Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit csinálhatok felüléskor rosszul, hogy a nyakamban izomláz van? fórum

Mit csinálhatok felüléskor rosszul, hogy a nyakamban izomláz van? (tudásbázis kérdés)


14. szöszi71 (válaszként erre: 10. - Marjann)
2010. szept. 6. 14:44

Ha a mellkason összekulcsolt kéz jobb, akkor azt csináld, csak hatása legyen a gyakorlatnak:)

Jó tornázást!

2010. szept. 6. 14:43
Ha a fejed mozdítod elsőnek, akkor érzel a hasadon valami hatást? :)
2010. szept. 4. 06:59
A fejet kell elsőnek mozdítani.
2010. szept. 3. 21:52
Amikor elkezdtem edzeni, én is szenvedtem ezzel, és az edzőm ugyanazt mondta, mint szöszi71. Aztán az jött be, hogy egyszer torna után "kezelésbe vett". Elvonultunk, és úgy kellett hasizom gyakorlatot csinálnom, hogy semmi mást nem tettem, mint megfeszítettem a hasizmomat amennyire tudtam. Ilyenkor minimálisan megemelkedett a felső testem. Na ebből éreztem meg, hogy milyen az, amikor szigorúan hasból dolgozom, és a nyakam nem segít rá. Ezután egy darabig én úgy csinátam a hasizmot, hogy néztem a plafont, és közben fogtam a nyakamat. Nem baj, ha nem ment magasra. Néhány hét alatt belejöttem. Esetleg próbáld ki.
10. Marjann (válaszként erre: 4. - Szöszi71)
2010. szept. 3. 12:21
Nekem ez sose jön össze. Önállósítja magát a nyakam:D A mellkason összekulcsolás segít (ha tarkón van a kezem, akkor automatikusan húzom fel vele a fejem), igaz mellkason tartva nehezbb.
9. szöszi71 (válaszként erre: 8. - Johannia)
2010. szept. 3. 12:15

Nincs mit, szívesen segítettem:)

Jó tornázást!

8. Johannia (válaszként erre: 7. - Szöszi71)
2010. szept. 3. 12:14
Köszi! :)
7. szöszi71 (válaszként erre: 6. - Johannia)
2010. szept. 3. 12:12
Azt javaslom, hogy a hasazásnál próbálj koncentrálni a nyakadra is, hogy ne mozogjon és nézd a plafont, persze mikor a kéz a magasban van a fejed mögött akkor ezt nem egyszerű megcsinálni, de próbáld meg akkor a kezed jól leszorítani a fejed mögött. Tudom, nem egyszerű, de megéri a próbálkozás:)
6. Johannia (válaszként erre: 4. - Szöszi71)
2010. szept. 3. 12:10

Köszi. Az az igazság, hogy közben elég sokféle gyakorlat van, kezek összekulcsolva fej felett. Terpeszben felülés stb.


Akkor mégis a technikámmal van a gond. Na majd igyekszek javítani rajta.

5. Johannia (válaszként erre: 2. - Marjann)
2010. szept. 3. 12:07
Ezt kipróbálom :)
2010. szept. 3. 12:07

Szia!


Én az oktatói tapasztalatom során tudom, hogy a hölgyeknél elég gyakori hiba felülés során mikor a fejüket is mozgatják a hasizom gyakorlatoknál. Ez az amit nem szabad, mert könnyen sérülhet a nyaki gerinc is ezáltal.

Meg kell próbálni úgy végezni a haspréseket, hogy mindig a plafont nézni közben és a nyakat nem mozgatni.

Ez az oka az izomlázadnak:)

2010. szept. 3. 12:06
Sziasztok, egy hete kezdtem el elég keményen felüléseket csinálni. Az egy dolog, hogy a hasamban izomláz van, de mitől van a nyakamban is? Nem csupán a nyakamat emelgetem, hanem igyekszem felsőtestből csinálni :) Lehet mégis gond vana technikámmal?
2010. szept. 3. 12:06
Tedd keresztbe a kezed a mellkasodon, akkor nem a nyakaddal próbálsz lendületet szerezni.
2010. szept. 3. 12:05
Mit csinálhatok felüléskor rosszul, hogy a nyakamban izomláz van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook