Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cukorbetegektől szeretnék süti recepteket ill.ti hogyan sütitek pl a piskotát? fórum

Cukorbetegektől szeretnék süti recepteket ill.ti hogyan sütitek pl a piskotát? (tudásbázis kérdés)


4. kisnejulcsi (válaszként erre: 3. - Lisa65)
2010. szept. 5. 12:59
Émmmmeg graham lisztet ,és kenyeret is azzal sütök, ha érdekel van naplóm és van benne sok süti , -esetleg nézd meg :)))
2010. szept. 4. 08:25
Szia! Sütőport helyett én szódabikarbónát használok! Amúgy én is por alakú édesitőszerrel pótolom a cukrot, jó hozzá a canderer is! Mindenféleképpen kevesebb kell bele! Lisztet sem finomlisztet használok, hanem réteslisztet vagy rizslisztet.
2010. szept. 3. 21:13

Szia :)


Tudok ajánlani egy linket egy cukorbeteg fórumról, ahol találsz sütirecepteket.

A piskóta sütése ugyanaz, csak cukor helyett fruktózt teszek bele. A fruktóz 30%kal jobban édesít, mint a cukor, ezért kevesebb kell belőle (pl. 10dkg cukor helyett csak kb. 7,5 dkg fruktóz kell). No és mivel szénhidrátja is van, ezért én izlés szerint teszem. Először próbáld az előírt cukormennyiségnek megfelelő fruktózzal, és ha úgy érzed, h még birható kevésbé édesen is, hagyj el még belőle. A SÜTŐPOR feltétlenül kell. Így sem lesz olyan szép, mint a cukros piskóta, de anélkül meg.....

2010. szept. 3. 21:05
Cukorbetegektől szeretnék süti recepteket ill.ti hogyan sütitek pl a piskotát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook