Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ a homeopátia fórum

Használ a homeopátia (beszélgetős fórum)


1 2
33. sirq (válaszként erre: 31. - Eb2800e3c2)
2010. márc. 30. 15:04

Mi is sikerrel alkalmazzuk.

Használd a homeopátiát és használni fog! : )

32. sirq (válaszként erre: 28. - Sirq)
2010. márc. 30. 15:03
SPIGELON a neve annak a bizonyos komplex szernek, mely fejfájás esetén segíthet. Bocsi!!Remélem nem vezettem félre senkit, még szerencse, hogy a homeopátiában nagyon nehéz ártani, ha nem megfelelő a szer legfeljebb nem történik semmi.
2010. márc. 28. 11:23

Érdemes megimerkedni a homeopátiával. vannak jó könyvek, ismertetők, hogy megértsük a lényegét és használatát. Ha kicsit is utána nézünk a dolgoknak, sokszor mi magunk is eltudjuk dönteni mit is kell szednünk, nem mindig kell homeopata orvos. Az én családom az évek során többféle betegségre, megtalálta a megfelelő szerét.

Mi sikerrel alkamazzuk!!!


Fontos! Ha egy héten belül nem javul az állapotunk, akkor mindenképpen ki kell kérni orvos tanácsát!

2009. jún. 12. 13:04
Kedves homeopátia Fan-ok! Találtam egy helyet Budán, nagyon helyes doktornő kis magánrendelőben, nagy szakértelemmel, türelemmel és egy Prognos nevű (remélem jól írtam)géppel. Teljesen személyre szabott szereket tud kitesztelni, nem csak homeopátiát, hanem Bach-virágot és Schüssler sókat is, ja és fülakupunktúrát is csinál. Nagyon komplex az egész és nagyon kedvesek, tényleg odafigyelnek rád. Megérdemli, hogy leírjam a nevét, sokunkat meggyógyított már: dr. Dancsok Anita
29. atiz4
2009. jún. 11. 12:28
Sziasztok!Tudna valaki homeopatias fajdalomcsillapitot tudodaganat fajdalmanak enyhitesere ajanlani?Koszonom!
28. sirq (válaszként erre: 27. - Borbelya)
2009. jan. 7. 17:01
Nagyon sok szer van fejfájás gyógyítására, így látatlanban a Spigelia nevű komplex homeopátiás szert kellene kipróbálnod. Amúgy a szer kiválasztásához fontos a tünetek leírása
2009. jan. 3. 21:02
Sziasztok, tudna nekem valaki fejfájásra készítményeket ajánlani?
26. ezvan
2008. nov. 11. 18:09

Sziasztok!


Pintyőke, édesanyádnak mikor vették ki az epehólyagját?

Én is próbálkoztam ezzel a problémámmal orvosoknál, de kevés sikerrel jártam.

A hasmenéssel konkrétan 8 éve szenvedek. Egyre rosszabb.

Úgy döntöttem, nem hagyom annyiban, mindenképpen ki szeretnék ebből mászni.

Jövőhéten megyek béktükrözésre. Hátha így meglátják, mi a problémáim oka.

Nagyon bízom benne, hogy végre meggyógyulok, mert ez a dolog teljesen megkeseríti az életemet.

25. pintyőke72 (válaszként erre: 23. - 416c7ed97f)
2008. nov. 7. 21:47
természetesen, rendszeres orvosjáró. A hasmenése azóta van,amióta nincs epéje. Légyszi írd meg nekem a gyógynövény nevét. Köszi.
2008. nov. 7. 21:30

sziasztok, kicsit utánanéztem a neten az epeproblémáknak. Egészségügyben dolgozom, de nem orvosként...sokat nem tudok az epegondokról, nem ez a "szakterületem", de ketten is írtatok róla így utánaböngésztem kicsit mert érdekelt.

Két érdekes dolgot találtam, ajánlom figyelmetekbe, ha már a homeopátiánál tartunk.A [link] link bemutat egy komplett kezelést epepanaszokkal küzdő betegnél.

Érdemes elolvasni szerintem, főleg, akiket érint...másikat idemásolom, ez néhány homeopátiás szert ajánl a panaszok jellegzetességei szerint kell közülük választani.

Bryonia D6-D12 Az epehólyag-gyulladást és az epegörcsöt minden apró mozgás, még a légvétel is fokozza. Ha a beteg hasra fekszik, vagy a lábait felhúzza a hasához, a fájdalom enyhül.

Chelidonium D2D12 Heves jobb lapockába sugárzó fájdalom és hasogató görcs a jobb bordaív alatt, a nyelv sárgás lepedékkel bevont, a szájíz elviselhetetlenül keserű, a széklet világos, szinte színtelen, a beteg savanyút kíván enni.

Lachesis D12-D30 Az epehólyag gyulladása könnyen gennyes epeútgyulladáshoz, magas lázzal járó, súlyos elesett állapothoz, szepszishez fajulhat. A has erősen felfúvódott, a legcsekélyebb érintésre is érzékeny.

Lycopodium D12-D30 Erős felfújódás, a has körül szorosabb ruhát, övet a beteg nem visel el. A legkisebb érintésre is érzékeny, nem képes hason vagy oldalt feküdni. A hasi görcsök elsősorban 16-20 óra tájban szoktak jelentkezni, a lábak felhúzására enyhülnek.

Mandragora D2-D30 Intenzív, főleg éjszakai fájdalmakkal járó felfúvódás, a jobb bordaívtől a lapockába és a tarkóba kisugárzó fájdalom a jellemző. Görcsös, csillapíthatatlannak tűnő csuklás, hányinger, böfögés, epés hányás is jelentkezhet. A tünetek hátrahajláskor enyhülnek.

Nux vomica D6-D30 Teltségérzet, "mintha nehéz kő lenne a gyomorban", émelygés, hányás nehezebb, zsíros ételek, alkohol és kávé fogyasztása után. A beteg rendkívül ingerült, feszült, agresszív, szorong, és minden külső inger (fény, hang) nagyon zavarja.

Taraxacum D1-D6 Nyálfolyás, keserű szájíz, teltségérzet, erős puffadás, hányinger, hányás zsírosabb ételek fogyasztása után, heves, szúró májtáji fájdalmakkal.

Azért javaslom, hogy epepanaszok esetén az orvosi konzultáció ne maradjon el, elég problémás kórkép. www.homeopata.hu vagy a www.homeopatia.info.hu hasznos oldalak, ha valakit a szakmai segítség elérhetősége érdekel.(huh, de hosszú lett, de azért remélem, tudtam segíteni!

23. 416c7ed97f (válaszként erre: 22. - Pintyőke72)
2008. nov. 7. 21:00

szia!

Én nem homeopátiás szert ajánlottam, hanem egy gyógynövény készítményt, privibe írok róla, ha érdekel. Ez leginkább egy táplálékkiegészítő (és nem csodaszer), melynek napi fogyasztása segíthet a szervezetet egyensúlyba hozni.

Orvossal konzultált már anyukád? Javasoltak neki valamilyen terápiát?

22. pintyőke72 (válaszként erre: 21. - 416c7ed97f)
2008. nov. 7. 19:09
szeretném ha megírnád a homeopátiás szer nevét. Anyukámnak is hasonló a problémája, szintén az epeműtét óta. Köszi.
2008. nov. 7. 19:06

szia!

A krónikus hasmenés tényleg valamilyen tartósan fennálló problémát, gyulladást jelezhet. Szerintem is légy türelmes, a homeopátiás szereknek is kell idő a hatáshoz. Egy gyógynövény készítményt tudnék még javasolni, ami elég komplex hatású, biztonságos, egyszerű fogyasztani és esetleg segíthet. De egyenlőre arra bíztatlak, ennek a terápiának adj időt! Egyszerre össze vissza kezelgetni magunkat nem jó.

Drukkolok, sikert a jobbuláshoz!

20. ezvan
2008. nov. 3. 14:26

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni. Évek óta tartó hasmenésemre sok mindent kipróbáltam. Az orvosok szerint ez epeműtét után gyakran előfordul. Ezen kívül refluxom van, ill. IBS-t diagnosztizáltak. Elmentem egy klinikára, ahol Voll-diagnosztikával szűrnek, és homeopátiával gyógyítanak. Az eredmény szerint a gyomrommal van gond és a vastagbelem teljesen be van gyulladva. Kaptam bogyókat, és szedem őket. Az orvos szerint legyek türelemmel, 2 hónap múlva kell mennem.

Kérdésem: van-e köztetek olyan, aki vastagbélgyulladásra szed ilyen készítményt? Ki lehet ebből gyógyulni?

Elég, ha csak ezt szedem vastagbélgyulladásra?

Válaszotokat előre is köszönöm.


Ági

2008. okt. 2. 06:36

Hm.


Nem hittem benne.


Amit eddig kipróbáltam, az bevált...

2008. okt. 2. 05:35
Nekünk bevált minden mindenre.
17. Lilly1
2008. júl. 8. 11:14
Még csak annyit: állítólag nem ritka, hogy a hagyományos fájdalomcsillapítók rendszeres szedésétől haláloznak el hirtelen a sportolók. Én ettől estem gondolkodóba és változtattam.
16. Lilly1
2008. júl. 8. 11:10
Én is nagyon sok fájdalomcsillapítót szedtem már a migrénemre, majd nemrég megkérdeztem a gyógyszertárban, létezik-e erre homeopátiás szer. Hozzáértő gyógyszerészt "fogtam ki", ajánlott egyet, plusz egy másik szert depresszió, nyomott hangulat ellen. Így azóta jobban "elvagyok". Ha fáj is a fejem, nem vagyok annyira rosszul. És ez nem azért van szerintem, mert annyira hittem benne.
15. 200a1d39d3 (válaszként erre: 13. - Sz.Csirke)
2008. febr. 21. 10:44
:)))Szuper:)))
2008. febr. 21. 08:31
Én is használtam. Nekem is bevált. :)
13. Sz.Csirke (válaszként erre: 11. - 200a1d39d3)
2008. febr. 21. 02:04

Mikor mar semmi nem segitett a tobb hete tarto kohogesen, akkor probaltuk ki a Stodal-t.

Hihetetlen hatasa van!!!

2008. febr. 8. 07:07

Családi örökség, hogy gyenge a fogínyem. Állandóan gyulladt és sorvad is. Már sokmindent kipróbáltam (szájvizek, Forever fogkrém, Q10 bogyók.....), de túl sokat nem segített. Mi a véleményetek a homeopátiás fogkrémekről? Esetleg priviben tudtok konkrétan ajánlani jót?

Előre is köszi.

11. 200a1d39d3 (válaszként erre: 1. - Viktoria12)
2008. febr. 7. 18:07
Igen,mi azt szedünk.Pl:infuenza tüneteinek enyhítésére,megelőzésképpen:Oscillococcinum-ot szedünk,köhögésre:Stodal-t,meg még jó párat felsorolhatnék:)
2008. febr. 7. 17:45
Megelőzésre használja a család az influenzás időszakban...
2007. szept. 13. 17:18
Van róla könyv.Nem túl drága a mostani könyvárakhoz képest, 1000-1500között van az ára.Én a gyógyszertárba vettem, ahol a készítményeket is szoktam vásárolni.Ebbe a könyvbe benne vannak a nevek és a betegség leírások is amire használhatók ezek a szerek.Sajna én kölcsön adtam és még nem kaptam vissza.Majd rá is fogok kérdezni.
2007. aug. 10. 14:02
Honnan tudok homeopátiás szerekről bővebben olvasni?Pl.van-e valamiféle lista a szerek neveiről,hatásaikról stb.?
2007. júl. 30. 18:37
migrenes fejfajasomra havonta mar 2doboz fajdalom csillapitot szedtem,amit mar en is soknak talaltam.elotte mar hallottam a homeopatiarol igy gondoltam kiprobalom.egy kis fiolaba 80db golyocska van ami 20 alkalomra elég.azota nem szedek szintetikus gyogyszert,nekem nagyon bevalt.azota mar voltam homeopata orvosnal is es mar a panikbetegsegemre is ilyen termeket szedek.en csak ajanlani tudom mindenkinek.szoval viszlat szinetika!!!!!!!
2007. júl. 30. 11:38

én is használok! én az allergiámra,ilyen golyókat. írtak róla az egyik Nők lapjába is.

histamin,allónium,ambrózia meg ilyesmi nevük van,és nme is drágák,anyu azt mondta hogy 400 Ft körül van egy rúd amibe kb.30-40 db lehet,és 5 golyót kell elszopogatnom egyszerre,az ízük édes

2007. júl. 25. 16:50
TÖK JÓ !én most a herpeszemre szedtem óriási!!!!!!!!!!!ha érd....valakit a neve írjon privit
2007. júl. 24. 22:37
igen
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook