Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eteti valaki Royallal a macskáját? Mekkorát érdemes venni? Meddig tart ki? fórum

Eteti valaki Royallal a macskáját? Mekkorát érdemes venni? Meddig tart ki? (tudásbázis kérdés)


28. Macsek. (válaszként erre: 26. - Vicky0418)
2010. szept. 10. 12:33
Szívesen, örülök, hogy segíthettem :)
27. Macsek. (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2010. szept. 10. 12:32
Ugyeugye? :)
26. Vicky0418 (válaszként erre: 16. - Macsek.)
2010. szept. 10. 11:12
Hú,ez tényleg elég olcsó,szerintem ezentúl én is innen fogok rendelni.Már a 2 kg-os is több,mint egy 1000-essel kevesebbe kerül,mint a Fressnapf-ba.10 kg-osat kellene venni...Köszi a linket!!:)
25. emagdi (válaszként erre: 23. - Macsek.)
2010. szept. 9. 19:17
ja, mondjuk én is a mellettünk levő kertészetben veszem, valamiért árulnak royal canin tápokat kutyáknak és macskáknak :D olcsóbbak mint a fn.
2010. szept. 9. 19:08
Voltam két állatkereskedésben, az egyikben vettem 400 grammosat 1100 ft-ért. Kimértet kölyökben egyikben sem találtam.
23. Macsek. (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2010. szept. 9. 09:16

Nem fogod elhinni, de amikor még nem találtam rá erre az oldalra, a Fresiben vettem RC száraztápot. Sajna csak 400 grammos volt 1600 Ft-ért.

Aztán rátaláltam egy kis állatkereskedésre itt a közelben, ahol lakom, ott 1400-ért vettem meg ugyanazt. Szóval ez sem teljesen igaz.

Van 2 ismerősöm is, akik a Fresiben dolgoznak, és ők is azt mondják, hogy a minőségi száraztápok őnáluk a legdrágábbak. Még ők sem vásárolnak a saját boltjukban.

Természetesen vannak olyan áruk, amiket viszont jó áron meg lehet venni náluk.

22. emagdi (válaszként erre: 21. - Macsek.)
2010. szept. 9. 09:04

de még mindig olcsóbb, mint ezek a kis maszek állatkereskedések :)


és ha internetről nem tud rendelni, akkor már célszerű egy ilyen gigamega állatboltba bemenni, ott tuti van mindenből választék és valamivel olcsóbb, mint a kisboltok.

21. Macsek. (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2010. szept. 9. 07:49
Az nagyon drága :(
20. Macsek. (válaszként erre: 18. - Evawitch)
2010. szept. 9. 07:48
Sajnálom, pedig ez tök jó áron van.
19. emagdi (válaszként erre: 18. - Evawitch)
2010. szept. 8. 21:25
fressnapf áruház nincs a közeledben?
2010. szept. 8. 21:05
Benézek majd állatkereskedésbe, az egyszerűbb lenne nekem, mert nincs cím, ahová rendelhetnék...Ide nem talál a postás, mert ez egy zsákutca, elől meg az albérlet tulajdonosa lakik. Bonyolult, de ez van. :( Holnap megyek 2 helyen érdeklődni, van-e egyáltalán, mert legutóbb nem volt.
17. Evawitch (válaszként erre: 16. - Macsek.)
2010. szept. 8. 18:10
Köszi!
16. Macsek. (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. szept. 8. 12:03

Szia!

Nekem is kölyökcicáim vannak, és én is RC Kitten tápot adok nekik.

Nézd csak én innen szoktam rendelni, vagy venni: [link]

Sokkal olcsóbb, mint bárhol máshol. Lehet személyesen is vásárolni, de ki is postázzák a megrendelt mennyiséget. Ha jól tudom 10 ezer forint feletti vásárlás esetén nem kell postaköltséget fizetni.

Hogy ne unják meg, néha-néha veszek nekik még Hill's Natures Best kölyöktápot. Azt is nagyon szeretik, és az is minőségi táp.

Nézz körül ezen az oldalon, szerintem ennél olcsóbbat nem találsz. :)

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Evawitch)
2010. szept. 7. 20:35
A tenyésztők is ezt használják, ami színezve van az sajnos nem az igazi :S Viszont, ha van időd és a cicád meg is eszi érdemes magad készírs neki csirke, marha husit főzzél neki, a tápoknál sokkal egészségesebbek az állatorvosok szerint is.Érdemes főzekékkel is megkínálni,az én előző cicán 18 évig élt és a nyers gyümölcsöket is megette :)Ananászért, dinnyéért, gombáért, almáért rajongott.
2010. szept. 7. 19:02
Oké, köszi a választ! Sokan mondják, hogy jó. De, amint tapasztaltam, a macskáknak is jobban ízlik. :)
13. emagdi (válaszként erre: 11. - Evawitch)
2010. szept. 7. 19:02
talán először vegyél egy kis zacskót, és nézd meg, hogy ízlik-e neki.
12. emagdi (válaszként erre: 11. - Evawitch)
2010. szept. 7. 19:00

nem átverés:)

nézd meg az összetételét, hasonlítsd össze egy "kommersz" táppal (friskies, whiskas).

de még ránézésre is láthatod, hiszen a whiskas-féle tápok színesek, tele vannak színezékkel, tartósítószerrel, hulladékkal. :(


vannak a royal canin-on kívül más prémium tápok is (mi még hill's-et szoktunk venni), de hasonló árban vannak azok is

2010. szept. 7. 18:58

Azon is gondolkodom, nem-e csak átverés, hogy jobb, mint a többi és a márkát fizetik meg. Sajnos vannak ilyen dolgok.

De, majd kipróbálom a macsekomnál. :)

10. emagdi (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2010. szept. 7. 18:57
persze ha adsz a cicának más ételt is, akkor a száraztáp adagot csökkenteni kell(ene)... bár kismacska még nem hízik el, ez inkább a felnőtteknél gond
9. emagdi (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2010. szept. 7. 18:56

megnéztem a royal canin honlapon, az ajánlott etetési mennyiség a kitten tápból 60-85g naponta (ez a zacskókon is mindig rajta van, hogy az adott tápból mennyi az ajánlott napi adag, a boltokban szoktak adni direkt royal caninos mérőpoharat amivel egyszerűen tudod adagolni).

tehát mondjuk ha egy 70g-os átlaggal számolunk akkor az 5000g-os zacskó 71 napra elég.

2010. szept. 7. 18:16
Ha veszek pl. 5 kilósat 1 éven aluli(lassan fél éves) macseknak, az meddig elég kb.?
7. emagdi (válaszként erre: 6. - Szanád)
2010. szept. 7. 18:08
ha olcsóbb lelőhelyet tudsz, akkor megoszthatnád mindenkivel :D
6. szanád (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. szept. 7. 17:36
küldtem privit
2010. szept. 7. 17:32
Köszi a válaszokat! Ha elfogy neki az, ami most van, akkor Royallal fogom etetni, hátha nem fog fosni...
4. emagdi (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. szept. 7. 09:18

állítólag van egy-két hely ahol kimérve árulják, ott valamivel olcsóbb (pl lehel piacon).

egyébként meg érdemes figyelni az akciókat, és akkor venni amikor kicsit olcsóbb.

egyébként persze, drága táp, de az állatorvos még drágább, ha a színezett vacak tápoktól megbetegszik a macska. szóval érdemes prémium táppal etetni, a royal canin-on kívül van még néhány márka ami kapható, nézz körül, bár nagy árkülönbségek nincsenek ezek között.

2010. szept. 7. 09:01

Szia!


Olcsóbban általában a tenyésztők tudják megvenni.Én 2 kg-osat szoktam venni,Kittent,kb 1 hónapra elég,bár legutóbb nem tartott addig sem..:)Hát,növekszik a Drága.....:)Olyan 5500-6000 ft körül van a 2 kg-os.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. szept. 6. 20:37
Kilós vásárlással lehet megoldani.
2010. szept. 6. 20:22
Kölyök macskám van, Kitten kellene, de mindenhol nagyon drága. Hol lehet kapni úgy, hogy olcsóbbra jön ki kilója?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook