Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Észtország - Tallin fórum

Észtország - Tallin (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Észtország - Tallin

12. vikucka (válaszként erre: 12. - Gabrfere)
2011. jan. 5. 15:08

most szeretném majd összegyűjteni pro és kontra. Miben jobbak és miben kevésbé. Ott sokkal több minden olcsóbb, mint nálunk.

Persze nincs ott a sok szar élemiszernek nevezett cucc, mint nálunk. Életemben olyan finom kenyeret, joghurtot nem ettem, mint ott.

Majd egyszer leírom, hogy mi az ami ott sokkal jobban megéri. Annyira másabbak az emberek, a mentalitásuk.

(Azért az jó volt, hogy a törley pezsgő nagy kedvenc nekik is) :)

11. vikucka (válaszként erre: 10. - Zombecz)
2010. szept. 8. 20:57
Igen... én szerelmes lettem :)
2010. szept. 8. 20:24
Imádom Észak-Európát én is.:-) Voltunk már Stockholmban, jövőre Turkuból indulunk és Finnországot járjuk körbe. Terv szerint néhány éven belül lakó-autóval járjuk majd végig Észak-Európát 2 hónap alatt, Észtországból indulna a komolyabb nézelődés, épp Talinnban állnánk meg elsőre jobban. Ahogy látom, érdemes.:-)
2010. szept. 8. 14:59
1989 őszén több mint 1 hónapot voltam Észtországban. Tulajdonképpen ott értesültem az itthoni "rendszerváltozás"ról.Voltam Tallin-ban is, engem akkor Egerre emlékeztetett ( és komppal sikerült átmenni a "túl" oldalra ).Az emberek nagyon-nagyon kedvesek voltak hozzánk, sőt mondhatom azt, hogy rendkívüli figyelemmel fordultak felénk. Meghívtak magukhoz, elvittek bennünket moziba-ahol éppen az országuk lerohanását (becsapását) láttuk- és megmutatták, hogy mennyire öntudatosak.Szótárt kaptunk, hogy beszélhessünk akár egy-egy szót velük,és sok sok más emlék feltolul...Köszönöm, még most is NEKIK, a szép emlékeket, és a látásom egy részét..
2010. szept. 7. 21:06
Tudom, hogy olvasol :) :) :)
2010. szept. 7. 17:38

tudom drága,lelkes olvasód vagyok:)

Húgodat irigylem...de amúgy én csak látogatóba megyek ezekbe a városokba.

2010. szept. 7. 13:26
Kira.... én meg Tallinnba költözöm. Húgom Stokholmban lakik már... :) Szóval megkönnyebbültem, hogy nem csak én vagyok ilyen elmeroggyant... :)
2010. szept. 7. 13:17
vannak még ilyen bolondok, én Helsinkibe és Stockholmba megyek jövő tavasszal:)
2010. szept. 7. 13:09
Én imádom az északiakat. A finnek a favoritok, már várom hogy egyszer láthassam őket és azt ahol élnek. :)
2010. szept. 7. 11:26
Köszönöm :) :) Más nincs ilyen bolond, aki Észtországba menne :)
2010. szept. 7. 11:25

amint megláttam a cikket tudtam, hogy TE vagy!!!! :)

Gratula hozzá!

2010. szept. 7. 10:08
Júliusban sikerült egy hetet eltöltenem Észtország fővárosában, Tallinban. Az idő csodálatos volt, a város gyönyörű, legszívesebben már most visszamennék... A tengerpart, igaz nem pálmafák, hanem fenyőfák vannak és nem néger fiú hozza a koktélt, de aki egy kicsit is szereti az északi országokat, és nem ijed meg a "hidegebb" időtől, annak nagyon jó élmény lehet egy kirándulás Észtországba.

Ugrás a teljes írásra: Észtország - Tallin

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook