Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől fagyaszt le mindent egy hűtő 1-es fokozaton? fórum

Mitől fagyaszt le mindent egy hűtő 1-es fokozaton? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 12. 18:16
Nekünk a munkahelyen most javították a hűtőt, ugyanez volt a baja. A szerelő termosztátot cserélt, azóta jó.
16. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 15. - Namama)
2010. szept. 11. 08:07
Nem tudom,mi lehet az a drót a nagyhűtőnkben nincs ilyen,használtan vettük,és belső világítás mögötti dobozkából lóg ki,ötletünk sincs rá.
15. namama (válaszként erre: 10. - 43b8d0cd13)
2010. szept. 10. 14:49
Szeretném megkérdezni,hogy az a bizonyos "drót" ami a hűtő belsejében lóg ,nem a mélyhűtő részről vált le / esetleg szállításnál,vagy a kitakarítás során/? namama
14. namama
2010. szept. 10. 14:44
Halli! Nem vagyok hűtőgépszerelő,de van egy ötletem,megosztom Veletek.Úgy gondolom,hogy minden hűtőszekrény hátoldalán van egy hőelosztó rács./Ez színte a hűtő magasságának megfelelő méretű./Minden nagyobb takarításnál alaposan portalanítani kell. figyelni kell a megfelelő rögzítésére,mert ha lóg,nem vízszintes,akkor nem működik megfelelően a hűtő,fagyaszt v. leolvad.Figyelni kell még a megfelelő szellőzésére is,hogy hűlni tudjon .Ha mindez rendben van akkor tényleg hőfokszabályzóra kell gondolni.Üdv.namama
13. era06 (válaszként erre: 12. - 43b8d0cd13)
2010. szept. 7. 11:39
A hőfokszabályzó rossz, egyfolytában működik a gép, soha nem kapcsol ki, akkor a villanyóra is egyfolytában működik :)
12. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2010. szept. 6. 12:29
Na ez az!Figyelhetem az áramfogyasztását is még mielőtt a gatyánkat lezabálná!Egyébként mi a különbség a működésben ha a hőfokszab.rossz,vagy ha a gáz nem jó?Van spéci jele valamelyiknek?
11. andi6020 (válaszként erre: 10. - 43b8d0cd13)
2010. szept. 6. 11:58
Nézd a jó oldalát. Van egy fagyasztószekrényed(ami valószínűsíthetően zabálja az áramot).
2010. szept. 6. 11:54
Sziasztok,köszi a válaszokat,ezt a hűtőt használtan vettük,mondták,hogy jól hűt de nem erről volt szó.Az ajtaja tök jól zár megnéztem,lenta pinyóban alig nyitogatjuk,viszont a hátfala tiszta jég.Lóg benne belül föntről lefelé egy fehér szigetelésű végén ezüst színű drót amiről gőzünk sincs mi lehet.Van egy érzésem hogy átvágtak,végén több lesz a javítás mint amennyibe került.
2010. szept. 6. 11:02

Ha hőfokszabályzós gond van az a jobbik eset.

Nekünk is ez volt a gond. A hátulja állandóan jeges volt.

Végül gázcsere lett kb 1 hónapja. 20 e forintomba fájt. (A hőfokszabályzó-csere kb 8 lett volna, ha az a baj.)

Viszont azóta mint újkorában.

2010. szept. 6. 11:01
Irodánkban is 1esen megy a kis hűtő, simán fagyaszt paradicsomom is úgy lefagyott... Uh, 1 óra után is szikla szilárd volt...
2010. szept. 6. 10:37
Különben érdekes, mert az én hűtőm belső hátfala 3as fokozaton csak vízcseppes, míg kettes fokozaton már fagyos, lehet ha egyesre tenném, befagyna :S
6. era06 (válaszként erre: 1. - 43b8d0cd13)
2010. szept. 6. 10:33
Lehet , nem szigetel rendesen az ajtó, ezért állandóan hűt. A szomszéd néni hűtője ilyen, Ha csupa jég belül, akkor hasonló gond lehet.
5. henkoki (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2010. szept. 6. 10:21
Valszeg ez a gond. Most cseréltettem ki a hőfokszabályozót a mienkben (az meg nem hűtött) és a szerelő mondta, hogy ezek a hűtő-fagyasztó kombik gyakran attól is megkettyennek, hogy hideg helyen vannak. 15 fok alatt már összevissza működnek. Meg persze 30 fok felett is, de az nem csoda.
2010. szept. 6. 10:20

Nekünk is volt 1 régi hűtőnk, meg nem mondom, pontosan milyen, arra emlékszem, hogy függőlegesen volt a fogantyúja, ami ezüst színű volt, és fekete volt a jobb felső sarokban a márkajelzés. Olyan hasmagasságig ért.

Na, ebben a vezeték, vagy mifene nem volt belesüllyesztve a hátsó falba, hanem szabadon futott hátul, lefelé. Ez egy nem szigetlet, ezüstszínű drót volt tulajdonképpen. Ha ehhez valami hozzáért, és elmozdult, akkor lefagyasztott mindent, ha meg máshogy mozdult el, nem hűtött rendesen.

Nem lehet, hogy a tiéteknek is hasonló baja van?

2010. szept. 6. 10:17
Gondolom, mivel régi, elromolhatott a hőfokszabályzója, és maximumon hűt állandóan. (Nem hiszem, hogy magasabb fokozaton ennél is jobban hűtene)
2010. szept. 6. 10:17
Nem, teljesen igazad van. 1esen nem kéne fagyasztania.
2010. szept. 6. 10:13
Sziasztok,van egy régebbi hűtőnk a pincében bármit beteszünk az 1 nap alatt mirelitté válik,pedig csak 1 fokozatra van állítva.A lakásban lévő hűtő még 7 fokozaton sem képes ilyen hideget csinálni,valami baja van????Emlékeim szerint minél kissebb fokozatra van állítva annál "melegebb" van a hűtőben,vagy hűtője válogatja????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook