmiből sem. Fölöslegesen megterheli a szervezetet, akkor is, ha kipisili az ember.
28. Sly001 (válaszként erre: 27. - Maszatt)
2010. nov. 9. 15:44
Nekünk a doktornő az 500 mg-osat is alig akarta felírni közgyógyra a 6 éves gyermeknek.Azt mondta felezzem el neki...
2010. nov. 9. 14:31
c-vitamin 1000mg/nap
2010. nov. 4. 11:56

Én már megbántam, hogy nem kezdtük el hamarabb szedni a Bérest, mert sok betegeskedéstől szabadulhattunk volna meg. Régen a kisfiam nagyon hamar elkapta az influenzát, és egy kis lehűléstől is már megfázott. Amióta szedi, jóval kevesebbszer betegedik meg, és mi is csak ezek után kezdtük el alkalmazni a férjemmel.

Én orvos megkérdezése nélkül kezdtem el adagolni a gyerekeknek. Bízok a gyógyszerészekben, akik ezeken dolgoznak. Nagy bajunk nem lehet ezektől a nyomelemektől, ha a leírtaknak megfelelően szeded.

25. Sly001
2010. okt. 21. 15:07
Nekünk már 1 évesen engedélyezték,koraszülött gyermeknek.Először napi 5 cseppet adtunk neki,mellé kell a cebion csepp is,azt is vegyetek.Szerintem a napi 10 csepp már simán mehet.Mi is szokunk kúrát tartani,akkor naponta 15 cseppet kap a 6 éves fiam.
2010. okt. 8. 14:31
mi szeptembertől járunk és sajna ezen ahéten már megvolt az első hiányzás. lázas takonykór, ami miatt csak tegnap volt először. egy üveg cebiont már megivott, eszik mindenféle gyümölcsöt, zöldséget, de úgy tapasztalom ezeket a közösségi nyavajákjat nem nagyon lehet kikerülni. :( szerencsére soha nem volt beteges, így remélem megússzuk ezt is könnyen. nálam a nagyobb baj, hogy van egy majdnem 10hós kishugi is és én is 7hetes terhes vagyok. jó lenne ha ránk nem ragadna.
2010. okt. 8. 14:27

Sziasztok!

Én is pont oviztatás előtt állok, és erősen gondolkozok valami kiegészítésen. Szerencsére a természetes vitamin bevitellel nincs probléma, nagyjából mindent szeret a leányzó.

Egyenlőre nem tudom merre induljak, mert mindig mindet hall az ember, és így próbáljon meg helyesen dönteni az ember.

Nem a betegséget szeretném elkerülni (persze ez lenne a legjobb), hanem hogy netán megbetegszik akkor minél előbb meggyógyuljon.

Előre is köszönöm a tanácsokat :)

22. Sly001
2010. okt. 5. 13:36
Nekünk bevált az Immunotrofina nevű kanalas készítmény!!!Már egy hónapja használjuk,de kicsit javított a helyzeten.
21. MSE77
2010. okt. 5. 13:25

Sziasztok!

Én sem szeretem a "mű" vitaminokat. A férjem mindig mondja is: na ezt is a vegyiparban gyártották!:-


Mi a kék-zöld algát használjuk immunerősítésre.

20. tündér74 (válaszként erre: 18. - Egypt)
2010. szept. 8. 16:13

Igen, sajnos ez így van.

Kiegészítésre mindenképp szükség van a téli időszakban szerintem is.

19. godvin
2010. szept. 8. 12:15
Sziasztok!Nekünk a télen a Multi tabs immuno vált be,semmi betegség nem volt!Most ment oviba a kisfiam,én is gondolkodom hogy,már most el kellene kezdeni valami vitamint adni neki!Az Amway gyerek multivitaminról,kinek mi a véleménye?Adja itt valaki azt a gyerekének?Árban nagyon jó!
18. egypt (válaszként erre: 17. - Tündér74)
2010. szept. 8. 12:09
És sajnos a mai zöldségek és gyümölcsök sem a régiek, pláne ha valakinek nincs kertje és csak boltban tud hozzájutni, na meg ősszel, télen nem is lehet. A gyerekek nem mindg esznek annyi és annyiféle zöldséget-gyümölcsöt, hogy minden szükséges vitaminhoz hozzájussanak.
17. tündér74 (válaszként erre: 1. - Borbelya)
2010. szept. 8. 08:34

Cebion, MultiKid szirup.

Jól teszed, ha felkészíted kisfiad szervezetét, így ha mégis elkapna valamit könnyebben legyőzi a szervezete a betegségeket.

16. egypt
2010. szept. 7. 20:43

Én hiszek a vitamonokban, főleg mivel az orvosaink is ajánlják, akikben 100% megbízom.

Tavaly ősz óta adok Cebion multit a gyerekemnek, és azóta EGYSZER SEM volt beteg, egész télen még az orra sem folyt, pedig az ő immunrendszere gyengébb az átlagnál.

15. tücsimücsi (válaszként erre: 12. - Borbelya)
2010. szept. 7. 19:40

Igen, ez így van. Én is mindig féltem, hogy betegek lesznek adtam pl a c vitamint és utána mindig betegek lettek!!

Másfél éve SEMMI vitamint nem kapnak! Az eredmény: a fiam tavaly 2-szer volt beteg, a lányom egyszer.

Az idén is talán egyszer...

Azelőtt a fiam 2-3 hetente beteg volt. Az én gyerekeim is csak almát esznek és banánt, legalábbis most ősszel ( a szőlőt sajna nem szeretik). Mondjuk nyáron ettek szilvát és dinnyét meg barackot.

14. borbelya (válaszként erre: 2. - RLindi)
2010. szept. 7. 19:36
Ez persze kikerülhetetlen. Én sem ringatom magam hogy nem lesz beteg, de ha mérsékelni tudom, annak örülni fogok.
2010. szept. 7. 19:35
Látom azért mindenki próbálkozik.:)
12. borbelya (válaszként erre: 9. - Tücsimücsi)
2010. szept. 7. 19:35

:))) Azt gondolod?

Csak az a baj, hogy annyira nem eszik gyümölcsöt és zöldséget, hogy fejre is állhatok nem eszi meg. Az almán és a banánon kívül semmit nem hajlandó még megkóstolni sem!

2010. szept. 7. 19:27

ribomunyl. :)


mindenkinek más válik be, egyik sem fog ártani, és próbálkozni lehet.

2010. szept. 7. 19:25
Ennyi pénzen inkább nyers gyümölcsöket, céklát, sütni való tököt, sárgarépa naranccsal, stb. vennék. Had ne gazdagodjanak már a patikusok!
9. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Borbelya)
2010. szept. 7. 19:20

Semmivel, mert akkor könnyebben beteg lesz. Nem vicc, tapasztalat.

Egyen sok zöldséget, gyümölcsöt és hagyd, hogy magától alakuljon ki a kis szervezetében az immunitás. Ezeket a mesterséges vitaminokat, kerüljed, mert ez csak a gyógyszergyáraknak kedvez, a gyerekeknek nem. Ja...és a felnőtteknek sem.

8. Sly001 (válaszként erre: 4. - 2e94d4a45e)
2010. szept. 7. 19:15
Hát én ezt sajnos megcáfolom,mert nekünk semmit sem ért.Kidobtam az ablakon majdnem 5000 ft-ot.De persze minden gyermek más.Nekünk most ajánlottak egy új kanalas készítményt,a neve Immunotrofina.2800 ft lesz az ára,meg kellett rendelnem a gyógyszertárban.Kiváncsi leszek...
7. egypt (válaszként erre: 4. - 2e94d4a45e)
2010. szept. 7. 19:14
Utánaolvastam, de ez csak felsőlégúti megbetegedésekre jó.
2010. szept. 7. 19:13
Cebion Multi szirup
5. pmjudit (válaszként erre: 4. - 2e94d4a45e)
2010. szept. 7. 19:06
Tavaly mi is ezt szedtük - az idén is szeretném.
2010. szept. 7. 19:03
Broncho-Vaxom kúrát írass a gyerekorvossal.. nálunk bevált, sőt, csak ez vált be! A fiam elsőbe jóformán nem is járt,elkapott mindig mindent,következő év elején /sulikezdéskor/ felírta a doki,30 nap,beszedtük, azóta évente max.1x beteg.
3. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Borbelya)
2010. szept. 7. 18:45
Echinacea szirup, c vitamin, béres csepp.
2010. szept. 7. 18:44

Szia! A lányomnak én már tavaly és idén is a FLP-s barackos gélt és a kidset (rágótabletta) adtam, nagyon jók! Persze nem azt mondom,hogy 1x sem volt beteg, de nem sokszor és nem vészesen.

Meg az étvágyat is kicsit felfokozza, már ha Nálatok van erre szükség.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook