Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan gyerekkori "udvari" emléked, amit anno nem értettél, vagy amire még azóta sem találtál ésszerű választ?Lásd első hsz. fórum

Van olyan gyerekkori "udvari" emléked, amit anno nem értettél, vagy amire még azóta sem találtál ésszerű választ?Lásd első hsz. (beszélgetős fórum)

1 2
33. 563b626108 (válaszként erre: 24. - Azurit)
2017. ápr. 10. 10:24
én se..
32. 563b626108 (válaszként erre: 26. - Radica947)
2017. ápr. 10. 10:22
jó :)
31. 563b626108 (válaszként erre: 1. - 546185aeac)
2017. ápr. 10. 10:18
ezt én se értettem, hogy mi a francért kellett leragasztani leukoplast-tal... annyira gyökerek voltak az orvosok...
2010. szept. 8. 12:42
Mikor kicsit hűvösödött,anyu beküldött vegyek fel pulcsit,nem értettem én olyan jól játszottam.Minek vegyek fel pulcsit ha ő fázik.
29. Basset (válaszként erre: 28. - 9bbaa658f2)
2010. szept. 8. 10:31
Nálunk a piás emberre mondták, hogy tele van, mint a déli busz... Na, ezt nem értettem, hogy a déli busz miért van tele, mert ahol én laktam, ott a reggeli meg az esti volt tele, a déli nem... :P :)
2010. szept. 8. 08:44
Mi falun laktunk,és anyu néha nézte ha jön a busz és megszólalt ez már a déli busz.Nem értettem .Rá van írva,hogy ez a déli?Hiába néztem nem láttam rá írva semmit.
2010. szept. 8. 08:40

Sziasztok! Két élményem van ami megmaradt bennem. Az egyik az volt, nálunk voltak a német rokonaink, nagy ebéd volt kint az udvaron, jó idő volt, gondoltam felfújom a matracom és kifekszek rajta az udvaron. De ahogy lefeküdtem rajta kinevetett mindenki. Nem értettem miért?! Akkor felültem kérdőn néztem mindenkire, de semmi válasz. Visszafeküdtem, és ugyanúgy kinevettek. Erre mérges lettem és bementem a lakásba. A mai napig nem tudom min nevettek ennyire. Akkor 5éves voltam.

A másik meg apámnak a hajhullása volt. A feje tetején hiányzott a haj. Olyan sokszor megkérdeztem tőle miért nincs haja, hogy a végén azt mondta mi téptük ki neki amikor a nyakába rakott minket. Ezt kb 12éves koromig tudtam így. Aztán kiderült amikor katona volt, sokat volt sapka a fején és emiatt... De aztán ki tudja a valódi igazságot! :)

2010. szept. 7. 15:24
Én gyerekkoromban azt nem értettem, hogy a nagymamám elővette a kalendáriumot, kiült a ház elé, és azt mondta, gyere nézzük meg milyen nap is van ma? A sok egyforma lap között, honnan tudta, melyik az amelyik épp a mai napot mutatja.
2010. szept. 7. 07:06

az aranyos téma :)


nekem nagypapám nagy szerencsejátékos volt. minden hétvégén mondta, hogy drukkolni kell azért, hogy kihúzzák neki az ötöst... nem értettem, miért nem örül a család, amikor egyik este kihúzták az 5-öst :D

24. Azurit
2010. szept. 6. 23:21
Olyan 2-3 éves koromból van ez az emlék,hogy indulunk a nagyszüleimtől hazafelé és mondták nekem,hogy:- sétafika-;és azon gondolkoztam,hogy a fikát is tudom mit jelent,meg a sétát is,de,hogy sétál a fika??? :)
23. Basset (válaszként erre: 21. - Katinkaboszi)
2010. szept. 6. 22:01
talán pont ezért...
22. laszlozsu (válaszként erre: 17. - Manul)
2010. szept. 6. 19:10

:-))

Ez tetszett.

2010. szept. 6. 19:08

ez nem annyira udvari, mint furi :)


a gyerekkoromban olvasott könyveket, pár éve újraolvastam és nem értettem mi volt az, amitől úgy imádtam akkoriban és olvasgattam őket, sokszor-sokszor :)


a másik, soha nem szerettem a bohócokat :(

gyerekként azért nem, mert sajnáltam őket, hogy úgy kibabrálnak velük :(

most is hasonlóan érzek, de már nem mondom, csak egyszerűen nem szeretem, a Cirkuszról nem is beszélve :(

pedig az állatokat imádom :D

20. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 17. - Manul)
2010. szept. 6. 16:30
:D
2010. szept. 6. 15:41
En azt nem birtam felfogni,hogy a bal kezem miert nem olyan ugyes mint a jobb...???
18. csilla80 (válaszként erre: 5. - C27c71e957)
2010. szept. 6. 15:34

Azert ez nem teljesen igaz!!! Vagyis nem mindenkire. Van olyan ismerosom,ahol a 3 eves gyerek csak hirbol ismeri a csokit,semmi edesitett lottyot nem kap es szinte minden elso foga le van torve, a te szavaiddal elve -rohadva-.

Az orvosok szerint genetika,nem mas.

17. manul
2010. szept. 6. 15:12

Én sokáig azt hittem,hogy a"választási malac"egy étel amit a jelölt győzelmére készítenek el.

Pár éve felvilágosítottak,hogy nem az!:DDDDDDD

2010. szept. 6. 10:10

Sziasztok!

én imádtam a nagypapámat, sokat ültemaz ölében, és olyannkor mindíg azt kérdeztem, hogy papi, neked miért van két homlokod:))???? Ugyebár kopasz volt a feje tetején. Ez a mai napig megmosolyogtat. MIndíg simiztam a két homlokát :))

2010. szept. 6. 09:45
Én sokáig azt hittem a Balatonban, hogy Apukám meg Nagybátyám azért merülnek le a víz alá, hogy mi a hátukon sétálhassunk, különben elmerülnénk... Nem kérek kommentárt... :D :D :D
14. globus (válaszként erre: 13. - Szelavi)
2010. szept. 6. 09:28
Meg biza, nem győzöl élesztőset böfögni :))
2010. szept. 6. 09:18
Ja, másik kedvenc : "Ne edd a nyers tésztát, mert megkel a hasadban" MEGKEL?!?! :D
12. globus (válaszként erre: 6. - Basset)
2010. szept. 6. 09:16
Nekem az általános iskolai tornaterem lett csalódás :) Annak idején rohangáltunk, ordítoztunk benne, élveztük a teret, most meg látom ám, hogy kb. 8 méter hosszú :D
2010. szept. 6. 09:15

Sziasztok!

Nekem sokáig kellett faggatnom a papámat, mire talán kicsit megértettem, hogy hogy kerül a szőlői háznál a ciszternába víz. A bejárati ajtó előtt volt a fedele és nem értettem, hogy hogy kerül oda a betonos terasz "belsejébe" víz :D Ráadásul esővíz. (mert volt féltető is a terasz fölött.

2010. szept. 6. 09:13

Udvari, vagy nem udvari, végülis lényegtelen. :)

Nem azon van a hangsúly, hogy udvari legyen, akár zárójelbe is tehettem volna. :)

Kedves módi, ha olvasod, légyszi ne vond össze az első gyerekkori emlékkel, mert ez kicsit más téma.

9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2010. szept. 6. 09:08

DE HÜLYE VAGYOK, MOST NÉZEM. CSAK "UDVARI" EMLÉKET LEHETETT VOLNA? MEG AMIRE AZÓTA SEM TUDOM A VÁLASZT?


BOCSI :-))))))))))

2010. szept. 6. 09:07

Sziasztok!

Nálunk otthon mikor rossz fát tettem a tűzre, Anyám kiabálni kezdett és beállított a sarokba, ahonnan akkor jöhettem ki ha bocsánatot kérek. Azt nem értettem,hogy az Ő kiabálásáért miért én kérjek bocsánatot? Ezért órákig álldogáltam a sarokban.

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - 546185aeac)
2010. szept. 6. 09:07
Én ovis koromban nem értettem, mi az a pukkk, ami a popómból távozik.:-) Főleg, ha szaga is volt. Egyszer addig gondolkodtam, míg belepukiztam az óvónéni ölébe. Arra nem emlékszem, hogy mikor és hogy jöttem rá, hogy mi is az, nincs is jelentősége, az viszont érdekes, hogy emlékszem erre az óvónénis esetre.
2010. szept. 6. 09:03

Nekem sokszor az tűnik fel, hogy gyerekkoromban olyan hatalmas udvarunk volt, hogy alig láttam a végét... Most meg két tyúklépés az egész... :O

És ugyanez, hogy vannak helyek, amik gyerekként hatalmas nagy terek voltak (pl. garázs mögötti lyuk, bokor alatti bunker, góré a malacól fölött), most meg lapjára kell beállnom, hogy beférjek.

De pl. a padlásra a mai napig nem merek felmenni, pedig mióta az eszemet tudom, érdekelt, mi van ott... :)

5. c27c71e957 (válaszként erre: 2. - 7c79ff1565)
2010. szept. 6. 08:47
Vagy annyi cukros löttyöt, hogy a pár hónapos kicsi összes tejfoga csonkig le van rohadva?
4. szoszilvi81 (válaszként erre: 2. - 7c79ff1565)
2010. szept. 6. 08:43

Nem a szülő adja a szájába, hanem annak a gyereknek szüksége van rá, hogy megnyugtassa.

A nagyobbik gyerekem sosem cumizott, a kisebb pedig 2,5 éves koráig. Elvettük a cumit, most a körmét rágja, ez sem jobb. :S

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook