Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szájszag ellen mit lehet tenni 2 éves gyereknél? fórum

A szájszag ellen mit lehet tenni 2 éves gyereknél? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 4. 09:38
köszi a segítséget
20. Dorottya84 (válaszként erre: 2. - Erababa1111)
2010. szept. 2. 13:57

Nyugodtan használhatsz fogkrémet mert van már nagyon sok amit 6 hós kortól is lehet csak egy pici borónyit kell rátenni a fogkefére!És a nyelvet is le kell kefélni mert azon van a legtöbb baci.

És ha még így sem oké lehet nyitott a gyomra é súgy tudom az is okozhatj a kellemetlen szájszagot!

19. Dinuss (válaszként erre: 18. - Dinuss)
2010. szept. 2. 13:56
Jah es reggel es este is mosd a fogat.Neki mar ketszer kell egy nap mosni.
18. Dinuss
2010. szept. 2. 13:56

Eloszor probald meg,hogy ha fogkremet hasznalsz akkor elmulik-e a szajszag.Ha nem akkor kell orvoshoz vinni.

A sok folyadek bevitel es megfelelo taplalkozas is nagyon fontos!Erre is nagyon figyelj!

2010. szept. 2. 13:49

szerintem az evés-ivás lesz a bibi.

Adj neki rendszeresen inni,nem tudom,hanyadik hozzászólás volt ez,de sok gyereknél ez a gond!

16. sajert
2010. szept. 2. 13:23

A fiamnak is volt szájszaga. A hátsó örlő fogai jöttek ki szépen, sorban :-)). Fogkrémmel mosom a fogát, már egy éves kora óta. Az Elmex-et nem szereti (pedig van neki, de közli, hogy nem szeretem fogkrém), a DM saját márkása vált be nála.

Cirka 1 hónapig volt szájszaga, aztán magától megszünt.

15. a10e31f3b5 (válaszként erre: 2. - Erababa1111)
2010. szept. 2. 13:15
Ilyen kicsi gyereknél pl. a mandulák okozhatnak szájszagot. Fül-orr gégészhez vinném első körben.
2010. szept. 2. 13:12
Van olyan fogkrém amit használhatsz, mert nem gond hogy lenyeli. Tanuló fogkrémnek hívják, drogériában tudsz neki venni. Torok-mandula probléma is okozhat rossza szájszagot, de ez semmiképp nem jó 2 évesen. Valami van a háttérben, aminek utána kell járni.
13. giga455 (válaszként erre: 2. - Erababa1111)
2010. szept. 2. 13:11

nyugodtan moshatod a fogát rendes fogkrémmel! Mármint gyereknek valóval,(nekünk a fogorvos az elmex-et ajánlotta), és nem baj ha lenyeli.

Annak idején emlékszem, én még ettem is a fogkrémet sunyiba, mégsem lett semmi bajom. Ezekben annyira minimális fluorid, hogy nem okoz nála semmi gondot.

Szájszaga lehet a rosszul záródó gyomorszájtól (reflux), érdemes mondani a gyerekorvosnak, egy UH és kiderül.

12. mimmo33 (válaszként erre: 2. - Erababa1111)
2010. szept. 2. 13:11
Nézze meg fogorvos, de ha nincs gond a fogaival, akkor lehet, hogy a gyomorszájával van gond...Ha az nem zár rendesen okoz ilyen problmát
11. rekag
2010. szept. 2. 13:03

Mivel vannak fogai, így neki is lerakódik már a lepedék, ami szájszagot okoz.

A lányom is két éves és már reggel-este mossuk a fogát gyerekfogkrémmel, amit előszeretettel nyel le, de nem gond, mert egy darabig nem is fogja kiköpni. én rákérdeztem a védőnőnél, hogy nem okoz-e gondot a lenyelt fogkrém, és azt mondta hogy nem, ezek már úgy készülnek, hogy nyugodtan lenyelheti a gyerkőc, meg egyébként is csak egy borsónyit teszünk a fogkefére.

10. Andianyuci (válaszként erre: 2. - Erababa1111)
2010. szept. 2. 13:01

Szia!

Mindenképp fogkrémmel mosd a fogát reggel és este,van olyan,amit nem baj,ha lenyel,nem kell akkora mennyiséget rátenni a fogkefére! :)

2010. szept. 2. 13:01
egyről beszél mindenki.:)
8. 4394955ff2 (válaszként erre: 2. - Erababa1111)
2010. szept. 2. 13:00

Biztos vagyok benne, hogy nem a foga.. eszik rendesen? Nem acetonosságot érzel? Mert az akkor van, amikor valaki nem eszik eleget, és már a szervezete a saját fehérjéit bontja..

vagy esetleg nyitott gyomorszájnál szokott ilyen lenni. Kérdezd meg a háziorvost, biztosan tud segíteni!

7. Bekomi (válaszként erre: 3. - Baby0309)
2010. szept. 2. 13:00
egyre gondoltunk:-)))
2010. szept. 2. 13:00

Egy 2 éves gyerkőcnél nyugodtan használhatsz gyerek fogkrémet.Sőt szerintem már kellett is volna.


Sok fajta és és nem lesz semmi baja ha megeszi esetleg.

Iszik elég folyadékot???

2010. szept. 2. 12:59
biztos vmi gyomorpanasza van. vidd el gyerekorvoshoz azt ajánlom
4. Bekomi (válaszként erre: 2. - Erababa1111)
2010. szept. 2. 12:59
szia! szerintem előszőr vidd el fogorvoshoz ha ott minden oké, akkor vidd el a gyerekorvoshoz, és mond el neki mi a panpasz,és ő lehet tovább utal, mivel a kellemetlen szájszagot pl okozhatja az is hogy esetleg nem zár rendesen a gyomra, vagy sűrűn büfizik,és amiatt,ilyen oldalról is meg kellene közelíteni.
2010. szept. 2. 12:59
Nincs véletlenül vlm gyomor panasza? Hallottam,hogy az is szájszagot okozhat,hiába vannak rendbe a fogai.
2010. szept. 2. 12:57

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy mit tehetek a 2 éves kisfiamnál fennálló szájszag ellen. Nem csak reggel van ilyen, hanem napközben is. Szoktunk fogat mosni esténként a fürdéskor, de még nem fogkrémmel (nem köpné ki a krémet). A fogai nem rosszak – legalábbis kívülről nem látom őket rossznak. Még nincs is kint mindegyik, 14nél járunk.

Van esetleg ötlete valakinek? Fogorvoshoz kellene vinnem Őt?!

Köszi Mindenkinek!

2010. szept. 2. 12:57
A szájszag ellen mit lehet tenni 2 éves gyereknél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook