Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diploma = Intelligencia. Ugye nem? fórum

Diploma = Intelligencia. Ugye nem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. máj. 29. 03:13
Biztosan van igazság a topic cimében, bár én még szuperintelligens analfabétával vagy kevésbé iskolázott emberrel nem találkoztam. A diploma és az intetelligencia között valóban nincs egyenes arányú összefüggés, de néhányatoknak az a kijelentése, hogy unintelligens orvos, vagy más diplomás szolgáltatásait nem vennél igénybe,- szerintem a hoxa diplomás ellenességének eredménye, - mert a diplomával érintett területen elsősorban a szaktudás az első, nem pedig az intelligencia, vagy IQ szint. Egy intellingens ámde bamba szakmailag nem megfelelő diplomás nem hiszem, hogy megfelelőbben végezni munkáját mint az előbbiek, erre rengeteg példa és ellenpélda van. Már a cim is csúsztatás.
2017. máj. 29. 01:42

Az, hogy valakinek van egy papír a kezében, nem jelent semmit!

Az intelligenciát nem ebben mérik.

Violet leírta korábban, hogy azt otthonról hozod.

Láttam én már diplomás embert úgy viselkedni, ahogy nem illett volna, szemet dobálni.. stb

2017. ápr. 9. 18:59
Két diplomám van, de az az élettapasztalatom, hogy a diploma nem egyenlő az intelligenciával.
34. Guruljka (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 18:38

Néha lassan kapcsolok...


Nem volt annyira nehéz bejutni, hogy vért izzadni kellett volna (ez a szalonképes kifejezése annak, amire gondoltatok), de sok esetben nem juthattál be sehogy, ha nem volt megfelelő a származásod. Az értelmiségi szülők gyanúsak voltak például, és a tanári ajánlásnak (vagy a munkahelyi ajánlásnak) is megfelelőnek kellett lennie.

2017. ápr. 9. 18:33
Nem egyenesen arányos az biztos.
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - 4d0b637a98)
2017. ápr. 9. 17:27

Nem tudom, mit számít a nyelvtudás, én németes vagyok egyébként.


Az a legnagyobb baj, ha tanár vagy orvos ostoba. Én már mindkettővel találkoztam sajnos.

2017. ápr. 9. 17:20
Diploma az szerintem egy tanult tudás, szakmai, nem egyenlő az intelligenciával. Azt a gyermekkorból és a szülői házból hozza magával az ember, aztán elvileg az érettségi megadja az alapokat. Onnantól fogva már az érdeklődési terület és a tudásszomj dönti el, ki mit csinál magával. Én nem érzem, hogy a diplomától lettem volna intelligensebb (kétségtelen, az élethosszig tartó tanulás karban tartja azt agyat), inkább attól, amit a szülői házból indíttatásként megkaptam. Meg már az általános iskola is nagyon fontos, pl. amikor lemezeket hallgattunk zeneórán, vagy a magyar tanár verselőadásait hallgattuk...ezek a fontos dolgok. Meg persze egy idegennyelv tudása (legfőképpen az angol) nem árt, mert a világ dolgairól úgy könnyebb tájékozódni. Annyi bunkó ember van a diplomások között (sem empátia, sem emberség nincs bennük).....
30. Guruljka (válaszként erre: 18. - E33ecb08b8)
2017. ápr. 9. 16:46
Nagyon igaz sorok.
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Mezei Virág)
2017. ápr. 9. 16:42

Oda se.


Max az izgalomtól majdnem, de azt nem hivatalosan, csak magánúton....

28. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 16:29

:)

Félreértetted!

A pontok helyére tedd be:h/UGY/ozni!


Nnna! :D

27. Guruljka (válaszként erre: 25. - Mosolyka1111)
2017. ápr. 9. 15:53
Ne viccelj, én 78-ban felvételiztem egyszer, de nem kellett vérvételre mennem.
2017. ápr. 9. 15:52
NEM.
2015. febr. 7. 17:12
Nem, ma meg főleg nem. A 80-as években jelentett némi szűrőt, amikor még vért kellett h...ozni a bejutásért is, de ma már ...
2015. febr. 7. 07:36
egyáltalán nem
2015. febr. 5. 11:09
persze, hogy nem
22. AnNaA (válaszként erre: 1. - Attila)
2015. febr. 5. 09:31
De nem ám! :)
2015. febr. 5. 09:19
a 2 dolog nem biztos,hogy egyutt jar.
2011. szept. 11. 18:45
Diploma=intelligencia így igaz!!! csak azt nem tetted hozzá hogy minél több a diploma, annál alacsonyabb az IQ.... sajnos...
2011. szept. 11. 18:18
Nem sajnos. A mai világban már majdnem minden 2. embernek van diplomája...
2011. szept. 11. 17:16

Az igazi értelmiségi nem gőgös. Ez alap.

Én több diplomás vagyok, de alapvetően azt gondolom, h a diploma szemléletmódot ad, kiteljesedettebb világképet, látásmódot, már ha az illetőnek van igénye erre. Nem minden diplomásnak van.

Általánosságban szerintem elmondható, h nagyobb tárgyi tudás van egy diplomás mögött, de az olvasottság, érdeklődési kör szélessége nem függ ezzel össze. És igenis lehet egy nem diplomás is baromira művelt, tájékozott, és viszont.

Az meg hogy diplomásként lenézek valakit, aki nem az, engem minősít. A bunkóságon, viselkedni nem tudáson inkább megütközöm, de ez szintén nem papír, hanem gyerekszoba kérdése.

Egyébként meg nem érettségizett embertől én is kaptam már meg h kis hülye egyetemista, (mikor még az voltam) de emögött csak az irigység állt. És a nem diplomások részéről sok esetben csak ennyi van.

17. laszlozsu (válaszként erre: 15. - Anthico)
2010. szept. 9. 16:12
Így igaz. A két dolog abszolút más. Nincs és nem is kell, hogy legyen összefüggés köztük.
16. 81057d5f8a (válaszként erre: 2. - Attila)
2010. szept. 9. 16:08
teljes mértékben igazad van......
2010. szept. 9. 16:04

Alapvető probléma, h keverednek az intelligencia és tudás fogalmak. Ez a kettő teljesen más...továbbá ne csak egyféle intelligencia van. Van érzelmi is, és hiába zseni valaki, ha az EQ-ja a földet verdesi.


Szóval nem érdemes keverni a dolgokat. Attól, h valaki intelligens (értsd: magas az IQ-ja), annak nem feltétlen lesz kismillió diplomája és nem feltétlen lesz kedves ember. És fordítva is igaz, attól, h valakinek diplomája van, nem feltétlen büszkélkedhet magas intelligenciával. Ezeket kár összekeverni, összekapcsolni, ritka esetben viszont együtt járnak :)

14. d2999878ca (válaszként erre: 2. - Attila)
2010. szept. 9. 15:59
Most mi a baj, hogy lesz eggyel több buta jogászunk/ügyvédünk?
2010. szept. 9. 13:46
Hajni1981-el egyet értek.A diploma csak arra a területre szól, amit tanult/?/ éppen.Azonban az élet többi területén lehet sötét, sőt bunkó is. Ettől függetlenül, nem egy felsőbbrendűnek érzi magát és lenézi, akinek nincs "papírja".El van ájulva magától, persze tisztelet a kivételnek.
2010. szept. 9. 13:19
Hát nem...Ismerek olyan/minden téren/ bunkó embereket, akik diplomásak....
2010. szept. 9. 13:00
nem mindegy,hogy valaki okos,vagy eszes:)
10. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Attila)
2010. szept. 9. 12:25

A diplomával észt nem osztanak :)

Egy adott szakterülethez tartozó témákban "okosabb" leszel, mint az átlag, de ez a hétköznapi életben szinte semmit nem jelent.

Én közigazgatást tanulok, 3-ad éves vagyok. Pl. képben vagyok teljesen az Alkotmányunk tartalmával és legújabb Minisztériumok alakulásával, de ez túl sok embert nem érdekel :) Engem igen, ezért tanulom. De nyilván ha valakivel leállok beszélgetni, ilyen témák úgysem jönnek szóba. :)

Az intelligencia egy velünk született adottság, a diploma pedig egy tanult valami. És abszolút egyet értek az egyik előttem szólóval, ugyanazt a diplomát kapja a 2-es tanuló, mint az 5-ös....

2010. szept. 9. 12:03
Nem az ezt állithatom:)
2010. szept. 5. 10:29
Az a helyzet, hogy igazad van. Épp nyár végén csodálkoztam el az embereken. Én most leszek másodikas egyetemista, és beszéltem pár elsőssel, akik ugyanerre a szakra fognak járni, olyanokkal, akik már elvégeztek egy szakot, tehát idősebbek nálam legalább 4-5 évvel. És a felfogásuk, az életvitelük egyszerűen megdöbbentő, amiből elég jól lehet következtetni arra, hogy mennyire lesznek kompetensek. Egy diploma nem feltétlenül jeenti azt, hogy az illető okos. Van, aki kettesekkel járja végig a sulit, és megkapja ugyanúgy a diplomát, mint az, aki 4-es, 5-ös végig.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook