Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítséget kérnék diétával kapcsolatban (PCO) fórum

Segítséget kérnék diétával kapcsolatban (PCO) (beszélgetős fórum)


1 2
33. Lauri74 (válaszként erre: 32. - Bcicus)
2015. jún. 17. 11:13

AZ is gond lehet, ha nem eszem 3 óránként?

Elviekben a 30-20-50-30-20-10 van megadva, de van hogy csak 3* eszem, persze akkor olyat amit szabad.


Esetleg tudsz valami tippet adni?


Miréna hormontartalmú spirál nem kavarhat be a metfogamma mellé?

32. Bcicus (válaszként erre: 31. - Lauri74)
2015. jún. 16. 22:43
A diétában lesz a bibi.
2015. jún. 16. 21:59

Sziasztok, szerintetek létezik, hogy a metfogamma emelésével újra hízni kezdek?

Tavaly ősszel állapítottak meg IR-t. Napi 2*250mg metfogamma mellett 1 hónap alatt -7kg. Elvileg 1000-ig kellett volna emelnem, most 3*250-mél tartok, de nagyon beindult a hízás. Lehet összefüggés?

30. Bcicus (válaszként erre: 28. - Hajini)
2012. máj. 2. 15:00
Azért ez nem igaz. A gluténmentes diéta nem jó az ir-re magában. Neked sokkal nehezebb lesz a diétát összeállítani. Napi 200-220g ch.t kell enni, ha nem kell fogynod. Keress fel egy jó dietetikust.
2012. máj. 2. 10:36

Kedves Fórumozók!


Elnézést, hogy nem szorosan a témához kapcsolódóan írok, de a segítésgeteket szeretném kérni egy táplálkozással kapcsolatos kutatásban. A Szegedi Tudományegyetem pszichológia szakán vagyok levelező tagozatos hallgató. Egy csoporttársammal az étkezési szokások és evészavarok szociálpszichológiai hátterét vizsgáljuk kutatásunkban. A kérdőív kitöltése kb. 15 percet vesz igénybe, és nagyon nagy segítséget jelentene nekünk. Természetesen teljesen anonim, azonban, ha valaki egyéni eredményéről visszajelzést szeretne, egy azonosító és e-mail cím megadásával erre is lehetőség van, ha a teljes kutatás eredményéről szeretné a visszajelzést, akkor elegendő az e-mail cím megadása.

Előre is nagyon köszönjük a segítséget azoknak, akik kitöltik, esetleg ismerőseiknek tovább küldik.


Kresznerits Szilvia


A kérdőív az alábbi linken érhető el:


[link]

28. hajini
2012. máj. 2. 10:29

sziasztok!

én is Pco-s vok, nemrég derült ki. szerencsére még nem cisztásodtak el a meg nem érett tüszőim.

Már van egy 2 éves fiam, lisztérzékeny vagyok, így én mindenképp diétázom...

viszont nekem nem kell fogynom (max 2-3kgval vagyok több, mit akár 10éve )

norcoluttal menstruáltam, ma van a 12. cn-om. clostyt szedtem, most első hónapom. holnap megyek uh-ra, h érnek-e a tüszőim. ha igen akkor injekció, és megrepesztjük őket. nagyon vágyom babára...


olvastam, h a gluténmentes diéta is jó, ajánlják pco-ra,legalább ebben szerencsém van.

(legjobb fogyasztószer a stressz, hetekig magam alatt voltam, k nehezen dolhoztam fel a dolgot, de sikerült)


nekem a fogamzásgátlól lett pco-m.

2010. dec. 27. 18:01
Sziasztok! Tudtok nekem segíteni abban, hogy PCO és IR mellett hogyan tudok fogyni? Meforal 1000-t szedek(reggel és este felet). A neten több oldalt is néztem már de nem jutok velük előrébb! Remélem majd itt tudtok segíteni!Köszönöm előre is a segítséget!!
26. Bcicus (válaszként erre: 25. - Kriszti_214)
2010. okt. 18. 19:59
Ha fogynod kell akkor kell a 160 g ch, ha nem kell fogyni akkor 200-220 g ch mehet. De nem csak a mennyiség a lényeg, leginkább a ch fajtája számnít.
2010. okt. 18. 18:17

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a fórumokat, de igazából nem találtam választ a kérdésemre. :)

Kb. 1 hónapja derült ki, hogy PCO-s vagyok, bár már előtte is voltak jelei, de eddig az orvosok mindig elhajtottak. Azóta sok mindent olvastam a neten, de az nem derült ki számomra, hogy akkor is a 160g szénhidráttartalmú étkezést kell folytatni, ha fogynom kell?

Köszi

Kriszti

24. moonika80 (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2010. szept. 8. 20:34
azt nem tudom, hogy mihez értenek.
23. Bcicus (válaszként erre: 21. - Moonika80)
2010. szept. 7. 20:13

Vanni persze van, de a nagy kérdés, hogy érte e a betegséghez, mivel a 90% nem.

A pcos.hu-n egyébként azthiszem van dok ajánló meg kéne nézni.

22. mandulacska2 (válaszként erre: 21. - Moonika80)
2010. szept. 7. 15:35
beutaló kell endokrinológushoz, vagy magamtól is bejelentkezhetek?
2010. szept. 6. 22:39
pécsen van több endokrinológus is
20. Bcicus (válaszként erre: 19. - *Királylány*)
2010. szept. 4. 20:10

Itt most nem a baba az elsődleges, hanem, hogy a bajod kezeljék, mert eből ha nem kezelik cukorbetegség lesz.

Édesítőszert sem nagyon lehet használni, csak amiben kevés a szénhidrát (pl a canderel por majdnem 100%ba szénhidrát).

A lényeg, csak teljeskiörlésű kenyér és tészta félék,az endo doki által meghatározott mennyiségben. Gyümölcs nagyon kevés és az is tízóraira (10g ch tartalmú) és uzsira (20ch) illetve ha nagyon kell vacsihoz és ebédhez lehet még 10-10 ch értékben gyümit enni, de több nem lehet.

19. *Királylány* (válaszként erre: 18. - Bcicus)
2010. szept. 4. 19:58

Milyen édesítőt használsz?

Ami aggaszt engem egyre jobban az az hogy ha babát szeretnék mennyire lesz nehéz teherbe esnem.

Annak érdekében ha majd szeretnék babát már most milyen változásokat iktassak be az életembe?

18. Bcicus (válaszként erre: 17. - *Királylány*)
2010. szept. 4. 19:11

Kéne keresned egy rendes endo dokit, aki foglalkozik ezzel és megnézi az inzulinod. Túlsúlyod van e stb. Mert az alapján állítják be a diétát.

A lényege, hogy a cukor és a fehér liszt teljesen felejtős, naponta 5ször enni 3 óránként reggl 7kor kezdve.

17. *Királylány* (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2010. szept. 4. 18:05
A hormonokat nézték endo doki és nőgyógyihoz küldött ott uh és az alapján pcos valószínűsíthető lett a leletemre írva. Sajnos nem voltak hajlandóak a dokik inzulinos vizsgálatra küldeni akárhogy is akartam. Gyógyszert megkaptam (metfogamma 850-et). De semmi felvilágosítás mit hogyan kellene. Hoxáról és netről tájékozódtam.
16. Bcicus (válaszként erre: 15. - Mandulacska2)
2010. szept. 4. 17:58

Hát sajna tudtommal Pécsen nem nagyon van hozzáértő, Pesten van az ország legjobb dokija érdemes lenne hozzá feljönni, nem kell gyakran járni, van akinek évente elég egyszer aki messze lakik, emailen is lehet utána vele konzultálni.

Bizony az alacsony éhgyomri cukor egyértelmű jele a pcos-nek és az inzulinrezisztenciának. Én is régen örültem neki, milyen jó, hogy alacsony, mindenki a cukrobetegséggel riogatja az embert. AZtán kiderült, hogy ez legalább olyan rossz, mert túl sok az inzulin ettől kevés a cukor. Ettől vagy gyakran éhes és ilyenkor szénhidrátot eszel, hogy jobban legyél, amitől az alap betegséged romlani fog. És hízást is okoz.

15. mandulacska2 (válaszként erre: 13. - Bcicus)
2010. szept. 4. 17:47
Hű, hát ezt nem is tudtam, hogy az alacsony éhgyomori vércukor rossz. Nekem csak annyit mondtak annó, hogy muszáj ennem, mert rosszul lehetek, ha éhezem. Mondjuk érzem is, hogy kis időszakokat bírok ki étkezés nélkül. Te hol laksz? Én pécsi vagyok, nem tudom, itt Pécsett tudsz e ajánlani endokrinológust, vagy csak saját lakhelyeden?
14. Bcicus (válaszként erre: 12. - *Királylány*)
2010. szept. 4. 16:38
Először is nézess inzulint is terheléseset. A hormonok megtudod írni? Mindenképpen keress fel, te is egy endo dokit, ha ilyen gondjaid vannak, eze az ő szakterületük.
13. Bcicus (válaszként erre: 11. - Mandulacska2)
2010. szept. 4. 16:37

Az alacsony éhgyomri cukor, izunlinrezisztenciára utal.

Mindenképp keress fell egy erre s betegségre specializálódott endokrinológust (sajnos az endo dokik közül is a legtöbb nem veszi komolyan ezt a bajt) és csinltass terheléses cukor ÉS INZUIN vizsgálatot is, ezután majd beállítják a gyógyszered és a diétát. Szívesen ajánlok jó dokit ha kell.

12. *Királylány* (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2010. szept. 4. 15:36

Szia


Tudnál segíteni mit hogyan ettél? Én durván fogyiztam így fogytam is meg sok sport. De mióta eszek hízok újra. Nekem csak hormont néztek meg uh. Inzulin vérvétel nem volt.

Hogyan egyek mit csináljak?


Köszönöm előre is a segítségedet.

2010. szept. 4. 13:40
Sziasztok. Nekem is már kimutatták nőgyógyászati UH-n, hogy PCO-s az egyik petefészkem. Most szerintetek nekem külön el kéne mennem endokrinológushoz? Annyi helyen olvasom már, hogy gyógyszert kell szedniük, diéta, inzulin rezisztencia, stb. Nekem még sose nézték úgy a cukromat, hogy terhelésesen. Csak sima vérvizsgálat, amiben az éhgyomori vércukor volt. Akkor minden rendben volt, sőt, még alacsony is általában az éhgyomori vércukrom. Nektek mi a véleményetek?
10. Bcicus (válaszként erre: 8. - Moonika80)
2010. szept. 3. 22:22
Tavaly nyáron 40 kilóűval voltam több mint most, de csak október óta diétázom,akkor kezdtem el fogyni és március februárban nem si tartottam egyáltalán. S6zóval durván fél év alatt fogytam ennyit.
9. Bcicus (válaszként erre: 8. - Moonika80)
2010. szept. 3. 22:22

A 28 is már baromi magasnak számít. 10 alatt kell lennie.

Sok olyan pcos-es ir-es van, akinek az éhgyomri még jó, csak a terhelt magas, őket a legnehezebb kezelni.

Az teljesen természetes, hogy a tesztoszteronod magas és nyilván az fsh-lh arány sem volt jó a 3. napi vv-n. Ez a pcos vele járója. Ha szeded a gyógyszert csinálod a speciális diétát és mozogsz,akkor helyre fog állni.

2010. szept. 3. 22:19

nekem "csak" 28 volt az inzulin. a tesztoszteron is magas volt.

mennyit fogytál?

7. Bcicus (válaszként erre: 6. - Moonika80)
2010. szept. 3. 22:17

A diétát életünk végéig tartani kell. Ezt a betegséget nem lehet meggyógyítani. Nekem nagyon magas volt az éhgyomrim is már 40 felett volt, de ez a jobbik eset, ezt könnyebb kezelni, mint akinek épp, hogy csak ir-e van.

A gyógyszert lehet, hogy majd elhagyhatom, emrt lehet, hogy a fogyás miatt nekem az már nem fog kellni, de nem biztosa, de általában azt is élete végéig szedni kell az embernek.

2010. szept. 3. 22:14

mennyi volt az inzulinszinted?

azóta is tartod ezt a diétát?

a gyógyszert még szeded?

5. Bcicus (válaszként erre: 3. - Moonika80)
2010. szept. 3. 22:14

Add meg priviben az emailed és küldöm.


ha bármi kérdésed van írj.

4. Bcicus (válaszként erre: 3. - Moonika80)
2010. szept. 3. 22:12

Igen. És én is kaptam anno meforalt, csak nekem sem mondták el, hogy speciális diéta kell, hozzá és íg csak ártott, mert nem azt a diétát cisnáltam.

Tavaly októberben kerültem normális orvoshoz, borzalmas inzulin szinttel. Most már ismerem a megfelelő diétát. Azóta tökéletes ciklusaim lett, peteéréssel és rengeteg fogytam.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook