Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan aki preeclampsia után vállalt újabb terhességet és minden rendben volt? fórum

Van olyan aki preeclampsia után vállalt újabb terhességet és minden rendben volt? (tudásbázis kérdés)


10. pviki
2011. máj. 23. 14:37
Örülök, hogy minden rendben lett végül nálatok!
2011. máj. 23. 10:27

azóta megszületett a kislányunk, természetes úton a 39. hétre


a várandósság végét (utolsó hónapot) már a kórházban töltöttem, mert megérett a méhlepény, az aggódás miatt a vérnyomásom is magasabb lett, de nem volt sem fehérje a vizeletemben, és nem is vizesedtem, viszkettem, stb... tehát a toxémia mindvégig gyanú maradt


a szüléskor végig már 130-as volt a vérnyomásom minden gyógyszer nélkül, mert végre megkönnyebbültem, és éreztem, hogy minden rendben lesz


Szóval annyit akartam írni a témához, hogy mi is rákérdeztünk a dokinál, vállalhatunk-e második babát, előfordulhat-e még egyszer ilyen. A válasza az volt, hogy előfordulhat, de egyáltalán nem biztos. Viszont, ha lesz második baba akkor nem dolgozhatok (most majd a harmadik trimeszterig dolgoztam), és szedni kell vérnyomáscsökkentőt a méhlepény keringésének fenntartására sokkal hamarabbtól (most már csak onnan szedtem, mikor kiderült, hogy megérett), és persze sokat pihenni, nem idegeskedni...stb, jah és 35 éves koromig ajánlja a gyermekvállalást.

2011. máj. 22. 22:16

Szia!

Nálam az első fiam a 35.héten született toxémia miatt. Mindenki azt mondta,hogy ez többnyire csak az első terhességben fordul elő. A második kisfiam 34. hétre született, sokkal súlyosabb volt a toxémiám, mint az első terhességnél. A fiam 3 hétig volt lélegeztetőgépen és a poklot jártuk meg akkor. Szóval sajnos, ha az első terhesség toxémiás,akkor másodszor is lehetsz az....

7. pviki (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2010. szept. 8. 09:15

Örülök, hogy van valaki akinél tényleg minden rendben volt második terhességnél a HELLP után. Tehán nem legenda :)


Van ötleted a stresszmentességre? Én elkezdtem agykontrollozni, meg belekóstoltam a meditációba, de nem vagyok elég kitartó, meg sajnos sok a probléma körülöttem, ami miatt nem könnyű higgadtanak maradni.

6. pviki (válaszként erre: 3. - Cbe267d9cf)
2010. szept. 8. 09:12

Drukkolok nektek, hogy minden rendben legyen majd, ha jön a második baba.


Én is méregtelenítek, vitaminozom, mozgok, sokkal többet, mint azelőtt, de a stressz...

5. pviki (válaszként erre: 2. - Fd8e423e9e)
2010. szept. 8. 09:04

én is azt olvastam, de nálam van egyéb betegség is, ezért nem ajánlják az orvosok az újabb próbálkozást.


kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, mert persze az orvosok sem tudnak mindent és mindenki egyedi eset.

2010. szept. 7. 20:27
Nekem HELLP-szindrómám volt az elsővel, a másodikkal semmi a világon. Vele végig táppénzen voltam, szerintem a stresszmentesség rengeteget számít!
2010. szept. 7. 19:02

Nekem elsőre volt, és most tervezzük a második babát. A dokim azt mondta, egyáltalán nem törvényszerű, hogy másodikra is lesz. Méregtelenítést javasolt a várandósság előtt, és hogy figyeljek nagyon oda végig az étkezésre és a mozgásra, és kerüljem a stresszt.

Egyébként én is azt olvastam mindenhol, hogy másodszorra ritkább. Illetve találkoztam már olyannal, akinek elsőre volt, és a másodiknál minden teljesen problémamentes volt.

2010. szept. 7. 16:21

én azt olvastam ebben a témában, hogy másodjára kevésbé mutatkoznak a női szervezet "kilökéses" tünetei a magzatra nézve, mert már egyszer "találkozott vele, és hozzászokott"


orvosok mit mondanak?

2010. szept. 7. 15:40
Van olyan aki preeclampsia után vállalt újabb terhességet és minden rendben volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook