Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az olcsóbb mosogatógéptabletták is jók? fórum

Az olcsóbb mosogatógéptabletták is jók? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. jan. 26. 18:51

Kedvenc hozzászólásom: nem teszek bele sót. Jaj.


Kérdésem: érdemes bele mosogatógéptisztítót tenni? [link]


Nyilván teszek bele mosogatógéptablettát, öblítőt és sót, de ezt nem tudom eldönteni, hogy kell-e bele.

31. Szilvamama (válaszként erre: 28. - Alyce)
2010. szept. 7. 08:18
Hát, annyit meg, veszek, biztos-ami biztos ...
30. alyce (válaszként erre: 29. - Molnárka)
2010. szept. 6. 21:26
Igen, a hőmérsékletet az edények szennyezettségétől függően kell beállítani! Anyum néha zsörtölődik, hogy sz@r a mosogatógép, mert nem mosogatta el az edényt...erre én mindig mondom neki, hogy a totál beleszáradt, koszos edényt nem 30 fokon kell ám mosni, hanem 70 fokon :D Meg még ő is bajban van a pakolással, de meg lehet könnyen tanulni. Már csak a spórolás miatt is fontos, mert anyum úgy be tud pakolni, hogy én ha szépen elrendezem, még egyszer annyit be tudok tenni, mint amennyivel ő teleteszi :) Sok sikert!
2010. szept. 6. 20:42

Hát tettem bele én is sót. Biztos ami biztos...

Most próbálgatom a különböző tablettákat. Eddig volt a Finish (tényleg ez a legjobb)és a Somat. Holnap jön a Lidl tablettája. Eddig csak 35 fokos programon mosogattam és így is szép tiszták az edények, de itt nem szárít. Mikor kell nagyobb hőmérséklet, ha nagyon zsírosak az edények?

A pakolással viszont bajban vagyok. Még tanulnom kell!

28. alyce (válaszként erre: 21. - Szilvamama)
2010. szept. 6. 20:20
Akkor lehet, hogy ezt nem jól tudtam. De a só szerintem is mindenképp kell bele! Ez olyan, mint pl. a mosógépbe a Calgon. Persze nem kötelező, de ha meg akarja védeni az ember a gépeit a vízkőtől, érdemes. A Lidl-ben egy doboz só ilyen 200 Ft-os téma, szerintem annyit megér, és két alkalomra lehet beleönteni.
27. Gigi80
2010. szept. 3. 22:12

Az én gépembe só minden féle képpen kell,ha kifogy nem indul el akármilyen tablettát is tesze bele.Az én gépeme nincs az a kikapcsoló amit valaki írt.Attól függetlenül én is 7 in 1 használok.Öblítöt viszont külön nem teszek bele.


Én használtam eddig Dm-est Lidl-t Somatot és Finisht-t.


É azt szoktam mondani ugy mosogat velük a gép minha kézzel szépen elmosogattam volna,kivéve a finish mert az úgy mosogat ahogy én kézzel sosem fogok tudni mosogatni:-)

Éppen pénztárca függő melyiket veszem.

2010. szept. 3. 18:29
a dm-ben van jó fajta. No Name márka
25. Bcicus
2010. szept. 3. 15:53
Csak a finish a jó, abból is a drágább változat.
24. Szilvamama (válaszként erre: 22. - Mkjudit)
2010. szept. 3. 15:20
Naszóval: azt mondják az okosok, hogy amin van külön 3 in 1 gomb, azoknál nem kell más a gépbe. Akkor remélem az enyém is így tudja! :)
23. Szilvamama (válaszként erre: 22. - Mkjudit)
2010. szept. 3. 15:10
Na, ez érdekes ... Asszem ennek utánajárok!
22. mkjudit (válaszként erre: 21. - Szilvamama)
2010. szept. 3. 15:02
Én is így tudtam,hogy az ilyen tabletták használatakor nem kell semmi más a gépbe,aztán a mosogatógépszerelő felvilágosítoot,hogy só nélkül tönkre megy a gép.
21. Szilvamama (válaszként erre: 20. - Alyce)
2010. szept. 3. 14:14

"Én úgy tudom, hogy az 5:1, vagy 7:1-ben annyit jelent, hogy minél keményebb a víz, annál magasabbat kell vásárolni"


Nem így van, ha megnézed egy ilyennek a dobozát, akkor látod, hogy oda van írva, hogy só + mosogatószer + öblítő = multi tabletta


Az én gépem leírásában benne is van, hogy ha valaki all in tablettát használ, nem kell bele más. És gondom sincs vele.

20. alyce
2010. szept. 3. 14:04

Sziasztok!


Én úgy tudom, hogy az 5:1, vagy 7:1-ben annyit jelent, hogy minél keményebb a víz, annál magasabbat kell vásárolni (elég sz@rul írtam le, de remélem érthető:)). Én is úgy tudom, hogy só és öblítő mindentől függetlenül kell bele, mert só nélkül bedöglik a gép!

Én régebben a Tesco-s tabikat használtam, hát mit mondjak...nem voltam megelégedve velük!! Váltottam a Finish-re, na azzal semmi gondom nincs. Ja, és a Tesco-stól ilyen furi bevonat lett a tányérokon, alig lehet levakarni :S Én úgy vagyok vele, hogy mint az előttem szólók is, nézem az akciókat, és akkor veszek jobb áron egy nagyobb kiszerelést, szerintem megéri a drágábbat venni. A gépet is kíméli az ember, meg hát nem mindegy, hogy utána jóllehet vissza kell tenni egy-két dolgot még egy mosásra, esetleg kézzel kell mosogatni...akkor minek a mosogatógép.

A Finish többek közt azért is jó, mert alacsony hőfokon is szépen elmosogat.

2010. szept. 3. 13:42
Hát kapok infót rendesen! :) Köszi Lányok! Túl sok lehetőségem sajnos nincs a vásárlásra, mert egy kisvárosban lakunk. De igyekszem a legjobbat kihozni a lehetőségeimből.
2010. szept. 3. 13:14
Sziasztok! Egy ideje a fairy jar expert használom, 100 db-os, a metróban a legolcsóbb.Nekem bevált,szeretem.
2010. szept. 3. 13:00
Most jöttem vissza az Euro-s boltból a 90 db-os Finish all in tabletta, ajándék géptisztítóval 2900 Ft. Ha valakit érdekel :)
2010. szept. 3. 12:14
Én a Lidl-ben vásárolom a tablettát, öblítőt és a sót is és maximálisan megvagyok elégedve vele.
15. lanu
2010. szept. 3. 12:02

Én a Dm-es tablettát használom,nagyon olcsó és foltmentesek a poharak és az edények is.

4 euro a 60 tabletta. :)

A somat és a calgonit nagyon drága,még akcióban is.

Bár ez a pénztárcától függ,valaki megengedheti magának,de én drágának találom ahhoz képest,hogy nem jobb a Dm-estől.

14. mimi08
2010. szept. 3. 12:01
Én a müller saját márkáját Blink) használom a 10:1-bent és nekem is tökéletesen bevált. 40 db kerül 1000 Ft-ba! Múltkor akciós volt és csak 750 Ft volt. Amúgy nekem is volt már rossmannos, szerintem ugyanolyan, mint a calgonit meg a többi. A só meg az öblítő szerintem is kell ettől függetlenül.
2010. szept. 3. 12:00
A denkmit nature dm-es termék,foszfátmentes,tehát nem káros az egészségre mint a többi agyonreklámozott méreg. Mióta ezt használom nem öblögetem újra az edényeket a mosogatógép után,és nagyon szépen mosogat,van hozzá öblítő is.
12. danama
2010. szept. 3. 12:00
jó az Aldis is :-)
11. Szilvamama (válaszként erre: 7. - Brygy)
2010. szept. 3. 11:59
A múltkor a Sparban 50%-os szombat volt, Finisht vettem -25 Ft-ra jött ki darabja - tegnapelőtt a Tescoban a leárazott pultban találtamm 770 Ft-ért egy 56-os Somatot - így 13,75 Ft-ra jött ki darabja. Ha valahol látsz akcióban, érdemes megvenni, még ha nem is kell azonnal.
10. 11e0b7a6bc (válaszként erre: 9. - 3697406b65)
2010. szept. 3. 11:56
No, azt még pont nem próbáltam. Ha elfogy a mostani adag, akkor befizetek egy csomagra.
2010. szept. 3. 11:55

Szia!


Évek óta használunk mosogatógépet, eleinte calgonitot használtunk, de pár hónapja kipróbáltuk a rossman saját márkás tablettáját, 7:1, és semmivel sem rosszabb, nagyon szépen mosogat, és kb. csak a felébe kerül. És nem kell külön só hozzá, mi annyit szoktunk tenni, hogy kb. havonta kifertőtlenítjük fertőtlenítőtablettával.

2010. szept. 3. 11:55
Nekem a Calgoniton kívül más nem vált be, pedig szinte mindet kipróbáltam. Szerintem mosogatógép függő is a dolog.
2010. szept. 3. 11:51

Köszönöm szépen a válaszokat!

Most a Somat egyik tablettája és 2700 Ft. Akkor ez megéri szerintem. A Coop.ban láttam ,ha még valakit érdekel!

2010. szept. 3. 11:46

Én már sokfélét kipróbáltam,hogy spóroljak,de egyik sem vált úgy be mint a calgonit Finish,én is csak akciósan szoktam bevásárolni belőlle,mert csak "úgy éri meg"!Ezekhez nem kell már só,ki lehet iktatni a lámpát,hogy ne világítson,ha az zavar,benne van a leírásban!

De attól még elindul a gép,ne aggódj!!!! :D

Sok sikert!Jó mosást!

5. Szilvamama (válaszként erre: 3. - Szilvamama)
2010. szept. 3. 11:42
Természetesen "azt" jelenti, bocsi, gyorsan írtam, és nem olvastam el, mit írtam :)
2010. szept. 3. 11:41
Sót, tabletta, és olyan fényesitő lé kell a mosogatógéphez. Mind a háromból vegyél. Én idáig colgonit (finish) termékeket használtam, de most somatra váltottam. Nekem jobban beválik. Mindig vannak akciók én olyankor szoktam bevásárólni.
2010. szept. 3. 11:41
Szia, ha 3:1-ben, 5:1-ben vagy all in tablettákat használsz, akkor nem kell más bele, ez aszt jelenti, hogy minden benne van, csak meg kell nyomni a 3:1-ben gombot (az enyémen így hívják) én csak a Somat és a Finish (volt Calgonit) tablettákat használom, amikor akció van, veszek többet. Tescoban, Sparban, Pennyben is szokott lenni ilyen, érdemes figyelni és bespájzolni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook